Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

mustax píše:
Echis píše:Ahoj, mám dotaz. Koupil jsem Note II u Alzy a mám takový malý problém. Na krytu/rámečku nad reproduktorem, je cítít takové lehké cvakaní/lupání krytu, jako by v tomto místě byl pod rámečkem volný prostor. Kryt vypadá úplně v pořádku, není prasklý a nic podobného - telefon mi nikdy nespadl. Zájímá mě, jestli to máte taky a je to prostě od výroby (na přístroji za 16 000,- by snad ale takové konstrukční vady být neměly - na SGSII ani SGSIII jsem to neměl) a nebo mám prostě vadný kus. Díky za odpověd.

Ahoj, popisuješ to naprosto přesně. U mě úplně stejná vada a navíc ještě problém se stylusem.Pokud budu přejíždět nad displejem např. při psaní poznámek,tak aniž bych se ho dotkl budu vlastne už psát. Nebo přejedu stylusem nad tlačítkem uložit a opět bez dotyku s displejem uložím. Není to vždy, ale dost často a je to hodně otravné :-(
Ach jo........
Nejde o žádný problém se stylusem! Slyšel jsi o funkci AirView? Koukni do manuálu a na produktová videa. To, co tě zatím trápí a co popisuješ je ona funkce, kterou když tréninkem dostaneš pod kontrolu tak nebudeš smutnit. Takže klíčové slovo: AirView.
mustax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 20, 2012 20:01
Zařízení: Galaxy Note 2, Nokia Lumia 920

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mustax »

Díky za reakci,ale ty videa jsem samozřejmě viděl. Možná pro lepší pochopení toto video. Mám stejný problém. To přece nemůže být normální. http://www.youtube.com/watch?v=tgFLb8bTnXY&sns=em" onclick="window.open(this.href);return false;
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Ahoj,
co je to za aplikaci v onom videu (nemohu si totiž pustit zvuk a nemám po ruce sluchátka). Máš tento problém v nějaké z nativních aplikací dodaných v rámci tovární ROM? U těchto app je to totiž ošetřeno tak, že pokud najedeš perem na kreslicí/zápisovou plochu tak lze korektně psát a kreslit, ale AirView není funkční - ta se zaktivuje v okamžiku až s perem vyjedeš nahoru na pás úloh. Takže nevhodné ovlivňování se těchto dvou režimů není možné.
Jinak u SGNote2 jsem o takovém problému v rámci jeho ekosystému neslyšel a u mne v rámci mi vyzkoušených app nic takového nepozoruji. A u app od třetích stran něco málo ano, ale to třeba otázka jejich přizpůsobení/ vymezení nějaké rezistence vůči AirView formou aktualizace ...
Ale je to vůbec chyba? Není mi jasné, proč se to takto na videu demonstruje? Pokud chci kreslit, tak S Pen mám přece přímo hrotem na skle a ne ve vzduchu. Pokud chci využít funkci AirView, tak zase perem nemávám tak svižně a funkci AV použiji na to k čemu je určena což není kreslení či psaní. Buď jedno, nebo druhé ...
Update: S Pen mi ve Sketchbooku funguje správně. Když chci kreslit, tak mám pero na skle a vše je u mne OK.
SDK/API pro tento ekosystém je k dispozici, takže i aplikace třetích stran - pakliže vývojáři dovolí a naprogramují - budou moci AirView využívat.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

mustax píše:Díky za reakci,ale ty videa jsem samozřejmě viděl. Možná pro lepší pochopení toto video. Mám stejný problém. To přece nemůže být normální. http://www.youtube.com/watch?v=tgFLb8bTnXY&sns=em" onclick="window.open(this.href);return false;
To se mi starem Notu stavalo take. Pomohla výměna pera.
Ta aplikace na videu je SketchBook Mobile a je to predvadeno na Note 1. Ta problem s Airview nema. Airview je aktivni jen v aplikacich samsungu. SketchBook pouzivam i na Note 2 bez jakychkoli problemu.
mustax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 20, 2012 20:01
Zařízení: Galaxy Note 2, Nokia Lumia 920

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mustax »

hewlett píše:Ahoj,
co je to za aplikaci v onom videu (nemohu si totiž pustit zvuk a nemám po ruce sluchátka). Může to dělat dojem, že si ona aplikace příliš nerozumí s kombem S-Pen a AirView.
Máš tento problém v nějaké z nativních aplikací dodaných v rámci tovární ROM? U těchto app je to totiž ošetřeno tak, že pokud najedeš perem na kreslicí/zápisovou plochu tak lze korektně psát a kreslit, ale AirView není funkční - ta se zaktivuje v okamžiku až s perem vyjedeš nahoru na pás úloh. Takže nevhodné ovlivňování se těchto dvou režimů není možné.
Jinak u SGNote2 jsem o takovém problému v rámci jeho ekosystému neslyšel a u mne v rámci mi vyzkoušených app nic takového nepozoruji. A u app od třetích stran něco málo ano, ale to třeba otázka jejich přizpůsobení/ vymezení nějaké rezistence vůči AirView formou aktualizace ...
Ale je to vůbec nějaká chyba? Není mi jasné, proč se to takto na videu demonstruje? Pokud chci kreslit, tak S Pen mám přece přímo hrotem na skle a ne ve vzduchu. Pokud chci využít funkci AirView, tak zase perem nemávám tak svižně a funkci AV použiji na to k čemu je určena což není kreslení či psaní. Buď jedno, nebo druhé ...
Dobře,ale přece nepíšu celou větu jedním tahem a právě mezi slovy se mi to občas stává.Prostě tam udělám nepatřičnou šmouhu,když nemám stylus na disleji-to nechápu.Proto jsem si myslel,že je něco špatně. Děje se to v aplikaci S NOTE.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

no , uz jsem to nevydrzel a objednal u sunnysoftu , tak jsem zvedav kdy je budou mit , objednaval nekdo z vas taky tam ?
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

Ahoj,
prosím nedosuzujte mě,ale mám první samsung.
Jak v galerii nastavim zobrazení jen vybraných složek? mám v adresáři mp3 i obrázky alb a zobrazuje mi je to taky. jelikož jich tam mám asi 50 tak je galerie nepoužitelná..

Děkuji za info
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od laco73 »

mustax:
zájdi do predajne, kde už predavaju Note 2 a vyskúšaj si nový S-Pen. Vylúčiš chybu buď pera, alebo mobilu. Skor to vidim na S-Pen.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravim majitele tohoto stroje. Jelikož jsem nikdy ještě neměl samsung a super amoled displej, tak bych se chtěl zeptat, jaká je čitelnost displeje na slunci? dík.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Dnes uz jsou na tom displeje dost podobne s citelnosti na slunci. Displej Note 2 je celkem dobre pouzitelny. Jen uzivatele kteri presli treba z posledni generace slcd disleju si pohorsi.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Igoreso píše:Ahoj,
prosím nedosuzujte mě,ale mám první samsung.
Jak v galerii nastavim zobrazení jen vybraných složek? mám v adresáři mp3 i obrázky alb a zobrazuje mi je to taky. jelikož jich tam mám asi 50 tak je galerie nepoužitelná..

Děkuji za info
Mám za to, že nativní Galerie je na toto jemnější nastavení poněkud skoupá - jediný mi známý rozsah nastavení co zobrazit a co ne je Galerie >> Zobrazit podle >>> a tam lze něco málo přenastavit, ale tvůj problém to v zásadě moc neřeší.
Takže je při větší složitosti úložiští médií a větším počtu složek prohlížet tato je mnohem lepší přes např. QuickPic a tam to jde komfortně a skvěle. Podržíš prst na dané složce a vyjede ti k dané složce Options >>> pak např. Exclude >> a máš to. Foldry dále můžeš trvale zneviditelnit, apod, apod.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

děkuji,
QuickPic taky používám..
Standartní galerii asi zruším :) a bude.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

:-) v pohodě, měj se.
Skynerd
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 16, 2012 14:40
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Brno

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Skynerd »

Vlastníte již někdo držák do auta? Díval jsem se na YT a držák na S3 by měl být plně kompatibilní s Note II, drží to tak vcelku pěkně. Nicméně k Notu 1 dělají speciální držák plně optimalizovaný na tvar přístroje a připadne mi to lepší. Tak se chci zeptat jestli se vyplatí počkat či jestli něco takového vůbec bude.

Dálepak máte někdo tento kryt? -> EEC - 1J9BB , černé provedení vypadá zajímavě. A tohle vysuvné pouzdro EFC - 1J9LB?
Děkuji za kterékoliv vaše poznatky a za předchozí odpovědi.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

Ohledně držáku do auta bych asi vsadil na univerzální držák pro navigace, rozsah nastavení odpovídá rozměrům Note2. Taky mě to čeká (udělal jsem si už lehký průzkum trhu), zatím jsem na všechny smartphony používal právě ty univerzály a žádný problém.
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirek158 »

Ahoj ve spolek, prosím zkušené majitele SG Note II o radu.

Jak změním (přepíšu), nebo vytvořím nové vzroy při psaní SMS, když chci zaslat na pager (GSM a GPS alarm v autě) SMS, tak stisknu při kurzoru v poli pro text levou klávesnici "Nabídky" poté se mi rozbalí možnosti: Přidat text - Textové šablony.

V textových šablonách je množství předdefinovaných SMS zpráv (např. Jak se vede?, nebo: Kde jste?, atd). Mohu tyto šablony přepsat na mnou požadovaný text? Pokud ano, tak kde a jak.

Teď jsem to asi 20 minut zkoušel někde najít, ale marně. V manuálu se nevyznám, protože je tak rozsáhlý, jako manuál pro pilotování dopravního letadla a pan Googl hází nesmysly.

Děkuji ;)
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Aplikace >> vybrat Zprávy >> Nastavení >>> Textové šablony >>> podržíš trošku prst na zprávě (šabloně), kterou chceš editovat >>> Upravit >>> Hotovo / anebo uložit. Je to ono?
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

Ono obecně napříč OS platí, že spousta funkcí je skryta právě pod lokální nabídkou (tedy podržet prst/stylus nad některým prvkem UI), člověk pak objeví netušené možnosti :) A jak vidím tak ani Android v tomto není výjimkou.
drobicek
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 20, 2012 5:41
Zařízení: mda vario aka wizard-qtek9100

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drobicek »

jenom se připomínám,mohl by někdo vyzkoušet,jestli funguje na NOTE2 nahrávání hovorů třeba pomocí total recall nebo i jiného tak,aby to bylo automatické a funkční slyšet obě strany?
Neví někdo jestli bude pouzdro na ruku tak jako třeba pro S3?
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

mustax píše:Díky za reakci,ale ty videa jsem samozřejmě viděl. Možná pro lepší pochopení toto video. Mám stejný problém. To přece nemůže být normální. http://www.youtube.com/watch?v=tgFLb8bTnXY&sns=em" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady máš návod na fix problému: http://www.youtube.com/watch?v=tPqGw297 ... plpp_video" onclick="window.open(this.href);return false;

- v principu se jedná o snížení "přijímací citlivosti" SPenu
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů