Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

Had_CB píše:5 sloupcu ikon si muzes zajistit zmenou launcheru.
anebo nejakou celou romkou z xda-developers, mrkni treba na omega 4
forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1915036

zatim uplne to nejhorsi je na samsungu klavesnice. horni rada s cisly je fajn, ale preklikavat kvuli cemukoli krome tecky na extra okno nebo layout? a kdyz uz okno. tak proc se po pouziti samo nezavre? kde je doprdele carka? tohle je fakt krize. cekam na kod bety swype jak na smilovani.
a zadavani perem? vzdyt to neumi nic navic oproti letitym WM. spis je to o dost horsi. nikdy nevim. kdy napisu carku nebo l. mezeru nebo pomlcku..

porad nemuzu trefit nastaveni barev nadispleji. bud jw to vyblity.nebo prejasany.

jinak je fajn. i kdyz porad jeste jsem se s nim neszil natolik. abych nabidku prenechani stahnul.

za 14.200 kc prenecham sedy note 2 z tmcz distribuce.
Po delsi odmlce zpusobene nakupenim se prace a hranim si s telefonem odpovidam na Tvuj dotaz ohledne chybejici carky na klavesnici. Ja ji taky hledal, pamatoval jsem si, ze v ceske recenzi si na to stezovali a pak najednou jsem ji nasel. Mozna to ostatni uz znaji, nerad bych psal neco, co uz vsichni vite. Tak mi to kdyztak prominte. Zjistil jsem tedy, ze klavesnice ma vpravo od mezerniku tecku, ktera se muze delsim pridrzenim zamenit za jiny symbol. To je jasny, nicmene to same lze udelat s levou klavesou vedle mezerniku. Da se tam nastavit treba schranka, prepinani klavesnice atd., ale kdyz tam vyberes carku, zustane tam. Takze tecku mam vpravo, carku vlevo, pise mi uz krasne. Snad to pomuze i jinym.
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kunki »

To marssaliss:
Ty jo, fakt super. Na tohle jsem zatím nepřišel, a to podržení tečky je děsně zdlouhavé. Už jsem kvůli tomu vybíral jinou klávesnici...
Díky za tip :wink:
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirek158 »

hewlett píše:Aplikace >> vybrat Zprávy >> Nastavení >>> Textové šablony >>> podržíš trošku prst na zprávě (šabloně), kterou chceš editovat >>> Upravit >>> Hotovo / anebo uložit. Je to ono?
Když je někdo borec, tak je to hračka. Super. DĚKUJU.
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Jo jo, hewlett je klouzek... Taky občas čumím... :-D
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

Dámy (chodí sem nějaké?) a pánové, mám problém vyplývající možná z mého dostatečného neseznámení s Androidem jako takovým. Tudíž to jistě není záležitost SGN2, nicméně mne dost trápí. Kontakty mám v telefonu uloženy už všechny správně, načetly se hned z mého google účtu, poupravil jsem je a všechno vypadá parádně. Přes Kies jsem je synchronizoval s Outlookem, takže mám v přístroji i Outlooku vše shodné. Potud ok. Nicméně mail i kontakty mám rovněž synchonizované přes exchange server google (m.google.com), jak jsem byl zvyklý ještě z jablečného telefonu. Jakoukoliv změnu jsem udělal tu i onde, projevila se na druhé straně.
U SGN2 mi pošta chodí okamžitě přes tenhle server, kontakty se samy také aktualizovaly ihned poté, co jsem synchronizaci nastavil, následně to však už nefunguje. Když přidám nový kontakt do telefonu (nabízí mi uložení do telefonu, do google účtu, přes exchange server či samsung účet), já zvolím telefon (což chci), tak se mi to už nesynchronizuje s google účtem ani jiným (i když dám synchro ručně a zadám synch. kontaktů). Kde dělám chybu, neví někdo?
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Pod jakym uctem mas ulozeny ostatni kontakty? Mam pocit ze kontakty ktere ulozis do telefonu se daji synchronizovat jen pres kies.
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

Normální účet na [email protected], ten jsem ze synchronizace vyloučil, měl jsem potom v kontaktu 3x stejné údaje. Nechal jsem jen kontakty v telefonu a synchronizovat jsem je chtěl přes m.google.com, který jsem nastavil jako exchange server (ten funguje, pošta chodí, kontakty se nesynchronizují, ale když jsem ten server zřídil, tak při první synchronizaci se krásně přenesly na google účet). Někde musím dělast chybu, jak to máš nastavený Ty?
Chtěl bycn to tak, že když si uložím kontakt do telefonu, že se to potom ihned spáruje (bez Kies) s mým googlem účtem.
Díky
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

To kome:
Přes Kies jsme to zkoušel taky, nedalo se to synchronizovat mezi telefonem a googlem, jedině mezi telefonem a Outlookem, což už mám.
neovsuzel
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 11, 2010 18:16
Zařízení: Samsung Galaxy S + Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od neovsuzel »

V kontaktech je v kontext. nabídce možnost Spojit s Google a to se kontakty spoji s účtem v pohodě . Jinak ještě doporucim program My Phone Explorer twn umi taky věci přenášet na Google.
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

To jsem viděl taky s tím spojením s google, asi to vyzkouším udělat tak, že kontakty nebudu zálohovat přes exchange server, ale synchronizovat je jen přes google účet. Uvidím, dám vědět.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

marssaliss, jablečný telefon nepodporoval Google účty, takže použití EAS rozhraní bylo jedinou možností. U Androidu je to duplicitní, není to nutné, Exchange účet bych odstranil, leda že ti pro čtení mailů vyhovuje víc aplikace Email než GMail, pak pak použij ten Excahne přístup a zapni synchronizaci pouze pošty.

Pokud jde o přidání kontaktu, tak přidání do telefonu znamená pouze do telefonu, pokud chceš aby se ti synchronizoval s nějakým účtem, přidej kontakt do toho účtu.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

marssaliss píše:To jsem viděl taky s tím spojením s google, asi to vyzkouším udělat tak, že kontakty nebudu zálohovat přes exchange server, ale synchronizovat je jen přes google účet. Uvidím, dám vědět.
Muzes je synchronizovat i pres exchange. Emailova aplikace se k exchange pripojit umi a synchronizovat s nim email, ukoly, kontakty a kalendar a i sms.
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kunki »

Zdravím, chtěl jsem se vás zeptat, zda máte na telefonu nějakou ochranou folii?
Případně jestli jí máte v plánu...
Já pořád váhám. Na Note 1 jsem jí ale neměl a ani přes používání stylusu se neobjevil ani jeden škrábaneček...
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirek158 »

Ahoj, fólii žádnou nepoužívám a ani v minulosti na SGS2 jsem jí nikdy neměl a vše v pohodě. Hodlám si Koupit pouzdro.
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

Koupil jsem pouzdro Nillkin, k tomu byla folie zdarma. Zatim jsem spokojen, nedovedu si predstavit, ze bych ho nosil bez toho. Nicmene planuji koupit jeste lepsi, pravdepodobne Spigen (stoji kolem 15 USD)
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZiChius »

Já možná v pondělí nějakou koupím, ale spíš jen pro větší pocit bezpěčí. Myslím si, že by Gorilla Glass 2 už mělo už něco vydržet.
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirek158 »

ještě jednou zdravím a pozdravuji všechny návštěviníky tohoto fóra. stále se nemůžu rozhodnout, jak si uspořádat své plochy, a tak mě napadlo, Že by se mohl každý pochlubit svými výtvory, což by mohlo mnohé z nás inspirovat. Jdou sem vlastně vkládat fotky?
Skynerd
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 16, 2012 14:40
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Brno

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Skynerd »

Ano při psaní zprávy to nalezneš pod tagem Img.
neovsuzel
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 11, 2010 18:16
Zařízení: Samsung Galaxy S + Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od neovsuzel »

Dd měl bych dotaz, jak zobrazit aplikace ktere jsem skryl v menu Aplikace?
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirek158 »

Tak to je škoda, protože sem ten screen nemůžu dát, protože mi to píše:
Soubor je příliš velký. Maximální velikost je 500 kB. No a v mobilu (ze kterého píšu) to neumím zkomprimovat. Snad na to nějak někdo přijde. Každopádně díky za radu.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 45 hostů