Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Jasne ze jsem ho musel stahnout. Ano. Taktez jsem ho instaloval, od ICS prestal byt Flash Player podporovan a od JB neni vubec ani v systemu a ma se totiz zacit vice prosazovat a podporovat HTML5.
Proto je nutno (pro ty kdoz Flash player chteji mit) ho stahnout externe a nainstalit rucne.
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

A znamena tedy, ze pokud ho nemam stazeny a nainstalovany tak neprehraju v nativnim prohlizeci videa. Treba na youtube nebo ct24 atd? Protoze snekousek psal ze to neinstaloval a funguje mu to i v nativnim prohlizeci.
mpis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř říj 17, 2012 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mpis »

to kingtomasa:
Probůh, co je na tom k neporozumění?
Vždyť hewlett to popsal polopatisticky jako pro blondýny.
Stačí porozumět psanému textu.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

abychom se nezacyklili :tlem:
- Flash Player potřebujeme, abychom si uměli přehrát obsah ve Flashi, umístěný v rámci nějakého objektu (tedy webové) stránky. Flash Player plugin jako komponenta systému umožní tento obsah přehrát. Takže z tohoto pohledu tam prostě býti musí a tento dobrý muž psal, že spustil Maxthon browser for Android a ten mu video ve Flashi přehrál aniž by si externě Flash Player stáhl z uvedeného odkazu. A to proto, že v Maxthonu již - pokud je to pravda což já nevím, Maxthon nemám - je tedy Flash player integrován a nemusí se tedy odnikud stahovat. Ale být tam onen engine musí!!!
Dále nevím, zdali mluvíme o tomtéž i nadále: nejsem si jist (nemohu mluvit za dalšího uživatele) co a na jakých stránkách si skutečně přehrál a proto nevím, zdali si onen dobrý muž xy přehrál v pohodě inkriminovaná videa na iDnes.cz ... tam nám to nejede a to asi kvůli nějaké nekompatibilitě s vložením obsahu do rámce stránky - protože totéž video ve Flashi, přehrané jinde (YouTube) nám přece jde přehrát OK.
A ano - platí, že pokud si chceš na AOS JB 4.1 přehrát v nativním přehrávači (mimo Chrome) mediální obsah ve Flashi, tak si musíš stáhnout a nainstalovat ručně Flash Player.apk (naposledy ... je datován pro ICS, výše již ne) - jinak si tento obsah nepřehraješ.
Je nutno ale brát v potaz, že Adobe Flash Player již není podporován, updatován, vyvíjen >> není optimalizován a tak může různě docházet k tomu, že si ani pomocí tohoto pluginu něco ve Flashi někde nepřehraješ. A u mne stejnou cestou stažený (/viz onen link) a ručně instalovaný Adobe Flash Playe plugin jede všude kam jsem se kouknul - s výjimkou stránek iDnes.cz
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

mpis píše:to kingtomasa:
Probůh, co je na tom k neporozumění?
Vždyť hewlett to popsal polopatisticky jako pro blondýny.
Stačí porozumět psanému textu.
:-) Jo. Inu, hewletík to napíše ještě jednou - naposledy.
Mi se moc líbilo, jak jsi dnes K. Kiliánovi dle jeho recenze napsal svůj bezva fígl ohledně zpřístupnění znaků na klávesnici Samsung na SGNote 2 - Kája čučel. :tlem: A poděkoval ti - to je milé.
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od snekousek »

kingtomasa: A pak se v tom máš vyznat viď.Mě to funguje normálně a jestli je nutné něco instalovat jak psal hawlett záleží na tobě.Ale i dva stejné founy můžou být vlastně rozdílné.Jinak na 100% mi videa na idnes fungují.Možná vám pomůže že mám N II od T-Mobile
Obrázek
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Ano - potvrzuji snekouska. Nedalo mi to a Maxthon jsem si nainstalil - vše jede korektně, videa na iDnes cz. naprosto OK.
Pote jsem odinstalil Adobe Flash Player plugin >> znovu rozjel Maxthon a zovu vsechna videa (tedy i na iDnes cz.) naprosto hladce. OK.
Co z toho plyne? Ze Maxthon je opravdu dobre optimalizovan a ze Flash plugin má v sobě jiz zabudován.
Jeste celkove k Maxthonu - kvalitni jadro, renderovaci engine >>> je svizny a hbity, nacita rychle (technologie Cache prefetch?). Prima kousek.
Cheers.
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

Dekuji vsem za informace. Nejak si to preberu :) snad uz.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Taky neco přidám k tomu přehrávání videa, flash player nainstalovaný nemam. Na idnes funguji vsechny videa jak v opeře mobile tak ve vestavenem prohlížeči. Ale třeba na pinkbike.com videa opera neprehraje a misto nich je odkaz na adobe flash player, kdezto vestaveny prohlížeč je prehraje bez problémů a podobne to je i u jinych serveru.
Uživatelský avatar
PetteH
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 09, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetteH »

Zdravím všechny..
tak už jsem se taky dočkal a dnes jsem si domu přinesl sněhurku :-) všechno OK, všechno šlape... nálepky na krabičce byli jenom jedny, IMEI sedí, sygic taky šlape... Zapnul jsem ji a měla 78% baterky ... teď po 6,5 hodinách nonstop wifi a stahování, aktualizování, hraní her, a zkoušení co všechno to umí jsem se dostal na 15% a už se přihlásila o papáni :-) tak jsem ji konečně položil na stul a dal na nabíječku ... jinak bych se od ni asi nehnul :-)
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

PetteH píše:Zdravím všechny..
tak už jsem se taky dočkal a dnes jsem si domu přinesl sněhurku :-) všechno OK, všechno šlape... nálepky na krabičce byli jenom jedny, IMEI sedí, sygic taky šlape... Zapnul jsem ji a měla 78% baterky ... teď po 6,5 hodinách nonstop wifi a stahování, aktualizování, hraní her, a zkoušení co všechno to umí jsem se dostal na 15% a už se přihlásila o papáni :-) tak jsem ji konečně položil na stul a dal na nabíječku ... jinak bych se od ni asi nehnul :-)
Zdravim, mam belaska tyden a dnes nastavuju a uzivam si hledani dalsich vychytavek jiz nekolik hodin. Zcela chapu, ze se nemuzes odtrhnout
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravim, chtel bych se zeptat, jak je na tom s kvalitou a hlasitosti zadni repracek a telefonni sluchatko? Dik za odpoved.
Maxpayne
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2012 9:01
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Maxpayne »

tak mam otazku, nefunguje mi quick command, spravim ciaru hore,nahodi mi zadavanie znakom a ked zadam hocico napriklad (?) alebo mail tak nereaguje,neviete preco? jednoducho to tam ostane napisane a nevyvola povel,ktory som zadal

edit: tak už som na to prisiel, musel som zapnut angicku klavesnicu aj
Uživatelský avatar
chuckymichal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: stř lis 30, 2011 9:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3 Black Jet

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chuckymichal »

Ten problém s quick command som mal aj ja 2 dni som sa s tým trápil, až som prehodil jazyk na UK a potom to išlo. Tak isto nefungovalo google tie "chytre karty" myslím to, že ked si stlačil home button a potom zadal google tak po správnosti by sa ti mali zabraziť tie karty (počasie,doprava,kino atd...) ale mne sa zobrazila hned lišta hladania. V nastaveniach som tiež nemal možnosť kariet bolo tam: 1.Hlas 2. vyhladávanie v telefóne 3. ochrana osob.údajov. až dnes som skúsil zmeniť jazyk na CZ a potom sa mi pridali tie karty ( aj ked nie všetky iba počasie danej lokality pritom som mal všetky zapnuté )... Ked som dal znova jazyk na SK tak už mi neukazuje ani počasie iba náhľady tých kariet. Myslím, že to je niaky bug JB 4.1 ktorý má asi problém s jazykmi konkrétne SK. Dajte aj vaše skúsenosti hlavne tí čo používajú SK jazyk.
mpis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř říj 17, 2012 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mpis »

hewlett píše:Ano - potvrzuji snekouska. Nedalo mi to a Maxthon jsem si nainstalil - vše jede korektně, videa na iDnes cz. naprosto OK.
Pote jsem odinstalil Adobe Flash Player plugin >> znovu rozjel Maxthon a zovu vsechna videa (tedy i na iDnes cz.) naprosto hladce. OK.
Co z toho plyne? Ze Maxthon je opravdu dobre optimalizovan a ze Flash plugin má v sobě jiz zabudován.
Jeste celkove k Maxthonu - kvalitni jadro, renderovaci engine >>> je svizny a hbity, nacita rychle (technologie Cache prefetch?). Prima kousek.
Cheers.
No je to složitější než by se zdálo. Díky bordelu na jednotlivých stránkách, které každý tvoří jinak. Někdo stále používá flash, ale s různými nástroji a někdo už HTML5.
Proto jsem udělal trochu širší testování.
Použil jsem tři prohlížeče: stock, Doplphin a Maxthon.
K testování jsem použil tři weby: TV archív CT1, TV archív Prima a iDnes.
Ve všech prohlížečích se stránky a hlavně přehrávaná videa chovají v detailech odlišně. Popisovat jednotlivé kombinace by bylo příliš zdlouhavé. Takže jen stručné shrnutí v obrázku:

Obrázek

Takže je názorně vidět, že nejpoužitelnější je Maxthon.
U něj však určitě neplatí to, že by měl flash v sobě. Po odinstalování flashe se čistě flashoidní videa nepřehrála.
To, že u kombinace Maxthon - Archív Prima - flash NE je pozitivní výsledek, je způsobeno nastavením User Agenta na iPhone, stejně jako u Dolphina. Pokud je User Agent nastaven na Android nebo Desktop, tak se dožaduje flashe a video se nepřehraje.
Dobrý guláš, no ne?
Doufám, že se dožijeme všech stránek v HTML5.

EDIT: dle připomínky xtonda jsem přidal Operu.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Zkus ještě Operu, to je jediný browser, který má krom předinstalovaných prohlížečů na mobilech nějaký významný podíl.

http://gs.statcounter.com/#mobile_brows ... 109-201209" onclick="window.open(this.href);return false;
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Teď mi to došlo, na XDA developers ve vlákně s instalačkou toho Flashe si lidé stěžují, že v poslední Opeře (12.x) na Androidu 4.1 jim Flash nejde, i když ho mají nainstalovaný, pravděpodobně Opera detekuje verzi Androidu a když narazí na 4.1, kde Flash není podporovaný, tak ho vůbec nepoužije. Což jasně ukazuje, že jedině iDnes detekuje prohlížeče a pošle v případě potřeby video v HTML5.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravim, chtel bych se zeptat, jak je na tom s kvalitou a hlasitosti zadni repracek a telefonni sluchatko? Dik za odpoved.
Drobeczech
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon říj 22, 2012 17:53
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Drobeczech »

Tak konečně jsem se dočkal mam bílou od Smarty.cz. Měl jsem objednanou šedou ale slečna mi řekla že jestli nechci čekat tak maj jen bílí, tak jsem po krátké úvaze vzal. Řekl bych že o hodně elegantnější než šeda ( ta šedá mi přišla hodně podobná jako modrá na mojí S3). S telefonem jsem zatim spokojen. S Pen je celkem užitečná vecička. Telefon mi padne do ruky akorát, možná bych snesl i o trošku větší. Defaultní prohlížeč funguje o něco lépe než na S3, lépe se ovládá a zvládá i přehrát i video na idnes. Akorát mě trošku štve že nejdou videa z tipsporttv.cz, když jsem v posilce rád koukám na hokej a stránka mi píše že mam zastaralý flash. Zkoušel jsem na tom pár her a super, na většim displeji se hrajou o dost líp. Hudbu to přehrává bezvadně a řekl bych že reproduktor hraje o něco lépe než ten u S3, docela pěknej zvuk na mobil. Výdrž bych žek že je taky o trochu jinde než S3, což je pro mě velké plus. Jinak mě docela štve že bez rootu nejdou apky přesouvat na sd kartu nebo aspon data her od Gameloftu. A taky mass storege mi chybí. Jinak fajnovej foun, vejde se mi akorát do džín.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Mam ho ted v bile na hrani a hodne slusne, je to prvni android co se mi libi. Touch wizz je hnusnej, ale funkcne ok. Baterka je vyborna. Jestli prekousnu velikost nevim, ale uvidim. Jedine co me vadi, ze na jakekoli klavesnici na androidu delam hrozne preklepu narozdil od iphonu coz je pri te velikosti prekvapive.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů