Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

O nejvyšší hlasitost mi nejde. Ale přijde mi to tak od 4 do 20 úrovně skoro totožné. Kdyby to dali do 10ti úrovní, tak udělají lépe.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Kdyz telefon pichnes do Zune, tak ti to nic neukaze - asi to uvolnuji po vlnach. Rikali, ze Tango bude dostupne vsem do konce Cervence, tak snad to dodrzi. Treba pro telefony ze souteze 100x Lumia jeste ani nebylo uvolnene podle webu Nokia:
http://www.nokia.com/global/support/sof ... ty/?page=3" onclick="window.open(this.href);return false;
klesk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 12, 2012 11:26
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klesk »

Zdravím,
mám Lumii 800 od Vodafonu a nejde mi nastavit seznam.cz jako default vyhledávač. To políčko, kde se vybírá Bing nebo Seznam tam nemám. Mám poslední aktualizace s teetheringem. Máte stejný problém nebo se to dá nějak obejít?

Druhá věc : více jak 41 nebo 45 aplikaci způsobí abecední vyhledávání mezi APPs (stejné jako v kontaktech). Když jsem odebrál pár aplikaci, tak se to dalo zpět, ale po restartu mobilu je to zpět :( Moc se mi to nehodí, nejde to nějak vypnout? Po forech jsem našel, že to je prostě BUG. Ale snad je nějaká finta.

Dík
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Neni to bug co se tyce poctu aplikaci a abecedniho seznamu.Da se to odstranit ale jen na odemknute/custom rom.
Seznam cz maji zahrnut do seznamu jen nektere ceske Lumie s urcitym product code.
Pjotrson
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 07, 2012 9:20
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pjotrson »

Mam Lumii primo od T-Mobilu a taky tam nemam moznost zvolit Seznam.cz, tusim, ze nikdo kdo ji ma z T-Mobile produkce :/ skoda
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tambor »

... stačí nahrát nebrandovanou ROM podle tohoto návodu a můžeš si nastavit Seznam jako vyhledávač ;-) Zvládnul jsem to i já, takže je to dost jednoduché :-D
http://wmmania.cz/clanky/navody/nokia-l ... e-unbrand/" onclick="window.open(this.href);return false;
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od grafic »

Můžete pls poradit, jak dostat videa do telefonu? Nejsem úplná lamka a zvládnul jsem různý SW úpravy, ale prostě Zune mi funguje asi nějak divně. Nemůžu dostat většinu do videí ani do kolekce, natož do founu.

Zune mi automaticky z nastavených složek filmy (AVI, MKV) nenačte. Ani po drop&drag do kolekce se nic neděje. Jen proběhne nápis, že dané video není podporované... Všude čtu, že Zune si formáty převede před nahráním do founu, ale u mě to jaksi nejde. Jsou to klasický seriálový AVI (640x320px, AVI, 25fr/s - Hvězdná brána, jeden díl cca 350MB), ale nejdou prostě žádný.

Může to být něčím v nastavení? Setkal se někdo s podobným problémem?

Předem díky za pomoc.

UPDATE: tak teda dost nemilé překvapení. Po půl roce jsem si chtěl dát do mobilu nějakej ten filmek a vopruz je kvůli tomu šílenej. Že telefon neumí přehrát všechny typy videí bych pochopil, ale že Zune neumí přechroustat všechny typy videí a ty si sám převedl, to už nechápu. Je to šílenej voser si to převádět manuálně. Zune už to pak jen skopíruje...
Jak jsem si na WP zvyknul, tak tohle fakt nemají dobře vyřešený. Zlatej android, kde jsem z uloz.to stáhnul avi, z titulky.com titulky a spustil. A to ty překrávače ještě klidně uměly posouvat titulky... Na WP nejenže nestáhnu, tak ani nespustím, na titulky ani nemyslím a i přes PC to není otázka chvilky... grrrr, snad to WP8 budou mít pořešený drobet líp, bo ať aspoň proboha updatnou Zune, že si zkoprimuje cokoliv sám. Furt píšou, jak je WP multimediální, ale tohle mi teda moc nepříjde.

Jak to řešíte vy ostatní? Stahujete filmy rovnou v nějakým formátu nebo ručně převádíte bo nekoukáte na mobilu?.)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Na mobilu na filmy nekoukám, ale co si pamatuju, tak jsem tam na zkoušku natáh jeden díl Futurami tušim z ulozto a bez problému mi to Zune načetlo i nahrálo do telefonu, takže netušim, kde by moh bejt problém.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

já teda taky nekoukám na mobilu, ale když jsem to zkoušel, zune mi přechroustal úplně všechno co jsem potřeboval.. rychle a bez problémů..
není to nějakej atipickej kodek, to tvoje avi?
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od grafic »

MS MPEG-4 Video v3 (DIV3) píče VLCčko:)

Mám tu pár dalších filmů (cca 10) z různých zdrojů (AVI, MKV) a Zune přechroupal ani jedno:/Divný.. ještě že na tom nejsem závislej:) a nepotřebuju na mobilu na nic koukat.

Ale prostě mě to překvapilo, že to není tak easy, jako téměř vše ostatní s WP.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

Problematika formátov videa je dosť obšírna a nebudem to tu rozpisovať len skratke nie je avi ako avi možu byť rôzne druhy kompresie VBR rôzny kontainer atd tak isto závísi ktorý program vytváral avi
obyčajne stači prehnať film cez soft avidemux všetko podstatné ohľadne nastavenia tohto programu je na nete treba googlovať
ja ked preženiem film cez avidemux tak ho zune berie v pohode to isté platí aj ked posielam filmy cez dlna do tv
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od grafic »

jj, něco málo jsem o tom taky přečetl. Používám VidCoder, který mi to taky převede, že to Zune bere a do mobilu už jen kopíruje. Nic méně stále je to šílenej vopruz. Převod 300mb videa (cca 42 minut) mi trvá 12 minut, pak ještě ručně zkopčit do kolekce a následně do founu.

Prostě to není easy a user friendly.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

wp8 už maj mít širší podporu videoformátů, bez nutnosti převodu (logické, když se media budou dát ukládat na microSD)
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

ani android a jeho prehrávače neprehrajú všetky avi niektoré proste treba upraviť
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Plánujem prechod na Lumiu 920. Avšak Lumie 800 sa radšej zbavím teraz, kým neklesne predajná cena. Takto 'stratím' len 100 eur, čo je ok.

Avšak WP7.5 je staré jadro a MS to ukončil. W8 a WP8 budú v mnohom lepšie - hlavne v migrovaní medzi zariadeniami. Napríklad aj nastavenia aplikácií môžu byť na SkyDrive a podobne.

Čo mi ale bráni predať mobil sú SMS. Jednoducho niektoré správy nesmiem stratiť.

Skúšal niekto tento nástroj?
http://www.wpxbox.com/backup-export-sms-wp/" onclick="window.open(this.href);return false;
papays
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát zář 21, 2012 17:40
Zařízení: Apple Iphone 5S 64GB

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od papays »

Koupil jem si na lumii tuhle ochranu https://www.gadgetshieldz.com/nokia-lum ... ields.html a musím doporučit ! poštovný free,do sedmi dnů to přišlo a kvalita super.aplikace taky jednoduchá
deglaser
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 26, 2007 7:52
Zařízení: LG G2 32GB

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od deglaser »

Mam k vám prozbu jde nějak zvětčit písmo hlavně u sms. Dále existuje nějakej prográmek na foto na celej displej u volání diky za odpověď.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne,pismo zvetsit nejde.
L_oupi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 04, 2012 19:34
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od L_oupi »

Zdravím, včera jsem koupil Lumii 800, zapnul a normálně šel zvuk, vyzvánění vyzvánělo. Pak jsem ho připojil k PC a stáhl aktualizace, od té doby nejde zvuk žádnej, nevyzvání, nehraje hudba, nic. Jen do sluchátek jdou zvuky, ale z reproduktoru ne
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Jinak u Windows Phone 8 uz velikost pisma zmenit jde stejne tak nastavit vysoce kontrastni rezim :wink:
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů