Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
dareb
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv úno 21, 2013 7:54
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dareb »

Zdarec,mám dotaz, mám drobný škrábaneček na displeji, můžu ho vyleštit pastou Displex? pujde tím gorilaglass vyleštit? nepoškrábu to ještě víc? díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nedoporucuji,ten skrabanec neni primo na skle,ale na oleofobni vrstve.Muzes dopadnout tak ,ze tuto vrstvu castecne v danem miste strhnes a budes tam mit naporad flek.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

Všiml jsem si zajímavé věci: na nejvíce "ošmataném" místě na displeji - tam kde se nejvíce zřejmě přejíždí prst - v pravé polovině zhruba uprostřed - mám - zdá se - nevyčistitelnou šmouhu. I když displej vypulíruji jak to jen jde, je tam přesně znát ta matná "ošahaná" šmouha.....je to vidět jen při pozorném pohledu, ale je to tam....za více než půl roku používání.....možná taky něco s tou oleo vrstvou a flek napořád...?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano,muze byt,na tyto "fleky" trpela Lumie 820.Dost lidi kvuli tomu reklamovalo,dokonce se jim za cas po vymene flek vratil.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

No, to není dobrá zpráva....že by důvod k reklamaci? Dík za info Jiří
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tady http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... &start=195" onclick="window.open(this.href);return false; se to resilo poprve u Lumie 820,uzivatel Samic + je tam odkaz na zahranicni forum s fotkami.Tak mrkni jestli je to to same.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

tak uz mam dalsi problem s nokii a to ze naprosto nespolehlive funguje facebook chat pod zpravama.

Netusite nekdo cim to muze bejt a jak to fixnout? Jevi se to totiz kolikrat jako online i presto ze to online vubec neni.

tedy krome toho ze na to hodite SOFT RESET a pote znovu prihlasite? (coz me jako idealni reseni zrovna neprijde) a ne vzdy to funguje.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Mně většinou poté, co hodím telefon do Flightu na noc, nechce ani naběhnout do onlinu, musím restartovat telefon, pak to maká...
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

Tak ještě jeden zpráva od dalšího uživatele, kterému L920 zobrazuje počasí v držáku CR-200 většinou dobře: (Helsinky)
Make sure that location service and data service is on. Mine sometimes also doesn't show weather forecast, but it's rear and after several minutes it appears. In general Nokia's "not available for your location" pops up almost everywhere without any reason.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

mimonaut: mimochodem jsi psal jak se nekdo muze rozhodovat o nokii 920 a nejakem cinanovi...

tak ti na rovinu muzu rict ze se to bohuzel neda co se podpory tyce ani srovnavat.

V okamziku, kdy prijdes na nejaky problem s "androidem z ciny" tak se na to vrhnou vyvojari, maka se na tom a zkousi se problem vyresit. U nokie podobny pristup nikdy nezazijes a kdyz ma telefon nejaky problem, tak ho nikdo neresi ....

A opravdu mohu uprimne rict, ze jsem mel ledas jake telefony, ale ac to nerad rikam tak nokia je pravdepodobne to nejhorsi co jsem doposud mel.

+
design je super
vaha a rozmery (mam rad tezsi telefony)
rychlost systemu
emailovy klient a obecne user friendly prostredi windows 8
Servis na kazdem rohu
super kamera (podle me neprekonatelna a nejlepsi na trhu)
slusnej fotak
fakt solidne stavenej telefon... vydrzi mnoho

-
Chybejici notifikacni lista
Chybejici moznost snadno zapnout a vypnout wifinu atd ... (moznosti jsou ale jsou pomalejsi nez na androidu)
Katastrofalni kvalita hovoru, ktera je zpusobena noise canceling mikrofonem (kamos uz ma ted to same co ja - takze des bes)
Servis na kazdem rohu, ktery bohuzel nic nevyresi
Ted posledni problem neustale nefunkcni facebook chat (obrovka vyhoda v integraci se meni na nocni muru)

takze telefon je suprovej a ma jen par nedostatku, ale z meho pohledu jsou to skoro nejdulezitejsi veci ...

Ten cinan, ktereho nove mam tak bude mit mozna taky nejaky mouchy, ale zatim to vypada bohuzel lepe nez nokia :-( (takze neni cinan jako cinan, jsou podle me urcite znacky jako "XIAOMI", ktere ti nabidnou podstatne lepsi support pri reseni problemu a kdyz se neco nehardwaroveho objevi tak mas aspon sanci to nejak fixnout softwarove. U Nokie mi prijde ze se nikdy nedockas)

ps. neni to mysleno zle, ale opravdu neni Cina jako Cina :-) (treba budu za pul roku mluvit jinak, ale prozatim jak to tak vypada uvazuju o tom, ze nic jineho uz ani kupovat nebudu :-D I kdyz se mi win 8 jako system a nokia libi :-) az na tech par much s kterymi mi bohuzel prijde, ze nikdo nic nedela a to me neskutecne ******** )

pss. jen jeste dodam co je problem u nokia lumia 920 - Problem je v tom, ze kdyz uz se neco stane je to "neresitelne" v servisu vam pak uz pomalu reknou, ze se ta nokie nesmi naklanet, ze clovek nesmi dat telefon moc dolu protoze si muze uchem blokovat noise canceling mikrofon, ze je nutne to kdyztak pouzivat s handsfree.... takze mi s prominutim prijde ze si ze me nekdo dela "p*d*l"..... co je tohle za reseni? Jen dodam ze xiaomi ma podobny problem take, ale tam na tom vyvojari pracujou a nereknou takovouhle blbost a kdyz uz to potrebuju rychle fixnout tak mikrofon prelepim zevnitr krytu a pohoda, do doby nez prijdou s softwarovym fixem (moznosti vypnout, regulaci sily noise canceling mikraku atd ... ). U nokie bohuzel staci, aby se vam dostalo smitko do horniho mikrofonu a mate problem a na servise jim musite vysvetlovat kam se maji podivat i kdyz maji na oficialnich strankch psano od lidi co je problem, jak to blbne atd ....

uz radsi koncim jinak bych byl zase "nas*******"
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

jen dodam, ze mnoho telefonu blbne. (problem je, kdyz s tim tak nejak nemuzete snadno nic udelat)

hodnoceni od nejhorsiho po nejlepsi :-) (zopo c2 a xiaomi mi2s nemohu uplne ohodnotit, jelikoz to podle me chce mit aspon 3 mesice zkusenosti s telefonem, nez ho je schopen clovek objektivne ohodnotit.)

Nokia Lumia 920 ..... hole nestesti a kdyz neco nejde tak vas pomalu chteji presvedcit, ze to je prece normalni :-)

Iphone 3g - tenkrat to bylo neco kdyz to vyslo, ale rozbilo se fyzicke tlacitko uprostred mobilu a stejne tak dalsim kamosum co si to poridili. Nehlede na to, ze je to neskutecne omezenej system.

Samsung galaxy s - neni idealni, ale clovek vymenil baterku, prelestil a podlozil simku a vcelku to slo :-) ( i kdyz za nokii je v tesnem zavesu, ale je to trochu dano i tim, ze je ten mobil starej a android byl pro nej v tu dobu trochu narocnej)

Zopo C2 platinum .... opet nemohu tolik hodnotit, jelikoz s nim mam prozatim zkusenosti kratce. Pomerne narocne na kvalitni simku.... takze bud podlozit a nebo u operatora vymenit za novou ...

Xiaomi mi2s .... nemohu hodnotit dlouze, ale zatim mohu rict, ze kdyz se neco objevi tak na tom nekdo pracuje a snazi se to dat do kupy.

sony xperia P .... tam me snad ani zadnej problem nenapada, krome obcasnych restartu.

ps. ale uvidime ted budu opet davat do servisu (po 5 a udajne to ma ted jit uz na nejake experty z toho jejich oficialniho servisu :-D Tak jsem zvedavej )
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak kazdy mame nejake zkusenosti,zadny telefon neni dokonaly,jentak neco telefonu neodpustim,ale zrovna Lumia 920 je pro ne zatim ten nejspolehlivejsi/nejfunkcnejsi telefon za ktery bych hledal horko tezko nahradu.Tak snad to vydrzi.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

V případě, že jsi tak nespokojený s Lumií, tak Ti mohu jen vřele doporučit, abys jí co nejrychleji prodal a vyhnul se dalším nervovým frustracím. Našel jsi dobrý telefon Xiaomi mi2s, super, gratuluji, případné problémy se tam rychle řeší, tak co ještě čekáš? Jdi tímto směrem a buď spokojený člověk... Život není jen o telefonech a WP8. Třeba za několik let uvidíš, třeba bude WP11, bude to jiný systém, hardware také bude jinde anebo všechno bude jinak... Anebo WP už nebude existovat, ale přesto věřím, že si svou cestu najdeš...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

antarian píše: sony xperia P .... tam me snad ani zadnej problem nenapada, krome obcasnych restartu.
tak tím jsi to zazdil! :-D
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

Rehor J Zacek:
to mas pravdu:) Ale tak nejak tech telefonu pouzivam vic naraz, takze to pak kontrastuje :-)

kazdopadne kazdej telefon ma nejakou tu vadu, ale restartovani u samsungu mi bylo milejsi, nez kdyz me lidi nerozumej :-D

Jinak jedna vec se musi Nokii uznat:-) (super reklamy)
Videli jste uz novou reklamu na nokii 925? (se zombikama? :-D)
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

tak jsem si pořídil k telefonu Nokia MD-310... Už začíná to příslušenství přibývat, dál bych to viděl na Nokia CR-200.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

mimochodem, kdyz uz jsem to tady tak pekne poslapal, nebyla bynejaka rada jake vybrat bluetooth handsfree? (protoze mi beztak nic jineho nezbude)

Musim byt na prijmu i s kabelovym handsfree to slape v klidu:-) Na hlasitej to beha taky ... nejde fakt jen normalni provoz ... takze potrebuju bluetooth handsfree.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Už se to tu řešilo několikrát. Jde o to, zdali jen na telefonování či také na poslech hudby. Myslím, že zvláště u Nokie je výběr dosti široký.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Jo, a kdo toho užívám současně i Lumii i iPhone 5, měl jsem několik Androidů, naposled Galaxy SIII, Note II, ale bez konkurence nejdéle a nejspokojenější jsem právě s Lumií. Ale každý to má jinak...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Pro mě je 920 nejspolehlivější telefon od Siemensu C35.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů