Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

OT: mám dojem, že má bývalá (omnia7) byla spolehlivější.. Tam jsem opravdu jel X měsíců bez restartu, ať už samovolného, či vynuceného.. L920 se sice výjimečně, ale hryzne, či spíš restartuje. Je to jednou za uherák, ale je., za těch půl roku mi zmrzla asi 3x
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Na obchod-nokia.cz mají pěknou akci - Lumii 920 za 9990 Kč (link).

Kdo se (zbytečně) bojí šedivek, tak toto je už moc pěkná cena.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Jak se zachází s tou funkcí příslušenství? Když telefon přiložím k NFC (MD-310) tak se telefon jen propojí přes BT ale nedá mi nějakou možnost nastavení. Chtěl bych aby se mi pustila hudba po přiblížení.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

TO: antarian

Přešel jsem z androidu Samsung GS3 na Nokii L920 změna je život a již nepotřebuji tolik blbostí aby uměl telefon - na to mám Tablet.A jen až na malé věci (víc možností vlastního nastavení,změna melodie sms,emailu,profily a pár programů co jsem používal na androidu)ale i zde časem najdu alternativu - jsem spokojený.

Chybejici notifikacni lista - ano je to zvyk z androidu

Chybejici moznost snadno zapnout a vypnout wifinu atd ... (moznosti jsou ale jsou pomalejsi nez na androidu) - NENí (android:stáhnout roletu - klik na wifi(zapnout/vypnout) -- wokna : klik na dlaždici(vypnout/zapnout)

Katastrofalni kvalita hovoru - u mě si zatím nikdo nestěžoval a já slyším druhé dobře.

Ted posledni problem neustale nefunkcni facebook chat - Samostatný program zatím není ale snad bude - jinak chatovat lze přímo přes Facebook nebo jiného klienta (icq atd.)
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

antarian píše:mimochodem, kdyz uz jsem to tady tak pekne poslapal, nebyla bynejaka rada jake vybrat bluetooth handsfree? (protoze mi beztak nic jineho nezbude)

Musim byt na prijmu i s kabelovym handsfree to slape v klidu:-) Na hlasitej to beha taky ... nejde fakt jen normalni provoz ... takze potrebuju bluetooth handsfree.
Doporučuji : http://www.sunnysoft.cz/zbozi/036PNO-26 ... -bila.html" onclick="window.open(this.href);return false;
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od datinko »

Neviem, či to tu už niekto písal.. Konečne je na store app Tapatalk a funguje aj so SmartMania.cz.. :-)

EDIT: Aha, nedá sa mi tam prihlásiť...
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=32984" onclick="window.open(this.href);return false;
O tapatalk víc viz odkaz
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

On si někdo stěžoval na kvalitu hovoru na l920? Tak to absolutně nechápu. To co předvádí l920 v mnohdy i velmi hlučných prostředích je vysoce nadprůměrné - nemam problém telefonovat např. na koncertě a jak já, tak druhá strana slyší i přes okolní randál skvěle. Vlastně ani jeden mobil z těch cca 20 co jsem vlastnil asi netelefonoval lépe..
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Presne, musím s Tebou súhlasiť, je pravda, že je počuť počas hovoru jemný šum, ale ten je tam zrejme práve kvôli zosileniu aj tých najjemnejších tónov a slabučkého hlasu...mal som predtým Titana a hovory boli perfektne zreteľné, žiadny problém, no tu som spozoroval poriadny rozdiel a mám podobnú skúsenosť ako Ty, napr. telefonoval som s kolegom, čo sedel zrovna s kamarátmi na pive a okrem môjho kolegu som počul zreteľne a jasne konverzáciu jeho kamarátov a to šiel od nich troška nabok, aby ho nerušili...normálne som to nechápal ako je to možné... :smile:


Takže čo sa hovoru týka, určite žiadny problém...skôr by som videl problém v držaní telefónu pri hovore...alebo vadný kus...

ZDAR
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

L920 ma totiz 3 mikraky, L820 dva..
Ked som siel v hlucnom buse, kamarat sa ma pytal ci som v buse a dodal, ze ma perfektne pocuje.
Okrem toho kvalita hovoru zavysi aj od pouziteho kodeku v GSM/3G sieti.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Myslím, že l920 má taky jen dva. Jeden nahoře pro potlačování okolního ruchu a jeden vlevo dole (v právo je repro).
každopádně má ten hlavní dvou membránový, takže funguje trošku jako dva. Pro hlasité i tiché zvuky.
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Neviem či ten spodok je tak ako si napísal, mne sa zdá, že naspodu sú dva repro, pretože by mali byť stereo, alebo sa mýlim? Micro môže byť teoreticky pri jednom z nich...ale fakt neviem teraz presne a na 100%...
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Ne, Lumia má mono reproduktor. Při vzdálenosti 3cm těch otvorů by to taky byl nesmysl tam dávat stereo...
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Pri 3m aj hej, ale cm, asi fakt nie a práve som sa dočítal, že tam je len jeden v strede medzi tými dvoma otvormi(aj keď neviem ako, keď vstrede je microUSB port), takze niekedy to moze budit dojem o stereo efektem, ale opak je pravdou ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

L920 je opravdu mono,a jedne strane hlasity reproduktor a na druhe mikrofon.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravim, mam takovy mensi problemek, kdyz mi nekdo vola, telefon vyzvani a kdyz prijmu hovor, tak se to vyzvaneni prepne do sluchatka a jeste tak vterinu nebo dve vyzvani pres sluchatko... Mate to taky nekdo tak? Je tohle hw nebo sw chyba?
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Teď jsem zjistil, že se mi mírně odlepuje žlutý kryt okolo celého plíšku fotoaparátu. Vypadá to, jako by celý telefon byl v nějaké folii, která se odlepovala... Pěkně mě to deptá, protože se s telefonem snažím zacházet jako v bavlnce a často používám i bumper, aby byl chráněný. Nevím, z jakého důvodu se to stalo. :-/ Se po*eru, protože očekávám, že tohle by ani neuznali jako záruku.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Polykarbonat ma na sobe nastrik bud leskly anebo matny.Zluta varianta samozrejme leskly nastrik.Ja zatim nic takoveho nepozoruji ani po 7 mesicich pouzivani.S odlupovanim meli problemy prvni telefony,kde to bylo pouzito,Lumia 800,N9.Delo se to i proto,ze kryt je dobrusovan az po nastriku,takze k odlupovani dochazi pouze ze zabrusovanych mist,coz misto "plisku" kolem fotoaparatu je.
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Nestrašte ma, mám L920 2 týždne a dúfam, že ešte nejaký ten piatok vydrží, horšie je, že toto nieje prvý človek čo sa na to sťažuje :???:
Ja mám síce čiernu verziu, tá by mala byť trošku odolnejšia, aspoň dúfam, preto som sa nakonic rozhodol práve pre túto variantu, inak som pokukoval po červenej, alebo žltej..., ale i tak...telefón v pôvodnej cene 600-650EUR, by takéto vady nemal mať ani zďaleka...

Inak poviete mi aké nabíjačky ste mali pribalené k svojim L920, ja som mal bielu, takú okrúhlu a to mám telefón čierny...nechápem, prečo to už farebne nezladili, žena naopak k svojej L820 bielej dostala čiernu nabíjačku... :roll:

ZDAR :wink:
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Pokud vím, tak všechny L920 mají bílé nabíječky. Jinak mám bílou a s povrchem není po půl roce absolutně žádný problém. Je to to nejodolnější, co jsem zatím měl.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů