Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
jirka-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř pro 31, 2008 9:53
Zařízení: HTC ONE X a již brzy NOTE 2 ;-)

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jirka-cz »

chuckymichal píše:Stále nič pozeral som aj tú nápovedu a nič... :-(
Sice ho ještě nemám, ale něco jsem o tom četl na XDA. Už si nejsem jistej, ale mrkni tam. Myslím, že se tam řešilo něco o aktualizaci.Máš nejnovější verzi?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

@chuckymichal: pokud máš za to, že jsi již vyčerpal dostatečně pomoc funkce Search a všemožných vyhledávacích robotů, tak může ještě zafungovat dát si kávovitý workshop s někým, kdo to již umí :grin:
Já si vzpomínám, že jsem měl svého času na SGS3 problém naučit se pořizovat screenshot pomocí palm swipe, také mne to žralo. A to jsem se příliš řidil doporučeným postupem. Až dyž jsem tento postup poněkud pozměnil (tedy dostal jsem radu od někoho kdo to uměl) tak teprve od této doby se mi to začalo dařit.
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

hewlett píše:K výdrži: ke dvěma pracovním dnům se plus mínus dostanu. Na noc (23:59 až 5:59) mám ale 5 dnů ze 7 v týdnu Airplane profil a ten vypne rádio část.
Ahoj. Co používáš pro tuhle správu a automatické nastavení? Tasker nebo něco jiného?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Google Navi a problém s duálním zvukem:
- informace pro případné uživatele Google navigace a zároveň pokud by se snad setkali na jejich stroji s následujícím problémem:
Google Navi při jizdě informuje uživatele ženským (default) hlasem. Avšak leckde se stává, že se do tohoto prime hlasu vmíchává další (nikoliv zcela paraleně či kontextově) který má chlas aka computer synthesized - tedy takový robotický.
Není to nastavením hlasu, apod, protože to v této navi nelze. Dle všeho se to jeví jako bug Google (a tedy řešení je na Googlu), zde dochází k nežádoucí interferenci asi s modulem TTS (Text-To-Speech engine). Základní a správný hlas je onen lidský - ženský. Druhý, nežádoucí je dán vstupem zmíněné aplikace, která se pří jízdě snaží číst a nahlas vyslovovat názvy průjezdních bodů, ulic či čeho jiného). Tento dle mého nepříjemný bug je indikován od přechodu k verzi AOS 4.1 JB. Na 4.0 pozorován nebyl co vím. Tuto navi jsem nepoužíval, takže nemám zpětně osobní zkušenost. Není také důvěryhodný poznatek na které verzi fw. (či její geografické mutaci) se tento bug vyskytuje.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

ScooterMarty píše:
hewlett píše:K výdrži: ke dvěma pracovním dnům se plus mínus dostanu. Na noc (23:59 až 5:59) mám ale 5 dnů ze 7 v týdnu Airplane profil a ten vypne rádio část.
Ahoj. Co používáš pro tuhle správu a automatické nastavení? Tasker nebo něco jiného?
Čau :-),
PhoneWeaver.
http://www.sbsh.net/profile-manager-android-phoneweaver" onclick="window.open(this.href);return false;

https://play.google.com/store/apps/deta ... 2VhdmVyIl0" onclick="window.open(this.href);return false;.

Také mám ještě po domě/garáži nalepeno pár NFC tagů, které jsem si různě legračně naprogramoval a po průchodu@přiložení k takovému tagu se mi dle času a místa spustí nějaký profil. Totéž v autě - navigace a handsfree.
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Jo jo, znám. Já už mám z dřívějška Tasker koupený, tak uvidím...
misa38
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 25, 2012 5:27
Zařízení: note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od misa38 »

Zdravím všechny majitele nota2,
v diskuzi byla otázka ,zda do ní přispívají i ženy-takže ano.Včera jsem se stala šťastnou majitelkou tohoto nadupaného stroje.Docela mě vystrašily příspěvky ohledně přelepené pečetě na krabičce a IMEI (měla jsem objednáno na Alze),ale mé balení bylo naprosto v pořádku.
Oproti mému galaxy S je zařízení obrovské,ale s tím jsem počítala.Zatím naprostá spokojenost,jen zadní kryt se mi oproti galaxy S nezdá moc bytelný a jeho sundání a nandání je trošku obtížnější.Máte prosím nějaké zkušenosti co kryt vydrží(při sundavání a nandavání mám obavy,abych neulomila postranní pacičky,které se zaklapnou do přístroje)?
Ještě mám otázku ohledně aplikace co je přímo v telefonu-použití dat-lze ručně nastavit svůj vlastní cyklus použití dat(např.od 15 října do 15.listopadu) a použitá data nějak resetovat?
děkuji za odpověď
dadula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 14, 2012 6:43
Zařízení: samsung galaxy S2 > NOTE2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dadula »

misa38 píše:Zdravím všechny majitele nota2,
v diskuzi byla otázka ,zda do ní přispívají i ženy-takže ano.Včera jsem se stala šťastnou majitelkou tohoto nadupaného stroje.Docela mě vystrašily příspěvky ohledně přelepené pečetě na krabičce a IMEI (měla jsem objednáno na Alze),ale mé balení bylo naprosto v pořádku.
Oproti mému galaxy S je zařízení obrovské,ale s tím jsem počítala.Zatím naprostá spokojenost,jen zadní kryt se mi oproti galaxy S nezdá moc bytelný a jeho sundání a nandání je trošku obtížnější.Máte prosím nějaké zkušenosti co kryt vydrží(při sundavání a nandavání mám obavy,abych neulomila postranní pacičky,které se zaklapnou do přístroje)?
Ještě mám otázku ohledně aplikace co je přímo v telefonu-použití dat-lze ručně nastavit svůj vlastní cyklus použití dat(např.od 15 října do 15.listopadu) a použitá data nějak resetovat?
děkuji za odpověď
Ahoj. V alze jsem ten "prelep" reklamoval a v pohode to vymenily za novy a s jednou nalepkou. K pouziti dat - jde to. Je to v nastaveni dane apky.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

a) Adobe Flash Player update:
- ke stažení je novější Adobe Flash Player a to #11.1.115.20 (doposavadní byl 11.1.115.17). Takže můžete balíček stáhnout a instalovat. Měl by jet korektně ve všech prohlížečích vyjma Chrome.
http://download.macromedia.com/pub/flas ... er_ics.apk" onclick="window.open(this.href);return false;

b) LeBron James pózoval v Miami s Galaxy Note 2 v ruce: v jeho prackách SGN 2 vypadal jako Samsung Galaxy S3 Mini :-D

c) co se materiálové@mechanické pevnosti zadního krytu týče: posoudit výdrž a odolnost paciček (čehokoliv jiného) je u takové skořápky poměrně individuální záležitost a dosti záleží na šikovnosti a manuální zručnosti toho či onoho uživatele. Taktéž záleží na počtu takových manipulací - odnímat zadní kryt po úvodním setupu již není v podstatě třeba zdaleka tak často (jako např. kdysi, když se foun kousl tak že nebylo kolikráte jiné cest než vytáhnout aku) - ale pacičky vydrží dost. Myslím ale, že to vydrží dost: od dob SGS3 jsem já neslyšel o případu ulomení pacičky (-/ček) pouze při vyjímání (vkládání) zadního krytu. Při trošce opatrnosti (a pokud to člověk nebude dělat 5x denně 7 dní v týdnu) tak bych se nebál. Spíše při zakládání krytu zpět je třeba zkontrolovat přesné usazení >> zaklapnutí >> všech paciček a zalícování krytu v rámečku. někdy se zdá že to všude sedlo a ono ne, ještě to na jednom místě nezacvaklo zcela.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

Tak ofiko vyjádření k přelepu:

" s ohledem na nedostatek Note II v prvních dodávkách se dělal rework z dodávky pro jinou zemi. "

Je to přímo ze Samsungu.
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od snekousek »

Stejně mi to s těmi nálepkami připadá divné.Já kupoval dva.Jeden z T-Mob a druhý z C-Comfor a ani jeden neměl dvojité nálepky.A navíc z Comforu přišel včera a pokud je pravda co psali tak ho doobjednávali.
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

Diky za informace k Adobe Flash Player update. Uz ho mam nainstalovany. Ale trochu mi to zlobi. Treba na idnes.cz Kdyz tam zapnu nejake video tak slysim zvuk, ale v obraze jsou jen takove smouhy. Dela to jen me nebo i ostatnim?
PS: V te minule verzi Flashe mi to taky zlobilo
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od snekousek »

Já teda chrome nemám ale jsem zkusil videa nejen na idnes a aniž bych něco instaloval tak videa hrají normálně.Zvyknul jsem si na Maxthon a šlape výborně.
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

kingtomasa píše:Diky za informace k Adobe Flash Player update. Uz ho mam nainstalovany. Ale trochu mi to zlobi. Treba na idnes.cz Kdyz tam zapnu nejake video tak slysim zvuk, ale v obraze jsou jen takove smouhy. Dela to jen me nebo i ostatnim?
PS: V te minule verzi Flashe mi to taky zlobilo
Jeste musim dodat, ze pouzivam ten zakladni prohizec co je nainstalovany v telefonu. Zkusim jeste jinej.

Tak ve firefoxu mi to taky zlobi u idnesu.
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

kingtomasa píše:
kingtomasa píše:Diky za informace k Adobe Flash Player update. Uz ho mam nainstalovany. Ale trochu mi to zlobi. Treba na idnes.cz Kdyz tam zapnu nejake video tak slysim zvuk, ale v obraze jsou jen takove smouhy. Dela to jen me nebo i ostatnim?
PS: V te minule verzi Flashe mi to taky zlobilo
Jeste musim dodat, ze pouzivam ten zakladni prohizec co je nainstalovany v telefonu. Zkusim jeste jinej.

Tak ve firefoxu mi to taky zlobi u idnesu.
Hlasim, ze v zakladnim prohlizeci to zlobi, zvuk jde, pres video cary. V opere uplne ok. Jeste zkusim firefox
Tak ten dela to same. Jen pruhy. Zkouseno vse na idnes
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Ano, potvrzuji ze na iDnes.cz je u mne video taktéž "v rozkladu" - ale tam jsem si videa nepřehrával ani u předchozího #Flashe, takže neumím říci zdali je to novým buildem. Ovšem video třeba na Nova.cz ve Flashi mám naprosto OK. Další video ve Flashi na jiné stránce mám - nativní prohlížeč -taktéž zcela OK.
ČT1: jedno video: pruhy, druhé video - zcela OK.
Takže je otázka co je a co není ve Flashi. Večer nainstaluji z5 předchozí verzi #17 Flashe a uvidíme.
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

Tak na centrum.cz jsem na to narazil take. Je tam video ktere pri zapnuti ukaze v rohu znacku youtube a taky dela ty cary. Pritom to same video ktere je na youtube.com prehrat z prohlizece jde.
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

hewlett píše:Ano, potvrzuji ze na iDnes.cz je u mne video taktéž "v rozkladu" - ale tam jsem si videa nepřehrával ani u předchozího #Flashe, takže neumím říci zdali je to novým buildem. Ovšem video třeba na Nova.cz ve Flashi mám naprosto OK. Další video ve Flashi na jiné stránce mám - nativní prohlížeč -taktéž zcela OK.
ČT1: jedno video: pruhy, druhé video - zcela OK.
Takže je otázka co je a co není ve Flashi. Večer nainstaluji z5 předchozí verzi #17 Flashe a uvidíme.
Jeste vcera jsem mel nainstalovano 11.1.115.17 a delalo to take.

Tady je odkaz na to centrum kde se v okne pred spustenim videa ukaze znacka youtube a taky to nefunguje.
http://crazycafe.centrum.cz/vtipna-vide ... position-2" onclick="window.open(this.href);return false;

Pritom na youtube.com to video v prohlizeci prehraju.
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od snekousek »

Tak jsem si odkaz poslal do founa,pustil v Maxthonu a úplně v pohodě.Možná kdyby jsi do founa netahal každou sračku na kterou narazíš tak by ti to fungovalo bez problému.Mě se nestalo ani u Note I a ani u Note II aby se mi něco nepřehrálo když na cokoliv najedu.
Uživatelský avatar
chuckymichal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: stř lis 30, 2011 9:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3 Black Jet

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chuckymichal »

Chcem sa opýtať majiteľov Note2, čo sa vám ukáže ked dáte google now. Myslím ked stlačíte home button a podržíte a tam vyberete google, lebo mne to hodí panel vyhladávania google. Na nete som videl na videách, že sa tam ukazuje počasie, mesto, atd. Viete poradiť kde sa to dá nastaviť aby mi to tiež ukazovalo miesto tej vyhladávacej lišty?... Dakujem :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů