HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Uživatelský avatar
Matko
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát srp 27, 2010 2:29
Zařízení: Microsoft Lumia 950

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Matko »

Neviem sa rozhodnúť medzi Nokiou 820 a HTC 8X. Áno HTC ma omnoho lepši displej ale Nokia sa dá ovládať aj v rukaviciach. Okrem toho má Nokia aj podporu LTE (mám Vodafone takže neviem či to je podstatné) a má aj gyroskop. Hlavne kvalita foto by ma zaujímala, keďže väčšina foto ktoré robím sú robené v tme a v podnapitom stave tak hlavne zaostrovanie a blesk (ten má asi lepší HTC). Ďalšími plus pre Nokiu je soft a bezdrôtové nabíjania aj keď v prípade 820 len pomocou krytu.Oplatí sa počkať na 820 alebo ísť do HTC?
pepan6680
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 06, 2008 10:36
Zařízení: Lumia 920, HP Split X2, služební Xperia E3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od pepan6680 »

Já osobně toto řeším také, a asi vyhraje Nokia. Má navíc ještě microSD a navigaci.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Radek Hulán »

Nemyslel jsi 920? Ta bude cenově srovnatelná s 8X. A právěže o mnoho lepší displej má Nokia, černá je fakt černá (jak to člověk vidí, ty šedé displeje tak úplně nemusí), NFC, Nokia navigace, mnohem lepší foťák...
ReopsatorC47
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř říj 31, 2012 16:32
Zařízení: HTC HD7

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od ReopsatorC47 »

Keď si väčšinou v podnapitom stave zober Nokiu Lumiu 920,keďže má optickú stabilizáciu,ktorá pri ťažšom držaní tela a trasení rúk príde určite vhod :D Ale vážne podla mňa radšej HTC 8X.Displej má HD rozlíšenie,foťák má myslím lepší aj na fotenie v tme,má lepšiu baterku a je ľahší.
Uživatelský avatar
Matko
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát srp 27, 2010 2:29
Zařízení: Microsoft Lumia 950

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Matko »

Radek Hulán píše:Nemyslel jsi 920? Ta bude cenově srovnatelná s 8X. A právěže o mnoho lepší displej má Nokia, černá je fakt černá (jak to člověk vidí, ty šedé displeje tak úplně nemusí), NFC, Nokia navigace, mnohem lepší foťák...
920 už je veľmi drahá a je jednoznačne lepšia ako HTC, to by som neriešil. Neistota je v tom, že neviem kedy sa bude dať 820 v ČR kúpiť.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Martin Suchan »

Jestli 820 nebo 8X, tak jasne 8X. Ta 820 nema zabudovane NFC a je to takova plastova stredni trida, u toho 8X mam pocit, ze to je highend. Argumentem muze byt akorat AMOLED displej a Nokia apps - to je pak uz na tvem uvazeni.
Uživatelský avatar
Matko
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát srp 27, 2010 2:29
Zařízení: Microsoft Lumia 950

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Matko »

Ak Nokia 820 nemá integrované NFC tak potom beriem určite HTC, ale ja som práve myslel, že ono tam integrované je a že ten kryt na bezdrôtové nabíjanie dopĺňa len nejakú cievku. A mobilmania má v katalógu mobilov tiež vyznačená, že tam NFC je.
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Co se týče bezdrátového nabíjení, tak HTC 8X pro amerického operátora Verizon ho bude mít taky. Nevím ale, jestli se to někdy dostane taky k nám. :???:
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Tomet »

Řešim totéž, potřeboval bych kombinaci obou. Na 920 mě odstrašuje nejvíc ta váha 180g a je to už pádlo, 8X má u mě zase obrovské mínus v paměti pouhých 12GB a nejde rozšířit, horší displej a foťák :roll:
Kdyby měla 820 HD displej a hmotnost do 130g, tak je u mě jasnej vítěz.
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od ellhonza »

Nebral bych si težký mobil zdá se to jako nic ,ale pak ti to začne vadit... v každým mobilu je vždy háček..

Taky nechápu proč dávaj do svý WP lodi "jen" 16gb třeba .... o můj bože
Chovo
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 05, 2012 23:33
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz Pro

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Chovo »

Bral by som lumiu kvoli kvalite spracovania kt ma lepsiu ako HTC, moznosti rozsirenia pamati Sd kartami, lepsim fotakom(carl zeiss optika - dufam ze som to napisal spravne), podpora bezdratoveho nabijania (8X ho ma mat tiez ale len pre USA), software od nokie (hlavne navigacia) a v neposlednej rade kvoli dizajnu (nech si hovori kto chce co chce nokia 820 ma spomedzi vsetkych WP8 najlepsi dizajn - hlavne detaily ako logo nokie premiestnene do horneho rohu).
Naproti tomu ma HTC vyhodu iba v rozliseni diplaya (nokia 800x480 a htc 1280x720) a mozno v kvalite hudby (beats audio u htc)
Inak su telefony uplne rovnake (uhloprecka displaya, procesor, ram...) s tym rozdialom ze nokia bude o nejaku tu tisicovku lacnejsia. Snad som pomohol sa rozhodnut.
Este opravim co napisal Necroman - 820 ma NFC a nieje to plastak ale unibody polycarbonite ako lumia 800, 910, 920 cize ziadna stredna trieda :)
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od xorcos »

Presne podobnú dilému riešim aj ja.
Najprv som chcel zobrať Nokiu Lumiu 920 čo je skoro bezkompromisný telefón. (Je dosť veľký, ťažky a cena je pre mňa vysoká - nevravím, že si ju nezaslúži, jednoducho je pre mňa drahá).

Preto som chcel zobrať Nokiu Lumia 820, len práve som natrafil na displej o uhlopriečke 800x480 čo je pre mňa absolútne nepochopiteľné. Prečo tam nokia nedala už 720p displej? Potom by to bola jasná vec.

Moje porovnanie HTC 8X vs Nokia Lumia 820

HTC 8X
+ 4,3" SLCD2 720p displej (na videách vyzerá ten displej báječne)
+ Gorilla Glass 2
+ 130g
+ 1800mAh baterka
+ Unibody Design, polykarbonát je podľa recenzií je príjemný na dotyk, matný
- Pamäťový systém len 16GB
- Power button je na vrchu, čo je vraj "nepraktické"
- Chýba indukčné nabíjanie [EU]

Rozmery: 132.4 x 66.2 x 10.1 mm

Nokia Lumia 820
+ ClearBlack, Displej ovládateľný rukavicami, kovom ... (displej nemá Gorilla Glass 2, má však scratch resistant glass)
+ Pamäťový systém 8GB + MicroSD
+ Fotoaparát Carl Zeiss 8mpx (asi bude fotiť lepšie ako 8X)
+ Offline hlasová navigácia, nokia apps
+ Design, aj keď podľa mňa horšie "do ruk"(neviem posúdiť), lesklé záda!! okrem čiernej verzie. +/- otvárateľný kryt
+ Príprava na indukčné nabíjanie
+ Praktickejšie umiestnený power button (pravý bok)
- 4,3" Amoled displej len 800x480
- Baterka má iba 1650mAh
- 160g

Rozmery: 123.8 x 68.5 x 9.9 mm

Napriek tomu, že viem čo ponúka jeden, druhý ... neviem sa rozhodnúť.
Nokia má kompaktnejšie rozmery, je o 1cm nižšia ako htc, šírka je skoro rovnaká (rozdiel 2mm) a hrúbka je taktiež skoro indentická. NFC majú podľa gsm areny oba telefóny.
Rozhodujúca môže byť ešte cena.

Pod čiarou: 8S - slabší procák - nie, Ativ - veľký, drahý, nedostupný, samozrejme samsungácky pentile :/


// technicka poznamka, prispevok odoslany o hodinu skor ako ako napisal system - zle prestavenie na zimny cas?
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od stm01 »

Osobně bych šel také do Nokie. Všechny věci tu byly víceméně napsány. Za sebe navíc mužu říci, že absolutně nevidím problém v tom rozlišení. Asi jsem málo naročný, ale to samé mám na svém SGS2 a nějak mi to nevadí. :-D
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Martin Suchan »

Dobre na zavazeni - Lumia 820 nema v zakladni vybave NFC, je treba pouzit vyenny kryt s NFC antenou.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od Tomet »

Já asi nakonec počkám na druhou vlnu WP telefonů. Snad si jeden z výrobců veme k srdci přání zákazníků a udělá telefon s "normálními" rozměry, který se bude dobře držet a ovládat jednou rukou, jeho váha mi nestáhne kalhoty bez pásku, bude mít NFC, HD displej, jakoukoli paměť ale hlavně rozšiřitelnou.

Víc jak měsíc se snažim rozhodnout, ale těch kompromisů by u současných telefonů bylo hodně ať bych vybral jakýkoli, vzhledem k "malým" rozdílům mezi WP 7,5 a WP 8 se mi zdá cenový rozdíl neadekvátní na to, abych vyměnil telefon za takový, který mi ve více věcech nevyhovuje. Snad se něco objeví v 1Q 2013 :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od mberdych »

Tomet: na tom neco je, mam 8X a zatim spis rozpaky. Zmeny v systemu proti WP7 nijak zasadni, dokonce mi par veci oproti starym Lumiim chybi. Cas to asi zlepsi, otazka jak dlouho MS jeste ma. Zatim se spis chovaji jako lidr trhu :-)
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od xorcos »

mberdych: z čoho máš rozpaky na 8X? Čo ti nevyhovuje? Resp. čo sa ti páči? (nechysáš mini review?) Dík
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od mberdych »

xorcos: rozpaky jsou hlavne z toho, ze jsem cekal nejake wow a to se nedostavilo.

k HTC8X:

Velmi dobre vypadajici, pekne zpracovani, pusobi kvalitne, nadherny displej, mizerne pristupne zapinaci tlacitko (nahore), nic moc volume tlacitka (malo vystoupla, da se s tim zit), podle me docela prumerny fotak (zklamani, cekal jsem vic), kvalitni audio vystup (subjektivne), celkem solidni baterka zda se. Bohuzel mam problem, ze za 3 dny se mi 2x restartnul a podle WPcentral fora nejsem zdaleka jediny.Takze asi pujde na reklamaci, ale moc si od toho neslibuju.

K WP8:

zklamani z toho, ze se to moc neposunulo. Par novych funkci, par zasadnich stale chybi (diskutovana spolecna hlasitost pro vsechno, zadny meric dat, skype), chybi aplikace a to i nektere co jsou na WP7. Napriklad Navigon ve storu nevidim, Tapatalk klient jde jen free, nemuzu koupit placenej, hlasi to nejakou chybu. Stale uploaduje na Skydrive fotky v nizsim rozliseni a to je asi tak vsechno.

Prijde mi, ze na to jak dlouho se cekalo je to zklamani. Mozna jsem chtel moc. Nevim.
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od xorcos »

dík sa info. Totiž ja som chcel už lumiu 900, len na SK sa dostala dosť neskoro a keď som počul, že Lumia 900 a celkovo telefóny s WP 7.5 nebudú upgradovateľné, tak som počkal až na WP8.

To zle prístupné tlačidlo nepoteší, nokia to má vyriešené lepšie. Aké je rozlíšenie? Subjektívne lepšie ako pri predchádzajúcom telefón čo si s WP mal (800x480). Lebo to je práve najväčšia prekážka pre mňa pri Lumii 820. Ak by malá HD rozlíšenie tak by to bol top model pre mňa. Lebo mala by sa radiť k hight endovým telefónom, ale s tým rozlíšením mi to tak nepripadá.

Edit:
Ešte jedna subjektívna otázka. Ktorý phone sa ti viac páči iPhone 4S alebo HTC 8X? Tiež som mal kedysi iPhone 4 a rád by som počul pár postrehov, prípadne krátke porovnanie. Dík
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

Příspěvek od mberdych »

Rozliseni je na 8X famozni, displej je opravdu nadherny a rozdil je zasadni.

Co se tyce iPhone 4s, v podstate mi vyhovuje, az na velikost displeje a baterku. 8X mi pride idealne velky, baterka je ale z hlediska vydrze podobna. Mozna vydrzi dyl kdyz lezi na stole, ale iPhone je na tom lepe, kdyz se pouziva, baterka pada pomaleji. Mam MACa a samozrejme lepsi provazanost je s iPhonem, ale WP maji dobrou aplikaci na sync hudby/fotek, takze nic zasadniho. Takze kdyby mel iphone o trochu vetsi displej ... :-) Ja vim, je petka, ale me se proste z principu nechce dat applu 20K (chci vic nez 16GB) za pul palce displeje.
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů