Změna Windows Phone na...?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Krayzie »

Ano drviva vacsina aplikacii v marketplace su blbosti. Ale blbosti su rovnako aj na App Store aj Google Play. Apple aj Google ma sice 700000+ aplikacii, ale ak pod "aplikacie" spadaju aj take blbosti ako zive tapety na Google Play, tak dakujem. Kazdopadne, stale citam, ze chybaju aplikacie, ale ziadne konkretne chybajuce aplikacie som v tomto vlakne nenasiel. Hry (podla mna blbosti) bol problem portovat na WP 7.5. U WP8 je to uz ine a Angry Birds Star Wars su toho dokazom. Multitasking, suhlasim, to co je vo WP7.5 sa neda nazyvat multitaskingom. Kazdopadne, jedine, co multitasking naozaj potrebuje/vyuzije, su geo lokacne a IM/VOIP aplikacie a tie takisto u WP8 (min. u GPS a VOIP) nie su problem.
Samozrejme to co WP8 zvlada je uplne irelevantne, kedze Lumia 800 dostane max. WP7.8 a teda v podstate sa nic ohladom multitaskingu ani hier nezmeni. Ale neda mi spomenut, ze pred kupou telefonu stazovatel odflakol domacu ulohu pri porovanavani co chce a co mu dana platforma ponuka.
Ja sklamany z WP7.5 nie som, presne som vedel do coho idem. Ale WP8 ma sklamali a najblizsie asi pojdem do Nexus 4 (chcem odskusat android zariadenie, nie "android based" zariadenie) a uvidim, ci sa neskor nevratim k WP (ci uz vo verzii 8 alebo 9).
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Fixie »

Příspěvek mi byl smazán - nejspíš kvůli slovíčku sh*t (tak mi to jen editněte příště pls :) ).

sys věci:
Vytáčení VPN
Zálohování telefonu
Onenote neumí otevřít zaheslované poznámky (WTF!!!!!!!)
čistě apps:
Ale pokud opravdu chceš slyše to chybí tak prosím:
Smartbanking 90% bank
Funkční skype, funkční viber (nemyslím ten odpad co je doposud)
Obchodní platformy např MT4
Dropbox
Google mapy (tady bych uznal že jsou akceptovatelné alternativy)
Instagram
Audible (už je s cca ročním zpožděním)
G+
Spousta českých aplikací (CSFD, mobito a fakt kua všechno na co narazíš - vypisovat to sorry ale NEMÁ CENU)

Spousta 3d her, tedy WP nemá podporu UNITY (jo wp8 asi už jo ale bůh hí v jakém stavu) a spousty dalších frameworků.

Přidej k tomu vše co nepotřebuju a amíci rádi používají, je třeba ti vypsat vše? nebo ti tento seznam stačí.

Ano je tu spousta nadšenců na tomto fóru, kteří se snaží spoustu app vytvořit, všechna čest, ale co si budeme povídat je to bída
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Krayzie »

WOW, 3/4 veci z toho "nepoznam", resp. povazujem za somariny (viber, instagram, audible, G+, DropBox), ale to som len ja. Co sa tyka VPN, full backup, okresany onenote a smartbanking, tu uz frustraciu plne chapem (aj ked mne su aj tieto veci v telefone ukradnute - teda az na ten backup).

Kazdopadne, konecne prispevok s konkretnymi aplikaciami. Inak, ked si taky narocny user, nechapem, ako mozes co i len pomysliet na WP, a nie ho este aj vlastnit.
mceza

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od mceza »

Vetsina tech "dulezitych" aplikaci na WP jsou. Jejich kvalita a funkcnost je vec jina... Ale napr. kdyz budu chtit G+, tak rozhodne nepudu do produktu Microsoftu... To same s DropBoxem. WP ma Skydrive. Kdo chce DropBox, at si poridi Android...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Flynn »

Fixie: Tvrdíš, že tu není CSFD? Já ji používám v aplikaci MyMovies. Kromě toho obsahuje i IMDB. Potom existuje aplikace FDB+TV. To snad není tak málo. Pokud jde o Smartbanking, pro mé potřeby je tu CSOB a ERA. V podstatě jsem s WP spokojen (ten backup mi také ale chybí, i když jej zas tak často nepotřebuji), svoje aplikace jsem si pro něj vyhledal. Mnoho jich je duplicitních s iPhone a Androidem. Ono stačí trochu se aplikacemi probírat a hledat. Při současném množství to ale je dost časově náročné a většina jich jsou odpad. Stejně jako v AppStore a jinde.
mceza

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od mceza »

Problem je, ze zatimco "odpadove" aplikace se preportuji dost snadno, u tech kvalitnejsich to je obtiznejsi, drazsi a vyvojari hodne pocitaji, zda se to vyplati. Take proto Nokia uplaci kazdeho druheho producenta, aby na WP portnul svou app...
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od kalmia »

Flynn píše:V podstatě jsem s WP spokojen (ten backup mi také ale chybí).
Existuje program i pro zamčené telefony - Wp7EasyBackup, který zazálohuje vše, co neumí zálohovat Zune. :grin:
Edit: Ale bohužel není zřejmě použitelný pro Flynnův HTC Radar.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Flynn »

OrcusDei: Ale to je jen tvůj subjektivní názor. Mně tebou jmenované aplikace nechybí vůbec, neb ani nevím, k čemu jsou (třeba by mi nakonec chyběly :twisted: ). A deset lidí, kteří by teď k tomu napsali svůj názor, by se neshodlo už vůbec. Proto jsem napsal, že já jsem si své aplikace našel a ty svoje si najde i jiný uživatel. Tebe by třeba nezajímala aplikace na zaznamenávání hodnot krevního tlaku včetně všeho, co s údaji lze dělat (např. poskytovat je svému lékaři). Je jich na MP mnoho, ale já jsem si vybral takovou, která pro mě splňovala moje požadavky. Spojil jsem se s americkým autorem a nabídl mu český překlad. Dnes je k dispozici i česká verze včetně její sestry pro PC. Totéž u aplikace pro záznamy příjmů a výdajů. Zkusil jsem jich pár, ale pouze jedna italská mi vyhovovala svou jednoduchostí používání a bohatstvím funkcí. Opět to dopadlo tak, že je nyní na světě plnohodnotná česká verze. Nevím, zda je toto možné u aplikací pro iPhone. Také jsem jej měl a pokud jde o výběr apps, i tam jsem se setkával s odpadem a zbytečnostmi.
EDIT:
Kalmia: O tom programu vím již od jara, kdy jsem měl problém s telefonem (vyřešil to nakonec HR ovšem za cenu ztráty některých věcí). Nezkoušel jsem ho tenkrát, všude jsem četl, že to není 100% bezpečné a takový program nepotřebuji - nejsem experimentátor, ale uživatel, který vyžaduje od telefonu, aby fungoval tak, jak má, a proto se v něm "nevrtám". Zřejmě mě tehdy odradila tato diskuse http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... up#p259881" onclick="window.open(this.href);return false;
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od spellshaper »

VNavrátil píše:Spellshaper: Neberte to osobne, ale chovate se jako blbec
Vzhledem k tomu, že OP je zjevný troll a ještě mu na to někteří chudáci skáčou a snaží se mu pomoci, tak si myslím, že je má reakce více než adekvátní.
mceza

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od mceza »

OrcusDei: Tvůj problém ti nezávidím, ale toto je chyba jednoho kusu a selhání servisu. Na základě toho odsoudíš celou platformu? Kdyby se ti do ruky dostal vadný iPhone, tak na něj také budeš takhle nadávat?

Jedna věc je systém, který něco umí/neumí a druhé věc je vadný kus HW. Nebo snad iPhony a zařízení s Androidem jsou všechna bez vad?
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od mmme »

Autorovi threadu rozumím. Se svou Omnií 7 jsem si za rok a půl prošel snad všemi stádii. Bezmezné nadšení nad systémem a telefonem, pak spoustu nervů s chybami které již naštěstí MS opravil až po nynější spokojený stav, kdy mi telefon vyhovuje pro použití v práci i v soukromí. Pokud se na začátku ledna dočkám upgrade na 7.8, budu rád. Ale jak telefon doslouží, nejspíš přestanu být uživatelem systému WP. Osmičky toho (pro mne) zas tolik nepřinesly a vlažný nástup nového systému v nových telefonech mne přesvědčuje, že k prosazení a úspěchu něčeho nového nestačí mít hromady peněz na účtech. Možná za rok za dva WP9 či 10...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od steelspace »

Co se týká aplikací, je WP až ten poslední systém, kam se výrobci hrnou. Ovšem poslední dobou je to o dost lepší. Já jsem si WP vybral kvůli vzhledu a ovládání a integraci se s cloudovými a sociálními službami.
Beru to tak, že všechno, co jde, mám u MS (Skydrive, mail atd.) - dropbox a další alternativy mě netrápí. Přechod z jednoho systému na jiný bych provedl i s těmi ostatními platformami.

Ještě k WP8 - API a možnosti pro vývojáře jsou tam úplně na jiné úrovni, hlavně co se týká her, běhu aplikací na pozadí a některých omezení.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Fixie »

Mě strašně pobaví komentář typu: ty aplikace ani neznám a určitě je ani nepotřebuju. navíc jsou na houby a jenom pro geeky a bůh ví co ještě.

Podstate je, že instalovat tě je na ostatních platformách nikdo nenutí, ale stáhnout a nainstalovat si je můžeš zatímco na WP ehm... jo můžeš akorát kecat o tom jaké to jsou blbosti :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Martin Suchan »

Me zas bavi komentare typu "chybi mi obskurni aplikace xy, ktera tedy musi chybet vsem a tudiz platforma sucks".
No nic, ale flame tu je pekny :)
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Jabarkas »

Mně zase vadí, když majitel toho či onoho systému (či značky telefonu) zamlčuje jeho chyby nebo dokonce dále podává zavádějící informace. Včera jsem na to napsal podle mého hezký noční filosofický příspěvek o 4 odstavcích. Bohužel jsem si jej opět vzhledem k té noci omylem uzavřel před odesláním. :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Krayzie »

Ale ked tie aplikacie nepoznam / nepouzivam, tak nebudem hovorit, ze mi chybaju. Presne som vedel, co WP7/WP7.5 ponukaju, ked som si telefon kupoval. Takisto som vedel, ze limitujuce API a nemoznost pouzivania nativneho kodu v podstate zabranuju tvorbe narocnejsich aplikacii. Vedel som to este pred kupou a preto teraz nefnukam ako male decko.

Situacia okolo WP8 je podobna a jedine, co sa zmenilo je moznost portu narocnych hier vdaka nativnemu kodu (u mna uplne bez zaujmu) a behu jednej geo-lokacnej aplikacie na pozadi. Viem to teraz (pred kupou WP8 zariadenia) a mozem smelo povedat, ze som sklamany a do predrazeneho WP8 zariadenia pravdepodobne nepojdem, aspon nie najblizsieho pol roka.

Ak zozeniem Nexus 4 8GB za 300 eciek, ihned ho beriem, ale s tym, ze akonahle ma co i len raz sklame v najpodstatnejsej funkcii, co je telefonovanie (s WM som mal u dvoch roznych zariadeni neskutocny problem so spolahlivostou prave ohladom prijimania hovorov), tak leti z domu a vratim sa k WP, kedze v tejto funkcii ma WP este ani raz "nenechal na holickach".
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Martin Suchan »

Tech novinek u WP8 je mnohem vice, nez jen nativni kod a beh GeoLokacni appky v pozadi, viz toto:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... p/jj206940(v=vs.105" onclick="window.open(this.href);return false;).aspx

(velky) problem spise je, ze zatim nejsou skoro zadne apps, ktere by to vyuzivaly a tak ten prinos pro bezneho uzivatele neni nijak videt. Treba jen aplikace vyuzivajici NFC nebo lenses by clovek spocital na jedne ruce.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Fixie »

Necroman píše:Me zas bavi komentare typu "chybi mi obskurni aplikace xy, ktera tedy musi chybet vsem a tudiz platforma sucks".
No nic, ale flame tu je pekny :)
Problém je že jiné platformy ti je nabídnout, WP ne. a nezlob se na mě třeba skype nebo smartbanking pro většinu dalších bank (mimo CSOB a UCB) mi nepřijde jako obskurní aplikace - možná právě proto se může říct že WP sucks - je to tak, málo uživatelů proto i málo aplikací proto WP zatím sucks.

Připočítej fakt že ani s vydáním WP8 skype nepřišel, dodali ho se zpožděním v BETA verzi.... wifi v lockscreenu, hlasitost, kalendář, český bing - začínám přemýšlet zda-li se vůbec někam posouvá.

PS: každý si rád zaflamuje proč ne na tom nic není, ocenil bych na to dokonce sekci na foru :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od Krayzie »

Ale ja viem, ze je toho viac. Zial, z pohladu uzivatela v nasich koncinach su jedine zlepsenia API a multitasking a tak ako si napisal, takmer ziadne apps to zatial nevyuzivaju. Ci je to len neskorym uvedenim SDK alebo nezaujmom developerov o WP ukaze len cas. Mne je WP od zaciatku sympaticke, ale za 2 roky sa OS takmer nikde neposunul, je cas skusit nieco ine.
A co sa WP8 zariadeni tyka:
- HTC = uplny fail
- NOKIA 920 = orasny design a rozmery, NOKIA 820 = AMOLED, nehovoriac o tom, ze NOKIA (tak ako apple) nemusim (z cias NOKIA vs ERICSSON som bol vzdy ERICSSON positive az do zlucenia so SONY)
- SAMSUNG = (S)AMOLED
- a vsetky (v porovnani s NEXUS 4) brutalne PREDRAZENE!
mceza

Změna Windows Phone na...?

Příspěvek od mceza »

"...wifi v lockscreenu, hlasitost, kalendář, český bing..."

Ale to je podle mě přesně ten problém WP. Opravdu mě nijak netrápí málo aplikací (osobně bych byl nejradši, že telefon by byl tak kvalitní a uměl by tolik věcí v základu, že bych si mohl instalovat pouze hry a řekněme třeba jinou navigaci - je mi jasné, že to nejde). Ale co mě trápí, že WP trpí nedodělky. Ten systém se mi velmi líbí, super ovládání, super design, ale zmíněvé věci se nedají považovat za vlastnost, jsou to chyby, nic jiného.
A přístup Mikrosoftu v posledních měsících mě velmi štve. Uživatelé na to nadávají a oni jen slibují a slibují. Na to, že WP8 drželi pod pokličkou tak dlouho, tak to vypadá, že ven vyrazila jen o trochu dodělanejší WP7.5. A to je málo. Není to špatný systém, ale nemůže útočit na nějaké zajímavé pozice.

A tam to všechno začíná. Dokud to nebude mít základní fuknce, po kterých uživatelé volají, tak na to nikdo nebude ani vyvýjet aplikace.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů