[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Petulinek »

To je good question. Ale nevím co na to odpovědět, respektive co víc bych mohl od té aplikace chtít. Používám to sice jen pouze na pražskou MHD, ale jsem velmi spokojen, splňuje to to co potřebuji :-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Svestka »

Nová verze je fajn, ale mám tři poznámky.

1.
S čím se rozhodně nemůžu zžít je to automatické načítání předchozích a následujících spojů při posunutí spojů k okraji, v předchozí verzi kdy člověk musel kliknout na tlačítko to bylo mnohem příjemnější, teď se mi často stává, že si omylem nechám načíst předchozí spoje, následně si načtu následující spoje a pak tam mám soupis snad 15 spojů a je v tom akorát chaos, navíc venku bez 3G to i chvilku trvá a příjde mi, že to aplikaci akorát zpomaluje.

2.
Určitě bych využil možnost nastavit si kolik spojů se má najednou vyhledat, osobně mi stačí od daného času tři spoje a pokud nestačí raději bych si klikl sám na tlačítko, to postupné načítání je sice fajn ale načítá se jich zbytečně moc, navíc se pak někdy podívám dolů na poslední spoj a načtou se mi další i když nechci viz. 1. bod.

3.
Vyhledávání zastávek, bylo by fajn, když je v aplikaci historie hledaných zastávek, aby při psaní zastávky se první prohledala historie, zobrazily výsledky z ní a až poté se poslal požadavek na server, na pomalém připojení by to nějakou tu vteřinku mnohdy ušetřilo. Vím že můžu na položku v historii rovnou kliknout, to nechte ale stranou.
Uživatelský avatar
Hejlic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát kvě 27, 2011 19:25
Zařízení: HTC 7 Mozart, Kindle Fire (JB)
Bydliště: Praha

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Hejlic »

Z US Marketplace appka zmizla. :(
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od mimonaut »

Jindřich Lukeš píše:V nastaveni alplikace mas polohu povolenou?
mám. první co jsem kontroloval.. Přístup k poloze je zapnutý, před vyhledáváním stisknu "moje poloha", což se objeví u odjezdu. Jakmile stisknu vyhledání spoje, objeví se chybová hláška: aplikace má vypnutý přístup k poloze.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Toto bohužel vypadá na problém v tvém telefonu. Nikdo zatím nic podobného nehlasil.

EDIT: Stejný problém mi právě nahlásil i jedne uživatel Lumie 800. Zkusme tedy najít nějakého společného jmenovatele. Jakou máš verzi operačního systému, aplikace je zakoupena? používáte český nebo zahraniční LIVE účet?.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Svestka píše:Nová verze je fajn, ale mám tři poznámky.

1.
S čím se rozhodně nemůžu zžít je to automatické načítání předchozích a následujících spojů při posunutí spojů k okraji, v předchozí verzi kdy člověk musel kliknout na tlačítko to bylo mnohem příjemnější, teď se mi často stává, že si omylem nechám načíst předchozí spoje, následně si načtu následující spoje a pak tam mám soupis snad 15 spojů a je v tom akorát chaos, navíc venku bez 3G to i chvilku trvá a příjde mi, že to aplikaci akorát zpomaluje.




2.
Určitě bych využil možnost nastavit si kolik spojů se má najednou vyhledat, osobně mi stačí od daného času tři spoje a pokud nestačí raději bych si klikl sám na tlačítko, to postupné načítání je sice fajn ale načítá se jich zbytečně moc, navíc se pak někdy podívám dolů na poslední spoj a načtou se mi další i když nechci viz. 1. bod.
Máš pravdu, to automatické načítaní v případě horší dostupnosti internetu není to pravé ořechové. V příští verzi se asi opět vrátíme k tlačítkům.
Svestka píše: 3.
Vyhledávání zastávek, bylo by fajn, když je v aplikaci historie hledaných zastávek, aby při psaní zastávky se první prohledala historie, zobrazily výsledky z ní a až poté se poslal požadavek na server, na pomalém připojení by to nějakou tu vteřinku mnohdy ušetřilo. Vím že můžu na položku v historii rovnou kliknout, to nechte ale stranou.
V příští verzi bude doplněno i prohledávání historie
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

mimonaut píše:jj, teď mi to už taky šlape. nicméně mi zas píše, když zvolím aktuální polohu, že "aplikace nemá povolené přístup k zjišťování polohY. což má :-)
navíc jsem celou dobu venku na prostranství a mapy.cz nemaj problem
Právě jsem problém konzultoval s naším programátorem. Původně jsem popis chyby špatně pochopil.
Myslel jsem, že vůbec nefunguje GPS (kliknutí na ikonku). Ale ty jsi asi myslel funkci "aktuální poloha", která se nabízí jako první v té nabídce, která se zobrazí. Že ano?

Pokud je to tak, jak píši, tak se skutečně jedná o chybu aplikace, kterou opravíme v následující verzi. Nejedná se však o nic důležitého, jelikož tato funkce stejně zvolí pouze nejbližší zastávku, kterou je možno zvolit ručně ze seznamu níže.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od mimonaut »

tak tak, tak jsem to myslel.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od SirTom »

Upgrade pěkný, hlavně ten celkový čas to chtělo jako sůl. Mapa - super.
A v neznámém prostředí GPS je fanj - tady k dokonalosti chybí, aby mi ten výběr ukázal na mapě - to by k orientaci kde to neznám dost pomohlo.
Jindřich Lukeš píše: Máš pravdu, to automatické načítaní v případě horší dostupnosti internetu není to pravé ořechové. V příští verzi se asi opět vrátíme k tlačítkům.
No ano tohle může otravovat, ale zase na dobrém připojení to tolik nevadí. Co kompromis - načte se, až když skutečně dojedeš nakonec a zkusíš jakoby zatáhnout dál? Princip jako tlačítko, ale ušetříš tlačítko, podle mne je to velmi přirozené. Stejně to má vyřešená aplikace moTweets a tam se mi to velmi líbí.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Vlasta W. »

Jindřichu, chápu správně, že funkce Moje poloha funguje jen, když vyberu způsob přepravy, který má v nějaké vzdálenosti ode mě zastávku? Pokud to není nějaká optimalizace, aby se neprohledávalo tolik zastávek, nemohlo by to hledat všechno a zastávky třídit podle typu spojení? Zase tolik imho zastávek v Česku není, takže zátěž na databázi by to asi nijak zásadní nebyla. Taky by bylo dobré, kdyby šlo ve výpisu nějak odlišit směr, v němž se zastávka našla (pokud to tedy je důvod, proč jsou zastávky v seznamu dvakrát). Díky.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

IDOS má pro mobilní aplikace dosti omezené možnosti. V zásadě to funguje tak, že po vybrání konkrétního typu dopravy se v určitém (nám neznámém) okruhu vyhledají všechny odpovídající zastávky. Žádné další nastavení není k dispozici. Dvojité zobrazení bude vyřešeno v následující verzi pomocí nějakého "filtru".

Moc nevidím smysl v tom vyhledávat všechno a následně třídit dle typu dopravy. Uživatel vždy ví, čím chce jet. Ve městě MHD a mimo město vlak, bus (kombinace).
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Svestka »

Jindřich Lukeš píše:Budeme radi za jakoukoliv zpetnou vazbu
Nová funkcionalita

Velice by se mi líbila funkce oblíbených zastávek, mám na mysli přímo jednotlivou zastávku.

Funkčnost:
Kliknu na položku odkud/kam zobrazí se historie zastávek, ale úplně na začátku historie by byly oblíbené zastávky (oblíbené by byly sdílené pro obě položky). Počet oblíbených zastávek by mohl být klidně i omezen na nějaké malé číslo, v mém případě bych využil asi dvou zastávek. Bylo by super kdyby šlo určit i pořadí oblíbených položek.

Využití:
Uložím si zastávku bydliště a pak ať jedu z hospody, od kamaráda, nebo z práce, mám usnadněnou práci, protože se nemusím prokousávat seznamem zastávek ale hned kliknu na tu první v seznamu, a jelikož nevím odkud pojedu příště, tak jsou mi stávající oblíbené spoje v tomto směru k ničemu.

SirTom píše:No ano tohle může otravovat, ale zase na dobrém připojení to tolik nevadí. Co kompromis - načte se, až když skutečně dojedeš nakonec a zkusíš jakoby zatáhnout dál? Princip jako tlačítko, ale ušetříš tlačítko, podle mne je to velmi přirozené. Stejně to má vyřešená aplikace moTweets a tam se mi to velmi líbí.
Já to vidím jen jako věc navíc,když si člověk vyhledává spoj tak ví, odkud, kam a hlavně v kolik chce jet a jen vyjmečně se stane, že potřebuju vyhledat další nebo předchozí spoje a v takovém případě jsem rád za tlačítko, kdy mám jakoby vše pod kontrolou- chci načíst zmáčknu si dané tlačítko. Ale nemá cenu se o takových věcech přít, je to spíše otázka vkusu.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Díky za tip, promyslíme, jak by šla tato funkce zapracovat.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

WMM Jízdní řády v nové verzi 2.3

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Na Marketplace je k dispozici nová verze 2.3


Na nových verzích WMM Jízdních řádů intenzivně pracujeme. V následujících týdnech je možné očekávat celou řadu zajímavých funkcí. Aktuálně je v Marketplace k dispozici verze 2.3, která nabízí jednu zcele novou funkci a několik drobných oprav a vylepšení.

Vylepšený GPS našeptávač

V minulé verzi 2.2 jsme Vám představili novou funkci GPS našeptávač zastávek, který je dle ohlasů velice oblíbený. Původní podoba však nebyla zdaleka finální a nápadů na jeho rozšíření byla celá řada. V nové verzi jsme tedy přichystali v podstatě úplně nový našeptávač. Čím zásadním se liší?

- Podstatně větší poloměr vyhledávání (zobrazení více zastávek)
- Rychlejší vyhledávání
- Odstraněny duplicitní zastávky
- U každé zastávky je uvedena přibližná vždálenost od Vaší aktuální polohy
- Mapa

U poslední jmenované novinky se ještě na chvíli pozastavím, jelikož se jedná o velice praktickou funkci. Pokud použijete GPS našeptávač, na obrazovce s přehledem výsledků naleznete novou ikonku mapy. Po stisknutí této ikonky se zobrazí mapa s Vaší aktuální polohou a všemi zasávkami ve Vašem okolí. Mapu samozřejmě můžete standardně ovládat (posouvat, přibližovat atd.), a po kliknutí na libovolnou zastávku dojde k jejímu nastavení jako výchozí stanice vyhledávání. Na mapě jsou vždy zobrazeny zastávky v obou směrech, vybrat však můžete jakoukoliv. (Po vybrání se automaticka zvolí ta, která odpovídá směru cílové stanice.) Tuto funkci nejčastěji využijete v neznámem prostředí, kde si budete moci nejen jednoduše navolit požadovanou stanici, ale především se k ní budete moci pohodlně navigovat pomocí mapy.

Obrázek

Další novinky

- Nově jsou mapovými podklady Google mapy namísto nepříliš vydařených Bing map
- Klasický našeptávač zastávek nejprve hledá offline v historii (2 znaky) a až následně online v databázi zastávek (výrazné zrychlení vyhledávání)
- V nastavení můžete zvolit, způsob načítání dalších vyhledaných spojů (automatické/manuální)

Tento text pochází z http://wmmania.cz/software/ostatni/wmm- ... s-phone-7/" onclick="window.open(this.href);return false; , kde naleznete další informace.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Svestka »

Jindřich Lukeš píše: - Klasický našeptávač zastávek nejprve hledá offline v historii (2 znaky) a až následně online v databázi zastávek (výrazné zrychlení vyhledávání)
- V nastavení můžete zvolit, způsob načítání dalších vyhledaných spojů (automatické/manuální)
Tyto dva body mě potěšily nejvíce, nalezení požadovaného spoje je tak podstatně rychlejší. Díky za skvělou práci.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

My děkujeme za připomínky a návrh, ze kterého tato funkce vznikla. Vyhledávání je skutečně podstatně rychlejší.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od SirTom »

Super aktualizace. Ta možnost výběru z mapy v neznámém prostředí je super.
A díky za zachování možnosti auto načítání dalších spojů :)
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Snažíme se reagovat na podměty, které od našich uživatelů zazní ;)

Jinak práce a možnosti mapy budou v dalších verzích podstatě vylepšeny. Aktuálně ale pracujeme na optimalizaci pro WP8
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Fixie »

Osobně bych ještě ocenil jednu featuru a to je vyhledávání spoje z více zastávek.

Příklad, jsem v Praze v centru na dostah 4-5 zastávek a potřebuju se někam dostat, mnou vybraná zastávka ale rozhodně nemusí být nejhovnější nástupní místo. Snad je z toho pochopitelné co jsem chtěl sdělit :)
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

[app] Jízdní řády pro WP7 už jsou na Marketplace ke stažení

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Dobrý den, mám Lumii 800 a když si u nějakého spoje zvolím možnost připnout na úvodní obrazovku a dám šipku zpět (abych si připnul například další spoj), tak aplikace VŽDY spadne. Dělá to myslím poslední tři verze. Jinak je aplikace super. Možná bych ocenil featuru, kdy například když vyberu "vlaky", tak budu mít na výběr pouze z vlakových zastávek a ne ze všech (i MHD), nebo když vyberu MHD a dále vyberu Pardubice tak budu mít na výběr pouze ze zastávek MHD v Pardubicích (a né MHD i v jiných městech + vlakové zastávky). Celkově mi ale asi nejvíce vadí velice pomalý start, ale chápu že s tím se asi těžko něco dá dělat.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů