Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
matkal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 25, 2011 10:01
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matkal »

Osobně jsem z nové Lumia 925 nadšený, ačkoli všichni zřejmě čekali převratné novinky, postup od L900 k L920 a L925 je fajn. Podle mě ačkoli to zřejmě není cílem, na podzim L925 vytlačí L920 z trhu.

Nokia Lumia 925: Hliníkové boky a fotoaparát s našlapanými funkcemi
Nokia dnes v Londýně představila nový model Lumia 925. Oproti očekávání telefon nenabízí hliníkové tělo, ale pouze boky. Lákat bude také na kvalitní fotoaparát a ve světě se začne prodávat v červnu.

Obrázek
edit by moderátor (doplnění odkazů a obrázku)
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

U me 920 stale vede - 16GB je proste malo. Pokud jsem to dobre sledoval, tak je rozdil oproti 920:
- mensi hmotnost: 139g x 185g
- mensi tloustka: 8,5mm x 10,7mm
- jiny display: AMOLED x IPS LCD
- pamet: 16GB x 32GB
- chybi nativni bezdratove dobijeni
- cena?
Nic, co by me nutilo prejit z 920.
Uživatelský avatar
matkal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 25, 2011 10:01
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matkal »

Úkolem L925 rozhodně není nutit přecházet současné majitele L920. Skoro si myslím, že naopak, tenhle model neměl naštvat všechny, kteří si ho letos koupili. Pokud ale člověk bude přecházet z L900 nebo L800, volba bude asi jasná.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

taktak. Dávají teď uživatelům prostě vybrat a to je dobře.
Spoustu lidí odrazovala právě tloušťka a váha l920, takže teď si mohou dopřát dle svého.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

mínusom je cena s dph, amoled displey a chýbajúci slot na sd karty. to je vážne taký problém tam ten slot dať? :roll:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

a najma kede znizili pamat na 16Giga.... to je v top mobilu vysmech.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Dark_hood: no evidentně to problém je a nejen pro Nokii. V době miniaturních microSD je to s podivem. Ale možná by pak byl telefon o pár milimetrů větší a už by nebyl dostatečně cool.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

To zas bude mít Hulán novej telefon a bude s nim mlátit o stůl a všude hlásat chválu, už se těším ;oI
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od David Podzimek »

Na podzim bude nejspíš nová vlajková loď.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Osobně se mi líbí více jak 920, ale omezení v podobě 16GB bez rozšíření paměťovou kartou je dle mě naprostý úlet, to bylo schválně na objednávku aby Vodafone byl jedinečný svou 32GB verzí ? ... Achjo.

Bezdrátové dobíjení pomocí krytu ? Bože to úplně zkazí celkový dojem z telefonu...

Toto se dle mě nepovedlo... super dizajn, ale na tom to končí, dokáže Nokia pouze dizajnem oslovit větší počet uživatelů ? Když v podstatě lepší Lumia 920 nabízí lepší poměr cena/výkon ? Nemyslím si... Čekal jsem alespoň lepší PureView třeba i vyhnanou trošku na více MPix, možná by pak zaujali alespoň papírově více lidí, protože čím víc MPix tím víc Adidas.

Softwarové změny co představili navíc budou dostupné skrze celou dostupnou řadu Lumia zařízení s WP8, takže v podstatě nic navíc nenabízí.

Cena by měla po uvedení rychle klesnout pod současnou Lumia 920 si myslím, jinak nemá šanci na větší úspech, leda dotací u operátorů, ale nevím nevím.

Co se týká displeje tak to nehodnotím, IPS má věrnější barvy, AMOLED má zase barvy výraznější, má lepší černou. Každý má své pro a proti.

Shrnuto a podtrženo :

+Dizajn
-Paměť
-Slot na MicroSD
-Nedostatek novinek či inovací
-Cena
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Mně osobně se moc nezamlouvá ze zadu působí tak nějak divně hezčí je podle mně stále L920. Ale jestli bude Nokia captwalk vypadat tak jako tak jako na obrázcích tak to pude pecka ale to až 15.5 :-(. Ale už by mohly vypudit EOSE... :-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Náhodou bezdrátové nabíjení vůbec nepotřebuji a vítám, že je díky tomu menší a lehčí... Paměťový slot tam mohli dát po vzoru Lumie 720, ale já stejně v mobilu nikdy nevyužil víc jak 8 GB, takže to mi vůbec nevadí. AMOLED displej beru jako obrovské plus! Mám rád tu opravdovou černou v menu. Pro mě je 925ka mnohem lákavější, než 920, hlavně tou váhou a designem, co nevypadá jako plastová hračka (teď mám modrou Lumii 800).

Pouze ta cena... A dostupnost :) Vůbec nemám chuť dát 15 tisíc za nový mobil. WP8 je z uživatelského pohledu prakticky to samé, jako WP7 - to mi zatím nikdo nevyvrátil. Opravdu čekám, jaké novinky v systému přijdou konečně na konferenci Build... A abych si ji za tyhle peníze koupil jen na vývoj, to se mi zatím taky nevrátí...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Nevíte někdo, jakou matici si mám představit pod pojmem octaled? :-)
nikde jsem detail displeje l925 nenašel..
Uživatelský avatar
matkal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 25, 2011 10:01
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matkal »

Já tedy vidím rozdíl mezi WP7 a WP8 denně. To, že to vypadá stejně, vůbec neznamená, že se to také chová stejně. Teď jsem musel dva dny volat s L800 a nemohl jsem pochopit, jak jsem ten mobil mohl mít tolik rád. Příšerný displej, až neuvěřitelně se rozpadající pixely, proti WP8 je to pomalé jak prase, přepínání mezi 3G a EDGE pomalé, třetina mých oblíbených her chybí a to nemluvím o výdrži baterky.
Jen je to prostě takový mazel do kapsy.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Vidíš a já porovnával mou l800 s čistou l920 a nechtěl bych to ani zadara. Když pominu nic moc displej(tu šedou namísto černý mi nikdo nevyvrátí),stejný prostředí, absence zune a s ním spojené wifi synchronizace, tak s takovou těžkou lopatou si neuumím představit fungovat(už l800 není úplnej prcek). A to tu jsou další problémy jako duplikace souborů v hud.knihovně, aplikace co vycucavaj neúměrně baterku nebo způsobí restart. Kdepak, až tohle doladí a představí něco s normalními rozměry, pak budu zvazovat přechod, zatím ani náhodou.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Tak koukam, ze 925 je od zitrka dostupna v nemecku. Prinejmensim amazon.de hlasi ze od zitrka skladem. 599EUR.

Mel jsem cukani, kompaktnejsi L920 by se hodila. Smiril bych se s bezdratovym nabijenim, ale 16GB je pro me malo. Tak leda snad zkusit pockat s cim prijde Vodafone, maji exkluzivitu na 32GB verzi. V UK uz je dostupna.
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Každý si obhajuje to svoje, to je tak nejak normálne, ale mne napr. vôbec hmotnosť neprekáža, nejaké tie gramy naviac aspoň dávajú o sebe vedieť a viem, že niečo držím v ruke, HTC Titan tiež nebol ľahký a bezproblémov sme si na seba zvykli...
Je to individuálne, každý môže niečo iné...

Ja osobne nevidím dôvod prechádzať z L920 na L925, žiadny pokrok nevidím, jedine hmotnosť a hrúbka, menšia pamäť a samozrejme vyššia cena...a ten príplatok je teda dosť veľký, ja som včera kúpil L920 čiernu za 355EUR, takže úplná pohoda, 600EUR by som nedal ani náhodou... :wink:

Navyše keby som chcel, počkám si na L925, ale nijako ma neoslovila, práve naopak, chýba bezdrôtové nabíjanie...L920 u mňa vedie na plnej čiare...

Zatiaľ... :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

600EUR by som nedal ani náhodou..
Za 600 EUR jsem si jel minuly rok pro L920.L925 nastesi pro me neni nicim lakava a zajimava oproti L920,takze tentokrat nikam nepojedu. 8-)
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Ahoj Jirka, dávno sme sa tu nestretli, čo? ;-) Kedysi sme spolu pár krát riešili HTC Titan...teraz som i ja hrdým majiteľom L920 :)
Inak presne zdieľam tvoj názor, L925 nieje absolútne ničím lákavá, ja som kupoval L920 pred 2 dňami a mohol som na "novinku" L925 počkať, ale za tú cenu mi to fakt nestojí, zohnal som si radšej za super cenu L920...mne ťažký phone neprekáža, takže pohoda...len ma zaujíma ako si na tom s výdržou batérie? Díky

Veľa zdaru a nech nám tie mašinky frčia bez poruchy čo najdlhšie... ;)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Me prijde 925 atraktivnejsi designem, tenci, lehci, je to fajn. Bohuzel 16GB je pro me neprekousnutelna hodnota. Nehodlam premyslet, co instalovat a jestli se mi to tam jeste vejde. Cena je druha vec. Ta zase poleti dolu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů