Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

Imho kouzlo Nokie 920 se objevuje teprve časem (a lehce ironicky dodám že i s postupnými updaty). Ergo redaktoři mobilmanie reagují adekvátně chybám telefonu (resp. chybám v postupu výrobce - viz např. nepřítomnost bezdrátového nabíjení v krabici). Btw Láska (jakžto "Androiďák") toho zase tak moc neříká. Kůžel (jakožto "jablíčkář") má poznámek více. Pokud jsem si ale všiml na dřívějších videích, tak standardně používal Lumii 800 (byť pravděpodobně především jako "pracovní telefon"). Onu případnou neobjektivitu vzhledem k preferencím různých systémů bych tedy neviděl tak černě.

Naopak dlouhodobá mizérie je objektivita samotných uživatelů, kteří velmi často vyloženě zastírají problémy telefonu a nejsou tak většinou schopni objektivně poradit dalším potencionálním zákazníkům. Připisuji to tomu, že souboj platforem se dostal na úroveň ideologického boje, kterýžto rozpoutali sami výrobci systému a který především pomáhá tomu, aby se do něj nedostala další konkurence (tzn. trh je prezentován jakožto souboj dvou či třech operačních systémů).
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

S nepritomnosti nabijecky souhlasim, ale ten zbytek... Pry neprinasi oproti HTC nic vic. Displej, fotak, bezdratove nabijeni, bonusovy sw, navigace... Jenom Navigon do toho HTC stoji 2000-2500
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

Bezdotykové ovládání displeje je zajímavá fičura. Ale co jsem postřehl, tak není ještě zcela stoprocentní (občas se systém přepíná v řádu více sekund, což je ještě relativně dlouhá doba). Tak či tak Nokii rozhodně přidala onen pověstný krok navíc (např. ve srovnání s xperií Sola).

Foťák je i nadále jednou z oněch diskutabilnějších částí telefonu. Noční fotky jsou pěkné a schopnosti telefonu využitelné. Denní teprve konkurenci dohání.

Bezdrátové nabíjení je... Problematické z výše uvedeného důvodu (nadto pokud to chápu správně, tak bezdrátové nabíječky lze koupit i k telefonům konkurence).

Se zbytkem souhlas. Pokud navigaci používáte, tak jde o výhodu. Zejména proti HTC 8x. Pravdou ale také je, že vysoká cena za navigaci je silně ovlivněna absencí konkurence v této oblasti a na tomto systému.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

vasam píše:Najde se tu někdo, kdo používá WP8 (konkrétně nejlépe Lumii 920) s Office 365, resp. Exchangem?
Já mám problém takový, že když z mobilu odpovím na email, v Outlooku se neoznačí, jakože už na něj bylo odpovězeno (neobjeví se tam ta fialová šipka).
Setkal se s tím už někdo?
PS: Mám původní německý FW.
Tak teď jsem vyzkoušel to označování u emailových odpovědí u Exchange. Používám Exchange 2010 a žádné odpovědi se neoznačí v Outlooku (používám Office 2013 na PC a Office for Mac 2011)... Takže tak.
vasam
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 04, 2011 20:15
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vasam »

milennium: A zkoušel jsi to na Lumii (pokud ano, s jakým FW)?
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Tak jsem shlédl to "představení" na mobilmanii a musím říct za sebe, že z toho dýchá amatérismus. Připadá mi to, že tito dva redaktoři tu Lumii drželi čtvrt hodiny před natáčením v ruce. Neznají systém, neznají vůbec ani účel představovaných aplikací a korunu tomu dali tím, že proti HTC 8X Lumie 920 nepřináší nic.
Foťák po aktualiazaci Portico je ve dne (dle mého názoru) plně srovnatelný se současnou špičkou fotomobilů (SG SIII, Note II), přičemž v případě Noteho mám možnost přímého srovnání... V noci všechny zmiňované schová do kapsy...
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Přesně tak, melou tam jeden nesmysl za druhym.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Jabarkas: Prepinani displeje sice obcas trochu trva, ale pouzitelne to je. Fotak diskutabilni moc neni. Za dne dela prumerne fotky, ale za horsich svetelnych podminek exceluje a konkurenci nema. Snad se Nokii podari fw fotaku doladit. Bezdratove nabijeni a nepritomnost nabijecky je krok vedle. U telefonu od konkurence je s indukcnim nabijenim problem. Nejsou na to pripraveny po HW strance snad jen krome Palmu Pre, ale ten je uz historii. Cena Navigonu u WP kolisa kolem 1500 az 2000. Tech 500 je za Fresh Maps pro aktualizaci po dobu 2 let (prumerna moralni zivotnost telefonu). Nedostatek konkurence v tomto pripade neni problem. Cena je srovnatelna s verzi pro iOS.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Prepinani displeje sice obcas trochu trva, ale pouzitelne to je.
V novem firmwaru a dalsi aktualizaci Displej+Dotyk to prepnuti je vyrazne plynulejsi a rychlejsi.
Snad se Nokii podari fw fotaku doladit.
V novem firmware jsem maximalne spokojen,telefon pres den ostri o dost lepe.Vysledky jsou znatelne lepsi,oproti predchozimu stavu.

Jinak k Mobilmanii,spis usmevne a hodne amaterske,nez si z toho cokoliv delat.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

O novych fw vim, ale zatim na ne cekam tak jsem popisoval soucasny stav
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

htcjirka píše:Neni potreba menit product code.Stahne se firmware bez pripojeneho telefonu,stejne jako ho stahujes pres navifirm..
Nokia care Suite - Product Support Tools- Tools - Firmware Download - 059R5X4 - Check Online - Download.
Firmware ma nejakych 1.30-1.40GB
Po stahnuti stale nic nepripojujes,jdes do File - Open Product - RM-821
Pak Programming - Recovery - Start - Zkontroluje si to soubory a vyzve te to k pripojeni telefonu(ten musis mit mit predtim vypnuty a taky nabity) Dale uz te to povede - Na obrazku ti ukaze ,ze mas podrzet soucasne volume down a power tlacitko az do zavibrovani,pripojis a jedes.Pri prvnim flashovani se nestihnou naistalovat ovladace,jelikoz se nektere budou instalovat poprve,takze postup s tlacitky budes nekolikrat opakovat,nic nehrozi,jen nabehne telefon,zapne se,ty ho jen znovu vypnes a jedes od zacatku,porad te to vede.
Firmware jsem stáhl jen nemůžu najít RM - 821 (nejspíš mám starý Nokia care Suite, ale nikde nemůžu v programu najít update? Musím starý odinstalovat a sehnat si nový nebo to jde jinak udělat?díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne,musis mit posledni verzi Nokia Care Suite,zaklad.V programu Update je,ale nefunguje,resp. skonci pri instalaci chybou,takze starou verzi odinstalovat,novou nainstalovat.
vasam
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 04, 2011 20:15
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vasam »

Poslední verzí (5.x) si asi moc nepomůže - ta už nově vyžaduje jméno a heslo servisáka.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pomuze,na flash WP8 potrebuje minimalne verzi 2012.45.4.5
Uplne posledni verze je 2012.51.4.4 a ta zadne heslo/login servisaka nevyzaduje.
vasam
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 04, 2011 20:15
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vasam »

Mně právě ta 2012.51.4.4 vyžaduje login "Care Pro" nebo "CareSuite External".
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U mne nikoliv.Naposled jsem s ni flashoval prave zminenou Lumii 920 ala Firmware Belgie.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

vasam píše:milennium: A zkoušel jsi to na Lumii (pokud ano, s jakým FW)?
Ne, zkoušeno a používáno na HTC 8X. Ale je to vlastnost OS, takže to na HTC 8X vs. Lumia 920 bude naprosto stejné.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

stahuju verzi Nokia_Care_Suite_5.0_2012.5.5.5 bude problém v Loginu?díky
vasam
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 04, 2011 20:15
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vasam »

htcjirka: A updatoval jsi na verzi 2012.51.4.4 normálně přes Nokia Care Suite nebo jsi stáhl instalačku někde z netu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Balrog píše:stahuju verzi Nokia_Care_Suite_5.0_2012.5.5.5 bude problém v Loginu?díky
To je spatna stara verze z unora 2012 :roll:
Zde je historie verzi..

Nokia Care Suite 5.0 2012.5.5.5
Vydano 02/2012

Nokia Care Suite 5.0 2012.12.5.3
Vydano 03/2012

Nokia Care Suite 5.0 2012.22.1.3
Vydano 06/2012

Nokia Care Suite 5.0 2012.40.5.8
Vydano 10/2012

Nokia Care Suite 5.0 2012.44.5.3
Vydáno 11/2012

Nokia Care Suite 5.0 2012.45.4.5
Vydáno 11/2012(jiz podporuje Windows Phone 8)

Nokia Care Suite 5.0 2012.51.4.4
Vydáno 12/2012
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů