Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kunki »

No možná bude nějaký lehčí způsob, ale já jsem si to vždy překontroloval podle KIES (Program od Samsungu).
Po připojení mi to vždy ukázalo jaký je v telefonu FW a za ním v závorce by mělo být (XEZ - pro volný prodej, VDC- telefon od Vodafone CZ, O2C- O2 a TMZ - T-mobile)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Zobrazí se to i po naťukání nějakého magického kódu do dialeru, teď nemám čas to hledat. Ale na nálepce na krabičce nebo z údajů co jsou vzadu pod krytem se mi to na Note vykoukat nepodařilo a Mironet na krabičku natvrdo nalepil svojí nálepku, kde byl český produktový kód. Jako beru že někdo prodává šedivky, pokud to na rovinu řekne, ale Mironet kolem toho mlží, na shopu mají český produktový kód, nalepí ho na krabičku a pak je vevnitř šedivka, to je od takové velké firmy, co se snaží tvářit jako seriozní prodejce, dost podpásovka, celkem to nechápu a přijde mi, že to nemají zapotřebí.
Had_CB
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv kvě 15, 2008 15:21

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Had_CB »

k výdži a nabíjení

včera odpoledne po čtvrté hodině SGN2 rozbalen a zapnut, baterka ukazovala 53%, následoval celkem silný provoz, nastavování, objevování, instalace, synchronizace, čtení, videa, zkušební navigování, tu ta tam nějaký hovor, celou dobu wifi a 3G.
v půl dvanácté, tedy po cca sedmi hodinách, SGN2 odložen se stavem baterky 15 %.
po probuzení v půl osmé ráno 13 %, pak běžný provoz, hovor, synchronizace a čtení e-mailu, web, po hodině a půl se nout vypnul.
na z poloviny nabitou nezformovanou baterku je to imo velmi slušný výsledek.
následovalo úplné vybití v download modu, po deváté vypnutý přístroj připojen k nabíječce, do plného nabití cca 4,5 h.

nabídka, že za 14.200,- přenechám rozbalený šedý Galaxy Note 2 z oficiální T-Mobile distribuce, telefon rozbalený, příslušenství zabalené, s plnou zárukou. oobní předání v praze, trvá.
break
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 19, 2012 13:39
Zařízení: HTC

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od break »

Škoda, že nejsi z Brna, už by ses ho zbavil:)
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

a) CSC kód - Consumer software customization, geografické území, pro které byl telefon vyroben. Určuje nastavení pásma - rádio/GPS/ a a tedy také pro aplikace, na těchto modulech závislých. Taktéž určuje a vymezuje aplikace v GooglePlay na ty, které jsou určeny/nejsou určeny pro danou oblast.
CSC se vyvolá syntaxí *#272*IMEI#. Takže musíte znát IMEI telefonu. IMEI rychle >>> *#06#
Někde to nefunguje, pak tedy *#1234#
Změna CSC (v rámci Evropy) neovlivňuje v podstatě funkci telefonu, pouze KIES Vám řekne že nemusíte mít řádnou další aktualizaci dostupnou.
Dnes ale jde vše rychle obejít a to i v různých servisech či u "různých prodejců" skripty, které umí hravě CSC měnit (podobné jako tohleto
https://play.google.com/store/apps/deta ... xlY3RvciJd" onclick="window.open(this.href);return false;
a tak se v tom hůře orientuje.
Krom CSC existuje také Product code - i když to má podobnou funkční závislost.
CSC rychle: *#1234#
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

dadula píše:Ahoj vsichni. Mam jeden pro nekoho mozna nejapny dotaz, podle ceho poznam sedivku. Podle sestaveni?
V dnešní době? Kdy ti umím změnit Product code během 10 sekund???
No tak, že zavoláš / zajdeš / do autorizovaného (výrobcem) servisu a sdělíš IMEI telefonu.
V krabici by také měl být řádný autorizovaný záruční list.
Tato rada se týká telefonu, který byl nadevší pochybnost pořízen mimo oficiální českou distibuci. Pojem šedivka pochází z dob raných prodejů a "více či méně důvěryhodných prodejních kanálů" - dnes by se toto označení takto - že se nad takto pořízeným telefonem kdosi pohoršuje - fakt používat nemělo, protože telefon z USA, GB, Francie, Německa není šedivka ve smyslu špatného, defektního, či neservisovatelného zboží ale je jen z jiné geografické oblasti a s výjimkou founů pro LTE pokrytí také řádně všude fungující.
Na druhou stranu - kupující by si taktéž měl uvědomit a zvážit, že telefon pořízený mimo oficiální českou distribuci může mít problém s aktualizacemi přes KIES a možná se záručním plnění.
Tudíž: telefon třeba z Amazonu je také jistě z řádné distibuce (pro Německo, Francii, UK, apod) ale se záruční reklamací - pokud by místní Britex anebo Setos či kdo jiný nechtěl mít nic společného tak by se musel poslat k prodejci a do zahraničí a ten by to řešil svm kanálem. Což může býti opruz, že. Ale to je již na individuálním posouzení.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

a) K "formátování": moderní akumulátory LI-Ion a nejnovější LI-Pol již netrpí paměťovými efekty a proto ono dříve známé "formátování" nabít a vybít do nuly a naplno párkráte za sebou zde nemá žádný, naprosto žádný význam, ba spíše negativní. Je to historický pozůstatek. Naopak - vybití do nuly je špatně a vyvarujte se toho. Pokud telefon nahlásí potřebu nabíjet (vyhodnocovací software) : šup s ním do nabíječky, ale ještě není zcela na nule - kvůli technologické ochraně akumulátoru. Vybitím na nulu - tedy užívání founu až do mrtě - se akumulátor ničí podstatně rychleji >>> klesne rapidně počet nabíjecích cyklů.
b) když už jsme u toho, další mýtus: což je rada, která říká, že pro dosažení 100% nabití akumulátoru je potřeba po skončení nabíjení telefon opakovaně zapojovat a vypojovat do nabíječky. Tento "nápad" vznikl po zjištění uživatelů, že pár minut (sekund) po vypojení z nabíječky najednou telefon ukazovuje méně, než 100 % kapacity akumulátoru. To vše ale proto, že dnešní moderní telefony po úplném nabití nabíječku “interně odpojí” a začnou rovnou energii brát z akumulátoru.
Po vystrčení nabíjecího kablíku je tedy načtena správná a korektní hodnota, která se často mohla blížit oněm 90, 95%. Takhle to tedy nedělejte, pokud chcete svůj akmulátor uchovat co nejdéle v řádné kondici.
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Grimley »

Tak už jsem cca 30 minut šťastným majitelem NOTe II titanium grey :) (nemůžu si pomoct, ale ta šedá je stejně lepší :lol: )

Pár prvotních poznatků:

Čekal jsem asi 20 minut v T-mobu, než na mě přijde řada, a tak jsem si chvíli hrál s vystavením NOTE II. Myslel jsem, že mě vomejou, měli tam nějakou divnou verzi (v angličtině), totálně zasekaná a S-Pen reagoval hodně pofidérně, avšak na mnou zakoupeném je práce s S-pen radost , telefon bez záseků, plnulost, dokonalost, prostě super :)

Když jsem si zkoušel osahat v prodejně vystavený kusy, říkal jsem si, jak špatně půjde používat jednou rukou (kvůli zabezpečovacímu zařízení nebylo možný ho dokonale uchopit), ale v ruce mi sedí jako malina a to nemám nijak hampulácký ruce.

Jediný, co bych zatím vytknul, ale už jsem si na to zvykl a nepřijde mi to, je, že displej mi přišel trochu rozmazanej (přecházím z SGS I ) ..asi to bylo způsobený velikostí displeje nebo nevím, ale pecka

Hodně se mi taky líbí možnost třídit si poznámky do složek .. a ten S-Pen ... prostě pecka... :)) jdu objevovat dál :D
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

Dotaz (po zkušenostech s desktop sw pro iphone a WP): lze jeden Samsung smartphone použivat s instalací KIES na více než jednom počítači? Jinými slovy - jednou použít kvůli něčemu na desktopu, jindy třeba na notebooku? Nebo je to opět svázané pouze s jednou konkrétní instalací a jedním konkrétním PC? Díky předem za objasnění:)
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Grimley »

Samsung KIES funguje pro všechno :) není to uzavřený jako Apple, pokud jsem pochopil tvou otázku ... i když s tím KIESEM je kříž a někdy nefunguje vůbec :tlem:
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

Takže nevadí, pokud se napojím Notem jednou na jeden a jindy na jiný počítač s instalacemi KIES, chápu to správně? A ješte prosím jeden dotaz - aktualizace lze jen přes KIES, nebo i OTA? Případně která metoda je lepší?
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Aktualizace jde přes KIES i OTA. Připojit se můžeš na jakémkoliv PC s KIES...
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Lupus píše:Takže nevadí, pokud se napojím Notem jednou na jeden a jindy na jiný počítač s instalacemi KIES, chápu to správně? A ješte prosím jeden dotaz - aktualizace lze jen přes KIES, nebo i OTA? Případně která metoda je lepší?
Oba aktualizační kanály jsou pro aktualizace rovnocenné. Pouze KIES slouží )anebo je lépe použít) pro větší aktualizační objemy dat - balík (obvykle celý nový #firmware), kdežto akčnější OTA slouží obvykle pro maličké až drobnější aktualizace (odstranění nějakého bugu, bezpečnostní záplata, posílení stability čehosi, a tak - a proto obvykle přes OTA těch pár mega můžeš stahovat i přes 3G aniž by to zruinovalo tvůj datový tarif či jsi přešvihl FUP.
dadula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 14, 2012 6:43
Zařízení: samsung galaxy S2 > NOTE2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dadula »

Dekuji za odpovedi na tema sedivka. Koupil jsem ho pres Alzu, tak to snad sedivka nebude, ale clovek nikdy nevi. Navic jsem si az po rozbaleni vsim ze tel. byl uz rozbalen. Pecetni nalepky byli dve na sobe :'(
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Alza rozhodne sedivka neni.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

hewlett píše:
Lupus píše:Takže nevadí, pokud se napojím Notem jednou na jeden a jindy na jiný počítač s instalacemi KIES, chápu to správně? A ješte prosím jeden dotaz - aktualizace lze jen přes KIES, nebo i OTA? Případně která metoda je lepší?
Oba aktualizační kanály jsou pro aktualizace rovnocenné. Pouze KIES slouží )anebo je lépe použít) pro větší aktualizační objemy dat - balík (obvykle celý nový #firmware), kdežto akčnější OTA slouží obvykle pro maličké až drobnější aktualizace (odstranění nějakého bugu, bezpečnostní záplata, posílení stability čehosi, a tak - a proto obvykle přes OTA těch pár mega můžeš stahovat i přes 3G aniž by to zruinovalo tvůj datový tarif či jsi přešvihl FUP.

OTA aktualizace nejsou omezeny velikosti. Bezne jsou to soubory kolem 400mb. Pres kies se ale i u malych aktualizaci stahuje cely obraz rom a diky tomu se aktualizaci pres kies se taky ztraci Root, kdezto pres OTA ne.
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kunki »

Zdravím, tak už mi také poštou dorazil bílý Galaxy Note 2.
Musím říct, že nic lepšího jsem zatím neměl a to jsem toho vystřídal.
Tenhle víkend se nezastaví 8-)
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

@kome:
V podstatě jak to píšeš je to v pořádku, ano.
Když už jsi to "rozšířil" na root práva a následně na ztrátu těchto práv tak to doplním dočista: čistě technicky vůbec nezáleží na zprostředkovatelské cestě, jakou "cestou" dopravíš firmware do telefonu, ale jaké firmware tam dopravuješ a jak toto firmware zachází s již instalovanými soubory v telefonu - v tomto případě s oblastí stock recovery (či CVWM recovery v případě rootu).
Root práva ztratí uživatel primárně nikoliv tím, že "cosi jako obraz ROM" nahraješ přes KIES -ale proto, že to cosi - v tomto případě celá stock ROM - přepíše původní kernel i recovery (když jsi na root právech tak se jedná o některou formu CWM recovery) a nahradí ji stock recovery partition a stock kernelem a pak pozbudeš root práva.
Root práva obvykle (existuje cesta jak tomu zabránit) ztratíš i když stock ROM (tedy výrobcem oficiální podepsaný software) nahraješ přes ODIN.
OTA update nepřepisuje tuto oblast a proto nedojde ke ztrátě root práva - ale není to tím, že uživatel použije OTA kanál, alébrž že daná aktualizace není celou stock ROM a tedy nevymaže custom recovery a nenahradí ji svou.
dadula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 14, 2012 6:43
Zařízení: samsung galaxy S2 > NOTE2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dadula »

To : mberdych Taky si to myslim, ale ty nalepky me vydesily. Ma nekdo taky pecetni nalepky dve na sobe?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Dvě nálepky na sobě by mne neděsily, jak a odkud zabezpečí prodejce dovoz výrobku je v podstatě jeho věc. Otázkou je, jak řeší záruční a pozáruční servis (tady by volné pole k výkladu mít neměl, to je určeno>>> tedy také zdali tam máš originál český záruční list, český návod k použití, prohlášení o shodě CE ..
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů