Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mimonaut »

přesně tak, dá se sehnat za méně a u nokií se šedý dovoz nemusí řešit, protože záruka platí na všechny.
Za mne rozhodně ano, do 6000 to cenu má, za ty peníze je to luxusní telefon, který poslouží určitě výborně. Pokud se nechci rýpat v systému a používat nějaké pokročilé věci typu VPN nebo torrent na mobilu, je to určitě lepší volba, než android. Na běžné používání je l800 opravdu skvělá volba. Oproti HTC 8S má mimo jiné i lepší zvukový výstup do sluchátek a určitě foťák.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Jabarkas »

Přijde mi, že se opět dostáváme do roviny fandovských iluzí. :) Nicméně osobní zkušenost nemám, tak těžko říci. Pochytil jsem i názory, které ty reklamace Nokií z EU distribuce (a nikdy jsem neslyšel, že by se ta "výhoda" týkala i zemí mimo ni) vyvracejí. Jak jsem však řekl, osobní zkušenost nemám.

Ten HTC 8S půjde sehnat už okolo 7 200 z ofic. distribuce (viz heureka a o2). Ten údaj 8 litrů si už tudíž strčte za klobou. :) Proti asi (!) lepšímu foťáku Lumie 800 lze postavit podporu paměťových karet a dvoujádrový procesor. Za nějakých 5 900 je btw i ofic. distribuce Xperia Sola. Opět dvoujádro a navíc s bohatým balením (kožený obal na mobil, smart tagy atp.).

Tím vším ale nepopírám, že je Lumia 800 krásným telefonem. A pokud by šlo o nákup poměrně účelné stylovky, tak bych ji určitě také doporučil. Jen mi přijde také jako silně neobjektivní doporučovat dnes nákup telefonu, jehož systém už to "má za pár" a tvářit se, jakože jde o nejlepší volbu. Jde ale samozřejmě i o zvážení nedostatků jednotlivých OS.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Martin Suchan »

Jinak proti HTC 8S ma Lumia 800 take stale zasobu paradnich aplikaci, na to nezapominat.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od JanHavlicek »

L800 už je dneska pasé, je to prostě konec, do budoucna žádná perspektiva, nulová podpora novejch programů, kupovat to nový už může jen blázen. Já jí teďka budu prodávat...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Martin Suchan »

Podpora novych programu tam porad je - jenom pro WP8 dnes vyviji jen malokdo.
Dokud nebude mit WP8 aspon tak 3x takovy podil, co WP7, coz muze minimalne pul roku az rok trvat, tak ma porad smysl vyvijet i pro WP7.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mimonaut »

jabarkas: jde o telefon (jak jsem pochopil) pro běžného uživatele, kterému je jedno, jaké číslo má jeho systém.. touto optikou absolutně nemám problém tento telefon doporučit. Je rychlý, spolehlivý, příjemný na ovládání a kvalitní zpracováním.. Nové aplikace možná budou, možná ne. Já osobně si zatím vystačím s těmi starými a myslím, že těch pár aplikací co běžný tvor potřebuje už pro l800 dávno je a fungovat nepřestanou.
Takže argumenty o počtu jader a nových systémech jsou imho při daných požadavcích mimo.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mberdych »

mimonaut: taky to tak vidim.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Jabarkas »

Úplně nevím, zda ten původní dotaz byl od "obyčejného uživatele". Ten totiž často nemá vhodný datový tarif a opera mini mu do WP 7.5 (resp. 7.8) stáhnout nepůjde. Navigace fajn. Nokia music v základu u nás nefunkční... Ten nový operační systém museli vyrobit i proto, že WP 7.5 stále působily proti konkurenci malinko jako ementál. :)
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od JiriE »

Musím souhlasit s JanHavlicek. Měl bych problém doporučit telefon, který je dneska už o generaci zpátky. Ano, "je rychlý, spolehlivý, příjemný na ovládání a kvalitní zpracováním...". A základní sadu programů řekněme má. Ale toto všechno platí i pro WP8 - ovládání nastejno a současné programy tu běží. Lumia 800 má navíc bonusové aplikace - ale pokud je to opravdu běžný uživatel, který telefon bude "jenom normálně" používat, tomu to stejně nic nepřinese. A pořád je u WP8 šance, že za nějakou dobu se možná uživatel dočká i příjemnějších překvapení ve funkčnosti a novějších aplikací. Což u WP7.5 už asi nehrozí. Jediným argumentem by tak mohla být cena, pokud by ten rozdíl byl skutečně veliký.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

Unikl nokiacky dokument a po WP7.8 tu bude jeste jeden update..takze mozna se nekterych veci dockate.Spise jde o to,aby vyvojari na WP7.x jeste nezapominali.Takze Lumia 800 jeste smysl a podporu rozhodne ma..

Obrázek

Zdroj : http://www.wpcentral.com/new-nokia-docu ... e-and-more" onclick="window.open(this.href);return false;
Kalash
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 02, 2012 21:08
Zařízení: Nokia Lumia 800 černá

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Kalash »

\no hurá :) Ale dokud nenainstaluju, neuvěřím. O w8 taky říkali, že ji budu mít ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

O WP8 nic nerikali,to rikali uzivatele,protoze to bylo jen jejich zboznym pranim.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od matoman »

ale hovorili to i priamo ludia z ceskej nokie a microsoftu (o tom ze WP8 pojde na vtedajsich lumiach) ale rovnako hovorili ze thetering bude za tyzden, a cakalo sa na neho pol roka :), takze ti toho nakecaju :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů