iOS 7: Diskuze

Diskuze o zajímavých programech a nástrojích pro iOS (iPad/iPhone)
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Tak teď mi to fotky nahrává i do PS, nic jsem neměnil tak nevím jestli byla chyba u mě nebo u Apple :tlem:
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od weth »

Jeste mam dotaz - jak je to s gesty? Jaka jsou, kde jsou pouzitelna? Co gesto pro navrat zpet (tah zprava doleva), slouzi jako nahrada za tlacitko Zpet vsude nebo jen u nekterych aplikaci?
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Rozhodně přibylo pár nových gest. První je gesto ze středu homescreenu směrem dolů, kdy "vyjede" hledací řádek pro Spotlight, dalším gestem je gesto z dolní hrany displeje směrem nahoru, vyjede všem známy Control Center. No a pak je tam gesto zpět, jak jste psal tah zprava doleva, funkční je prozatím jen u nativních aplikací ale ne u všech, např. v AppStore se tahem vrátit nejde, zda se jedná o brouka nebo je to takhle myšleno ti bohužel nejsem schopen říct, každopádně ostatní aplikace toto gesto prozatím nepodporují, zřejmě to bude nějaká nová vrstva v designu :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od uni »

Tak tlačítko zpět si v Appstore nějak nevybavuji (nemám iPad po ruce), na iPhone je?
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Kluci, omlouvám se vám! Gesto směrem zpět v AppStore funguje, asi mi tehdy nebylo souzeno to trefit :tlem: pořád si na to ještě zvykám. Gesto zpět funguje i tam (Otevřeš kartu appky a pak gestem zpět se vrtátíš např. na TOP PAID ;oI ). Omlouvám se, ještě jednou za mystifikaci! :oops:
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od maxtreme »

jak to vypadá s tou výdrží baterie? Díky
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Výdrž je +- stejná jako na iOS 6.1.4, tedy pokud se v betě nezaseknou polohové služby, to pak letí baterka raketově dolů :-D
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

iOS 7 [beta1] diskuse

Příspěvek od maxtreme »

Napadlo mě, když bude dostupná další verze bety, nabídne to v této betě automaticky jako novou aktualizaci? :-D
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta2] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Beta je dostupná OTA od 19:00 SELČ :-D Už intenzivně testuji :)

První postřeh:
  • 1. Návrat app Diktafón (flat style)
    2. Oprava bugu ohledně nezobrazování tlačítka pause (II) [ http://db.tt/gE5uZasK" onclick="window.open(this.href);return false; ]
    3. Aktualizace dostupná OTA
    4. Po aktualizaci jde konečně vytvořit bezpečnostní 4 místné heslo (kód)
    5. Počeštění výrazů (ve foťáku square=čtverec, v přehrávači místo shuffle = zamíchat)
    6. Připomínky se po odklepnutí splnění přebarví kolečko na barvu zápisníku (do teď šedé)
    7. Chyba v počasí s češtinou přetrvává [ http://db.tt/6q0dLfqW" onclick="window.open(this.href);return false; ], "Pravděpodobnost srážek"
    8. Systém se pocitově o hodně zrychlil (iPhone5, budu rád když dají echo majitelé 4 nebo 4S [potvrzeno majitelem 4S že plynulost se také o hodně zlepšila a telefon se zrychlil díky @jiratoxx])
    9. Opravena chyba v nastavení notifikací (nezobrazovala se nabídka Žádný - Bannery - Upozornění)
    10. Přináší podporu pro iPady (iPad2<)
Toto je prvních pár půlhodinových postřehů :) Od teď zavádíme diskusi ohledně iOS7 beta2.
Pokud se vše bude řídit podle plánu, beta 3 by měla spatřit světlo světa 10.7.2013. Dodávám pravděpodbný seznam realsu, který dnes zveřejnil Cult Of Mac (Jirka promine). Dodáno i do úvodního postu.
  • beta2: 24.6.2013
    beta3: 10.7.2013
    beta4: 25.7.2013
    beta5: 12.8.2013
    beta6: 30.8.2013
    Golden Master (GM): 10.9.2013
    Final: 20.9.2013
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od David Podzimek »

Nainstaloval jsem druhou verzi beta iOS 7 na iPad, konkrétně třetí generace, 32 GB Wi-FI + 3G.

Na první dojem pozoruji mírné snížení rychlosti a lehce trhané animace (něco jako procházení ploch na většině tabletů s Androidem). Jinak vše zatím funguje jak má – 3G, Wi-FI, gesta, notifikace.

Nainstaloval sem všechny aplikace jako před aktualizací a zatím jsem nenarazil na nefunkční, jen některé ikony jsou zdeformované.

Lehké problémy dělá změna orientace zařízení. Někdy se nezmění, někdy zůstanou některé prvky na původním místě.

Zatím mám dost rozpačité dojmy z klávesnice, přijde mi trochu pomalá-zaseklá. Možná to chce zvyk, nebo opravdu v betě zlobí

Příjemné překvapení je zrychlení App Store, který na iOS 6 rozhodně rychlostí nevynikal.

Pokud by vás zajímalo něco o iOS 7 na iPadu, rád odpovím.
Kasp1k
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2011 19:31
Zařízení: Apple iPhone 5S

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od Kasp1k »

Nalezen obrovský bug.

Při ztrátě signálu (manuální výběr) vyskočí dialog o ztrátě s možnostmi Zavřít a Nastavení. Pokud kliknete mimo dialog, dialog se ztratí a obrazovka zamrzne (proti dotykům). Nelze ji po zamčení odemknout, vypnout iPhone, nic. Musíte počkat na další dialog a ten odkliknout možností zavřít. (Úmyslně tedy ztratit signál).
Pokud jste obrazovku zamknuli, musíte podržet tlačiltko, spustit siri, zeptat se na pocasi, pote kliknutim na tabulku s pocasim prejit do aplikace, a pote tlacitkem na domovskou obrazovku, kde pockate na dialog.

EDIT: Bug zmrazi pouze system (domovska obrazovka, spustene app), jste li v aplikaci (chrome, twitter) - ta nadale funguje.
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Při takovéto chybě zkuste držet Power + home button tak dlouho než se objeví jablíčko :) Každopádně je to obrovská chyba!
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od tom028 »

Aj, jsem zklamaný. Je to pomalé a seká se mi to. Pevně doufám, že to Apple vyladí, jinak na shledanou a dobrý den konkurence.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od Rehor J Zacek »

No, já už tu betu dal pryč. Strašně mi vadilo, že některé aplikace mi padají a nefungují, hlavně chat ve Skypu. Počkám na nějakou pozdější verzi, tohle fakt nešlo...
perm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 05, 2007 16:13

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od perm »

za mě je mezi B1 a B2 vidět pokrok. na IP4S došlo ke zrychlení, zpřesnění vykreslování, funguje už panoramatické focení...
chyby samozřejmě stále jsou, ale je to 2. BETA - ne RC2...
Z aplikací, které používám (není jich moc - mám telefon na práci a ne na hraní) mě mrzí jen že nefunguje iRadar, ale banky mi fungují, navigace taky, TextGraber ne, ale ten mě nemrzí... U některých aplikací mi připadá, že i rychleji nabíhají.
Na vzhled jsem si ještě 100% nezvykl, ale důležité pro mě je, že bude iOS stabilní a funkční. Což doposud bylo...
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od Jettero »

Chci se zeptat pri prechodu z bety 1 na betu dve, je treba telefon zalohovat?
perm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 05, 2007 16:13

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od perm »

určitě je to lepší, ale nutný ne - u mě proběhl upgrade včera večer v autě bez problémů...
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od David Podzimek »

Tak při užívání iPadu sem narazil na drobné problémy:

Klávesnice je pomalá
Nefunguje oficiální Podcast aplikace
Přechodové animace jsou otravné
Kasp1k
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2011 19:31
Zařízení: Apple iPhone 5S

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od Kasp1k »

Doplnění k mnou zmiňovanému bugu o pár řádků výše:

Při přepnutí operátora na automatického místo manuálního se to zatím nestalo.

Pokud se ten bug stane, držení Home Button + Power nepomůže, ale hard reset (Home Button + Power + Volume Nahoru) ano, a mně osobně se ani nesmazal telefon, pouze skutečně natvrdo restartoval.
Radiiimek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 29, 2010 16:30
Zařízení: iPhone5 16GB, iPadMini 16GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

iOS 7 [beta1, beta2] diskuse

Příspěvek od Radiiimek »

Párkrát se mi i lidem kolem kterých se "motám" na Twitteru stalo, že telefon při nižší baterii telefon zamrzá a pomůzme buď několikanásobný restart nebo dobití telefonu nad 20%. Zaznamenal někdo taky tento problém?
Odpovědět

Zpět na „iOS aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů