Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
lamorak
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 19:01
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lamorak »

Polkom PL uz taky jede!
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

http://wmmania.cz/clanky/aktuality-clan ... erejnosti/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bohužel :-(

Jinak FW 1308 se včera po 20h ohlásila, stáhla a nainstalovala. Instalace sakum prdum za 20minut. Distribuce PL Polkomtel PLUS - toto teda trvalo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Součástí FW byl i správce paměti. Dal jsem vymazat OTHERS a stále tam mám 1,3 GB !?! To již vymazat nejde.

Má někdo k porovnání fotky s FW Portico a FW 1308 za denního světla ? FW Portico docela dosti domalovávalo a dobarvovalo fotky. Tráva by měla být trošku bledší, ještě není tak zelená , je to jen můj poznatek - drobnost. Jsem zvědav na novej FW.

Díky za případné komenty.

http://sdrv.ms/Y0WIib" onclick="window.open(this.href);return false;
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

Opravy : NOKIA LUMIA 920 - Nefunkcni mikrofon. (respektive kdyz mluvite a telefon hrubeji zmacknete - napriklad o rameno tak vas na druhe strane spatne slysi. Bud se zacne ztracet zvuk a je slabsi a nebo vas slysi jakoby z trubky)

Proc se to deje bohuzel netusim (mam pocit, ze problem muze byt v krytu, ktery lehce pri zmacknuti vrze a hybe se a tim padem zakryje po hrubsim uchytu dirky mikrofonu a ten zacne blbe snimat)

Kazdopadne to je jen moje domenka zalozena na tom, ze pokud se horni mikrofon prekryje, tak telefon nesnima spravne zvuk. (pri pokusu o mackani mi ale neprijde ze by se v miste techto direk kryt hybal. (hybe se podle me pouze kolem zdirky na sim kartu.

ted k Opravam:
Prozatim jsem absolvoval dve opravy. (jednou mi vymenili USB, ktere bylo udajne defektni i kdyz mi fungovalo) A jednou mi vymenili jeste neco dalsiho, ale bohuzel take netusim proc.

Kazdopadne vysledek, je ze po odzkouseni je vse vzdy naprosto stejne a pokud hrubeji chytnete telefon napriklad primacknutim mezi rameno a hlavu tak aby vam telefon neupadl a mel jste volne ruce, zacne se z druhe strany casto ozyvat.... Nerozumim ti, jsi daleko od telefonu? Nebo mas nejaky zkresleny hlas....

Je tady nekdo komu tuto zavadu opravili? Docela by stalo za to zjistit jestli je to normalni feature pro kazdou nokii lumii 920 a lide ho jen drzi jemne (tim padem je to opravdu spatnej telefon) a nebo nokia care zkratka neumi odstranit vady a netusi co je spatne a pak je spatny jen nokia servis.

Nebyt tohoto problemu byl bych s nokii spokojen.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

jeste dalsi vec: pri pokusu o factory reset zamrzl phone a uz se neprobral ani po x hodinach. Takze to je dalsi vada, ale to bych prezil a je to vec co v servisu dali hned do kupy.

to ze se mobil samovolne restartuje cas od casu tak to mi nevadi. To se holt stane asi s kazdym mobilem, takze to neresim.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Ne, to se s l920 normálně nestává, alespoň mě tedy ne. Telefon se mi restartoval ve dvou krátkých obdobích a pokaždé byla na vině nějaká aplikace, či spíše background agent. Měl jsem problémy s mybattery a lockscreen calendar (nová verze už funguje dobře)
teď jedu kupříkladu 14 dní bez jediného záseku či restartu a to telefon řádně ždímu :-)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Že se samo restartuje telefon řeší nový FW 1308, potažmo předchozí FW Portico 1249.
Tyto problémy s resety vykazoval první tovární FW 1001.
Jaký máš firmware?

Měl bys uvést telefon do továrního nastavení - pokud nejde spustit - trojhmat:
http://www.hard-reset.com/nokia-lumia-9 ... reset.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud ti blbne tak a jde zapnout stačí najet do menu: nastavení - o telefonu a dole je tovární nastavení ....

Mi se telefon nerestartoval ani jednou a to ho mám dva měsíce :-)
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

tak restartovani neresim... jak rikam, to je mi relativne fuk :-) (obcas se to resetne v IE5 nebo pri ICQ)
Novej firmware jsem tam nedaval ted...

Prakticky furt to vracim na reklamaci a pujde to tam dnes znova, takze se mi uz ani nevyplati na to updaty instalovat:-)

Pri poslednim factory resetu zamrzl uplne a uz se neprobral jak jsem psal :-) (proste KO). Zkousel jsem to jestli to nepomuze s mikrofonem.

Jediny opravdu vazny a neresitelny problem je mikrofon. (kdyz nejde telefon pouzit na telefonovani je to trosku problem. Pouze podotykam ze vrchni i spodni strana telefonu je uplne prazdna a nic si neprekryvam. Zkousel jsem dokonce i s jinym telefonem a ten tento problem nevykazoval. Presto v nokia care opravili udajne vadne soucastky ale problem stale trva :-(

Uvidime pri treti oprave ... a pak uz pujdu za prodejcem s tim at si to zkusi opravit oni a nebo at mi vymeni telefon (v zarucaku budou uz mit 3 opravy)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

mimonaut píše:Ne, to se s l920 normálně nestává, alespoň mě tedy ne. Telefon se mi restartoval ve dvou krátkých obdobích a pokaždé byla na vině nějaká aplikace, či spíše background agent. Měl jsem problémy s mybattery a lockscreen calendar (nová verze už funguje dobře)
teď jedu kupříkladu 14 dní bez jediného záseku či restartu a to telefon řádně ždímu :-)
Prosím tě,
taky používám lockscreen calendar a nemůžu přijít na to, jak změnit fotku pozadí na zamčeném telefonu. V nastavení jsou dvě možnosti, buď BING nebo z telefonu, ale když dám z telefonu, tak tam nikde nevidím možnost jak určit kterou fotku má zobrazovat. Poradíš jak na to?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Jasné třetí oprava - zkus peníze a nebo žádej o nový kus (pokud ho máš ne starší než půl roku).
Servis byla asi ARVATO Stochov že ? Měl jsem L900 a s vadným fotoaparátem si neuměli poradit :-(
Co tady kolegové psali, měl drobné problémy s proximity a vibracema a všem vše opravili bez problému.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Nyny píše:
Prosím tě,
taky používám lockscreen calendar a nemůžu přijít na to, jak změnit fotku pozadí na zamčeném telefonu. V nastavení jsou dvě možnosti, buď BING nebo z telefonu, ale když dám z telefonu, tak tam nikde nevidím možnost jak určit kterou fotku má zobrazovat. Poradíš jak na to?
poradím. V současné verzi je chyba, v překladu se tam nevešlo tlačítko. Stačí přepnout telefon do US nebo GB, restartovat, nastavit v aplikaci pozadí dle libosti, vrátit CZ jazyk, restartovat a voila - je to hotovo :)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Super, moc díky!
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

jojo jedna oprava je na arvato :-) (tam vymenili funkcni USB konektor :-D) - i kdyz nevim treba tam byla nejaka skryta vada :-)))

A prvni oprava byla primo v nokia servisu v Hradci Kralove, kde jsem telefon daval k reklamaci. (tam vymenili nejaky dil, ale nemam potuchy jaky).

jen nevim jak s tou opravou.

Treti opravu chci nechat udelat u autorizovaneho servisu a myslel jsem ze pak teprve pujdu za prodejcem s tim, ze je telefon stale nefunkcni, pokud to tedy neopravi, ale prekvapilo by me to. (na netu jsem videl lidi se stejnym problemem a jeste pro nikoho tento problem neopravili a maji naprosto stejnou zkusenost jako ja.)

Vymenu eventuelne vraceni penez urcite nemohu pozadovat primo od offiko servisu, ale budu muset jit na prodejce sedivky.
Uživatelský avatar
chuckymichal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: stř lis 30, 2011 9:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3 Black Jet

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chuckymichal »

Zdravím, tak problém s obchodom vyriešený. Musel som dať tovarenské nastavenia a znovu všetko nainštalovať, ale už našťastie funguje. Chcem sa opýtať ako zruším v menu aplikáciách to vyhladávanie podľa prvých písmen. Pred tým som to tam nemal všetky aplikácie boli pekne za sebou a teraz zrazu mi tam nabehli prvé písmená aplikácií a vyzerá to dosť škaredo.Také neucelené. A ešte jedna vec ma trápi neviem naisť tu možnosť spravovania pamäte. Pred resetom som to tam mal myslím niekde v nastaveniach a teraz nič. Neviem to náisť. Dakujem za každú radu
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Vyhledávání nezrušíš, to jde jen u plně odemčených telefonů. Aktivuje se po přesáhnutí určitého počtu aplikací.
Správce paměti se dá nainstalovat jako samostatná aplikace ze Store, v Nastavení je v novém FW
Uživatelský avatar
chuckymichal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: stř lis 30, 2011 9:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3 Black Jet

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chuckymichal »

Ďakujem za odpoved. No to je škoda lebo to vyhladávanie je fakt dosť škaredé. A kde to prosím ťa v nastaveniach presne nájdem toho správcu pamäte? nový firmware mám 1308. Pred tým som to tam mal.
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato_sk »

mimonaut píše:
Nyny píše:
Prosím tě,
taky používám lockscreen calendar a nemůžu přijít na to, jak změnit fotku pozadí na zamčeném telefonu. V nastavení jsou dvě možnosti, buď BING nebo z telefonu, ale když dám z telefonu, tak tam nikde nevidím možnost jak určit kterou fotku má zobrazovat. Poradíš jak na to?
poradím. V současné verzi je chyba, v překladu se tam nevešlo tlačítko. Stačí přepnout telefon do US nebo GB, restartovat, nastavit v aplikaci pozadí dle libosti, vrátit CZ jazyk, restartovat a voila - je to hotovo :)
Ak mas na mysli tlacitko pre vyber obrazku (fotky) priamo z pamate telefonu, tak ja to v ceskom preklade mam.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

máš, ale určitě nefunguje.. alespoň ve verzi 1.2 a 1.3
lamorak
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 19:01
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lamorak »

Mne funguje, jak ma.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomasSX1 »

No to je škoda lebo to vyhladávanie je fakt dosť škaredé. A kde to prosím ťa v nastaveniach presne nájdem toho správcu pamäte? nový firmware mám 1308. Pred tým som to tam mal.
Na vyhladavanie si velmi rychle zvyknes, neboj sa ;) (ja mam teraz L920 od stredy a som si nainstaloval kopec blbosti len aby som to tam mal, chybalo mi to pri vyhladavni :D )

Spravca pamate by mala byt posledna polozka v Nastaveniach (ja to tak mam po vcerajsom update, ale mam ENG system nastaveny)
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato_sk »

mimonaut píše:máš, ale určitě nefunguje.. alespoň ve verzi 1.2 a 1.3
Hmm...po kliknuti na tlacitko sa mi objavi galeria obrazkov v telefone a mozem ktorykolvek z nich zvolit ako pozadie.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů