Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Milí kolegové,
tak od včerejška jsem se připojil mezi vás, majitele tohoto skvělého stroje. A hned dneska první samovolný restart. Kupováno přes Max-shop.cz, je to distribuce pro VF. Jdu flashovat nový systém. Jakou byste mi mohli doporučit ROM bez problémů, pokud taková existuje. Děkuji předem.

Edit: tak jsem zkusil sehnat Nokia_Software_Updater_For_Retail_1.0.3.zip, ovšem download link na Rapidu je nefunkční z důvodu vyčerpání trafficu vlastníka (?), a nikde jinde po internetu to nevidím. Nemůžete to nahrát někdo třeba na ulož.to či někam, odkud to půjde stáhnout?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Microsoft v prosinci nějakou opravu plánuje vydat, ale žádné detaily k tomu nejsou. Jiná existující ROM, obávám se, nepomůže. Jak již dříve uvedl HTCJirka, tak chyba bude nejspíš někde na nízké úrovni za určité konstelace signálu, operátora atd.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Rehor J Zacek píše:Milí kolegové,
tak od včerejška jsem se připojil mezi vás, majitele tohoto skvělého stroje. A hned dneska první samovolný restart. Kupováno přes Max-shop.cz, je to distribuce pro VF. Jdu flashovat nový systém. Jakou byste mi mohli doporučit ROM bez problémů, pokud taková existuje. Děkuji předem.

Edit: tak jsem zkusil sehnat Nokia_Software_Updater_For_Retail_1.0.3.zip, ovšem download link na Rapidu je nefunkční z důvodu vyčerpání trafficu vlastníka (?), a nikde jinde po internetu to nevidím. Nemůžete to nahrát někdo třeba na ulož.to či někam, odkud to půjde stáhnout?
K tomu rapidu: RS změnil podmínky tak, že každý link má teď kvótu ke stažení, takže k hromadnému sdílení je už na nic :(
RtaG
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 30, 2012 19:33
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od RtaG »

Rehor J Zacek píše:Milí kolegové,
tak od včerejška jsem se připojil mezi vás, majitele tohoto skvělého stroje. A hned dneska první samovolný restart. Kupováno přes Max-shop.cz, je to distribuce pro VF. Jdu flashovat nový systém. Jakou byste mi mohli doporučit ROM bez problémů, pokud taková existuje. Děkuji předem.

Edit: tak jsem zkusil sehnat Nokia_Software_Updater_For_Retail_1.0.3.zip, ovšem download link na Rapidu je nefunkční z důvodu vyčerpání trafficu vlastníka (?), a nikde jinde po internetu to nevidím. Nemůžete to nahrát někdo třeba na ulož.to či někam, odkud to půjde stáhnout?

Já to našel a stáhnul tady:
http://www.putlocker.com/?h=3Lfcd5oiaFV ... _1.0.3.rar'" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud to nefunguje, uplouduju na hellshare:
http://download.hellshare.cz/nokia-soft ... /10283990/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale nějak se mi to stejnak nedaří aktualizovat, tak pokud bys byl úspěšný prosím o radu, co s tím.
_______________________________________________________________________________________

Telefon se mi po cca 15minutách používání a lezení po netu začne silně zahřívat, hlavně v horní polovoně. Což mi silně vybíjí baterii. Zkusit odinstalovat aplikace nebo bude spíš problém v hardwaru?
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Děkuji, z toho odkazu už jsem to stáhnul. Ale instaluje se s tím do PC dost bordelu, takže upload někam jinam čistě jen rar soubor je více než žádoucí. Bacha ale na porušení licence, asi bude lepší uploadovat pod anonymním účtem... Nebo nevím, nemám s tím zkušenost...
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Tak zase problém: NSU je nainstalován, ale problém je v ovladači k telefonu. Ve správci zařízení je zobrazen se žlutým trojúhleníkem a aktualizace ovladače se nedaří. Samozřejmě, že pak nechodí ani NSU, který hlásí, že nemůže číst data z přístroje. Win 8 Pro, 64-bit. Nemáte podobnou zkušenost, případně cestu k nápravě?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

RtaG píše: Telefon se mi po cca 15minutách používání a lezení po netu začne silně zahřívat, hlavně v horní polovoně. Což mi silně vybíjí baterii. Zkusit odinstalovat aplikace nebo bude spíš problém v hardwaru?
Co vím, tak tohle může dělat skype, který se neustále synchronizuje. A již se toho nedá zbavit.. Už se to tu řešilo. http://www.wpcentral.com/tags/skype" onclick="window.open(this.href);return false;
ale taky kterákoliv jiná app..
capli
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 13, 2011 17:33
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od capli »

Rehor J Zacek píše:Milí kolegové,
tak od včerejška jsem se připojil mezi vás, majitele tohoto skvělého stroje. A hned dneska první samovolný restart. Kupováno přes Max-shop.cz, je to distribuce pro VF. Jdu flashovat nový systém. Jakou byste mi mohli doporučit ROM bez problémů, pokud taková existuje. Děkuji předem.
Vítej. Také mám telefon od stejného prodejce. Hned jsem jej flashnul na německý nebrandovaný firmware a ráno samovolný restart. Firmwarem to nebude. Pevně věřím, že to není hardwarem. :) Jinak telefon šlape jak hodinky akorát baterka první den po celonočním nabíjení má teď už jen 60%. A zvuk při vibrování je trochu hlasitější ale žádná sekačka jako na videích. Čeho jsem si ale všiml je, že když telefon otočím pod nějakým úhlem, tak je cejtit že nepatrně zavibruje. Má to také někdo?
RtaG
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 30, 2012 19:33
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od RtaG »

Rehor J Zacek píše:Tak zase problém: NSU je nainstalován, ale problém je v ovladači k telefonu. Ve správci zařízení je zobrazen se žlutým trojúhleníkem a aktualizace ovladače se nedaří. Samozřejmě, že pak nechodí ani NSU, který hlásí, že nemůže číst data z přístroje. Win 8 Pro, 64-bit. Nemáte podobnou zkušenost, případně cestu k nápravě?
Tohle by to mělo spravit:
http://www.windowsphone.com/en-US/how-t ... wsignin1.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

capli: to lehké zavibrování je nejspíš způsobené autofocusem a obecně mechanikou fotoaparátu. Projeví se to asi i když do telefonu z nějaké strany ťukneš..

Jinak baterka prvních pár dní nevydrží nikdy tolik a mělo by se to do 3-4 dnů upravit.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Co se týče baterky,tak má osobní zkušenost je tak 3 až 4 týdny a potom už je baterie opravdu slušná.Jak u bývalého SGS2 či současného Titána. :wink:
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amentma »

Na mojej 920 som reštart stále nemal. Ale napr na omnii 7 som flahol na build 7.10.8858 a s tým veľmi spokojný nie som. Oproti oficiálnemu tangu sa mi zda citeľne pomalšia, mrzla mi vždy keď som chcel meniť dlazdice na ploche až kým som neodinštaloval tu htc clock appku. A dnes sa mi aj samovoľne restartovala a zmizli mi smsky od posledného restartu. Dufam že podobne sa nebude chovať aj oficialna 7.8
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

RtaG: Děkuji, nebylo to v tom... Mám na svém počítači USB 3 port a USB 2, furt jsem to připojoval přes USB 3 a nefungovalo, ale po připojení přes USB 2 je to už v pořádku...
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Já už se z toho picnu!
Tak se mi podařilo sehnat NaviFirm Plus i Nokia Care Suite v příslušné verzi. Navifirm už mi stahuje firmware, ale ne a ne nainstalovat Nokia Care Suite: chce to před instalací doplnit Microsoft Visual C++ 2005 SP1. Což když stáhnu a spustím, tak to skončí u "gathering required informations" a instalátor se zhroutí. Co dělat? Jak to dostat do počítače, abych mohl konečně flashovat?

Edit: tak nakonec pomohl prostý restart počítače. Takže už mám přeflashovaný firmware na RM821_1232.2110.1244.3001_RETAIL_eu_finland, docela sranda hned na začátku vybírat jazyk, když té finštině není vůbec rozumět... :-)
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Dnes (dřív jsem si jí nevšiml) mě potěšila Nokia aplikace PhotoBeamer. Přesně něco takového se mi hodí pro prezentace fotek z telefonu na jiném zařízení s větším displejem bez nutnosti se v cizím počítači připojovat na skydrive. Ještě mít tak něco podobného pro Powerpoint.
Mimochodem, také nová aplikace od Nokie, Ringtone Maker, u mě nechodí. Podle recenzí to není ojedinělé. Po volbě Pick a song nenabídne hudbu, ale ukončí se.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

potěšila Nokia aplikace PhotoBeamer
Kde se vytáhnu s PhotoBeamerem, tam mě mají za kouzelníka.

(A jdou hledat do svých googleplayů a appstorů podobnou aplikaci :) )
capli
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 13, 2011 17:33
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od capli »

Měl bych prosbu k vlastníkům Lumie. Můžete prosím někdo nahrát na video přístroj při vibrování? Nejlepší je k tomu app Massager od PNGC.WP7. Můj je při vibrování opravdu hlasitý (oproti ostatním smartphonům). Mám starost, že je to defekt.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Capli: to je vysokootackovy vybracni motorek. I ja jsem z toho byl na sve Lumii prekvapeny.
capli
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 13, 2011 17:33
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od capli »

@Chmeldas Od koho máte ověřené, že to tak má být? :) Na internetu jsou toho plná fóra. Mů telefon vydává asi toto: http://www.youtube.com/watch?v=6Gk5PZ2mIfw" onclick="window.open(this.href);return false; Nicméně NIKDE jsem ještě neviděl video s "normálním" vibrováním. Rád bych tomu věřil, že je to jen zvýšeným výkonem motorku a konstrukcí telefonu.
RtaG
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 30, 2012 19:33
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od RtaG »

Rehor J Zacek píše:Já už se z toho picnu!
Tak se mi podařilo sehnat NaviFirm Plus i Nokia Care Suite v příslušné verzi. Navifirm už mi stahuje firmware, ale ne a ne nainstalovat Nokia Care Suite: chce to před instalací doplnit Microsoft Visual C++ 2005 SP1. Což když stáhnu a spustím, tak to skončí u "gathering required informations" a instalátor se zhroutí. Co dělat? Jak to dostat do počítače, abych mohl konečně flashovat?

Edit: tak nakonec pomohl prostý restart počítače. Takže už mám přeflashovaný firmware na RM821_1232.2110.1244.3001_RETAIL_eu_finland, docela sranda hned na začátku vybírat jazyk, když té finštině není vůbec rozumět... :-)
Gratuluji, a mohl by jste mi popsat jak jste postupoval po stažení verze přes NavFirm? Já mam staženu 3001_CZ. Ale po zapnutí Nokia Suitu a spuštení flashování mi to hlásí error. Moc by jste mi pomohl.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 44 hostů