HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od stm01 »

pro NECROMAN : já myslel ,že u 820 se musí dokoupit náhradní kryt pro bezdrátové dobití a né na NFC. :?: :wink:
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od xorcos »

díky. Ako keby má lumia 820 HD rozlíšenie tak nie je o čom. Dve dosť zásadné veci však má lepšie 8X - displej a baterka takže 8X je zatiaľ pre mňa lepší kandidát. Aj keď nokia má zasa svoje výhody. Len ten displej ma strašne hnevá. Ono by to človeku nevadilo, keby nie je lepšie resp. keby nevidel iPhoneovské retina rozlíšenie prípadne iPad retinu alebo iný HD displej (ideálne bez pentile, ze samsung :().

Neviem aky krok to bol zo strany nokie ... mohli tam uz supnut hd rozlisenie, ked to zvladne htc tak nokia nie?
Normalne pomaly zacinam rozmyslat o druhej generacii WP8 telefonov ako sa zmienil niekto predomnou. Predsa lumia 920 je dost velka, ale to by som prezil ... rovnaku aj jej vahu problem je s cenou.

Ten iPhone tak ano, je to tak. Pokial ho clovek nekupi na pausal, tak su tie plne ceny velmi odradzujuce.

btw: ma teda ta 820 nfc alebo nema?

este jedna otazka ako je to s WiFi pri usnuti sa vypne? Teda ziadne takze ze zapocujem notifikaciu o novom maili ako na napr. iPade alebo androide? Neda sa to nastavit?

Ozaj notifikacna dioda sa da nastavit u 8X? Ma ju aj lumia?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od mberdych »

Wifi se pri usnuti vypne, push nejak funguje, jak to dela nevim, ale mobilni data podle me nepouziva, takze se asi probouzi v nejakych periodach. Notifikacni dioda na 8X se nastavovat neda a je celkem na nic.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od mimonaut »

820 má NFC v zadním krytu.
http://nearfield.cz/galerie/nfc-antena- ... /clanek-64" onclick="window.open(this.href);return false;
klapaciuss
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 06, 2012 22:37
Zařízení: iPhone 3GS

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od klapaciuss »

Zdravím. U Lumie 820 mám nejasnost ohledně ukládání dat do interní paměti (8GB) a na paměťovou kartu. Že je možno na paměťovou kartu přesunout fotky, muziku a videa je jasné. Je tam ale možno také přesměrovat instalované aplikace? Například navigace může mít i 2GB dat a není jisté, že bude umět uložit data na kartu. V interní paměti je přitom ve výchozím stavu k dispozici maximálně 4GB volného místa. Může mi někdo prosím napsat jak toto funguje u Windows Phone 8? Díky.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od spellshaper »

Aplikace pouze do interní paměti.
Chovo
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 05, 2012 23:33
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz Pro

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Chovo »

k tomu NFC - vsetky nove wp8 modely maju NFC :)
Premna jednoznacky kandidat na novy mobil (aj ked som hladal qwerty nastupcu mojho se vivaz pro) dovtedy pokial mi neprisla ponuka na nexus 4 z USA :D som sice velky fanusik wp ale cena o 100eur mensia ako u 820 za top zariadenie proste nepusti...
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Jabarkas »

No dyť to tu píšou... :( HTC 8S NFC nemá a Nokia Lumia 820 jej má jen ve specifickém krytu, který dost možná nebude součástí standardního balení. Uvidí se ale, zatím bych o tom nespekuloval. Tak či tak dokoupit půjde.
klapaciuss
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 06, 2012 22:37
Zařízení: iPhone 3GS

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od klapaciuss »

spellshaper píše:Aplikace pouze do interní paměti.
To je podle mě větší problém u Lumie 820 než nízké rozlišení displeje.

Displej Lumie 820 má 217ppi. Pro srovnání - HD displej notebooku (1920x1080) o úhlopříčce 15 palců má jen 141ppi a nikdo si nestěžuje, že by byl špatně čitelný. Rozlišení displeje u mobilu je jen marketing. Viditelné rozdíly mezi displeji jsou dané něčím jiným než rozlišením.

Omezení prostoru pro aplikace na pouze 4GB je ovšem u Lumie 820 závažný problém. Stačí nainstalovat například navigaci pro Evropu třetí strany a 4 náročnější hry a nic dalšího už nepůde nainstalovat. A lze si vymyslet i jiné příklady aplikací náročných na prostor v interní paměti.
Chovo
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 05, 2012 23:33
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz Pro

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Chovo »

jj nie vsetky maju NFC (HTC 8S NFC nema) ale 820 ho ma urcite uz v zaklade - specialny kryt treba dokupit len na bezdratove nabijanie
http://www.nokia.com/global/products/ph ... fications/
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od stm01 »

Tak tak,na Youtube je aktuální video z obchodu v Rusku,kde ukazují N920 i N820 co vytáhnou z krabice a přeposílá tam i obrázek přes NFC.Dle mého NFC má Nokia už od nákupu a bezdrátové dobíjení se musí dokoupit(jiný kryt). ;-)
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od matko882 »

Aj podla mojho ma co viem N820 NFC od zakladu
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Jabarkas »

Jak říkám, počkáme a uvidíme... Z dosavadních informací nicméně beru za pravděpodobné, že kryt s NFC budete muset dokoupit.

Viz i popis Lumie 820 na wikipedii:
The Phone will feature a range of back 'Shells' which will allow users to customise the look of their phone as well as adding functionality such as Wireless charging or NFC if a shell with that capability is added.
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od xorcos »

klapaciuss píše:
To je podle mě větší problém u Lumie 820 než nízké rozlišení displeje.

Displej Lumie 820 má 217ppi. Pro srovnání - HD displej notebooku (1920x1080) o úhlopříčce 15 palců má jen 141ppi a nikdo si nestěžuje, že by byl špatně čitelný. Rozlišení displeje u mobilu je jen marketing. Viditelné rozdíly mezi displeji jsou dané něčím jiným než rozlišením.

Omezení prostoru pro aplikace na pouze 4GB je ovšem u Lumie 820 závažný problém. Stačí nainstalovat například navigaci pro Evropu třetí strany a 4 náročnější hry a nic dalšího už nepůde nainstalovat. A lze si vymyslet i jiné příklady aplikací náročných na prostor v interní paměti.
Tak toto je pre mna vazny problem. Ak bude dostupnych 4GB z 8GB a aplikacie nepojdu instalovat tak sa s nokiou 820 mozem rozlucit. Je to jednoducho malo na dnesnu dobu. Ved pred dvomi rokmi Samsung Galaxy S (jednotka) mala 8GB pamat + SD kartu pricom sa mi zda ze po upgrade islo instalovat aplikacie na pamatovku (android 2.2 ale mozno sa mylim, mozno uz skor sa to dalo). Vtedy sa pisal rok 2010, ja viem aplikacie na androide na sd karte nie su problem. Lenze ako je mozne, ze presli dva roky a ziadny zlepsenie? 820 je tak vonku. Displej a HD urcite z velkej casti marketing, lenze oci ked si zvyknu na vysoke rozlisenie tak pri mensom rozliseni sa mu ten obraz nezda dost kvalitny ...

8X v recenziach nedopadol prave najlepsie. Nepaci sa mi, ze je skoro tak velky ako ativ s s vacsim displejom. Navyse restarty atd ma utvrdzuju v tom, ze sa to neoplaca.

Teda HTC 8X vs Lumia 820 sa zvrtol na ani jeden. Samsung ma priliz velky displej a cena je taktiez premrstena, nokia je na tom podobne. HTC 8S ma podobne "chybyska" ako Lumia 820. Dost som nadaval na android (custom romky SGS - hlavne na stabilitu). Teda asi sa preorientujem na platformu android, wp8 sa mi pacil hlavne kvoli stabilite a rychlosti a gui. Android mam vsak tiez rad a pokial je ICS uz dostatocne pokrocily OS tak zoberiem nieco typu Nexus 4 (snad za normalnu cenu).

Fandim nokie, ms win phone 8, htckam s tymto OS. Ale vyzera to tak, ze robia silou mocou vsetko preto, aby sme si ich nekupili. Je to skoda, lebo je to nadejny OS, ale veci nasilu su nanic. Ked si clovek zoberie solidny android za 400€ s 4.3" obrazovkou a normalnou kapacitou. Myslim ze WP8 by mal viac konkurovat iOSku ako Androidu ... sice iPhone neponuka pamatove karty, ale kapacity 16, 32 a 64GB proste uzivatelom postacia.
Chovo
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 05, 2012 23:33
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz Pro

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Chovo »

Jabarkas - na wikipediu by som sa moc nespoliehal :) a podla mna to zasa nebude s tou pamtou az take hrozne... Treba si pockat na recenzie
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od xorcos »

Tak ako je to s tym surfacom? Podobne ale v mensom rozsahu to bude aj v WP8. Takze to bude chciet vela pamate
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů