Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
RomanC
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 01, 2013 12:37
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od RomanC »

Ahoj,

hledam malou vypomoc, ktera spociva v tom, aby se otestovala aplikace na co nejvetsi mnozine Windows Phone zarizenich.
Aplikace je na Windows Phone marketplace a jmenuje se "Stegais":
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 83604390bd" onclick="window.open(this.href);return false;

Velmi rad uvitam kazdy feedback, ktery bude prinosny (zda neco nefunguje jak ma, a jakym zpusobem...apod.).
Predem vsem dekuju, kteri to zkusi otestovat.
Bibo
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 22, 2011 9:16
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od Bibo »

Za mě tedy jenom jedna připomínka:
  • Zbytečně bych nedělal aplikaci jen pro WP8 pokud v ní nevyužíváš věci, které poskytuje jen WP8. Takhle znemožníš aplikaci používat uživatelů WP7, kterých je ještě pořád dost (v rámci WP).
RomanC
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 01, 2013 12:37
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od RomanC »

Udelal jsem i package pro WP 7.1 a mel by byt taky dostupny pres marketplace...
Pokud neni, tak je nekde chybka :) podivam se na to. Diky
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od Simon »

Works with

Windows Phone 8


Mne to na L900 nešlo stiahnuť :)
RomanC
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 01, 2013 12:37
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od RomanC »

Hm...

Mam obe XAP jako published na windows phone marketplace.
Jeste jsem si overoval informace a jedna XAP je skutecne pro WP8 a druha je pro WP7.1.

Nemate nahodou zkusenost s tim, jak to publikovat pro obe platformy? Evidentne je ted videt na marketplace pouze verze pro WP8.

Nechci ale delat jednu univerzalni aplikaci a mit jeden XAP pro vsechny verze, protoze chci v budoucnu vyuzivat funkce, ktere se budou na platformach lisit, z toho duvodu jsem ted vytvoril i dve XAP pro obe verze, ktere udrzuji kompatibilni.
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od mmajo »

na WP7.8 odkaz samozřejmě nefunguje.. postni sem dva odkazy do app store (jeden pro WP 7.x a jeden pro WP8)

Ve WP 7.8 jsem si pustil market -> dal vyhledat stegais -> stahl nainstaloval.. -> spustil -> běží ;-)

EDIT: v aplikaci nerespektuješ barevné téma dark/light

EDIT2: odzkoušeno na HTC Titan WP7.8.. funguje.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od Flynn »

WP 7.8 HTC Radar:
1. Nalezeno na MP a nainstalováno
2. Settings - řádky pro volbu účtu jsou velmi blízko sebe a obtížně se vybírají dotykem. Na obrazovce je tolik místa, že by se dalo zvětšit písmo a řádky odsadit.
3. Při zadávání mailové adresy by bylo vhodné, aby se spouštěla klávesnice pro psaní adres (taková, která obsahuje zavináč mezi znaky písmen).
4. Vyzkoušeny funkce a fungují.
Jenom jsem nepochopil, k čemu je taková aplikace dobrá. Poslal jsem si pokusnou zprávu mailem, obdržel jsem obrázek. A co dál?
RomanC
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 01, 2013 12:37
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od RomanC »

mmajo píše:na WP7.8 odkaz samozřejmě nefunguje.. postni sem dva odkazy do app store (jeden pro WP 7.x a jeden pro WP8)

Ve WP 7.8 jsem si pustil market -> dal vyhledat stegais -> stahl nainstaloval.. -> spustil -> běží ;-)

EDIT: v aplikaci nerespektuješ barevné téma dark/light

EDIT2: odzkoušeno na HTC Titan WP7.8.. funguje.
Jakym zpusobem se projevilo nerespektovani temy?
Ja jsem to totiz osetroval a kdyz jsem to zkousel, tak to fungovalo bez problemu. Mimo jine je to jedna z podminek schvaleni aplikace, kdyz se publikuje na marketplace a proslo to. Pokud mi das blizsi info, co nefunguje, tak budu rad. Dekuji.
RomanC
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 01, 2013 12:37
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od RomanC »

Flynn píše:WP 7.8 HTC Radar:
1. Nalezeno na MP a nainstalováno
2. Settings - řádky pro volbu účtu jsou velmi blízko sebe a obtížně se vybírají dotykem. Na obrazovce je tolik místa, že by se dalo zvětšit písmo a řádky odsadit.
3. Při zadávání mailové adresy by bylo vhodné, aby se spouštěla klávesnice pro psaní adres (taková, která obsahuje zavináč mezi znaky písmen).
4. Vyzkoušeny funkce a fungují.
Jenom jsem nepochopil, k čemu je taková aplikace dobrá. Poslal jsem si pokusnou zprávu mailem, obdržel jsem obrázek. A co dál?
Cilem je vytvorit steganografickou aplikaci, pomoci ktere je mozno komunikovat.
Rozdil mezi timto pristupem a klasickym sifrovanim je v tom, ze se nikdo prakticky nedozvi, ze o necem komunikujeme, zatim co u sifrovani o tom kazdy vi, jem to nedokaze desifrovat.

Jednoduchy priklad je treba komunikace mezi urady v zahranici nebo ambasady, ktere nechteji, aby se o tom nekdo dozvedel. Nebo treba nechces, aby se o tom dozvedela manzelka :) ma to i temnejsi stranky vyuziti, rika se, ze takto komunikoval bin ladim v roce 2001.

Prvne to vzniklo pro iphone, ted je to v zakladni funkcionalite i pro WP a v nejblizsi dobe to budu publikovat i na Android. Chci, aby to fungovalo vsude, kdyz nekomu poslu obrazek, tak si to prectu skoro na kazdem telefonu. Pak se budu zabyvat rozsirenim, jen na to ted nemam moc casu, delam to jen tak po vecerech, ze mne to bavi...

Jinak dekuji za feedback.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od Flynn »

Hm, to vypadá zajímavě. To by mohla být dobrá aplikace, ale osobně pro ni nenajdu využití. Ale jinak se mi to líbí.
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od mmajo »

RomanC píše: Jakym zpusobem se projevilo nerespektovani temy?
Ja jsem to totiz osetroval a kdyz jsem to zkousel, tak to fungovalo bez problemu. Mimo jine je to jedna z podminek schvaleni aplikace, kdyz se publikuje na marketplace a proslo to. Pokud mi das blizsi info, co nefunguje, tak budu rad. Dekuji.
Myslel jsem to tak, že pokud mám nastavené na telefonu téma light (bíle pozadí-černý text) tvá aplikace je pořád dark (černé pozadí-bílý text).
RomanC
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 01, 2013 12:37
Zařízení: iPhone 5

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od RomanC »

Jo aha...

Tak to je spravne chovani. Chtel jsem zachovat styl aplikace, aby byla alespon ce se temy tyce na vsech platformach podobna. Cerne pozadi a bile pismo...v jednoduchosti je krasa :)
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Otestovani aplikace na ruznych Windows Phone zarizenich

Příspěvek od mmajo »

a cílová skupina se v aplikaci cítí jako doma. já si myslel, že je to záměr.. :)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů