Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Mam jeden postreh. Dnes jsem vice poslouchal hudbu a rozdil v kvalite proti Galaxy Nexusu je propastny ve prospech Lumie. Porad jsem si rikal, ze GN bud hraje mizerne a nebo jsem hluchej, ale nemel jsem srovnani, takze jsem to neresil. Mam dost slusny sluchatka (Bose MIE2) a u iPhonu a BB mi prislo, ze hraji vazne spickove a na GN se mi to zdalo takovy mdly. Lumie hraje naprosto fantasticky. Je to muj laicky poslech, ale ten rozdil je vyrazne slyset. Krome toho je hlasitost na Lumii vyssi, takze nemusim tavit volume naplno a stale mam rezervu.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

Dovolím si opět přihodit pár poznatků, tentokrát po víc jak týdnu s Lumií 900.

Plusy
+designově podle mne stále patří k tomu nejlepšímu co na trhu lze najít, i když 800 je podle mne ještě o dost hezčí (to zaoblení displeje, krytka konektoru..)
+ displej je velmi povedený, oproti 800 je znatelně lepší, i když třeba bílá oproti iphone stále není bílá (zas ale mi iphone přijde celkově víc přepálený, méně věrný barevně), navíc je krásně čitelný na slunci, displej se mi skutečně moc líbí. Malé rozlišení mi vůbec nevadí.
+ mapy od Nokie, Navigace a obecně aplikace od Nokie
+ velikost displeje je pro mne to pravé, 800 je mi malá
+ rychlost, reakce, prostě WP7
+ foťák není sice supr zázrak, ale pro moje potřeby ho hodnotím kladně
+ dobře se drží v ruce
+ celkově takový ten nepopsatelný dobrý pocit z fungování/ovládání telefonu

No a teď k tomu co mne nepotěšilo:
- konektor nahoře jsem si zvykl, u 800 jsem nadával na krytku, ale nakonec jsem to přehodnotil a vůbec mi nevadila. Co mi stále vadí je to, že je téměř nemožné použít univerzální držák na telefon v autě kvůli tomu jak jsou umístěná tlačítka. Mám univerzální držák a kabel už asi 5 let a nikdy nebyl důvod ho měnit, nebo kupovat nějaký speciální, ale ať dám 900 do držáku jakkoli vždy mi to mačká alespoň jedno tlačítko...
- Co mne začalo brzy HODNĚ vadit je chování senzoru na otáčení obrazovky (gyro nebo jak se to jmenuje). Normálně jedu v autě a navigace se otáčí tam a sem jak divoká. Samozřejmě když se otáčí, tak se nelze dívat kde je odbočka. A že se skutečně otáčí při každém zhoupnutí silnice. Moje HD7 se se stejnou navigací a na stejné trase ani nehne. Ani s 800 si nepamatuji, že by to byl výrazný problém. Navíc to nedělá jen v autě, člověk chytne telefon, zapne a displej je prostě špatně a trvá mu, než mu to dojde.
- Co je naopak velmi podobné 800 je divné chování světelného senzoru, nemůže se rozhodnout jakou úroveň nastavit, na slunci mu dost dlouho trvá než se rozsvítí.
- i nejtišší hlasitost je na můj vkus moc hlasitá, v kanceláři naprosto nepoužitelné a musím mít stále jen vibrace, což mi nevyhovuje
- co mne vysloveně zaskočilo, z WP7 vůbec neznám je to, že telefon mi za týden už dvakrát zamrzl, nechtěl jsem tomu vůbec věřit, ale prostě přestal reagovat na cokoliv, včetně podržení zap/vyp tlačítka. Naštěstí se po chvíli sám restartoval. Vždy se to stalo v navigaci Navigon, takže třeba je to chyba aplikace, ale zase Navigon používám víc jak rok na různých WP7 telefonech a nikdy nezamrzl.
- telefon je fyzicky velký a těžký. Čekal bych že v dnešní době se jim to podaří vměstnat do daleko menšího těla, viz plýtvání místa kolem displeje, tloušťka třeba ve srovnání např. s Galaxy S3...

Celkově musím přiznat, že moje dojmy jsou rozporuplné. Po 800 jsem se na 900 vyloženě těšil, říkal jsem si, že to bude to pravé, ale nakonec mne 900 nepřesvědčila. Ty chyby senzorů mne skutečně hodně otravují.
I pokud odhlédnu od blížícího se WP8, tak kdybych si měl dnes vybrat, oželím pěkný displej a půjdu do 800, která je prostě hezčí, a nepamatuji si, že by mi tam tak vadily ty chybky.

Abych nekončil negativně telefon je to stále pěkný a když jsem si na chvíli vzal do ruky dnešní "špičku" Samsung Galaxy S3 s odporem jsem ho po pár minutách odložil - hnusné plasty, málo jasný displej, rychlostně v běžných věcech stejně rychlý jak 900 a prostě android je...no...android...
karel_e71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 04, 2011 8:13
Zařízení: sgs

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel_e71 »

Nemate nekdo americkou lumii od AT&T? Funguje v Evrope normalne? Jak kste resili odblok?

Maji ji tady cca za 250 USD...
Uživatelský avatar
Dragi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř srp 08, 2012 6:18
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 625
Bydliště: Kravín n. Vlt.

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragi »

O odbloku nevim nic,ale za tu cenu... vždyť je to o polovinu levnější než tady v čr...
karel_e71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 04, 2011 8:13
Zařízení: sgs

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel_e71 »

Taky by zajimalo jestli ty frekvence jsou stejny apod.
Uživatelský avatar
Dragi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř srp 08, 2012 6:18
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 625
Bydliště: Kravín n. Vlt.

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragi »

Podle toho co píšou na mobilmanii by měli být frekvence v poho. V Americe je frekvence 1900MHz- OK
U nás je frekvence 1800MHz- OK
Spíš bude chtít odblokovat do všech sítí,... 8-)
karel_e71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 04, 2011 8:13
Zařízení: sgs

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel_e71 »

Co tak koukam na ebay, tak se prodavaj unlock kody za 15 dolaru, ale vzdy u toho pisou operatora (asi od ktereho by mel tlf pochazet), coz moc nechapu proc.
Uživatelský avatar
Dragi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř srp 08, 2012 6:18
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 625
Bydliště: Kravín n. Vlt.

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragi »

Teď jsem se koukal a unlock ti udělají v servisu,nevim jestli přímo tento typ,ale snad jo.Chce to se poptat...a halvně nechápu jak ty ulock kody do toho telefonu budeš dávat nebo kam je budeš psát...
karel_e71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 04, 2011 8:13
Zařízení: sgs

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel_e71 »

Ja ted zagooglil a vyplyva mi z fora ATT, ze mininalne do 8.rijna zadnou lumii od nich nikdo neodemkne. Ze by to kody odemykaci museli poskytnout oni sami, ale to neudelaji, protoze maj exkluzivitu do te doby.
Uživatelský avatar
Dragi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř srp 08, 2012 6:18
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 625
Bydliště: Kravín n. Vlt.

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragi »

Tak si musíš počkat, :tlem: třeba ještě spadne v ceně...Nebo si ji kup tady v ČR
karel_e71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 04, 2011 8:13
Zařízení: sgs

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel_e71 »

To uz pockam na wp8 :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak kupodivu posledni firmware 2175.2503.8779.12301 resi vsechny zname neduhy Lumie 900.
Maxpayne
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2012 9:01
Zařízení: Galaxy Note 2

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Maxpayne »

a to su ake? :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Pry naruzovele fotky a mozna jeste neco.

Jinak nezkusil byste nekdo odchytit pomoci Fiddleru behem aktualizace adresu cab souboru s Nokia 8779 firmware a Microsoftim 8779 OS updatem? treba htcjirka, pro toho by to nemusel byt problem :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,fotky(klasika),lepsi rekace senzoru stmivani apod..
Ja uz bohuzel aktualizoval vcera..
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

porad je mozne rollback na zalohu a dat to znova + odchytavat packety :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pry naruzovele fotky a mozna jeste neco.
Pekne je kdyz se foti a ruzovy flek tam je,cvak a je pryc :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Prototyp vystaveny ve Finsku ukazuje jasne,ze i Lumia 900 mela mit puvodne stejne hezky zakriveny displej jako Lumia 800..(akorat tam vubec nevidim diru na sluchatko)

Obrázek
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Kedže tak pozerám v tejto diskusií sú trochu staršie príspevky mám otázku na Používateľov Nokia Lumia 900...či všetko beží ako má a jednoducho či nie sú nejaké problémy.
Rozmýšľam som nad HTC 8S z WP8 ale ta pamäť ma odradila, kedže som zvyknutí aspoň na 8GB pamäte na Appky a tak. Takže sa teraz rozhodujem či kúpiť Lumiu 800 alebo 900. Celkovo sa mi zdajú telefóny rovnaké a pre oba by som mal využitie.
Takže ako vám frčí vaša Nokia L900? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Lumie 900 ti oproti Lumii 800 nabidne mnohem lepsi kvalitu sluchatka pro hovor/vyrazne lepsi hlasitost,plnohodnotnou matici displeje a ne pentile jako Lumii 800.Rozdil je znatelny nejen ve viditelne mrizce,ale i barevnemu podani svetlejsich barev, dobre je to znat i na bile,kde u Lumie 800 je bila mirne barevne zbarvena.Na micro USB konektor nebudes muset porad odklapet dvirka( ze jsem jich uz uzivatelum vymenil,dale krytka i obcas prekazi nejen v aute apod.),vetsi baterie je na vydrzi znat.Pak uz jsou to nedulezite veci jako predni kamerka pokud nekdo chce pouzit videohovor se Skype.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů