Vyhody WP oproti inym platformam

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

spellshaper : To nema nic spolecneho s prekladem ta obrovska velikost nadpisu,divim se ze ten nadpis/velikost fontu neni pomalu pres pulku obrazovky,o to tu jde.Plytani s mistem a to extremni,to je holy a dany fakt,ktery nema opodstatneni.
Uživatelský avatar
erik.aragorn
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 30, 2007 12:28
Zařízení: HTC Desire X, HTC 7 Mozart, Samsung Galaxy Pocket
Bydliště: Planeta Zem....
Kontaktovat uživatele:

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od erik.aragorn »

Ono treba si pozriet ze tie VELKE pismena ako v People naznacuju ze treba pohnut prstom doboku lebo tam nieco este je, o to je, je to krasne a prehladne. Ja viac preferujem WM nez Android, kde je to malokedy odladene.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

naznacuju ze treba pohnut prstom doboku lebo tam nieco este je
Klasicka a dost chaba odpoved obhajoby megafontu v Lide/People :lol:
Jine aplikace a zakouti maji o polovinu mensi font a taky umeji "naznacit" ze je treba hybat do strany,ze tam neco je.
Prijdte uz nekdo s necim lepsim...vlastne ani prijit nemuzete opodstatneni to proste nema.
mceza

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mceza »

Žádná chabá výmluva. Tak to prostě je. Není to jen v Lidé, ale třeba v Creative studiu, marketplace a dokonce i v počasí.
A že by to šlo jinak? Ano, ale takhle to MS udělal. Live tiles by taky mohly bejt kulatý a ne hranatý... A ty máš Lumii 900 a 920 - pociťuješ nedostatek místa na to obrovskym displeji?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

Srovnavat a obhajovat megafont pro slepce s ikonkami ,ze jsou taky hranate a mohli byt kulate je uple zcestne prirovnani.
To je opravdu logika houpaciho kone a umerne prirovnani.. :roll: tak tohle fakt nevyslo.
A ty máš Lumii 900 a 920 - pociťuješ nedostatek místa na to obrovskym displeji?
S vetsi velikosti displeje se zvetsil i ten font,takze nedostatek a plytvani mistem tam je porad,ikdyby to by 10" displej.
Nastesti u Creative Studio ve WP8 uz to Nokia pochopila pochopila a udelala opravdu malinkaty font a pritom "zustalo jasne" ze to pokracuje do strany,takze oduvodneni/obhajoba s velikosti u Lide a jinych se tim padem jaksi nechyta.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od Standa »

Souhlasím s tím, že zrovna nápis "Lidé" je velký příliš - při rychlém skrolování v kontaktech je skoro poloviční výška seznamu obtěžující, člověk nemá přehled. Ale jinak téměř nemám ergonomii WP co vytknout. Plýtvání místem taky nemám rád, jenže WP je svým GUI velmi specifický a to buď člověk přijme nebo ne.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od SirTom »

Podepisuji co napsal níže Standa,(tedy stabilita, spolehlivost, design (ergonomie), výkon) plus za sebe bych dodal, že se mi na WP líbí takové drobné vymoženosti, které jsou ale nesmírně praktické.
Např. možnost jedním kliknutím poslat mail všem účastníkům schůzky, že máte zpoždění, foťák na jedno zmáčknutí, pauza a spuštění hudby z ovládání hlasitosti, nebo nově to jak je elegantně vyřešeno odmítnutí hovoru pomocí SMS (od Portica).
Uživatelský avatar
erik.aragorn
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 30, 2007 12:28
Zařízení: HTC Desire X, HTC 7 Mozart, Samsung Galaxy Pocket
Bydliště: Planeta Zem....
Kontaktovat uživatele:

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od erik.aragorn »

Inak aj tak je toto detinske porovnavanie, kazdy system ma svoje pre a proti. takto sa porovnaju hrusky a jablkami s ceresnami a jahodami
mceza

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mceza »

Žádné hrušky s jablkami. WP s jablkami :-P
GTR35
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 10, 2012 19:11
Zařízení: Note 2, Note 10.1, ....

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od GTR35 »

Odmitnuti hovoru pomoci SMS? To uz WP dovede? A jine platformy to nedovedou? A X let stare hloupe cihly to nedovedly?

mceza: Silne nedozrale hrusky s jablkama :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

Odmitnuti hovoru pomoci SMS? To uz WP dovede?
Ano to uz po aktualizaci WP8 umi.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mimonaut »

Gtr35: netroluj.. Takovýhle příspěvky nejsou ani vtipný, ani užitečný. Koukám, že máš první příspěvek, tak si to tu nepokaž..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

mimonaut a ted to vypada jako kdyby jsi reagoval na mne :tlem:
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mmajo »

Stejný typ formuláře s velkým písmem nahoře je i v Games, Market, Pictures.

Je to jeden z designový přístupů, které Microsoft popsal a doporučuje používat pro zachování unifikovaného prostředí...

Mě osobně se líbí, ale chápu, že jsou lidi, které budou proti...

Design obecně nejde racionálně vysvětlit.. 8-)
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od SirTom »

GTR35 píše: No pokud je v Topicu Vyhody WP oproti inym platformam ze WP dovede odmitnout hovor pomoci SMS, tak se nezlob, ale ja nejsem ten kdo tady blaboli nesmysly.
Mám fakt, dojem, že tady lidi nerozumí psanému textu.
...."jak je elegantně vyřešeno odmítnutí hovoru pomocí SMS".... znamená, že se mi líbí JAK je to uděláno, ne že to vůbec je.
Když už jsme u toho, tak to, že tato funkce není v systému od začátku považuji za nepochopitelné, ale toto téma se jmenuje "výhody" nikoliv nevýhody, takže to tady nepíšu.
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mmajo »

Upřímně: všechny výhody byly asi už řečeny. ;-)
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od antarian »

+ People hub a jeho moznosti a celkove provazani mobilu se socialnimi sitemi (v budoucnu se muze jeste zlepsit)
+ velice rychly system
+ velice rychla navigace v menu predevsim v ruznych komunikatorech atd... (ovladani je zkratka rychlejsi nez na androidu, kde musite kazdou aplikaci ovladat jinak, pulka ma slusny ovladani, pulka je uplne na prd a to same plati i o IOS)
+ slusny client na mail (zatim mi velmi vyhovuje a zobrazeni se mi libi vic nez na androidu, kde jsem mel velky problem najit neco pouzitelneho). i kdyz stale je na nem co vylepsovat, predevsim co se priloh tyce
+ kupodivu jsem zatim spoojenej s tim jak funguji na windows phone push notifikace. Mozna pouzivam zrovna ty funkcni, ale zatim mi to beha lepe nez na androidu, kde mi kazdou chvili neco padalo, prestavalo fungovat apodobne.
+ opravdu kvalitni a pouzitelny prediktivni slovnik. Jeden z prvnich telefonu, kde se nebojim ho pouzivat i kdyz nejaka drobnost se i tak najde. (napriklad jsem zajistoval opravu a pritelkyni jsem napsal zpravu: Tak opravář dnes asi nepřijede, bohužel má hladovku:-)))) namisto: Tak opravář dnes asi nepřijede, bohužel má hlasovku. Kazdopadne jsme se aspon zasmali :-) a slovo hlasovka - to uz bych chtel asi opravdu moc :-)


- people hub by mohl byt vyvojari aplikaci vyuzity jeste vic
- client na email by mohl mit lepsi praci s prilohami
- drobnosti v customizaci a drobne bugy co by meli byt opravene.
- absence adobe flash (tohle me trochu mrzi, jelikoz html5 neni zatim uplne vsude a jeste to nejakou dobu bude trvat)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 23 hostů