Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jumbo78 »

Hmm, taky bych to čekal. Na každém jiném smartu mi to fungovalo. Holt, další vychytávka, no... :-)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od CageJ »

:-D A skusil si pripojit handsfree?
Thor841
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 13:39
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Thor841 »

Ahoj všem kamarádi, prosím, poraďte. Je nějaká aplikace, podle které bych si mohl uspořádat fotografie do alb?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Pripoj Lumii k PC,"vlez" do Lumie a ve slozce Pictures si muzes vytvorit alb kolik chces.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

Jde nějak na http://www.windowsphone.com/cs-cz" onclick="window.open(this.href);return false; ve svém účtu v historii nákupů-stahování https://www.windowsphone.com/cs-cz/my/purchase-history" onclick="window.open(this.href);return false; , mazat jednotlivé programy tak jako u AppStore či Google Play?
Chtěl bych tam mít zobrazené jen ty které jsou dobré a používám je.
Jediné co v účtu lze, je odebrání telefonu, jeho resetování a následné přidání zpět, jestli to ale historii nákupů smaže netuším, zatím jem to nezkoušel.
Mám zapnuté zálohování seznamu aplikací a dalšího, udělal jsem kompletní smazání telefonu, po restartu se přihlásil ke svému Windows Live účtu, nabídlo mi to obnovení zálohy ale aplikace nešly stáhnou, hlásilo to nějakou chybu takže jsem musel vše instalovat ručně.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Mazat to nelze z webu, ale pokud máš zálohu na skydrive, vždy se nahrají jen aplikace, které si měl při poslením datu zálohování, nenahrajou se ti všechny kraviny co jsi kdy nainstaloval a odinstaloval, toho se bát nemusíš.

Teď jsem kvůli servisu 2x řešil data do Ativu a zpět do Lumie a zase do Ativu a zase do Lumie a funguje to spolehlivě, alespoň u mě tedy žádný problém, během hodinky mám telefon vždycky v cajku, včetně nastavení, jediné co se musí znovu jsou loginy v aplikacích apod.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

Jasně ale právě ta obnova seznamu aplikací co tam po poslední zálohování byly, pak nešly stáhnout...hodilo to chybu a já to musel potom vše instalovat ručně, mohla být chyba u nich nějaký výpadek nevím.

EDIT:
Nevíš jak se liší tyto dvě aplikace na počasí?
Obě jsou v češtině, tahle je od Roberta vargy má číslo 1.3.0.0 http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/po" onclick="window.open(this.href);return false;časí/e2bcdff0-5c2f-434c-a112-c15e61b06c7f

a tahle od nokie s číslem 1.4.0.0 http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/po" onclick="window.open(this.href);return false;časí/5e3172ad-b80e-4173-b286-f6e83001ce91

EDIT2:
Co z tohoto: http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... ?q=battery" onclick="window.open(this.href);return false; používáš na zobrazení stavu baterie na tiles?

Mě vyhovuje Battery Widget a Battery Advisor Tile.
Ta první v seznamu s názvem "Battery" je dobrá, ale na lockscreenu jsem měl stav 5procent a indikátor byl do třičtvrtě..zkrátka neubývá.

U všech podobně zaměřených aplikací je ale problém s aktualizací, autoři to v popisu i zmiňují, občas se udaj na tiles s tím v systému rozchází, aktualizace se děje jen každých 30minut, případně když aplikaci uživatel ručně spustí, je to omezení WP8 jako takových.
Nallim
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 30, 2007 12:57
Zařízení: Nexus 5X

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Nallim »

Zdravím,
zajímalo by mě jak je na tom s hlasitostí.

Když se používá navigace v autě, je hlasitost pokynů dostatečná a je bez problému slyšet?

Díky
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od steelspace »

Bury píše:
micup píše: zdravím tě mám dotaz ohledně nastavení přehrávače hudby : podporuje tento fon Dolby Headphone s ekvalizérem

No v menu je nastaveni zvuku zatim prazdne, nejspise s aktualizaci tam pribide ekvalizer.
Chce to připojit sluchátka (drátová).
strejda99
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 25, 2013 5:20
Zařízení: Lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od strejda99 »

Nazdar všichni. Mam dotaz. Dají se někde vyčistit dočasné soubory? Když se podívám na paměť telefonu, tak mě to ukazuje složku others kde mam zaplněno asi 800 MB. Tam se ukládají ty dočasné soubory? A jak to popřípadě promazat?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Nastaveni-kontrola uloziste-docasne soubory-vymmazat.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od bigt »

Ne všechny soubory others jde smazat, některé tam zůstanou, osobně mám asi 350MB. Jinak na to mazání, pokud se ti nezobrazuje při kontrole úložiště u Dočasných souborů volba "Vymazat", tak nemáš všechny aktualizace. Doporučuju program Lumia Pusher, přes něj se dostaneš k aktuálním aktualizacím.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

htcjirka píše:Nastaveni-kontrola uloziste-docasne soubory-vymmazat.
JJ..šikovná věcička, občas tam mrknu také, dělají to WP po čase i samy nebo vždy jen růčo?

Nokia Pusher je dobrý program, nabídlo mi to aktualizace snad pro osmdesát procent funkcí, proč to ale nenabídne sys sám a řeší se to takhle, nebo pak aktualizace MS vydá jako velkej balíček obdoba SP na PC?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Nabidne to system i sam,jen o neco pozdeji a pokud jeste treba vypinas internet,tak se muzes nacekat.
Navic pro by to vydaval MS,to jsou Nokiacke funkce/doplnkove aplikace a store je nabizi/zobrazi.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

Dík za info jiří :wink:

Co Lumia 520 a nějaké šikovné pouzdro, přímo si o něj říká....sestřičky už něco mají ale tohle je novinka tak nezbývá než čekat.
Já zatím koupil v datartu tohle maloperro http://www.datart.cz/Pouzdro-na-mobilni ... cerne.html" onclick="window.open(this.href);return false; i s šnůrkou pro vytažení a dobré, nicméně bumper nebo silikon kdyjící záda náchylná na poškrábání by bodl.
Nallim
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 30, 2007 12:57
Zařízení: Nexus 5X

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Nallim »

Nallim píše:Zdravím,
zajímalo by mě jak je na tom s hlasitostí.

Když se používá navigace v autě, je hlasitost pokynů dostatečná a je bez problému slyšet?

Díky
Nikdo? :roll:


edit: stm01: Díky :-)
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od stm01 »

Hlasitost jako taková je výborná. Reproduktor je hlasitý. Lumii 520 má manželka a ta navigaci nepoužívá,takže prakticky neodzkoušeno. Dříve jsem vlastnil Nokii E72 a navigaci jsem používal a slyšet byla dobře. U této Lumie mám pocit,že je reproduktor ještě hlasitější,takže by s tím neměl být žádný problém. :)
Bury
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 04, 2012 12:15
Zařízení: Lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Bury »

http://www.ebay.com/itm/221218440458?ss ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;

Pouzdro za cca 40kč je opravdu parádní. Telefon do něho sedne na milimetr a zároveň okraje jsou vyvýšené takže chrání i displej. Ale přece jenom jsem koupil i krycí fólie a na ty si taky nemůžu stěžovat.

http://www.ebay.com/itm/190848777603?ss ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
Thor841
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 13:39
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Thor841 »

Kamarádi, jak nastavím v Nokia je navigaci GPS souřadnice?
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od nofu »

Tak tohle sem taky koumesil a nepřišel sem na to. Mám za to, že to nejde :(
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů