Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Displeje u telefonu se neopravuji nybrz vymenuji,to by jsi mohl vedet,ty - ten co se pta jestli se da opravit pentile matice :smt044
OrcusDei píše:bavme se konkrétně o pentile matici a o tom, jak jste jí opravoval. Výměnou?


Opravuji telefony vseobecne,pracuji externe pro nektere servisni site,displej i s pentile matici je stejne nachylny na vypalovani.Mnoho diskuznich for a samotni uzivatele to jen potvrzuji,nic s tim neudelas.Lumia 800 neni vyjimkou.Nejsmutnejsi uzivatele jsou ti co naviguji,jak maji hezky vypalenou pevnou listu Navigonu.V zaruce se vymeni a jede se dal.Zivotnost je proste mizerna a je fuk jestli je ten skvely Amoled s pentile nebo plnohodnotnou matici.Postihuje to jak Lumii 800 tak Lumii 900 coz je pentile versus RGB.
Je toto vypálení snad způsobené vysokým jasem?
Pouzivani s vysokym jasem "starnuti" urychluje,tudiz "vypaleni" prijde/ projevi se mnohem drive.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

nevíš ani prd o tom, co jeho poškození způsobilo.To ty z toho totiž nevíš, protože ten displej jen vyměníš. Chápeš to ty ucho?
:roll: Ucho budes ty.Vypalovani bylo/je zpusobeno tim, ze staticky obraz, ktery na displeji zustava nejdele, zamestnaval stale ty same pixely.
OrcusDei píše:já se neptal jestli se dá opravit pentile matice ty jantare! Ty si tu vyrukoval na podložení argumentace s tím, že opravuješ telefony. Já se tě zeptal, jestli opravuješ displeje, ta otázka byla řečnická
Celou dobu se bavime o telefonech,o Amoled displejich na telefonech,pak nevim kdo je jantar a nechapajici.Je jasne cim je to zpusobeno.Napsano jiz vyse..
stížnosti na vypalování pentile matic je v silné minoritě oproti klasickým.
Dle servisnich ukonu vim ,ze tomu tak neni a rozdil je minimalni. ;-)
OrcusDei píše:že maximální jas někomu vypálí obraz na displej
Maximalni jas urychli starnuti,tudiz se vypaleni projevi drive.Dana vec o ktere netreba polemizovat.
Ovlivnuji to celkem dva aspekty,delka sviceni + maximalni jas.Zredukovanim obojiho se da doba viditelneho objeveni efektu prodlouzit.
OrcusDei píše:Prostě klidně mějte zaplej displej na plnej jas, telefon vám to nezničí. Hotovo
Neznici,jen se drive dostavi efekt vypaleni,nez pri nastaveni na stred apod.
OrcusDei píše:"Mnoho diskuznich for a samotni uzivatele potvrzuji že pentile matice jsou stejně náchylné jako amoled"
A tuto citaci jsi si vymyslel,vzal jsi pulku me a konec pripsal svuj(jeste jsi tam nechal hacky). :roll: Tim jsi z toho udelal totalni nesmysl.Kdyz uz si musis vymyslet citace,ktere nikdo nenapsal,jsi uz na tom opravdu hodne spatne.
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

OrcusDei píše:"Mnoho diskuznich for a samotni uzivatele potvrzuji že pentile matice jsou stejně náchylné jako amoled" :tlem: Končim :D Na debaty s hlupákama nemam čas
:-D Teda chlapče já z tebe dneska dobře rostu. V jiné diskuzi o WP, když jsem po tobě chtěl důkaz, jak všechny služby využívající webové servery na WP 7.8 nefungují, tak si mi místo toho jen odpověděl, že toto píšou všichni uživatelé na všech diskuzních fórech :lol:

Ale jen pokračuj. Dneska si mi zvednul náladu. Ty experte na displeje :wink:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Trošku zmírním slovní přestřelky místních humoristů a zavzpomínám, jak zhruba před rokem jsem se málem osypal a trpěl komplexy z toho, že HTC Radar nemá (S)amoled displej. Způsobily to odborně recenzetské a potažmo i laické chvály tohoto výjimečného displeje, který má tak dokonalou černou, až zrak přechází. Zkoumal jsem na svém Radaru a na jeho SLCD displeji, jakáže to je černá a zda může existovat i černější, což by mě nikdy před tím nenapadlo. Naštěstí jsem žádnou duševní újmu neutrpěl a záhy na celou věc zapomněl. Nyní se dozvídám, jak jsou ty amoled displeje špatné, pokud jde o vypalování, přičemž nikde nečtu nic o jiných displejích.
Může mi tedy někdo ze zasvěcených říci, jak je to s vypalováním (S)LCD displejů?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

krystaly v LCD se taky "unaví", ale jejich životnost je násobně větší, než u AMOLED, takže to v drtivé většině není v období životnosti telefonu poznat.
Kdyby ten dispej svítil 8 hodin denně s nastavenou domovskou obrazovkou, za dva roky ty dlaždice taky uvidíš, i když budeš jinde v menu..
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Flynn píše:Trošku zmírním slovní přestřelky místních humoristů a zavzpomínám, jak zhruba před rokem jsem se málem osypal a trpěl komplexy z toho, že HTC Radar nemá (S)amoled displej. Způsobily to odborně recenzetské a potažmo i laické chvály tohoto výjimečného displeje, který má tak dokonalou černou, až zrak přechází. Zkoumal jsem na svém Radaru a na jeho SLCD displeji, jakáže to je černá a zda může existovat i černější, což by mě nikdy před tím nenapadlo. Naštěstí jsem žádnou duševní újmu neutrpěl a záhy na celou věc zapomněl. Nyní se dozvídám, jak jsou ty amoled displeje špatné, pokud jde o vypalování, přičemž nikde nečtu nic o jiných displejích.
Může mi tedy někdo ze zasvěcených říci, jak je to s vypalováním (S)LCD displejů?
Naopak si měl být rád, sic černá na SLCD není tak černá, protože SAMOLED pixel nesvítí na černou vypne (doufám, že to říkám dobře), ale Radar měl krásnou bílou a barvy měli takové reálné podání, osobně se mi na Radaru display naopak velmi líbil.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Ale já jsem rád, barvy se mi líbily a líbí nadále. Přesvědčování "odborníků recenzentů" jsem nepodlehl (stejně všichni opakovali totéž) a na mém zdraví se to neprojevilo.
kadol
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 20, 2010 6:51
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kadol »

Jde přes Navifirm přehrát firmware na Lumii 800? Vím, že to nedávno ještě šlo ještě, ale všude píší, že nokia blokla přístup k firmware přes Navifirm. Jestli je to bloklé, jde odněud stáhnout tyto firmware neoficiálně? Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Navifirm nic neprehrava(to je stahovaci nastroj),flashovacim nastrojem je Nokia Care Suite pres ktery lze stale firmware stahnout.Servery jeste zatim zavrene nejsou.
kadol
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 20, 2010 6:51
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kadol »

Dobrá zpráva, díky za info.
kadol
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 20, 2010 6:51
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kadol »

Konecne jsem si nasel cas a chut flashnout svoji lumii 800 pres Nokia Care Suit. Uz me nebavili zaseky systemu pri soucasnem pouzivani internet explorer plus hudba. Ted poslocham asi dve hodinky hudbu a surfuju na netu a vsechno jede krasne svizne bez zaseku. Pred tim to bylo nerealne. Trosku jsem se bal, ze ani to flashnouti nepomuze, ale pletl jsem se. Je to perfektni. Vsechno jede jak ma a zda se mi ze i system je o neco rychlejsi. Mel jsem to udelat uz davno. Microsoft by mel aktualizace pres Zune poradne predelat. Jo a konecne si muzu v exploreru zvolit jako vychozi vyhledavac google nebo seznam. Spokojenost :)

doplnění:telefon mi opět zamrzl při poslechu hudby, asi jsem to zakřiknul. Otázka tedy zní, jestli mám špatný kousek a nebo je to normální stav :-(
Pepa
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 27, 2012 18:55
Zařízení: Nokia

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pepa »

Nevite jestli a jak jde zjistit datum (cas) pridani/vytvoreni kontaktu? Je to mozne zjistit v mobilu nebo na webu nejak? Jedna se o Windows Live kontakty hlavne, ale nejlepe pro vsechny.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Dnes jsem psal do autorizovaneho servisu Nokie, jak je to s tou evropskou zarukou, kdyz napriklad dovezu Lumii z Nemecka a vypada to, ze je opravuje jen jeden servis, tady je prepis odpovedi.
Ano lze ale budeme ji stejně do opravy přeposílat do servisu Arváto. Jako jediný servis smí tyto mt opravovat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zalezi jaky je to level opravy,vyssi levely dela pouze Arvato.Tebe to zajimat nemusi,odneses/posles napr. do CellNetu a Arvato si to od nich odveze a zase jim to opravene priveze.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Odkud jsi kupoval tu Lumii 920 Jirko ? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

V listopadu - prvni primo v Nemecku,Mediamarkt.Druhou(do zasoby jsem uz pak bral pres Max_Shop).
svoo
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 31, 2013 15:04
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od svoo »

Zdravim vsechny,

Chtel bych se zeptat jak to je s aplikacema, za ktere se plati. Kdyz provedu obnovu do tovarniho nastaveni, existuje nejaka zaloha abych vsechny zaplacene aplikace dostal znovu do telefonu?

Dekuji za odpoved a predem se omlouvam jestli to tu je uz nekde resene. Ale precetl jsem asi 20stranek a nenarazil na podobny dotaz :)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Zkus hledání :) Každopádně o aplikace samozřejmě nepřijdeš, jsou vázané na tvůj Microsoft Account (dříve Windows Live ID), který máš nyní zadaný v telefonu.
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

Funguje je to tak, že ta placená aplikace (po zadání při instalaci "Koupit") ti napíše po ověření, že aplikace je již zakoupená a normálně se nainstaluje.
svoo
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 31, 2013 15:04
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od svoo »

Dekuju mockrat, jeste si to zkusim nekde blize dopidit.

A jeste jeden dotaz bych mel :)

Vim ze uz to tu bylo 100x reseno, ale zajimal by me vas nazor. Je tak priserna vydrz baterie normalni nebo je nejaky problem s baterii v mem telefonu.

Jelikoz se mi ta vydrz zdala hrozna uz drive, tak jsem zkusil vse povipinat, tak abych docilil co nejdelsi vydrze baterie a vysledek:

Kdyz vse vypnu, ulohy na pozadi (krom FB a asi dvou nokiackych), hledani polohy, zpetnou vazbu, automaticky jas, vypnu 3G, Wifi atd... tak nejak vse co se doporucuje.

Tak jsem ho vcera vecer nabyl na 100% a hned zapnul pres noc mod LETADLO.

Uz rano mel asi tak 85-90% a potom co jsem si dopoledne projizdel tak nejak web, spis jen brouzdal po strankach a nebo psal SMS...Tak za necele 4h uz svitilo srdicko.

Zadne hrani her, zadne stahovani velkych dat,zadne filmy. Jen prochazeni webu a sem tam nejaka sms a to jeste ne v kuse. Tak nejak cisteho casu mohl byt zapnuty(rozsvícený) 2-3h.


Jde mi o to ze telefon mam teprve 5dni. Muzu ho do 14dnu jeste vratit. Tak jestli mi na to reknete nejaky nazor zda je baterie nejaka spatna a mam ho radsi vratit nebo to je normalni.

PS - pri prvnim rozbaleni kdyz jsem vlezl Nastaveni - Batere - bylo tam posledni nabiti nekde pred 354dni!!! Takze ten telefon se nekde asi dost prohajal.

Dekuji za vas nazor :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů