Reklamace Nokia Lumia

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
Withman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:33
Zařízení: HTC 7 Mozart -> Nokia Lumia 620

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Withman »

Jestli si pamatuji dobře dob působení v obchodě, tak pokud se na zboží projeví vada do 6ti měsíců od koupě, tak máš možnost na výměnu zařízení za nové (pokud zařízení nefunguje, tak jak má). A pokud má člověk problém s vymáháním svého práva, tak je nejlepší mít ještě pojištění právní ochrany. :-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Blesk. Celou dobu se bavíme o tomhle zákonů.

A pozor tento zákon neplatí pro ty co nakoupí na IČ, jejich vztah se neřídí Občanským zákoníkem.
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SchanoZdenek »

Četl jsem asi všechno ale nejsem si úplně jistý, když mám telefon koupený v Buldogtelu (až později jsem zjistil že to je podvod obchod) který měl závadu, kterou jsem nechal vyreklamovat v ústí v globusu, reklamaci mi uznali a tel. opravili, niní však zjištuju že oprava zas tak úspěšná nebyla a navíc se objevila další věc ve formě že se mi asi rozbilo vypínací tlačítko. Chtěl bych tedy vědět když zajdu do tohoto originál servisu a nahlásím jim tyto vady a že bych byl rád kdyby mi ten telefon vyměnili za nový. Je to možné takhle to provést nebo mě teda odkážou na Buldogtel, kde se mi budou blokovat mobil do doby než úplně neodpadnu a nechám to být ?
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od chmeldas »

Klidně jdi s telefonem rovnou do servisu. Lumie mají celoevropskou záruku. K reklamaci by ti měl stačit doklad o koupi. Origo záruční list netřeba. Já si kupoval 920cítku v Lubeckcém Saturnu což je obchodní megařetězec s elektronikou a záručák jsem taky nedostal.
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SchanoZdenek »

Já vím jednou, už mi reklamaci uznali, a to jsem měl pouze doklad o koupi a ani imei nemám na smlouvě a v pohodě reklamace prošla ale jde mi hlavně o to jeslti mi daj nový telefon když ho budu chtít nebo mi řeknou at jdu za prodejcem, což se mi opravdu nechce.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od chmeldas »

Netuším jak se k tomu postaví.
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SchanoZdenek »

Tak ted jsem se dovolal konečně do servisu a na dotaz jestli bude prokázana vada nadřazeným servisem, tak jim bude zpět poslán rovnou nový telefon (stejný typ)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Daniel Fibikar »

SchanoZdenek píše:Já vím jednou, už mi reklamaci uznali, a to jsem měl pouze doklad o koupi a ani imei nemám na smlouvě a v pohodě reklamace prošla ale jde mi hlavně o to jeslti mi daj nový telefon když ho budu chtít nebo mi řeknou at jdu za prodejcem, což se mi opravdu nechce.
Neměli by, odkážou na prodejce. I když ze zkušeností občas se povede, že to na stůl dostane dobrá duše a pošle Swap jednotku celou.
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SchanoZdenek »

Jedu tam hned protože ta dobrá duše je možná právě za pultem :D
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Zawe »

Tak dej vedet jak to dopadlo, ja uz asi pristi tejden taky pujdu reklamovat, tak at vim, co cekat :-)
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SchanoZdenek »

Tak v ústí v globusu (sekoplus) mě čekala hezká slečna za pultem, vysvětlil jsem jí problém který mě terorizuje, slečna vyzkoušela potvrdila má slova, všechno bez problému sepsala, doklad o koupi který už jednou uznali jsem slíbil emailem. Všechno tohle šlo jak po másle nic nenamítala žádný nesmyslný otázky, nic takovýho jako že takhle to nejde nebo tak něco. Teď už jenom čekám na reakci nadřazeného servisu co mi na to řeknou. Do této fáze šlo všechno bez problému, tak až se mi k tomu nějak vyjádří, poskytnu další info.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak ať ti to klapne, snad Arvato neudělá jen posudek.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od M.BoBo »

Dotaz ohledně reklamace Lumia 920:
Zkoušel už někdo reklamovat telefon, který má prach pod sklíčkem přední kamery? Jestli je to dost závažný problém. Dále dotaz ohledně odlouplé části krytu mezi zadním plíškem a diodou (2X1mm). Myslím, že se psalo, že je to vada těch vyřezávaných částí, telefon nespadl.

Díky za reakce:)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

dotaz ohledně odlouplé části krytu mezi zadním plíškem a diodou (2X1mm). Myslím, že se psalo, že je to vada těch vyřezávaných částí
Ano,o tom jsem psal,loupou se mista kde je kryt "dovyrezavan" strojove az po nastriku.Vznika to uz od dob N9,Lumie 800 atd..
Jak matny kryt,tak leskly kryt ma na polykarbonatu povrchovy nastrik,bohuzel..
Prach - hlavne vadi ,kdyz se prach dostane k promixity senzoru,to je konecna s hovory.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od M.BoBo »

Takže oprávněná reklamace? Nechtěl bych abych byl měsíc bez telefonu, a oni mi potom řekli, že je to běžná vlastnost výrobku. Mám jí od půlky listopadu, a zatím až na maličkosti maximální spokojenost:)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Prach je rozhodne opravnena reklamace,u krytu zalezi na koho narazis a jestli se nechas dat + i jak vypada zbytek telefonu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mimonaut »

u mě ten proximity na tuty má vadu v kontaktu, protože stačí při hovoru přimáčknout sklo v místě sluchátka a displej naskočí..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Vis co je pruser,ze promixity je letovany k hlavnimu flexu a ten flex je soucasti zakladni desky/neoddelitelny.Samostatne vymenna vec na Lumii 920 je krome sluchatka a repro jen usb konektor,kamera,3.5 jack apod.
Jinak o primacknutin se vi,proto jsem tu daval i foto,kde to uzivatel nevydrzel,telefon rozebral a podlozil misto molitanem. :tlem:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mimonaut »

Tak jsem zvědav, co s tím vymyslí.. už je v cellnetu..
OT: je to hrozný bez smartphonu. Jsem jak bez ruky :-)
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SchanoZdenek »

Tak jsem byl dneska pro Lumii 920 v ústeckém globusu (sekoplus) a vyjádření servisu je že se závada neprojevila. Jsem nasranej až na půdu když čekám na mobil skoro měsíc a pak mi řeknou tohle. Noční snímky jsem neověřoval ale pochybuju o tom že se něco zlepšilo ale zase vypínací tlačítko co se rozbilo najednou funguje. A pořád mi to aktualizaci na portico nenabízí, i když mám nějakou anglickou základní desku kterou mi stihli vyměnit v předchozí opravě. Tak mi řekněte co s tím když nechci znova čekat na servis měsíc než mi řeknou nějakou kravinu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů