iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Dnešním dnem byl oficiálně v České republice zahájen prodej tohoto telefonu:.

Podrobné specifikace zde

Telefon jak všichni asi víte, je nabízen ve dvou barevných provedeních: Černý/břidlicový a Bílý/stříbrný a třech typech kapacity: 16GB, 32GB a 64GB.
Momentální situace:
T-Mobile má, nebo spíše měl skladem verzi je 16GB, Vodafone verze 16 a 64GB. Telefony jsou dnes již prakticky vyprodané a čeká se na další zásilky, které budou až za ca 3-4 týdny. Toto se týká bohužel i Apple Store CZ. :-( .



Apple iPhone 5: Evoluce místo revoluce (první dojmy + videorecenze)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xW36mw-jriU[/youtube]
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jettero »

Chtel jsem se te zeptat, tvoji starou 4sku prodavas? Nebo jsi poslal dale?
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Toto téma nemá co dělat v sekci HTC One X.. Přesunuto
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od uni »

Nemám potíž s cenou iPhone 16,5k, dobře (16GB model), ale mám problém s příplatkem 5k za 48GB kapacity navíc. Daná cena za 64GB model byla vysoká i před tím, ale byla to cena za exkluzivitu, 64GB+ ostatní modely jen tak nenabídly, dnes je to +1k za SDXC kartičku s již širokou podporou (navzdory ofic. specifikacím výrobců přístrojů..:-/ ). Zde jsem čekal, že Apple dostane rozum a nastaví rozumné cenové odstupy mezi modely. Ale ne, udělal z kapacity rýžovač prachů:-( A s tím mám problém, zvláště, když tam potřebuji narvat ALAC/FLAC soubory...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Tomu bohužel bylo vždy tak. Rozdíl mezi 16 a 32 GB verzí byl tuším u iPhone 4 100 USD a nyní je to 2.500 Kč. Také jsem čekal, že konečná cena 64GB bude pod 20.000. Ala jak byly zveřejněny ceny v Německu, bylo to jasné, že magická hranice bude překročena.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davedroid »

Ach jo, ted uz asi 5ku 64GB cernou nikde nesezenu, co? nebo mate nejaky tip? vodafone vyprodany, Tmobile vyprodany, Apple taky nic nema:-(
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Hm, já jsem jí mohl mít, ale odmítl. :-( . Zkus objednat přímo na lince operátora ve Vodafone!
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davedroid »

No jo, ale kdyz je VF nema skladem ani na eshopu, tak i kdybych si ho ores linku objednal, tak mne stejne zaradi nekam do fronty a budu cekat az prijdou, ne?:-(
slash2
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 06, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od slash2 »

Jsem se tesil jsem se jak druhy den rano prijdu do Vodafone a koupim si ho, ale ona kazda prodejna mela tak 5kusu co to vypada, hned to bylo pryc. Rekli mi ze az za mesic, no a to bude mit uplne ten samej scenar, ted se na vsechny nedostalo tak se to vyproda i pak behem jednoho dne :tlem: tohle apple moc nezvladl...

jinak se chci zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti se spigen a popř. jaké, díky 8-)

Kód: Vybrat vše

www.spigen.com
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

I když jsem já sám čekal přes 7 hod. bez efektu, tak si asi dovedu představit tu paniku a tlačenice, kdyby Vodafone oznámil, že mají telefonů silný nedostatek. :evil:

EDIT: Věřím, že poptávka ze strany Vodafone byla výrazně větší, protože dát na půlnoční očekávanou akci několik desítek ks je děs.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Normalni clovek "nehroti" cekanim na telefon v nejake fronte.
Mnozi vyvadi s dostupnosti,jako kdyby ta obycejna krabicka byla dulezita jako jidlo,leky ci jine zivotne dulezitejsi veci :roll:
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od xax41 »

Ja mel petku 64GB rano v den zahajeni prodeje kdyz jsem prisel do prace uz pripravenou v obou barvach.-))) Bilou jsem hned vratil.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Chapu to, chces novou hracku a idealnr hned, mam to stejne a je jedno jestli jde o iphone, lumii ci cokoli jineho :-) Akorat se to nekdy prodrazi :-)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

V tomto plny suhlas s Jirkom, nie som ziadny fanatik, aby som cakal hodinove fronty pred obchodom. novy iPhone kupim niekedy v novembri rovno z Apple store :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Kdo nezažil, nepochopí. Mě taky kdysi přišlo na palici, že lidi šílej na nějakým koncertě, když prší a oni tam mrznou, zatímco jiný si to pustí v ušáku na CD a popíjí k tomu koňáček a kouří doutníček. :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

No srovnavat to s koncertem je hodne odlisne az uplne mimo,to se na me nezlob,jak te mam rad chlape..
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od jjiirrii »

1. Uvažuji o iPhone 5. Chtěl bych se zeptat vlastníků tohoto founu, jestli podporuje GSM Banking (od Raiffeisen). Ptám se proto, že teď mám Samsung Galaxy Nexus s Androidem 4. Ten to sice v sobě má, ale nefunguje korektně. Při obdržení certifikační zprávy z banky mi android nahlásí chybu a abych si zprávu přečetl musím jej restartovat, což mě přivádí k šílenství. Odeslat požadavek přes GSM Banking z něj nejde vůbec (zjištění zůstatku, platba, odemykání/zamykání platební karty - nic) Jestliže tedy někdo používáte kombinaci iP5+Raiffeisen napište prosím jestli to funguje.
2. V tomto fóru to bude asi dopředu jasné ale zeptám se na názor. Šli byste do iP5 nebo do nového WP8, který se začne prodávat na konci října?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Ano, iPhone podporuje GSM banking. Nicméně praktické zkušenosti nemám, nikdy jsem to nepoužíval.
Mám přímo aplikaci Servis 24. 8-) .
Jinak zmiňuješ dva operační systémy, IOS a WP8. Každý systém je trochu jiný, oproti Androidu jsou určitě stabilnější.
Také bych si položil otázku, které "železo" se ti líbí víc? Mě se např. docela líbí Lumia 920, ale už je to přece jen větší kus.
iPhone 5 je nádherný - respektive:
1) Zpracování na 100%, je opravdu vymazlený
2) Excelentní rychlost, daná perfektním provázáním IOS s jedním přístrojem.
3) Vynikající display, já osobně mám daleko raději IPS, než OLED technologie.
4) Dokonalý support
WP neznám, ale věřím, že jeho budoucnost je v dokonalé provázanosti s klasickým PC + Windows, které má na trhu drtivou převahu. :-)
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Re: iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od fido_cz »

GSM banking je softwarova zalezitost, tak by to melo byt stejne jako na mem IP4 s OS6. Mam taky Raifku a funguje to v pohode.
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

iPhone 5 : Všeobecná diskuze

Příspěvek od jjiirrii »

Děkuji za odpovědi.
Android mám dočasně, jsem spíše nakloněn k WP, které jsem již používal a před tím WM. Ale naštvali mě v Mrkvosoftu že přístroje WM7 nejdou upgradovat na WP8, tak jsem si chtěl osahat Android 4. Ten je sice promakaný, ale nějak se s ním nemůžu sžít tak půjde pryč. u iPhone se mi líbí výše zmiňované zpracování, displej a spousta věcí, ale nelíbí velikost. Jsem navyklý na velikost 4,5-4,7. Bude to těžké rozhodování, ale nějak to dopadne.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů