Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Rozhodně klouže míň, než omnia 7 :grin:
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

takze jeste jedno hodnoceni co me docela zklamalo k nokia lumia 920

leskla uprava, cervena barva :-)
Zirconium a gorilla glass, objektiv bez jedineho skrabenecku, ale ten zadni cerveny kryt ma desitky mikroskrabanecku a to ho nosim pernamentne jen v pouzdre a maximalne ho polozim na stul, nejsou u nej nikdy klice.
Napada me jestli jsem ho neposkrabal kdyz jsem ho lestil trickem ale to je vcelku silny kafe :-)

No co do budoucna sem planoval stejne pozireni nejakeho obalu na mobil. Jen me to trochu prekvapilo, ze to nevydrzi o neco vice ... po pravde to staci polozit na stul s drobecky a ty mikroskrabanecky se na tom tele objevi i z toho :-) Bohuzel se to skrabe vice nez aluminium, na druhou stranu i kdyz tam jsou ty mikroskrabanecky tak to neni videt a kdyz by to nahodou spadlo na zem tak to poskozeni bude videt urcte mene nez na hliniku.

Kazdopadne bych chtel nekdy mobil z materialu z ktereho jsou vytvorene cudliky a krytka kolem objektivu.

edit: myslim ze treba u bile barvy ty mikroskrabanecky nebude mozna ani najit... (je to videt jen pod svetlem a urcitymi uhly)
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

Ach jo mobil je vec dennodenej potreby a preto je logické že sa optrebováva nejaké mikroškrabance neriešim mobil má slúžiť mne nie ja jemu
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Přesně tak. Mně to připadá ujeté, pořád pozorovat mikroškrábanečky na mobilu. Je jasné, že se jakýmkoliv způsobem užívání nutně objeví. Řešení: pořiď si černou matnou, tam opravdu nic nevidím nebo si zabal celý přístroj do Zagg Invisible Shield. Sice ještě není dostupný, ale brzy věřím, že bude. Bohužel to pak vypadá, tak jak to vypadá, ale něco za něco...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja ho naprosto chapu,taky jsem takovej pacient na mikroskrabanecky.Jinak Invisible Shield je ta nejvetsi prasarna co si clovek na telefon muze dat.Jinka cerna matna se casem olesti takze si clovek nevybere.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

trochu odbočím :-)
Nevíte, podle jakého klíče se rozsvěcejí tlačítka pod diplejem?
Já mam dojem, že snad náhodně..
někdy se rozsvítí při prohlížení webu z ničeho nic, už se mi i stalo, že se rozsvítily, když byl telefon položený na stole, naopak je někdy používám a nesvítí.. :-)
(jinak se mi moc líbí, JAK jsou podsvícená. Rovnoměrně jasně - to logo windows i lupa s šipkou prostě svítící vypadá pěkně)
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Je to sice prasárna, vypadá to hnusně, ale bez diskuse to telefon ochrání a hodně to vydrží. Co se týče černé matové, tak nemám po dvou třech týdnech užívání ani náznak nějakého vyleštění... Mně by se líbila žlutá, tak uvidím, až bude k dispozici kryt, za rozumný peníz, jestli se nepustím do překapotování. Jen jedna věc, proč se rozlišuje firmware podle barvy telefonu? Soudím, že asi proto, jaká je v továrním nastavení barva dlaždic nebo je v tom ještě něco jiného?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak po dvou ci trech tydnech se neolesti,psal jsem casem..U me i po roce je kazdy telefon jako prave vybaleny,i Lumia 900 ,kterou jsem si po koupi Lumie 920 nechal nema na zadnim plisku ani jinde sebemensi mikroskrabanecek,umim se k tomu proste chovat.Pri prodeji dostanu pak mnohonasobne vyssi cenu.
Kvuli barve dlazdic to neni,ma uplne stejnou sadu jak bila,tak cerna,tak cervena apod..Firmware = Product Code.Kdyz telefon prijde do servisu vi se hned podle Product Code jakou ma mit telefon barvu,ma zlutou ikdyz ma mit bilou..jakto? Menil kryt uzivatel nebo servis?A muzes mit problem se zarukou.Jinak to nokia pouziva i kvuli zmapovani ve vyrobe a pripadnych problemu.V minulosti u Lumie 800,kdy meli s baterii problemy pouze modre verze.
mimonaut píše:trochu odbočím :-)
Nevíte, podle jakého klíče se rozsvěcejí tlačítka pod diplejem?
Já mam dojem, že snad náhodně..
někdy se rozsvítí při prohlížení webu z ničeho nic, už se mi i stalo, že se rozsvítily, když byl telefon položený na stole, naopak je někdy používám a nesvítí.. :-)
(jinak se mi moc líbí, JAK jsou podsvícená. Rovnoměrně jasně - to logo windows i lupa s šipkou prostě svítící vypadá pěkně)
Podle svetelneho cidla,takze pres den nekdy staci odraz svetla ci chvilkove zakryti apod.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Inak k rovnomernosti tých svetiel....
Mne viacej svieti trocha lupa než stredový.
A ešte mám takú chybičku, že ak sa na mobil pozriem zhora, tak troška naľavo od WIN buttonu pod displejom to trocha presvitá ak to svieti. Za bežného použivania to nevidieť, ale zhora áno.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U obou Lumii 920 cerne i bile varianty to mam take Marku,hned vedle toho Win buttonu :grin:
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

mimonaut píše:trochu odbočím :-)
Nevíte, podle jakého klíče se rozsvěcejí tlačítka pod diplejem?
Já mam dojem, že snad náhodně..
někdy se rozsvítí při prohlížení webu z ničeho nic, už se mi i stalo, že se rozsvítily, když byl telefon položený na stole, naopak je někdy používám a nesvítí.. :-)
(jinak se mi moc líbí, JAK jsou podsvícená. Rovnoměrně jasně - to logo windows i lupa s šipkou prostě svítící vypadá pěkně)
Podle mě tlačítka reagují na okolní osvětlení.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A co jsem psal?Ze reaguji podle svetelneho cidla ,coz je senzor okolniho osveteleni,ten samy senzor ma na starosti automatickou regulaci displeje avsak s hodnotami pro tlacitka pracuje trochu jinak.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Právě jsem vyštrachal z šuplíku BT headset Philips Tapster(http://www.philips.cz/c/-/tapster-citli ... s/consumer), který jsem si pořídil asi před rokem, ale kvalita zvuku byla na HTC Trophy velmi špatná - kvůli nevhodnému nastavení BT audio.
Po připojení na Lumii 920 jsem zjistitl, že zvuk je opravdu výborný. Mnohem lepší než se setovými sluchátky. Navíc dovolí ovládat hlasitost a přeskakovat skladby.
BT audio je u 920 na jedničku.
ityny
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 12, 2012 15:21
Zařízení: NOKIA E52,NOKIA Lumia 900 white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ityny »

Taky vám to při telefonování tak huhňá? Mám na mysli sluchátko. Kvalita příjmu na mé bílé L920 je příšerná...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

občas. ne vždy. Mám dojem, to po zakoupení nedělalo a začlo to až po proběhnutí prvních aktualizací. ale tím si nejsem jistý. Naopak při prvním zkušebním hovoru jsem měl pocit skvělého čistého hlasitého zvuku.. ale posledních pár dní jsem si všiml taky.. přikládal jsem to druhé straně.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Spis mrknete na drobne necistoty,u Lumie 900 ten samy problem.Uzivatele si "mlaskali" jak ma hlasite sluchatko a ze jim postupne slabne a duvod byly jen necistoty v otvoru.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

tak me je ve vysledku jedno jestli tam ty mikroskrabanecky jsou nebo nejsou ... jen pisu ze na te 920 to staci polozit na drobecky na stole a mate je tam ihned. (je to opravdu hooodne nachylne)

Zkratka je dulezity brat nektere informace o tom jak se ten polykarbonat pomalu ani neposkrabe s nadhledem... Vyhoda je, ze i tak nejsou moc videt a i vetsi skrabanec si zachova stejnou barvu a tim padem ty skrabance nejsou nijak zvlast rusive.

dokud se neposkrabe objektiv tak to na funkcnost nema vliv :-)

ps. ty mikro necistoty co tu nekdo psal muze byt v budoucnu asi vetsi problem :-)
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Já myslím, že nikdo netvrdil, že se polykarbonát nepoškrábe, spíše jen to, že je probarvená celá hmota, tudíž nebude škrábance až tak moc vidět. Nepoškrábatelné bylo prezentováno krycí sklo Gorilla glass.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Hlásím pravděpodobný bug s wifi, resp. prioritě wifi před 3G. Po 14 dnech se mi právě vyčerpal 600MB limit FUP, což se mi za rok s omnií7 nestalo ani jednou. Jsem neustále na wifi, aplikace jinak nestahuji. Dnes jsem koukal na ČT24 asi dvě hodiny a najednou FUP hláška - 90% vyčerpáno. Wifi normálně funguje, když vypnu mobilní data, jede to normálně.
Ještě předevčírem jsem měl 75% a hláška opět přišla při připojení na wifi (jiné připojení), když jsem streamoval muziku ze skydrive. Tohle mě dost štve. Normální to není. Venku na datech max koukám chvilkama na web, jinak nic, tím jsem to vyčerpat nemohl.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

To je docela neprijemne. Hlavne v roamingu by clovek zaplakal nad uctem pak.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů