Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
RtaG
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 30, 2012 19:33
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od RtaG »

A to jde přes co? Ať hledám jak hledám nemůžu najít nic co by pasovalo na windows phone 8. Můžeš poradit?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nokia Software Updater.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srovnani videa Lumia 920 x HTC 8X..velmi vyrazny rozdil,zejmena zvuk a i stabilizace,na cele care vitezi Lumia 920.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=svM5g_9539Y[/youtube]
RtaG
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 30, 2012 19:33
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od RtaG »

Nokia software updater nevidí telefon, nějaká další rada prosím? Mám zkusit Zune?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nemas odpovidajici verzi Nokia Software Updater,1.0.3
Ne,Zune neni urceno pro WP8.
RtaG
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 30, 2012 19:33
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od RtaG »

Dnes se vyskytl další a mnohem závažnější problém. Telefon se zničehonic restartoval a po naskočení loga nokia se ukazuje už hodinu v kuse obrázek blesku vedle ozubeného kolečka. Telefon na nic nereaguje. Aktualizace systému jsem nedělal, respektive mi nenašlo dostupnou aktualizace. Pouze jsem dnes ráno stáhnul ze storu doporučené aktualizace aplikací. Co to znamená?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Nokia Lumia 920 fakt špatné světelné podmínky nočního klubu zvládá až překapivě dobře. Natáčeno na 720p (možné je ale i 1080p).

http://mywindows.cz/item/nokia-lumia-92 ... eat-rytmus" onclick="window.open(this.href);return false;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WBLBtHB54jo[/youtube]
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Nahrál jsem fw 1232.2110.1244.3003 (3003 proto, že jsem chtěl GB, protože u jiných fw se mi nenabízela app Nokia Reading). Dobrá zpráva je, že se nic nezhoršilo a zůstal mi skvělý telefon. Špatná zpráva je, že zůstala i většina negativních vlastností toho skvělého telefonu:
  • Stále praská při změně hlasitosti. Už jsem si zvykl. Není to nic nepřekonatelného.
  • Výdrž se mírně zlepšila. Nic zásadního. Zásadní rozdíl je v tom, že se po nabití ukazuje výdrž více než den, ale o to rychleji tato hodnota klesá při používání. Nevadí mi to. Když vydrží 12 hodin, jsem spokojen.
  • Problémy s bluetooth v autě vyřešeny nejsou a to ani náznakem. To je něco s čím se spokojit nedá. Stále řešit, že Lumia nepřehrává další skladbu, i když se tváří, že ji přehravá, že musím zastavit přehrávání a znova ho spustit, to je k zbláznění. To jsem nezažil s žádným telefonem a to se u mě každou chvíli někdo na bt v autě napáruje a něco mi pouští.
  • Restarty a tuhnutí. Nevím, mně Lumie nikdy nerestartovala. Tuhla v autě na BT, ale to přestalo ještě před novým fw po updatu nějaké aplikace nebo nastavení.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Stále praská při změně hlasitosti. Už jsem si zvykl. Není to nic nepřekonatelného.
Zrejme jen vlastnost tveho kusu,ani jedna z mych dvou 920 toto nedela.Reklamuj.
Problémy s bluetooth v autě vyřešeny nejsou..
Pouzivam a chodi bez potizi,problem hledej na strane BT,idkyz ti s predchozim telefonem chodilo,neznamena ,ze ti automaticky bude chodit i s novym.Pouzivam original BT nokia a funkcnost 100% i co se prehravani tyce.
Výdrž se mírně zlepšila......
Vydrz mam o chlup lepsi nez na Lumii 900,vydrzim bezproblemu 2 dny,synchronizace 3 schranek po cely den vcetne noci,nejaky net,sms,odpovidani na emaily,nekolik hovoru,socialni site apod.Takze tady take nic zavadneho nevidim.
Kdyz se podivam na ostatni telefony na trhu nic spatneho ohledne vydrze neshledavam,horsi rozhodne neni.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

To jsou dobré rady, ale auto zatím měnit nebudu a reklamacemi se taky nebudu zatěžovat. Prostě s tím budu žít, třeba to Nokia vyřeší. Vyzkouším BT s HTC, což je asi jediná alternativa a přinejhorším zase na čas opustím značku Nokia.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Kvuli BT se auto vetsinou nemeni.. :roll: ,nekdy je potreba spise zaktualizovat BT ve voze,to ma tez svuj firmware,nez vinu hned hazet na vyrobce telefonu,coz je jednodussi.

Uz je videt tvuj "laxni" pristup,reklamacemi se zabyvat nehodlas(sluchatko),s BT v aute take nic nehodlas delat(treba ho upgradovat) tak si nestezuj.Huceni z tve strany do prazdna a o nicem.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Tak to je síla. Napíšu pár dojmů z nového fw a odejdu jako laxní člověk, co hučí o ničem do prázdna. Ne, ani po tomto obvinění nezačnu trávit čas bastlením a zkoušením nekonečných variant. Měl jsem problém, zkusil jsem ho řešit novým fw, svěřil se s výsledkem, protože podobné problémy mají i další. To je vše. Mudrovaní a poučky nežádám.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

ani po tomto obvinění nezačnu trávit čas bastlením
Tak to po tobe nikdo nezada,upgradovat BT v aute ci reklamovat sluchatko neni bastleni,ale totalni lenost.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Co říkáte na předběžnou cenu v českém oficiálním obchodě Nokia? Chtít za Lumii 920 téměř 17 tisíc, to je přece pro Nokii sebevražda. :roll:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

cena zodpoveda triede, kvalite i parametrom. Kazdopadne pre ludi je vysoka. Urcite pojde dole... minimalne "neoficialny" predaj.
blodiac
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv lis 08, 2012 18:37
Zařízení: nokia e6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blodiac »

Odintsaloval sem spoustu aplikací, pote nejake naisntaloval zpet, nejake aktualizoval.. a pres noc (9h bez doteku) sežral 15% .... je to už normální nebo je to stále hodně?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne,to neni normalni,to je velice hodne.Na noc mam zapnutou synchronizaci a pres noc me zmizi max 5%
Nemas nejaky spatny prijem?V tom smyslu ,ze by se ti telefon neustale prepinal mezi 3G/GSM apod.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

matoman píše:cena zodpoveda triede, kvalite i parametrom. Kazdopadne pre ludi je vysoka. Urcite pojde dole... minimalne "neoficialny" predaj.
Zda je poměr cena/výkon odpovídající je přirozeně závislé na osobních preferencích. Nicméně se přiznám, že by mě i tak zajímalo, z čeho vycházíš.
S4 dvoujádro dnes žádný zázrak není, byť samozřejmě WP8 na něm fungují dobře (pomineme teď problémy s restarty, které snad záhy úplně odezní). Foťák je jeden z nejlepších na trhu. Ovšem jen do zimních období, kdy je 2/3 dne tma. :) Pokud vím, tak patch na to (denní fotky) stále není, což je dost škoda, trochu hanba a vyvolává to otázku, zda s tím Nokia ještě vůbec něco udělá (a pokud ano, tak kdy a jaký bude výsledek). Není totiž pravda, že za dne Lumia 920 fotí dobře. V 90% případů je za jinými vlajkovými loděmi výrobců (HTC One S, 8X, SGS III, iPhone 5...).
Váha někomu přidává na celkovém bytelném dojmu (a nepředstírejme, že Nokia nemá dobré konstrukce), nicméně stále je to jeden z parametrů, podle něhož se zákazníci rozhodují. Pokud by foťák v mobilu (jenž je asi hlavní příčinou vysoké hmotnosti) byl skutečně nejlepší na trhu (nebo i druhý nejlepší po 808 pureview), tak by byla hmotnost i ospravedlnitelná. Samozřejmě nepopírám, že noční fotky jsou parádní. Ale to je trochu málo, ne?
Btw vlajkové androidy většinou (resp. de facto vždy) začínají o dva tisíce níže. Tím myslím třebas i SGS III, cca i HTC One X (X+ už ale začínal na 16 tis.) či údajně na nový rok i LG Optimus G. Ergo mě pak cena Nokie překvapuje. I vzhledem k tomu, že teď spolu s Microsoftem nutně potřebovali rychlý rozjezd. Asi se to úplně nepovede. Nicméně těch 300%, které Ballmer nahodil, snad alespoň budou znamenat, že Nokia po letech nebude ve ztrátě a nebude muset propouštět. Uvidíme. Přeji jí to, byť její cenové politice nerozumím.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

píšeš, jak kdyby byl telefon jen o foťáku..
Není.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

S4 dvoujádro dnes žádný zázrak není, byť samozřejmě WP8 na něm fungují dobře
WP neni Android,takze tam je zbytecne rvat neco silnejsiho,vykon by stejne nebyl vyuzit,jsou OS,ktere se bez vykonneho procesoru neobejdou,diky sve rozezranosti a spatne optimalizaci,ale tam WP nepatri.

Co se tyce fotek,kdysi jsem mel N8 a ze zacatku tez fotila hrozne,nez se postupne doladil firmware,takze i ty denni fotky u Lumie 920 budou stejne prekvapovat jako ty nocni,je treba si pockat.Vse se ladi za behu a je jedno jestli je to Nokia,HTC,Samsung apod..I tak Lumia 920 foti nadprumerne.Ale jak uz bylo napsano nejde tu jen o fotoaparat.Luma 920 bude dlouho "netrufnuty" telefon.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

mimonaut: Psal jsem také o procesoru, váze, nutnosti dobrého rozjezdu WP8 telefonů pro Nokii i Microsoft. Nevyvolávám flame. Ale samozřejmě bych byl vděčný za poněkud více vyčerpávající argumentaci.

htcjirka: S tím androidem mi to přijde malinko klišé. Od nějakého androidu 2.3 je to dobrý systém. Nadto s velkým počtem aplikací. A od 4.0 dále se to ještě poměrně významně zlepšilo. Na S4 procesorech (i horších dvoujádrech ba i často na jednojádrech) přirozeně i Androidy fungují plynule. Dalo by se to dokázat třebas na One S (český bohužel S4 procesor nemá). Osobně se mi WP 8 líbí více (byť třebas seznam aplikací by neměl být v jednom sloupci ale v normální mřížce). Systém je na pohled přehledný a informace skvěle dostupné (a hub lidé je asi nejlepší provedení věci napříč systémy). Android bych však nehaněl. A v posledku mi nepřijde, že by jiný systém opravňoval rozdíl v ceně vlajkových lodí. Google má výhody ve velkém množství aplikací (v posledku od WP8 není už zase tak velký rozdíl, ale možnost většího výběru aplikace pro konkrétní požadavek je stále určitým plusem).
Ergo v posledku v čem je Lumia 920 netrumfnutá pokud tedy nejde jen o noční fotky?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů