[DOTAZ] Počasí - jaké používáte?

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

DOTAZ: Jaké počasí?

Příspěvek od Balrog »

Našel jsem aplikaci (na výborných stránkách o WP) pro Windows Phone Weather Flow snad nejlepší a nejhezčí počasí co jsem na WP telefonu měl.má hodně nastavení, krásné živé dlaždice a také pozadí na uzamčenou obrazovku ve stylu HTC. http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 0c1635bbfa" onclick="window.open(this.href);return false; sice stojí 42kč ale myslím, že za to stojí. Máte jí někdo? Jak jste spokojeni s aplikací a s přesností předpovědi?
Měl jsem předtím počasí Roberta Vargy a spokojenost, jen nebyla tak pěkná, ale byla zdarma :tlem:
Jak jste na tom vy s počasím?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jaké počasí?

Příspěvek od Flynn »

Tak jednoznačně mám na prvním místě Meteoservis. Pak vyzkoušej WeatherPro (mně vyhovuje, protože má radar nad Německem, který zasahuje půl ČR, takže vím, co se k nám odtamtud valí a navíc má i pěkné grafy), pak je dobré Weather View, protože je již v češtině, pěkný a neotřelý design má i Weather+ a samozřejmě app Bouřky. Protože žádná aplikace neukazuje zcela stejnou předpověď, mám nainstalovány tyto uvedené všechny.
Zkoušel jsem i Weather Channel, ale tam nějak nefunguje LT, tak mě zklamal, ani Weather Bug není to, co je pro iPhone. Weather Flow mi připadá poněkud chudé, Weather Live zase zklamalo absencí radaru, přestože tam ta možnost je.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jaké počasí?

Příspěvek od Radek Hulán »

Weather Flow jsem koupil, Live Tile a zamykací obrazovka nemají chybu.
http://mywindows.cz/item/weather-flow-n ... ws-phone-8" onclick="window.open(this.href);return false;

Meteoservis má pro mě (bohužel) zcela mimo teploty o 5-6 stupňů jinak než je realita. Navíc jen jedna lokace.

WeatherPro používám pro zahraničí, když někam jedu.

Na radar / bouřky je nej specializovaná aplikace, jako Live Tile, aby se nepřepínala s Live Tile počasí. A smysl má stejně spíše v létě...

Zkoušel jsem i Weather Master a další. Nebrat.

Pokud koupit jednu app, pak Weather Flow.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jaké počasí?

Příspěvek od Flynn »

Myslíš Weather Flow pro WP8, že? Bohužel pro WP 7.5 (7.8), mi přijde aplikace opravdu chudá.
U Meteoservisu těch 5°C- 6°C rozdílu, to je dost přehnané. Ani jedno počasí neukáže shodné předpovědi a všechny se liší od skutečnosti - Weather Flow není výjimkou (mám stále na mysli verzi pro WP7.5). Ostatně, jedná se o předpověď a přesně ti to neřekne ani Pán Bůh.
Ještě na jednu app jsem zapomněl. Je to AAAWeather se dvěma zajímavými dlaždicemi, které vedle sebe zobrazují předpovědní křivku pro zvolený časový úsek. Dlaždice mohou být čtvercové nebo se dají rozdělit na 2x3 svislé pruhy a působí tak nevšedním dojmem. Bohužel, pod WP 7.8 přestala app po 5 dnech fungovat.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Jaké počasí?

Příspěvek od Manek49 »

Ja ted pouzivam Amazing Weather, pouzival jsem i Forecast, ktery bere data z yr.no, ale z niceho nic prestala fungovat live tile.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Jaké počasí?

Příspěvek od kalmia »

Zkoušel jsem hodně aplikací, ale nejpřesnější mi přijde Meteoservis. Nejbližší město mám Vsetín a teplotní rozdíl je průměrně -2 stupně, protože jsme o pár metrů výš. Takže jsem si po delším sledování v Nastavení teplotu zkorigoval.
lastol
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob úno 11, 2012 19:36
Zařízení: Lumia 1520

Jaké počasí?

Příspěvek od lastol »

Ja pouzivam na WP 7 jiz delsi dobu aplikaci weather view, ktera je v cestine a diky zdroji yr.no ma pomerne presnou predpoved. Lze nastavit vice mist, zvolit mezi live tile s pozadim dle aktualniho pocasi, nebo ve stylu metro. Aplikace je zdarma, takze za vyzkouseni nic nedate
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Jaké počasí?

Příspěvek od mimonaut »

Spoléhám se na meteoservis. Zdroje dat jsou lokální, čili přesnější, prostředí přehledné a rychlé, live tile funkční, vývoj aktivní.. Co víc si přát. Navic umožňuje korekci teploty, což se prostě hodí..
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Jaké počasí?

Příspěvek od hujer »

Ahoj, nebudu vám tu vstupovat do diskuze, jelikož by to mohlo být vnímáno jako "střet zájmů", ale např. ohledně rozdílů v teplotách (predikované vs. reálné) odkážu třeba na moje stránky se zběžným vysvětlením.
Viz http://www.softimage.cz/products/meteoservis/faq/" onclick="window.open(this.href);return false;


PS.
Před pár dny byla předpovězena (pro mou lokaci) teplota -5°C. Můj okenní teploměr v tu dobu ukazoval -2.8°.
Meteostanice asi 1 km odsud ukazovala -6.8°C a jiná, mimo město pak -7.5°C. Co teď? :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jaké počasí?

Příspěvek od Flynn »

Okenní teploměry, obzvláště ty elektronické (čidla "meteostanic") ukazují každý jinak, sám používám tyto věcičky od počátku 90. let a zatím ani jeden přístroj neukazoval správně. Mám digitální laboratorní teploměr a jeho čidlo je na stejném místě jako dvě jiná čidla od dalších komerčních přístrojů. Stačí, když na pár vteřin otevřu okno a teplý vzduch čidlo toho přesného přístroje zasáhne. Okamžitě ukáže změnu: nyní ukazoval 1,6°C, po otevření okna za cca 6 vteřin teplota stoupla na 3,5°C. Jistě, běžné přístroje nejsou tak rychlé a tyto kratší výkyvy nezaznamenají. Proto je nutno brát všechny aplikace s rezervou. Většinou ukazují aktuální teplotu např. na dlaždici, ale nikdy to není teplota přesně na místě, kde ji měříme my. O pár metrů dále může být klidně o několik stupňů jiná, takže tvrdit o nějaké aplikaci, že ukazuje přesně, je velmi zcestné.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jaké počasí?

Příspěvek od Radek Hulán »

Já to beru podle teploměru v autě :) Třeba Meteoservis mi fakt ukazuje výrazně jinak, Weather Flow podobně.

Navíc jsou pro mě podstatné funkce jako teplota a předpověď v aktuální GPS lokaci, více lokací, super je i ona WP8 podpora pro zamykací obrazovku.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Jaké počasí?

Příspěvek od SirTom »

za sebe Forecast - pokud máte rádi spíš střízlivý design. Pro mne perfektní přesnost předpovědi a výborný graf teplot a srážek (automaticky se zobrazí po otočení na šířku).

Popř. pokud máte rádi "foto zobrazení" tak Amazing Weather nebo Weather Flow, ale ty nemám tolik natestované co se týče přesnosti.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jaké počasí?

Příspěvek od Flynn »

Po delší době jsem opět vyzkoušel app. Amazing Weather http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 2e253e9e99" onclick="window.open(this.href);return false; a byl jsem překvapen možnostmi nastavení dlaždic, kdy ta největší může ukazovat na jedné straně aktuální stav a další dva dny a na druhé např. předpověď na 5 dní, případně i textovou přepověď a další. Vlastní prostředí aplikace sice není nic moc, ale kvůli dlaždicím stojí za vyzkoušení. Obohatí hlavně WP7.8 telefony.
Vylepšení se dočkala i aplikace Weather Channel (teď nemám na mysli tu od Nokie, i když tam také nastaly změny) http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 237de2db9e" onclick="window.open(this.href);return false; která je v češtině (na rozdíl od té nokiácké) Konečně zde funguje radar. Předpověď také lze odeslat na mail. Stejnojmenná app od Nokie je poněkud odlišná, nemá tak pěknou dlaždici a liší se svým prostředím.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Jaké počasí?

Příspěvek od Petulinek »

Na WP8 je super Weather Flow, má super LT a počasí na Lockscreen. Amazing Weather mi přijde nepřesnější. Na WP7 jsem měl Weather View, který čerpá data z yr.no, ten mi přišel také vynikající.
Uživatelský avatar
phaeton_esc
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 04, 2005 17:58
Zařízení: HTC Radar + HTC HD2

Jaké počasí?

Příspěvek od phaeton_esc »

Na WP 7.8 mám Amazing Weather a celkově spokojenost, hlavně dlaždice jsou hodně povedený
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Jaké počasí?

Příspěvek od mato_sk »

Chcel by som poprosit majitelov WP8 zariadeni o malu pomoc.

Cez webove rozhranie marketplace vidim inu verziu aplikacie, ako v telefone cez Store.

Jedna sa o aplikaciu Forecast. Cez web vidim verziu 5.0.0 a v telefone je dostupna iba 4.7.0 (mam US account).

http://www.windowsphone.com/en-us/store ... e7d1fa76f8" onclick="window.open(this.href);return false;

Mozete prosim niekto skusit, aku verziu vam ukaze telefon?

Pisal som autorovi a odpisal mi, ze pre WP8 by som mal mat dostupnu 5.0.0.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jaké počasí?

Příspěvek od Flynn »

Je to tak, jak píšeš. Zkus ji nainstalovat z desktopového MP. Verze 5.0 je zřejmě pouze pro WP8, ale já ji vidím. Naistaluje se mi ale v.4.7. Mám WP7.8.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Jaké počasí?

Příspěvek od Manek49 »

Taky mam dostupnou jen verzi 4.7, dost mě to mrzí protože 5.0 už obsahuje počasí na lockscreenu, kvůli čemuž používám jinou aplikaci, přitom mám WP8. Na webu mě to přepne do českýho storu a tam je už jen 4.7, takže to vypadá, že verze 5.0 je dostupná jen v určitých regionech, což je divný, protože ty máš US account.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jaké počasí?

Příspěvek od Flynn »

Já mám 5.0 na desktopovém českém marketu, ale nainstalovalo mi to 4.7.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Jaké počasí?

Příspěvek od Manek49 »

Verze 5.0 nebude pravděpodobně dostupná pro WP 7.x, je ale zajímavý, že na desktopovém US Storu vidím 5.0, ale když se přepnu na český, vidím zase 4.7.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 31 hostů