Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
ripper6
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 14, 2012 22:23
Zařízení: Qtek9000 - O2 XDA Exec

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od ripper6 »

Potrebuju poradit nejaky vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000. Pripadne pak ideal SW ktery s tim bude dobre pracovat.
Nasel jsem jen ten TomTom GPS Receiver MKII Sirf III (casto starsi verze 5). Recence je na to ok ale zajma me jestli je nejaky lepsi nebo me bohate staci tohle starsi? Nekde tak z aukce za asi 500-600.
http://www.pdamods.com/proddetail.asp?prod=TTBTGPSS1MOB" onclick="window.open(this.href);return false;
http://smartmania.cz/recenze/qtek-9000-htc-universal-76" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemam to do auta jako spis pro turistiku. Je to dobry?
Jiny znacky se trochu bojim poridit uz jen proto aby to pak dobre spolupracovalo s pristrojem.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od uni »

Mám z minulosti ověřený Qstarz a snad Nokii, takže si myslím, že obavy budou asi neopodstatněné. Nyní mám Qstarz, ale je fakt, že Samsung S4 svou kvalitou tuto GPS mi teď odsunul stranou, tak snad už jen jako úsporu energie (BT vs. GPS spotřeba). Každopádně už jsou lepší čipy než Sirf III (třeba Sitf IV, MediTek II), tak tebou vyhlídnutý už nebude žádná hvězda.
Beatlejuice
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 17, 2011 0:53
Zařízení: Lumia 920

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od Beatlejuice »

ahoj,někde mám GPS modul Nokii,asi jen sifr II, i s pouzdrem a snůrou pro pověšení na krk.Fungoval mi dobře s MDA Vario, Qtek 9100. Nevím, jak je na tom baterka, ale za poštu ti ho pošlu,případně dám v Brně,pokud chceš. Roman
ripper6
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 14, 2012 22:23
Zařízení: Qtek9000 - O2 XDA Exec

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od ripper6 »

uni píše:Mám z minulosti ověřený Qstarz a snad Nokii, takže si myslím, že obavy budou asi neopodstatněné. Nyní mám Qstarz, ale je fakt, že Samsung S4 svou kvalitou tuto GPS mi teď odsunul stranou, tak snad už jen jako úsporu energie (BT vs. GPS spotřeba). Každopádně už jsou lepší čipy než Sirf III (třeba Sitf IV, MediTek II), tak tebou vyhlídnutý už nebude žádná hvězda.
Dekuji za odpoved ale tebou zminena treba Qstarz ma taky ten chip Sirf III. Vim ze to nebude zas treba total extra, asi jsou i lepsi. Jenze tady pak zalezi na tej kompatibilite aby to stim slo a pak taky jakej modul/znacku k tomu poridit vid? Kdyz zas ty dalsi neznam. Klidne jeste pridej ty dalsi dobry co maj ty lepsi chipy, jaky to jsou treba?
http://gps-prijimace.heureka.cz/qstarz- ... ecifikace/" onclick="window.open(this.href);return false;
a taky zas aby to nestalo 1000czk +
Ja chtel spis neco tak levnejsiho, nemam to na nejaky sluzebny cesty nebo nejsem manager. PDA jsem uz kdysi sehnal levnejc z Hong Kongu jinak bylo dost drahy. GPS spis takhle kdyz nekde jdu tak aby me to pomohlo neco najit, nepotrebuju zas top za x penez a ani na to nemam.
ripper6
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 14, 2012 22:23
Zařízení: Qtek9000 - O2 XDA Exec

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od ripper6 »

Beatlejuice píše:ahoj,někde mám GPS modul Nokii,asi jen sifr II, i s pouzdrem a snůrou pro pověšení na krk.Fungoval mi dobře s MDA Vario, Qtek 9100. Nevím, jak je na tom baterka, ale za poštu ti ho pošlu,případně dám v Brně,pokud chceš. Roman
Dekuji, klidne bych to zkusil. Dal PM.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od uni »

ripper6: jsem si "vcelku" jist, že mnou používaná Qstarz 1000xt má MTKII:-) A je fakt dobrá, včetně A-GPS, výdrže nebo detekce pohybu (při geocachingu). Uživatelsky výměnná baterie std. typu (Nokiácká). Bohužel mini USB konektor, pohádka, že Apple nemá "std" konektor tu naráží na realitu.
ripper6
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 14, 2012 22:23
Zařízení: Qtek9000 - O2 XDA Exec

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od ripper6 »

uni: dekuji za upresneni...tahle navigace co pises a jak na to koukam verim ze dobra bude ale ta cena bohuzel nic pro me sorry :(
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od uni »

Tak faktem je, že na to, že je to dedikovaná funkce něčeho, co je std. v zařízeních, by to chtělo dané věci (tedy externí GPSky) někam posunout. Podporu Glonass, párování NFC, BT4.0 podporu,... Na to, že to nabídne prakticky jen to samé co moderní telefon (nebo i méně) a prakticky je přínos jen v úspoře baterie zařízení, je to zbytečné.
ripper6
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 14, 2012 22:23
Zařízení: Qtek9000 - O2 XDA Exec

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od ripper6 »

uni: jde oto ze ja to zas nak divoce neuziju. Spis si tam nekde nacpu ci stahnu mapy a hodi se me to nekde kdyz budu mimo mesto tak abych zhruba se nekam dostal treba kolem lesa. Sice turisticky to asi mit poradne nebudu ale staci i po silnici.
Alespon znami me rikal vetsina tech map je teda pro auta at uz k tomu modulu nekde sezenu iGO nebo TomTom SW ci nejakej lepsi. Btw kdyz uz mas zkusenost jakej je asi tak nejlepsi SW pro WM 6.5 a spis pro turistu?
iGo, Navigon, Copilot, Software six tom - zna to nekdo? Davaj to k modulu nekde jsem koukal
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vhodny GPS modul k PDA Qtek 9000 poradte

Příspěvek od uni »

Hovoříš o vektorových navigacích, které s turistikou nemají mnoho (nic) společného. Už před lety jsem na WM používal to co teď na Androidu, SmartMaps (rastrové mapy) také jsem je provozoval s externí GPS (tedy ji podporují). A na rozdíl od tebou zmiňovaných (pravděpodobně), mají pro WM stále podporu a aktualizace:-) Jsou i jiné aplikace, do kterých pak musíš nějak nakalibrovat mapy z jiných zdrojů, ale toto jsem nikdy nepotřeboval, tak neumím poradit. Ale rozhodně pak nemají např. nad mapou navigaci, jako má SM.
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů