Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

No práve. Kedže od nového mobilu vyžadujem aj videohovory tak sa prikláňam k 900ke.
Vidíš to som si až teraz všimol že 900ka nemá hore krytku na konektor. No zajtra idem do predajne si otlapkať telefón naživo a Nokia Lumia 900 je jasnou voľbou a už sa nemôžem dočkať kedy sa pridám k WP užívateľom. Kedže doteraz som na Wifi (s tým spojený skype, facebook, internet) som používal Ipod Touch 2G. Lenže Apple nemieni podporovať staré zariadenia a tým pádom Aplikácie nabiehali pomalšie kedže sa nedali updatovať.
No ano počul som že L900 má síce silnejšiu baterku ale že má väčší displej a že sa to neguje. Ale nie som nejaký náročný a nerobí mi problém dávať mobil cez noc na nabíjačku, hlavne keď vydrží cez deň.
Ďakujem ti za odpoveď :) Dúfam že keď najbližšie budem písať do vlákna WP že to nebude kvôli nejakému problému.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ikdyz ma vetsi dispej,je vydrz oproti Lumii 800 delsi.Oba jsem vlastnil.Lumii 900 az dodnes.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

No jó a tak či tak finálna výdrž záleží aj na nastaveniach a čo a ako sa využíva. Po rozmyslení sa nakoniec ide do Nokie L900. Bez debaty, kedže pri L800 by mi chýbala kamera na videohovory.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

Lenže Apple nemieni podporovať staré zariadenia a tým pádom Aplikácie nabiehali pomalšie kedže sa nedali updatovať.
neviem ci si pomozes, pretoze M$ tiez uz starsie zariadenia nebude velmi updatovat.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Určite bude mať lepšiu podporu ako Apple. A ako to bolo spomenuté. Hodne WP7.x je v obehu...narozdiel od WP8. Takže určite ten rok, dva by mala byť. Mne netreba nové a nové hry, myslím že WP má appky ktoré môžem stále využiť na WP7.x
A kupovať kvôli WP8 a "výhľadu". Kvôli prídavnej pamäti s SD kartou? na ktorú si môžem dať akurát tak filmy alebo pesničky.
Tak či tak po kúpení mám ešte dostatok času aby som mobil vrátil.

Len taká otázka...Dnes som bol v predajni Nokia a vystavená Nokia Lumia 900ka mala v sebe WP 7.8
Neviem či som to nepostrehol alebo ako...WP7.8 je už dostupný? (čo si matne pamätám bol článok o konci 1 mesiaca)
Alebo sa WP7.8 už dáva do aktuálne predávaných novších kusov Nokia L900 a iné?

Tak isto som mal možnosť trochu otestovať kamarátov dočasný telefón Nokia Lumia710,(dočasný zo servisu). Tak som sa trochu zoznámil z WP...ale vážne ma sklamal foťák ktorý na 5mpx robil vcelku biedne video.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Jako promin, ale ipod touch 2G je zarizeni z roku 2008. Jakou podporu bys ocekaval????? Tohle mi hlava nebere. Zadny vyrobce a uz vubec ne Microsoft takovou podporu jako apple nedava. Byt fanda je jedna vec, ale realita je druha. Nechci flame, vim ze je to OT, ale reagovat jsem musel.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U Apple dozivotni minimalne :grin:
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

No zda se :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Neočekával sem podporu...ale zbytečne tlačiť app na vyšší IOS jen aby si lidi kupovali nové zařizení je jenom klasickej marketing. Pořád si stojím za tím že Apple je použitelnej pro Američanov a né pro nás. Navíc to že mnel vnútro Ipodu T2G a byl prodávanej jako třetí generace byl taky hezkej os... :D
Ale aby som nebol mimo témy tak Nokia L900 objednaná, :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Aha, uz to chapu. Nejlepsi tedy je nic nevyvijet, aby si nikdo nahodou nemohl (a to zduraznuji, ne nemusel, ale nemohl) koupit nic jineho, novejsiho, lepsiho. A abych zustal u Lumie 900 (kterou jsem sam mel a povazuji ji za vyborny telefon). Objednal sis mrtvou platformu, fungovat bude vyborne, ale za chvili zjistis, ze nove aplikace nejsou a ze vyvojari uz jsou jinde. Zrovna Microsoft se na tyto sve zakazniky kardinalne vysr... Myslis, ze u WP7 nebudou vyvojari tlacit app na WP8? :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Stale zajimave aplikace vznikaji soubezne i pro WP7.x.Vyvojari na ne nezapominaji,stale je to pro ně "byznys".
Napr zajimava aplikace Mail + (vznik 15.ledna 2013),ktera rozsiruje moznosti odesilani "neomezenych" velikosti priloh,poctu priloh apod.Vzdy ,kdyz vznikne nova aplikace na WP8,najdu ji i pro WP7.x
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Jirko, ja ti to neberu, ale prece neveris, ze se to neposune dale. To co je Applu vycitano je, ze vyvojari nove aplikace tlaci na vyssi verze, zejmena z duvodu rozsirovani funkcionalit, ktere u starsi veze nebyly mozne. A to zrovna u iOS do verze 3 zasadne platilo. Verze 4 prinesla razantni rozsireni moznosti, na ktere vyrobci aplikaci proste reagovali, protoze je zakaznik ocekaval. Samozrejme, byly dve cesty. Bud udelat zcela novou verzi aplikace a nechat si za ni znovu zaplatit (to by bylo revu) a nebo pokracovat ve vyvoji te stavajici, byt to znamenalo, ze kdo ji nemel ulozenou v iTunes a potreboval ji preinstalovat, mohl mit smulu. Tezka volba. U WP7 to bylo stejne, omezena funkcionalita zakazovala mnoho veci, nove ted WP8 nektera omezeni rusi a da se cekat, ze vyvojari je vyuziji. Na tom neni nic spatneho. Me proste vadi, ze se tu prekrucuji fakta. Lumia 900 bude samozrejme fungovat a jak jsem psal, je to vyborny telefon. Pokud ale nekdo ceka nejakou zasadni podporu, at jiz systemovou, nebo aplikacni, tak je naivni. Bud se rozsiri WP8 a pak neni duvod psat na WP7 a nebo se WP8 nerozsiri a pak je to konec teto MS platformy.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Áno ja rozhodne nepochybujem že MS bude tlačiť na nákup nových telefonov z WP8. Ale si si isý že podpora WP7.x sa tak skoro vytratí? Ako sa písalo vo viacerých článkoch jednoducho si nemôžu hneď a zaraz dovoliť odškrtnúť WP7.x
Ja nečakám že MS bude mať podporu nejako extra dlhú ale ten rok dva určite bude. A ak nie tak čo? Mobil vrátim alebo predám :)
Ja nepotrebujem tam mať najnovšie hry...stačia appky ktoré budú plniť funkciu, internet, skype, facebook, e-mail, skydrive...
Mnel sem si radši koupit ojetej Iphone 4ku? Který po tom covýjde 5S/6ka bude zastaralej phone.
(Nic proto Apple, má dobré veci ale...no ale..)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Jenze ja reaguji na to, ze jsi psal, ze se na tebe Apple s 5 let starym pristrojem vybodnul. Nikde jsem nerekl, ze Lumia 900 ztrati podporu hned, ale brzy a z meho omezeneho pohledu uz ji nema ted. Ale to je samozrejme uhel pohledu a ocekavani, co to vlastne podpora je. Pokud ti ten telefon staci tak jak je, tak to je samozrejme OK. Nicmene to je OK i ten iPod :-) A zrovna skype na WP7 funkcionalitu plni velmi mizerne, komunikacni aplikace, ktera neumi bezet na pozadi mi prijde jako spatny vtip.

K iPhonu 4, to je tezke, jsem presvedcen, ze vetsine lidi bude z hlediska aplikaci vyhovovat vyrazne vice, nez Lumia 900, protoze na te 4ce pusti 95 procent aplikaci naprosto bez problemu (tech 5 procent budou HW narocne hry). A tech 95 procent bude fungovat i za 3 roky, protoze zasadni prelom byl iOS4.3 (ktery vetsina aplikaci vyzaduje). Podobne jako u Droidu je to momentalne verze 2.3, ktera je ta zasadni, na kterou vetsina developeru pise (pokud to jde). Nezapominal bych na to, ze Apple stale podporuje 3Gs, ktery je z roku 2009 a bezi na nem posledni iOS (otazka je samozrejme jak a za to Apple v podstate sklidil kritiku). 4ka mi dnes prijde jako kompromis, ale z hlediska aplikaci lepsi nez L900. Tim ovsem nerikam, ze L900 nebude slouzit dobre tomu, kdo je proste spokojen tak jak telefon je a prida par zakladnich aplikaci.

Chci tim rict, ze ja osobne bych si uz WP7 nekoupil (ac mi ten system prisel vyborny) a dival bych se na WP8. To ostatne mozna udelam, ale ne drive, nez se WP8 telefony prestanou restartovat (coz tady rada lidi povazuje za normalni), az se odladi nektere HW problemy u konkretnich modelu a take az nekdo vyrobi WP8 telefon, ktery bude mit slusnou baterku a nebude velky jak padlo do vody.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Tak uvidíme :) Však když tak vrátim a skusím neco jiného.
No jediné co múžu Applu vyčítať je Skype který byl v jedné verzi když byla Iphone4ka novinkou tak místo opravného updatetu přidali takový kde přidali reklami a tak se to trošku víc pos..no :D Ano Ipod mi vcelku vyhovuje ale nosím Ipod + dva mobily kvúli dvoum sim kartám. Proto by lumie mohla nahradiť Ipod a jeden z mobilú kde by som mohol pridať rovno aj prenosný internet. Tým by som nevláčil tri zariadenia zo sebou :D Ale jó uvažoval sem i nad Iphone3GS. Ale človek má chuť skúsiť niečo nové tak vyzkouší a pak uvidí :D Co se týče skypu postačí pokiaľ bude fungovať volanie, videohovor a písanie tak ako má.
(Opravedlňujem za za svoju Čecho-Slovenčinu...ale pokiaľ sa nekontrolujem tak sa mi to pletie dokopy :D)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Je jasny, ze ten iPod uz je za zenitem a proste je potreba jit dal. Ale zrovna Skype mi u WP7 prijde hodne spatny. Byt je to MS produkt. Nicmene vse ostatni zvlada L900 vyborne. A 3Gs uz opravdu ne. To nedava smysl, pokud ho clovek nekoupi novy za 3000 (nedavno jsem jeden takovy prodaval :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Tak uvidíme ako to ešte všetko dopadne :)
Teraz ma napadlo...Aký sa oplatí dať Región? (pre marketplace) Či už to je v podstate jedno alebo tak povediac kde je najlepšie?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Český je docela v pohodě, slovenský asi nebrat.
Pokud chceš mít jistotu téměř všech aplikací tak asi US, ale na českém už mi nic teď nechybí.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Keď si dám US budú mi dostupné aj SK/CZ aplikácie? Mám na mysli napríklad jízdný řády a tak podobne. Ale asi si tam hodím CZkový.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jizdni rady treba ano,jen nektere ceske aplikace dostupne byt nemusi,ale je jich minimum.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů