Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
widzney
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 21, 2013 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od widzney »

Ahoj,

jsem čerstvým majitelem Lumie 820 s Windows Phone 8 a narazil jsem na následující problém:

Nedokážu se dostat k fotkám, které jsem do telefonu importoval z počítače. Dostanu se pouze k fotkám, které jsem vyfotil samotnou Lumií, ale pouze skrz aplikaci Fotoaparát a bez možnosti je nějak řadit do alb. Manuál zmiňuje centrum Fotky (třeba zde: http://www.windowsphone.com/cs-CZ/how-t" onclick="window.open(this.href);return false; ... photos-hub), nicméně nic takového v telefonu prostě a jednoduše nevidím. Nemáte s tím někdo, prosím, zkušenosti?

Díky.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od Manek49 »

To snad není ani možný, hub Fotky je vždy hned po prvním spuštění na úvodní obrazovce, musíš ho najít i v seznamu aplikací, nejde to ani odinstalovat.
widzney
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 21, 2013 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od widzney »

Manek49 píše:To snad není ani možný, hub Fotky je vždy hned po prvním spuštění na úvodní obrazovce, musíš ho najít i v seznamu aplikací, nejde to ani odinstalovat.
Bohužel je to právě tak. Ani na úvodní obrazovce, ani v seznamu aplikací, ani ve storu, prostě nikde nic.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak to je velmi zvláštní, aplikace "Fotky", kterou lze nalézt v menu telefonu nelze odinstalovat ani nijak schovat. Pošli printscreen obrazovky v oblasti aplikací s prvním písmen "F" (printscreen uděláš skrze stisk zároveň zapínacího tlač. a home tlač) a postni ho sem.

Případně pokud tam fakt aplikaci Fotky nemáš, tak se ještě podívej, jestli tam nemáš nastavený jiný region, abys neměl přepnutý pouze jazyk a region třeba Německo, pak se může stát, že aplikace by byla německy pojmenována.

Případně pokud tam fakt není, což se mi nezdá, zkus provést obnovení továrního nastavení (pozor smaže všechna data v telefonu). A pokud ani pak tam nebude, pak by musel být pseudo špatně nahraný SW a byl by nutný reflash.
widzney
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 21, 2013 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od widzney »

No, printscreen sice udělám, ale k snímku se opět nedostanu :) Navíc ani po připojení k PC ho v telefonu nedokážu najít - do jakého adresáře se printscreeny ukládají, prosím? Region jsem kontroloval a je v pořádku.

Asi zkusím ten tovární reset, byť se mi do toho teda nechce :(

Díky za rady ;)

ještě edit: při snímání printscreenu se nahoře objeví hláška "Ukládám do: Snímky obrazovky", což by mohlo naznačovat, že tam ta aplikace je, jenže kde?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od htcjirka »

Po pripojeni telefonu k PC si slozku Pictures - Screenshot.
widzney
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 21, 2013 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od widzney »

htcjirka píše:Po pripojeni telefonu k PC si slozku Pictures - Screenshot.
Tak přes PC už to vidím, akorát stačilo odpojit a připojit.

Takže přikládám screen:
Obrázek
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od Manek49 »

Koukám, že tam máš aplikaci Creative studio, ta se ale u mě jmenuje Tvůrčí studio, podívej se do nastavení > jazyk + oblast co tam máš za hodnoty.
widzney
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 21, 2013 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od widzney »

Manek49 píše:Koukám, že tam máš aplikaci Creative studio, ta se ale u mě jmenuje Tvůrčí studio, podívej se do nastavení > jazyk + oblast co tam máš za hodnoty.
Někde nahoře už jsem psal, že nastavení regionu je v pořádku - ČR. Kromě toho bych si určitě všiml, že mám v telefonu aplikaci Photos Hub nebo zkrátka něco s relevantním názvem.

Ještě mě napadly dvě věci, které s tím můžou souviset:
1. Ke kontaktům nemůžu přiřazovat fotky. Při editaci kontaktu klikám na ten čtverec "přidat fotku", ale neděje se nic.
2. když vlezu do Nastavení > Aplikace, nedostanu se do položky "fotky + fotoaparát". Zase klikám, ale nic se neděje.

To fakt asi vypadá, že v továrně zapomněli něco nainstalovat :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od htcjirka »

Kdepak,fw se neda nainstalovat nekompletni tak,aby chybela nejaka polozka,udelej zmineny HR.Nicmene je to opravdu zvlastni.
widzney
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 21, 2013 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Centrum Fotky ve WP8 (Lumia 820)

Příspěvek od widzney »

Ok, tovární nastavení pomohlo. Teď teda jenom doufám, že mi nebude chybět zase něco jinýho :-D

Díky všem za rady!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti