Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

@ZiChius: lag ve hře Asphalt 7 je znám - skutečně existuje. Asi by to snad chtělo, aby vývojáři poněkud zoptimalizovali deviceconfig pro procesory Exynos. Zajímavé ale je, že i v této hře (hraní na SGNote 2) některé levely cukají, ale jiný jede naprosto bez problému. Není to tedy hrubým výkonem stroje, ale je to o optimalizaci hardware platformy SGNote 2 vs. tato hra. Totéž se tuším týká i Novy 3.
Jo - je ale velmi důležité, aby jste neměli aktivován režim Power saving! Stroj musí jít na plný plyn a nesmí být blokován jakýmikoliv optimalizacemi (a to i aplikacemi třetích stran) na šetření energií baterie.
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZiChius »

No jeden kolega jablečňák "ultras", co má snad celý jejich porfolio od iPodu nano až po MacPro ze začátku ohrnoval nos, že jako Samsung a pak ho nemohl dát z ruky :D
Ale ještě poznámka k multi-windows, mně jede od začátku, takže česká distribuce už má novější verzi ROM.
Ještě bych zmínil kvalitní audio výstup, který je opravdu lepší než u SGII a díky 64Gb kartě si konečně můžu dovolit nahrazovat moji MP3 sbírkou flaců... mlask :)
PolarOffice je tam taktéž od začátku a funguje jak má.
Dále jsem si v dokopil kožené pouzdro za opasek od Brando, který je dělaný pro SGN1 a krásně tam pasuje.

> Hewlett - taky mě hned napadla mizerná optimalizace ze strany Gameloftu, power saving zkontroluju
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

To ano, ale nemůžeš očekávat, že člověk který ho má pár hodin napíše něco co tu ještě nezaznělo. Předpokládám , že s rostoucí skupinou uživatelů přibudou konkrétní dotazy a uživatelské recenze.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

hewlett píše:
kome píše:Co by jsi čekal. Většina vlastností a dojmů už tu popsáno bylo.
Většina vlastností a dojmů zde byla zatím popsána velmi, velmi malou skupinou lidí. To znamená, že pokud se telefon rozšíří >> více uživatelů >> více dojmů, postřehů, názorů, rad, doporučení >>> a to znamená, že je mnohem větší pravděpodobnost že se odkryjí věci dříve nepoznané, nepopsané (tedy i případné vady, apod) a bude mnohem větší (relevantnější) vzorek znalostí o SGNote 2. Je sakra rozdíl mezi informacemi od 1 až 3 lidí a mezi hromadnými dojmy.
Díky, přesně tohle jsem myslel ;-) Lidé taky nečtou jen jednu recenzi ale zajímá je názorů víc.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

@kome: Ano. Je tomu tak.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

@ZiChius: sice "protokolárně" (ve Windows) se telefon do PC připojí jako MTP/PTP, nikoliv jako USB Mass Storage (důvodem je již od ICS - tam se to ale u Samsungů ne vždy uplatňovalo a aplikovalo - změna interního filesystému/požadavky na stabilitu, zabezpečení a výkon systému, u JB by toto mělo býti standardem) - ale navenek je to ve Windows správci souborů z pohledu práce se soubory v PC vidět jako jakékoliv jiné zařízení s pamětí vnitřní (Phone) i extSD (Card) a proto pokud pracuješ se soubory tak je to zcela stejné, žádný rozdíl či omezení zde není. Tudíž uživatele toto nijak nediskvalifikuje a mrzet vůbec nemusí. Takže co tě na tomto "nemile překvapilo"? Tato vlastnost i v tomto vláknu byla popsána.
Jiné to je s dopadem změny filesystému na instalaci aplikaci a jejich dat na extSD - tyto se již obvyklou@dříve známou cestou nedají standardně přesunout na ext.SD.
Prosím, pokud můžeš/chceš: písni #základního pásma a verzi sestavení tvé ROM ...
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Nová Swype beta 1.3 s prediktivním textem pracuje na SGNote 2 @ JB 4.1.1. - ale je to beta, takže není zatím nativní součástí ROM na SGNote 2.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

Tak jsem dnes stornoval objednávku (na přímý telefonický dotaz dodavateli ohledně termínu zněla odpověď "někdy přiští týden, ale může to být klidně až v pátek") a dal šanci Mironetu, který se zaklíná, že v pondělí bude pro mě jeden kousek k osobnímu odběru - informace z webu/objednávky i na přímý telefonický dotaz. Nezbývá než doufat, že tomu tak skutečně bude.

BTW, ještě jsem testoval T-Mobile přes hotline, sice mají bez problémů Note II na prodejnách, ale tak nějak vyhýbavě z nich lezlo, že tam něco dohrávají svého. Reálně nemám ověřeno, ale raději si ty dva dny počkám než pak mít případně problémy s aktualizacemi.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

Tak do Comforu v Jihlavě před chvilkou dorazili tři kousky :) a v pondělí další dva :)
Hurá,hurá.. navíc je mají levněji než u konkurence.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

V případě Mironetu pozor na původ, Mironet už nějaký čas celkem systematicky prodává šedý dovoz a a navíc to moc nechce přiznat, ale ceny, které si účtuje, odpovídají spíše oficiální distribuci. I když u Mironetu je snad slušná šance, že tu budou i za dva roky a budou skutečně schopni provést opravu.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

Fuj,pokud má šedý dovoz tak nebrat.. Mě bylo divné hned že je má nějak brzo.
Pak to oficiální servis neopraví,musí to opravit prodejce což není moc dobré. Navíc ti mužou zamítnout skoro jakoukoliv reklamaci a pomuže jen soud..
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Zajímalo by mě, kdy bude mít Note 2 Vodafone :( JInak jak dlouho vám vydrží baterie při hodně intenzivním používání?
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

No takže Mironet se vyřešil sám od sebe, anžto mi volal přímo pán z prodejny, že jsme odbouchli objednávku dva lidi v podstatě současně a měl by pro mě už na ponděli jen bílou variantu, což jsem využil a rovnou stornoval celou objednávku (díky za varování). Obnovil jsem u původního eshopu a budu holt čekat a čekat a čekat........................
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Mironet je schopnej prodat to i s UK nabíječkou
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

Igoreso píše:Tak do Comforu v Jihlavě před chvilkou dorazili tři kousky :) a v pondělí další dva :)
Hurá,hurá.. navíc je mají levněji než u konkurence.
Díky za tip:) Objednáno u Comforu telefonicky, potvrzení už došlo mailem, v pondělí by mělo být k vyzvednutí u nás na pobočce. Ale cena je standardní, s čímž jsem počítal. Tak snad už to vyjde...
veiperino
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 09, 2012 10:26
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veiperino »

Igoreso píše:Fuj,pokud má šedý dovoz tak nebrat.. Mě bylo divné hned že je má nějak brzo.
Pak to oficiální servis neopraví,musí to opravit prodejce což není moc dobré. Navíc ti mužou zamítnout skoro jakoukoliv reklamaci a pomuže jen soud..

A není Ti divný, že jsou tak brzy v Comforu, jak tu uvádíš a děláš jim již třetí den reklamu? :wink: Nevím co je špatného na "šedivce" pokud opomenu jediné...Záruka. A i tu mohu uplatnit u prodávajícího ze zákona.
Tel. jsem kupoval před 16dny v Německu a jediný problém vidím v poštovném v případě závady(snad se tak nestane). Krom toho jsem si nevšimnul na stránkách, že se jedná o CZ distribuci(pokud jsem to nepřehlédnul :-)) a cena 16tis. také není zrovna odvaz. :lol:
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirek158 »

TMASKA píše:jedou ti multiokna ? uz od zakoupeni nebo jsi aktualizoval ? dik za info
Ahoj, zrovna jsem to vyzkoušel a vše funguje na jedničku Zrovna tiodepisuju pomocí S penu NÁDHERA. Oficielní distribuceČR
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZiChius »

hewlett píše:@ZiChius: sice "protokolárně" (ve Windows) se telefon do PC připojí jako MTP/PTP, nikoliv jako USB Mass Storage (důvodem je již od ICS - tam se to ale u Samsungů ne vždy uplatňovalo a aplikovalo - změna interního filesystému/požadavky na stabilitu, zabezpečení a výkon systému, u JB by toto mělo býti standardem) - ale navenek je to ve Windows správci souborů z pohledu práce se soubory v PC vidět jako jakékoliv jiné zařízení s pamětí vnitřní (Phone) i extSD (Card) a proto pokud pracuješ se soubory tak je to zcela stejné, žádný rozdíl či omezení zde není. Tudíž uživatele toto nijak nediskvalifikuje a mrzet vůbec nemusí. Takže co tě na tomto "nemile překvapilo"? Tato vlastnost i v tomto vláknu byla popsána.
Jiné to je s dopadem změny filesystému na instalaci aplikaci a jejich dat na extSD - tyto se již obvyklou@dříve známou cestou nedají standardně přesunout na ext.SD.
Prosím, pokud můžeš/chceš: písni #základního pásma a verzi sestavení tvé ROM ...
Možná jsem něco přehlédnul, ale odmítal se mi přes PC na SD kartu zkopírovat soubor větší než 4 GB i přes xFAT formát karty a navíc skoro u každého multimediálního formátu "otravuje" s dotazem, jestli to opravdu nechci překonvertovat, nebo jen zkopírovat, trochu to ještě otestuji, ale zatím zlatej USB Mass Storage...

Jinak mám N7100XXALIH a JRO03C.N7100XXALJ1
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

veiperino píše:
Igoreso píše:Fuj,pokud má šedý dovoz tak nebrat.. Mě bylo divné hned že je má nějak brzo.
Pak to oficiální servis neopraví,musí to opravit prodejce což není moc dobré. Navíc ti mužou zamítnout skoro jakoukoliv reklamaci a pomuže jen soud..

A není Ti divný, že jsou tak brzy v Comforu, jak tu uvádíš a děláš jim již třetí den reklamu? :wink: Nevím co je špatného na "šedivce" pokud opomenu jediné...Záruka. A i tu mohu uplatnit u prodávajícího ze zákona.
Tel. jsem kupoval před 16dny v Německu a jediný problém vidím v poštovném v případě závady(snad se tak nestane). Krom toho jsem si nevšimnul na stránkách, že se jedná o CZ distribuci(pokud jsem to nepřehlédnul :-)) a cena 16tis. také není zrovna odvaz. :lol:
Na konkrétní dotaz ohledně distribuce mi bylo sděleno, že se jedná o ČR distribuci. Čemuž napovídá i cena.
dadula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 14, 2012 6:43
Zařízení: samsung galaxy S2 > NOTE2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dadula »

Ahoj vsichni. Mam jeden pro nekoho mozna nejapny dotaz, podle ceho poznam sedivku. Podle sestaveni?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů