Čas po restartu o hodinu dopředu

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

Začal mi mobil dělat jakousi neplechu, při zapnutí nebo restartu mi vždy přičte hodinu.
Nepř. je 14hod. po restartu budu mít 15 po dalším restartu, pokud čas nenastavím 16, a tak pořád dopředu.
Dřív to nedělalo.
No tak jsem zjistil toto:
- S jakoukoliv SIM kartou. (růrní operátoři)
- Pokud datum posunu zpět na rok 2012, tak se nic neděje.
- Nemá na to vliv HTC Sense.
- Pokud vyndám SIMku nic se neděje.
- Posunutí pásma na GMT Londýn, nebo Casablanca, to znamená bez posunu, taky nic neřeší.
Z toho vyplívá že je v systému zabudovaný nějaký kurvítko, nebo že by vir? Asi už mám mobil moc dlouho.
Podpora HTC mi doporučila toto: "Summer Saving Time Uptade", nenašel jsem, a co jsem našel tak to prý řeší posum času ve starších verzích (WM5).
Zatím jsem to vyřešil zákazem synchronizace času operátora.
Systém:
WM 6.5, ROM - 2.53.479.3
Dělá to ještě někomu? Nebo je to jen můj problém?
Stejný dotaz jsem napřed umístil i v sekci "Off Topic".
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od IvanGS »

Mám HTC HD2 a dělá mi to to samé, píšu o tom v jiném vláknu. Nejdřív jsem myslel že blbne budík, budí vždy o hodinu dřív než je nastavený. Teď jsem vypnul a zapnul a bylo o hodinu víc! Udělal jsem soft reset a bylo o další hodinu víc!! Ale pozor, tohle jsem napsal a najednou jsem si všiml, že cca po minutě se čas zase srovnal!! Tak jsem to vyzkoušel znovu - vypnul a zapnul (popř. soft reset), najednou bylo o hodinu víc, ale po minutě se čas zase srovnal. Ale když jsem to zkusil potřetí (teď před okamžikem), po zapnutí je o hodinu víc a a blbý čas tam zůstává už asi 10 minut! A píše o tomještě v jiném vlákně i někdo další! Budu vděčný za každou radu, mám HD2, nový koupený před rokem a půl s původní ROM, vloni v únoru nahrána ROM 3.14.479.2.
kp1111
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 01, 2012 19:19
Zařízení: HTC HD2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od kp1111 »

Ahoj, mám HTC HD2 a od nového roku 2013 úplně stejný problém - ráno mě vzbudí budík o hodinu dříve. Srovnám čas, ten den je čas v pořádku a další den totéž. Vím bezpečně, že se to děje v letošním roce. Změna časového pásma nepomůže. Jak zrušit synchronizaci času s operátorem ?
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od IvanGS »

Dnes ráno opět blbý čas, takže to dělá:
- při zapnutí či restartu, ale ne vždy
- někdy v průběhu noci, ne ale nutně o půlnoci (včera, resp. dnes v 00.06hod to bylo ještě v pořádku)
- pokud má autor tohoto vlákna jiný tel. než HD2, autor jiného vlákna systém WP, autor předchozího příspěvku WM, ROM 2.93 a já WM, ROM 3.14, blbne to napříč typy i operačnímy systémy, zatím jen HTC. Blbne to i majitelům mobilů jiné značky s OS Windows???
A hlavně - jak z toho ven :?: :?: :?:
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

Chce to bombardovat výrobce, už tak mám omezené internetové funkce (videa (FlahPlayer)), a teď další bomba a podpora odkazuje na výrobce třetí strany.
Mě to připadá jako když si koupíš auto na benzín a za tři roky benzín nekoupíš a nikdo to neřeší. Tím chci říct že by snad měl mít výrobce nějaké závazky a to snad i podle práva.
Pište na podporu HTC!! Snad se něco stane.

Synchronizaci jsem vypnul takto: "Comm Manager -> Telefon -> nabídka, Výběr sítě -> karta, Služby GSM/UMTS -> Synchronizace času -> Zobrazit nastavení..."
Tak tolik k vypnutí této služby, potom už je čas v pořádku, je ale potřeba ho ručně udržovat, mě se čas synchronizuje s PC a to ho připojuji min. každé dva dny. To by tedy takový problém nebyl, má to ale fungovat!
- BOMBARDUJTE PODPORU HTC -
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od IvanGS »

Díky za tip, nastavil jsem a uvidíme. Ruční seřizování času mi nevadí a přehodit letní čas také ne. Máš ale pravdu - je to systémová chyba a mělo by to fungovat!
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od matoman »

skorej bombardovat operatora, mozno na novy rok menili nieco s vysielanym casom a preto to blbne...
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od IvanGS »

To bych neřekl, mám O2, přítelkyně také s číslem v naší firemní flotile, má Samsung Galaxy S s Androidem a nemá s časem problém.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od IvanGS »

Asi to funguje, ráno budík zvonil jak měl...:-)
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

Od HTC jsem dostal toto:
Dobrý den X Y,

děkujeme za Váš dotaz, jsme rádi, že jste kontaktoval naše zákaznické centrum HTC.

Prosím, stáhněte si naásledující patch:

http://www.htc.com/uk/support/news.aspx ... me=htc-hd2" onclick="window.open(this.href);return false;

a nainstalujte. Pak bude vše v pořádku.

Bohužel jsou tyto soubory nekompatibylní, stále si s nima dopisuji, ale vidím to černě. :-(
kp1111
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 01, 2012 19:19
Zařízení: HTC HD2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od kp1111 »

Ahoj, zrušení synchronizace času operátora pomohlo, ale pořád mi není jasné, v čem problém vězí.
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

No tak to mě taky není jasné. Je zřejmé že to má co dělat s letopočtem 2013, třeba to příští rok zmizí. Nejspíš se jedná o nějakou anomálii v OS :-D. Chystám se vyzkoušet Androida, ještě ho mám na další kartě když jsem ho už dříve zkoušel. Musím si k tomu připravit mobil a do konce týdne ho spustím a vyzkouším. Aji bych ho tam popřípadě nechal, ale myslím že něco nefunguje, zjistím. Podpora by pořád řešila letní čas, tam ale problém nebude, myslím.
:x
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

Tak mám další odpověď z podpory. Asi to tím se mnou vyřešili. Obrátil se na ně ještě někdo?

dobrý den,

v případě, že předchozí rada nepomohla, pak se obraťte na náš autorizovaný servis:

VSP Data a.s. Servis GSM
Service Park Area
Průmyslová 1181
Sezimovo Ústí
PSC 391 02
Česká republika

+420 381 212 583
[email protected]
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

Tak s Androidem je to v pořádku, ať dělám co dělám, čas je pořád správný.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od uni »

HTC Desice Z (Android 2.3 neofiko), T-Mobile. Od nového roku jsem 2x zpozoroval posun času, o 2h a 1h dozadu, došlo k pozdnímu probuzení budíkem (proti reálu). Vypnul jsem synchronizaci času a zatím drží.
Zdá se, že je něco shnilého ve státě operátorovém...
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Čas po restartu o hodinu dopředu

Příspěvek od Ranger »

Už to je v pořádku. Funguje. :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů