Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
ZEDZED
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 13, 2013 11:42
Zařízení: Nokíja Lumíja 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZEDZED »

bouskat píše:Dneska jsem mesic hrdým majitelem Lumie. Když tak koukám na telefony kolem tak bych to za nic nevyměnil. Krome dvou restartu nemam s telefon žádný problém. Ale to opravy casem aktualizace.

Myslim ze muzes bejt v klidu, mam ji taky mesic, taky asi dva restarty, ale myslim ze me to vzdycky spusobila nejaka aplikace na upravu fotek, hned po tom co jsem asi nesmyslne precvakaval a chtel toho moc :).
Ty chytry telefony obcas zazlobej, beru to skoro jako normalni jev. Xperia Ion mi to delala s androidem daleko casteji, je fakt ze iPhone mi zamrznul za tri roky asi jen dvakrat, ale 920ka je moc fajn, tak to neresim.

Jediny z ceho mam strach je z toho proximity senzoru jak psal MIMONAUT, jedno odpoledne mi to zlobilo a bylo to pro volani dost neprijemny. ( to je to jak ti telefon nerozsviti displej kdyz ho pri hovoru das od ucha ) Ja pak nemoh ukoncit hovor, nebo si dat treba hlasitej odposlech.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ty chytry telefony obcas zazlobej, beru to skoro jako normalni jev. Xperia Ion mi to delala s androidem daleko casteji, je fakt ze iPhone mi zamrznul za tri roky asi jen dvakrat, ale 920ka je moc fajn, tak to neresim.
Bohuzel kdo uz nejaky rok pouziva WP vi ,ze restarty jsou pro nej vec neznama a sakra vzacna,neporovnatelne s Androidem.Normalni to neni a nektere telefony to delaji i s Porticem a ciste..
Jediny z ceho mam strach je z toho proximity senzoru
Tak co,vymenis telefon za novy kus a budes menit tak dlouho ,nez se ti do ruky dostane revize,ktera tim trpet nebude.
Pul roku na moznost vymeny je dostatecna doba.
ZEDZED
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 13, 2013 11:42
Zařízení: Nokíja Lumíja 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZEDZED »

No jo, ale jak chces vymenit jen tak tel za novej, vzdyt to by ti driv autorizovanej servis musel dat vyjadreni ze to nelze opravit, nebo by to nesmeli stihnout do 30dni.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne ne,uz davno/roky plati to ,ze do pul roku je vec ve veci prevzeti a ty rozhodujes jestli chces vec opravit anebo novou.Musis akorat jiz pri predavani do opravy hned na startu upozornit ,ze vec nechces opravovat,ale chces novy telefon,mas na to dle zakoniku narok.Servis pak jen zkontroluje ,ze zavadu telefon ma a ze jsi nezpusobil ty ,coz je logicke.Moc to lidi nevedi a soustredi se porad na 3 zavady apod..Dokonce v extremu muzes vyslovit i nesouhlas s vymenou a chtit vratit penize.

To si klidne vytiskni a ber sebou..

Muzes danou vec vratit a nemusi se vyskytnout 3 stejne nebo 4 ruzne zavady.Do pul roku je vec ve vci prevzeti.

§616, odst.1

Prodávající odpovídá kupujícímu za to,že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou,zejména že je bez vad

odst.2

Shodou s kupní smlouvou se rozumí,že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované prodávajícím,výrobcem nebo jeho zástupcem popisované,nebo na základě jejich reklamy očekávané,popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé atd.

odst.3

REKLAMACE VADY VĚCI

V případě,že věc při převzetí(doba převzetí trvá 6 měsíců) kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou,má kupující právo na to,aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího bud´ výměnou věci nebo její opravou(o tomto rozhoduje kupující,nikoliv prodávající).
Není-li to možné,muže kupující požadovat přiměřenou slevu z cenu nebo od smlouvy odstoupit.To neplatí pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

odst.4

LHŮTA PRO POSUZOVÁNÍ ZBOŽÍ JAKO VĚCI S VADOU V DOBĚ PŘEVZETÍ VĚCI

Rozpor s kupní smlouvou,který se objeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci,se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí,pokud to neodporuje povaze věci nebo se neprokáže opak.Po dobu prvních šesti měsíců záruční doby se přenáší důkazní břemeno v reklamačním řízení na prodávajícího.

Ja uz jsem to nescetnekrat vyuzil u vsemoznych reklamaci,nikdo nemuze rict ani popel,nevim proc se to lide boji pouzivat.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Otázkou je, jestli budou mít to za co vyměnit, když se telefon u nás ještě neprodává.. To mi trošku vrtá hlavou..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

V takovem pripade si umi zcela novy telefon servis obstarat,ikdyz se v danem regionu jeste neprodava.
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SchanoZdenek »

Malinkej dotaz, když budu chtít vyměnit telefon za nový musím to udělat v prodejně kde jsem ho koupil nebo kdekoliv v servisu ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Muzes o vymenu rovnou pozadat v servisu,nemusis primo na prodejnu.
Aspon ja osobne vzdy resim primo se servisem,nejen v oblasti telefonu a vzdy bylo vyhoveno.
ZEDZED
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 13, 2013 11:42
Zařízení: Nokíja Lumíja 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZEDZED »

Diky za uzitecny info, ja jsem si jen u Lumie ponicil trosku ruzek a nevysvetlil bych jim ze to nespadlo z vysky, ale jen ze stolku, bohuzel na dlazbu :). No nic, doufam ze ji reklamovat nebudu muset, kdyztak si ji necham jen opravit.
jozzzy
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 21, 2013 15:17
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jozzzy »

Zdravím, chtěl bych se zeptat tech co se zajímají o dění na burzách, pohyby akcii indexu atd.. třeba v časové ose vývoje ceny akcií na webu Google Finance na Nokii lumii 920 to nevidím tak jako na PC, mrtvá stránka s obrázkem grafu :???: protože to nejak musí podporovat Adobe flash a Bloomberg mi nevyhovuje tak to taky není ono.. Znáte nějakou aplikaci či webovou stránku, kde mužu videt pohyby na grafu taky podobne jako na google finance? Co vím tak by se melo vše delat s podporou na HTML5. Lumii 920jsem si koupil s tím, že doufám, že se to dam časem nejak spraví a rozjede a budu to moct požívat jak na PC tak i na tom telefonu.. JInak telefon výbornej spokojenost avšak tohle mi tam nejvíc chybi . Případně díky za odpovedi :)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Pro začátek zkus tohle. Je toho tam dost, tak možná něco z toho ti bude vyhovovat.
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/search?q=stocks" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Pěkná svinárna, ano, platí, že do půl roku vada je brána dle zákona jako vada neodstranitelná, ale nechápu kde tohle kdo vymyslel, tyhle šaškárny jsou skutečně jen v ČR, vyspělé země by se vysmáli, právě proto jsme pro všechny naprosto specifický trh, ani se nedivím, že distributoři v ČR chtějí mít na telefonech markatně vyšší marže a Nokia jim to prodává dráž než do sousedních států.
ZEDZED
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 13, 2013 11:42
Zařízení: Nokíja Lumíja 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZEDZED »

Taky mi to prijde trosku svihly :).
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nevím a nechápu proč bych měl po 4-5 měsících přijít někam a říct heleďte já tenhle telefon nechci má vadu, kterou si můžu klidně udělat doma sám (SW kill) a servis mi jen potvrdí ano vada byla v SW, prodejce mi vráti peníze nebo vymění mobil a jdu dál, to není moc logické a normální a to ještě schválí brzo, že do 6 měsíců prodejce nemá nárok prověřit ani zda-li není poškozen telefon ze strany uživatele ale musí rovnou na místě vycashovat :DDD Vítejte v kocourkově.


EDIT: A napsat nevím proč se to lidé bojí používat... to beru jako vrchol. Troška slušnosti a normálnosti by měla být mezi lidma, ačkoliv zákon je postaven na hlavu. :roll:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Nu mě se to taky nezdá moc fér, ale když dám telefon do servisu s tím, že mi blbne proximity senzor a mám prach pod přední kamerou (ano, už ho tam mám požehnaně), tak mi ho maximálně vyčistí a za měsíc a půl tam s ním půjdu znova, a znova, a znova.. A to fakt nechci..
koupil jsem si telefon za 15k a prostě chci, aby fungoval. A jestli tím netrpí všechny kusy, jako že očividně ne, proč já bych měl trpět takovou vadu? A to nemluvím o vrzání krytu, které jsem se rozhodl ignorovat..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja jsem to psal jako skutecnou opravnenou vadu,nikoliv ,ze si vadu nekdo vymysli..Kontrola jestli telefon skutecne trpi vadou a jestli ji nezpusobil uzivatel probiha vzdy autorizovanym servisem.Takze novy telefon nedostane nikdo hned(pokud ho pozaduje) ,ale az po prohlidce v servisu.
Je to platny zakon,zadny kocourkov nebo nic neslusneho.Telefon za 16 tis se kolikrat vrati z opravy orypany apod.Takze pokud vadu skutecne ma ,mam pravo opravu odmitnout a pozadovat rovnou nove zarizeni.Nic neobvykleho.Nikdo toto nezneuziva.
tak mi ho maximálně vyčistí a za měsíc a půl tam s ním půjdu znova, a znova, a znova.. A to fakt nechci..
Presne tak,jeden z padnych duvodu proc nove zarizeni,na tom neni nic nemoralniho.
A jestli tím netrpí všechny kusy, jako že očividně ne
Doufejme,ze tim netrpi vsechny..cekam kdy me to potka taky.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Windows Phone 8 - co obsahuje Portico aktualizace pro Nokia Lumia 920
http://mywindows.cz/item/windows-phone- ... -lumia-920" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Pokud má kryt výrobní vadu má byt servisem měněn, stejně jako základní deska apod. Je to vada odstranitelná výměnou dilu, desky, krytu bla bla, proč by mel zákazník dostat po dejme tomu 3 měsících novy telefon? Proc by mel mít nárok na vraceni kupní částky (plne) třeba po pul roce? Jaktoze když Vám přepravní služba ztratí telefon dostanete dle stáří zařízení tabulkovou amortizaci a ne plnou kupní sumu? A prodejce má vrátit plnou sumu? To nikde vd světě není, to je nas kocourkov. Me to,nepřijde slusne a stavím se proti tomuto, je to můj osobní názor, ale opravdu nechápu proč bych mel delat v podstatě škodu prodejcům. Chapu to po týdnu či 2 ale po 6 měsících? Nesmysl.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Kdyby to bylo jak říkáš, bylo by to v pohodě. Bohužel VŠICHNI kdo podobné závady jako zaprášení senzoru (chtěl jsem napsat zaprasení, slovník mne umírnil :-)) na zahraničních fórech probírali a reklamovali se dočkali jediného - vyčištění telefonu. Ano, zabralo to, ale na jak dlouho? Na měsíc? To je jasná konstrukční vada, a jestliže o tom výrobce ví, jako že ví, protože opatrně reaguje, je naděje, že se vada v novějším kusu nebude opakovat. Kdybych měl záruku, že kolem proximity senzoru nalepí těsnící gumičku a dořeší těsnění na kameře, nemám s opravou problém. Ale tohle mi nikdo nezaručí, kór když to posílají z jednoho servisu do druhého..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Je to na skryte vady a zakaznik ma pravo na bezvadny vyrobek minimlane po dobu 6 mesicu.
Opravou jiz prestava byt bezvadny.Neni to nic spatneho. Chapu ,ze nejvice budou rvat "sedivkari".Oficialni ditributor vsak ne,dostane to od Nokie normalne zaplaceno.Stejne jako se me na hifi po 3 mesicich podelal tuner,pozadoval jsem novou sestavu hifi a dostal.Prodejce,ktery me ji prodaval netratil,dostal od zastoupeni Panasonic jiny kus.Nevidim zadny problem/nekalost.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google, Majestic-12 [Bot] a 41 hostů