Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Ale jo... ač nerad tak uznávám že s tím zápisem pravdu máš :-D
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od TMASKA »

no ja mel dokonce 2 uplne nove kusy a oba jsem musel vratit jelikoz spatne licoval displej s ramem a na treti kus uz jsem nemel nervy - note 2 to jisti
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

HanysR: Ty jsi šašek, vypalování přiznal samotný Samsung, na nulovou podporu si stěžuješ osobně a cena je tedy relativní (ale dost vysoká na tak neurčité zařízení). Ale z principu mi musíš oponovat, no dobře no...:-)
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

AMOLED se vypaluje odjakživa ty šašku, to se celkem netýká samotného tabletu ale technologie jako takové. S tebou ty diskuze už pomalu přestávají bavit celou smartmanii :-D ach jo, že na to vůbec reaguju
kchrz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 25, 2012 21:21
Zařízení: HTC Touch HD

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od kchrz »

Dlouho jsem uvažolval, že si GT 7.7 pořídim, v recenzích vypadal úžasně. Trochu mne zklamalo, když jsem si jej vyzkoušel v Datartu, dokonce ani SuperAmoled mi nepřipadal tak obrovský rozdíl, jak se píše.
No a po přečtení zdejší diskuse to asi vzdávám.

Jaká je alternativa v podobné velikosti, tedy s telefonním (na telefonování, ne surfování) modulem?
Díky
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

HanysR: Nicméně by jsi měl rozlišovat SAMOLED a SAMOLED+, tak jako např. Samsung ;-) Ale máš pravdu, měl jsem napsat "..příliš rychle se vypalující...".
Ale jsem rád, že nezpochybňuješ tento fakt samotný, na rozdíl od mnohých nevěřících tomášů...:-)

kchrz: Ze stejné stáje, Galaxy Tab 2.0 7" Cellular (3G). Rozumná cena i displej (PLS), trochu zabrzděno TouchWizem, ale příp. řešitelné custom ROMkou.
kchrz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 25, 2012 21:21
Zařízení: HTC Touch HD

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od kchrz »

Předpokládám, že máš na mysli Tab P6200.
Pokud koukám do recenzí správně, tak by se P6200 a P6800 měli lišit jen displejem a lehce pomalejším procesorem.
A viz několik příspěvků výše, P6200 mě měl mít podporu pro JB.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

kchrz: asi by sis měl ty informace přečíst ještě jednou:-) ICS se někde zadrhl (nenabízí se ke stažení), JB není oznámen. BTW. např. Český Samsung ze stránek 7.7 nenápadně "vyšoupl", takže asi tak...
kchrz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 25, 2012 21:21
Zařízení: HTC Touch HD

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od kchrz »

To, že český Samsung 7.7 vyšoupl, mne taky překvapilo. Psal jsem jim na podporu, ale bez odpovědi. Co si o tom myslet.
Ale pokud chápu článek dobře ... "V něm výrobce garantuje dostupnost aktuální verze Androidu i pro dalších, celkem 14 zařízení řady Galaxy..." tak by se 6200 na rozdál 6800 měl k aktulizaci dostat.

Každopádně chybějící podpora pro 7.7 je jasnou kontraindikací pro koupi tohoto zařízení
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

kchrz. 7.7 není jmenovaná v seznamu JB aktualizací (a snad první 10.1 tablet). Prostě se jim ten model nepovedl a chtějí se jej co nejdříve zbavit. On se jim pravděpodobně ještě prodraží, až jej budou lidi reklamovat pro vypálení displeje. Za dva roky může u některých dostat displej pořádně zabrat. "Smutné je", že pokud jim bude zařízení vyměněno, šup, 2 nové roky záruky, ale kdo by na to měl nervy... Ale je možné, že řeknou jako v případě baterií, že se jedná o životnost technologie a nikoli vadu.
R3sidento
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 04, 2012 9:16
Zařízení: Samsung Tab 7.7 (P6800)

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od R3sidento »

Tak, tablet uz taky vlastnim cca mesic a zatim sem spokojen. Mam tam android 3.2. Volal jsem na samsung kdy dostanu 4.0 a bylo mi recenu ze ho nedostanu ze si musim pockat rovnou na 4.1. Co jsem tak slysel od znamich a cetl po forech tak prechod na 4.0 neni zrovna vyhra, prej je to strasnej zrout baterky. Nevim jak tento tablet ale mi 3 pratele co maj S3 na to strasne nadavaly pokud se to v JB nespravy tak do toho update ani nejdu. Baterka je pro me hodne dulezita a nemuzu si dovolit aby to behem dne skolabovalo. Uvidime jak to dopodne. Mimochodem jsem si zakoupil program svox a nefunguje to, prej az od verze 4.0 tak to me teda nastvalo :-(
northico
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 25, 2012 10:19
Zařízení: S3 + P6800

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od northico »

Tak jsem koupil nový P6800, kvůli AMOLED, protože už mám pokrk té černé-nečerné barvy u všech ostatních LCD technologií. Myslel jsem si, že stáhnu Android4 a pohoda, ale nikde se nenabídlul, ani v KIES. chtěl jsem napsat do Samsung CZ, ale typ P6800 se tam ani nedal vybrat v menu, jen jiné typy. Tak jsem nakonec napsal na podporu obecně, co je s Android4 pro P6800 a odepsali, že se na tom maká. Hmmmm. Jinak jsem s ním zatím max. spokojen. ;)
R3sidento
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 04, 2012 9:16
Zařízení: Samsung Tab 7.7 (P6800)

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od R3sidento »

no jak sem psal tak tab 7.7 vubec android 4.0 mit nebude. dostane až verzi 4.1. podle oficiálního vyjádření společnosti samsung. ale nebude to žádná výhra protože jestli problém s baterií budou stále přetrvávát zůstanu na verzi 3.2. která mi současné době hodně vyhovuje.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od Starbuck »

No nechci se blamovat, musím se podívat na něj až přijdu dom, ale já mám na svém 4ku určitě, možná snad 4.0.4., samozřejmě ne naši, ale rakouskou P6800OXALQ2_P6800XXLQ2_HOME :wink:

Cha, jak vidím, tak jsem to sem už psal. A nejsem jediný. Tak kde máte problém?
R3sidento
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 04, 2012 9:16
Zařízení: Samsung Tab 7.7 (P6800)

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od R3sidento »

me osobne nejvic vadi zamrzani TW. nekdy cekam i 6 sekud nez se to probere :-(
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od Starbuck »

R3sidento - kde jsi přišel k té informaci, že dostane 4.1ku? Všude spíš čtu, že podpora od výrobce skončila, co mě dost se*e! Dokonce ani na XDA jsem nenašel v tomto směru žádné příznivé informace. Přitom si myslím, že 4.1 verze firmwaru od Samsungu jsou dost odladěné.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od TMASKA »

pro oziveni tohoto tematu , tady nebo tam :)

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 66#p273566" onclick="window.open(this.href);return false;
koda222
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 25, 2013 10:28
Zařízení: p6800

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od koda222 »

Při hledání na internetu jsem nasel několik různých způsobů jak na p6800 nahrát novou verzi androidu v4.1.2 (různě modifikovaný pro tento tablet).

Např.:

- Update Galaxy Tab 7.7 P6800 to Android 4.1.2 JZO54K Paranoid Jelly Bean Custom Firmware
- Upgrade the Galaxy Tab 7.7 P6800 to Android 4.1.1 Jelly Bean via Nexness PRO ROM
- cyanogen bug mode
--> nejpokročilejší se mi zdá vlákno: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1485" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemám s rootováním a custom Flash moc zkušeností, proto bych zde chtěl poprosit o radu. Nemáte někdo přehled, co je nejlepší a nejstabilnější android verze na p6800? Pokud tomu rozumím správně, pokud nahraji výše zmíněné upgrady androidu 4.1.(1.)2 na p6800 byde to na tabletu vypadat jako na jiném samsungu, kde je tato verze androidu 4.1.2 oficiálně uvolněna? Nebo se bude jednat o holý android, bez specifického grafického a jiného přizpůsobení, který tam samsung implementuje?

Lze tablet před úpravami nějak bezpečně zálohovat, abych to mohl bezpečně vrátit, pokud něco nepojede jak má?

Děkuji
kokot
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 28, 2013 18:01
Zařízení: Sam

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od kokot »

Já jsem položil stejný dotaz (na dostupnost 4.1) do servisu SmartMania, ale v půlce prosince mi odpověděli, že ty verze nejsou vyladěné a stabilní a ať počkám pár týdnů. Tak jsem dnes požadavek na přehrání software zadal znovu a uvidím, zda se za měsíc a půl něco změnilo. Mám stále šílenou původní 3.2 Honeycomb.
koda222
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 25, 2013 10:28
Zařízení: p6800

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od koda222 »

Dik za odpoved. Nezbyva nez cekat, holt tento tablet za to stoji. Dle meho je to nyni 《zacatek 2013》 jednoznacne nejlepsi soucasny tablet.

Jinak jakesi info o regionalnich verzich firmware a snad i ceste jak to nahrat jsou zde:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... 35&page=41" onclick="window.open(this.href);return false;

-pokud to nekdo mate prechroustane, tak poradtte
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 43 hostů