Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od hujer »

Uživatelů, ochotných zaplatit za byť dobrou a pro užitečnou aplikaci, prý přibývá. Celosvětově možná ano, ale v našich končinách je to pořád spíše jev exotický a někteří jedinci mají snad jako své životní krédo "Za nic platit nebudu, všechno chci zadarmo". Jenže je to jako by říkali a programátorům/autorům vzkazovali "Vaše práce je mi u řitě". V obchodě samozřejmě svoje žrádlo a chlast kupují, v hospodách každý týden utrácejí, protože tam jinou volbu nemají.

Proč o tom píšu (a vím, že se to netýká jen WP platformy)? No schválně, mrkněte se třeba na tuto aplikaci. Autor za ní chce směšných 21 korun, což není ani jedno pivo. A dole pak komentář jednoho uživatele "Povedena app. Skoda ze placena". Z toho by se jeden fakt pozvracel.

Odkdy je moderní neplatit za práci, za výrobek? Možná bychom měli i my vývojáři a autoři programů změnit svůj přístup a dát to najevo. Možná pořádně najevo. Možná je množství free aplikací kontraproduktivní a do budoucna zničující. Možná jsme uživatele až příliš rozmazlili nulovými cenami. Přijde vám toto chování normální? Mi osobně tedy ne? Mám 100 chutí zpoplatnit i mou jedinou free aplikaci - i kdyby jenom několika korunami.

Co vy na to, ostatní vývojáři, taky se vám tato situace tak líbí?
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od pinhead »

Sice nejsem vývojář,ale souhlasím stebou.Tohle je fakt na pozvracení.Bohužel to jsem my,čecháčkové...
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmme »

Vývojář nejsem. Ale naprostá většina mých známých nekupuje apps proto, že nechtějí "svěřovat" své údaje o kartě. Mužeš si o tom myslet co chceš a i já uznávám že je to postavený na hlavu, ale v mém okolí to je realita. Výborný to kdysi měla ošetřený Nokia. Šlo platit sms. Tohle je cesta. Placení musí být co nejjednodušší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od htcjirka »

hujer píše:Uživatelů, ochotných zaplatit ...
Taky souhlasim,takovy komentar je u vice aplikaci a jeste tam za to,ze je placena "prdne " jednu hvezdicku,na facku.
I tady na foru se pomalu nekdo vytacel,ze kvalitni aplikace je placena a pritom slovo placena skryva smesnych 21kc.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od pinhead »

Je to na hlavu,ale já si udělal ještě jednu kartu,kde vlastně mám jen pár korun,právě na kupování aplikací. Nic mi nikdo nevezme,max. 200 stovky.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Ač nejsem vývojář, jsem rozhodně pro více placených a méně free aplikací. Podle mě je to přínosné i pro uživatele. Řada programů zdarma je v základu dobrých, ale něco jim chybí či jsou plné chyb, tak pro mě jakožto uživatele je placená aplikace lepší a dává mi možnost chtít po vývojáři odstranění chyb. U programů za 0,99 USD to sice moc nejde, ale u dražších aplikací se někteří vývojáři celkem snaží.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmme »

Pinhead: Taky řešení. Potvrzuješ ale moje dohady. Málokdo to ale bude chtít řešit jako ty. Je to prostě zbytečně složitý.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od pinhead »

mmme: Složitý ? Po netu založím účet třeba u mBank,pak si dám jednu schůzku kde podepíšu papíry a je to :-)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmme »

pinhead: Samozřejmě že je to "svým způsobem" jednoduchý, ale ne dostatečně. Ani o tom tady nechci moc diskutovat, spíš jsem napsal svůj názor a zkušenosti z okolí.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od pinhead »

Njn,a je pravda,že sms placením,by to asi bylo o dost lepší.Třeba se dočkáme.
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmajo »

Aleternativou k platbě kartou je platba přes operátora. Kdy jsou částky utracené za aplikace součástí faktury a tedy i platby operátorovi.

Myslím, že tento model vznikl přesně z důvodu, že existují lidé (pro někoho paranoidní pro někoho reálně smýšlející), kteři nejsou ochotni využívat plateb založených na platbe pomocí platebních karet.

U nás je průkopníkem T-Mobile (produkt se jménem m-platba), který toto nabízí pro platformy WindowsPhone a Blackberry,

Sám se ve svém okolí setkávám s velkým odporem k platbě za aplikace. Většinou to jsou lide 30+, kteři jsou z IT světa, a přesto nejsou ochotni. Není to způsobeno jejich platebními možnostmi, je to prostě jejich postoj. Snažil jsem se několikrát přijít na to, proč tak konají a zatím se mi to nepodařilo. :(

Pak je druhý extrém kdy děti rodin, které doslova obrací každou korunu několikrát utrácí za aplikace v součtu relativně velké peníze. Což vývojáře nemusí moc mrzet. :)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Manek49 »

Ja aplikace kupuju, rad podporim autory, kdyz je app dobra, nakoupil jsem jich dost dokonce i na Androidu (pro mnoho lidi nemyslitelne) :-) Bohuzel napriklad pro miho tatika je nepredstavitelny, ze by nekam do telefonu zadaval cislo svy kreditky...
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmme »

Oproti pravidelnym mesicnim platbam operatorum za pausal jsou castky za apps opravdu smesne. A pokud app funguje dobre a usnadnuje mi zivot, stoji za vic, nez jen dvacet, padesat ci sto korun. Zas na druhou stranu zrovna na WP7 toho ke koupi moc neni :-)
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od shagy2301 »

Som vývojár, ale zároveň si kvalitné appky kupujem. Sám viem, že to nie je jednoduché spraviť kvalitnú appku.
Platby za aplikácie riešim podobne ako to tu bolo napísané: druhý účet na to určený, cez neho platím na PayPal, Google Checkout, a teraz aj Windows Phone Store a Windows Store. Je to jednoduché, praktické a hlavne bezpečné, nakoľko na tom účte mám len toľko aby som si mohol nejakú tú appku kúpiť, prípadne ak idem kupovať niečo cez PayPal, tak tam dám sumu ktorú potrebujem.
Samozrejme bolo by fajn ak by bola možnosť platby za aplikácie cez faktúry, to by prinieslo znova nejaké množstvo platiacich zákazníkov. Len bo by chcelo nejaké globálne dohody z operátormy, ktorí by si ale za túto službu samozrejme pýtali svoje, či už od zákazníka alebo od MS
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mberdych »

To je fakt psycho. Vymluva na karty je jen vymluva. Kdo chce udela, kdo nechce hleda duvod.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od htcjirka »

Vymluva a zaroven lenost u nekterych.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od bigjohn »

Ja mám 4 platené...veď sú to smiešne sumy...1, 2, 3 €...
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CreAtive_34 »

Nechápu tenhle přístup. Bohužel ho má cca 90% okolí. Spousta kamarádů se diví, že každý rok vrážím přes 1 000Kč do licence antiviru a že jsem si například office neuwarezil, ale koupil (home & student). Když tak koukám na marketplace, nechápu důvody některých lidí aplikace si nekupovat a tím míň kritizovat. Možná to beru u navigonu za 2K (který za ně ale stojí), ale vysloveně krkem mi lezou tyhle kecy u aplikací za 21Kč - vždyť je to míň, než dám večer v knajpě za pivo... čecháček holt nemá problém dát 70Kč za krabičku cigaret denně, k tomu pár piv a rumíků, ale dvacku za dobrou aplikaci nedají...
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od shagy2301 »

CreAtive_34 to nie je takto len u Čechov ale aj u Slovákov. Ja som síce aktuálne len študent, takže mám trochu obmedzený rozpočet, ale to pivo si nemám problém odpustiť, keď si chcem kúpiť nejakú appku.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od GreenArrow »

Jste vývojáři na WP, ne? Nevím jestli jde krást na windows phone, ale myslím že ne. Tudíž jestli někdo odmítne zaplatit za vaše aplikace je to jeho věc ne? A nezlobte se na mě, ale když jsem se díval na windows store, tak mi zůstával rozum stát nad některými aplikacemi, co vypadali jak
po večeru spráskaný na kolenu u Ordinace v pascalu(bez urážky)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů