Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pipa »

Stále se operuje pentile maticí, mě by zajímalo jestli ti chytráci co pořád blekotaj měli moře vůbec v ruce, displej je to nejlepší co jsem měl zatím v ruce a bláboly o viditelnosti nějaké mřížky jsou blbost, to že černá není dost černá a bílá dost bílá? K smíchu, je to mobil ne nástroj pro grafiky. Nechci se toho nějak zastávat, ale na druhou stranu ani schazovat věci co fungujou dobře.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

Souhlas, mi Pentile taky u Note nevadí. Je krásně jemný i tak, rozlišení to dožene. Mi vadí u Note 2 že snížili rozlišení. Jinak ad zabarvení displeje, každý displej na každém přístroji má sklon být zabarvený k nějakému odstínu.
Jinak Pentile umí být samo i hnus jak jsem viděl u některých konkurenčních přístrojů. Je to o PPI.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Pipa píše:Stále se operuje pentile maticí, mě by zajímalo jestli ti chytráci co pořád blekotaj měli moře vůbec v ruce, displej je to nejlepší co jsem měl zatím v ruce a bláboly o viditelnosti nějaké mřížky jsou blbost, to že černá není dost černá a bílá dost bílá? K smíchu, je to mobil ne nástroj pro grafiky. Nechci se toho nějak zastávat, ale na druhou stranu ani schazovat věci co fungujou dobře.
Když máš Htc One X s dokonalým displayem,tak ver,že pentile poznas. Ani ne jako ten pentile mi ale vadí právě nižší rozlišení,čekal jsem evoluci - něco s dpi kolem 300. Např. rozlišeni 1600x1000.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Např. při prohlížení webu u malého písma pentile prostě je patrná a to nemám kdoví jaký zrak, více u světlého písma na tmavém podkladě, písmo má takové jakoby zubaté/okousané hrany, na LCDčkách i s výrazně nižším rozlišením jsem podobný efekt nikdy neviděl. Ano, díky PPI skoro 300 to není nijak výrazně rušivé, ale s RGB maticí by prostě obraz byl lepší.

Další věci, co mi na tom AMOLEDu vadí, pokud srovnám se Streakem co sem měl předtím, je nižší maximální jas, na přímém slunci byl Streak lépe čitelný. A při čtení webu, tedy převážně bílé pozadí má při tomto plném jasu AMOLED daleko větší spotřebu, baterka ubývá rychleji než na Streaku. Takže já bych Note s LCD bral všemi deseti. Ovšem chápu, že většina bohužel pro mě dá přednost černější černé a přesaturovaným barvičkám.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

Jo to jo, normální LCD by mi taky víc sedělo a Pentile viditelné je. Ne však tolik jako u jiných strojů. Není to tak rušivé díky PPI
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pipa »

asi jsem slepej, já žádný zuby na písmu (ani malým) nevidím, jinak souhlas Streak držel na baterce v provozu daleko lépe, s Notem mám autě problém ho vůbec dobíjet, mám nabíječku kterou jsem používal pro Streaka ale Noteho to dobít při navigaci nestíhá, takže ten odběr je tam jednoznačně vyšší, a jestli to je displayem nebo vyšší spotřebou dalších komponent nedokážu posoudit
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

Udělej co nejvíc zoom out třeba v browseru. Pak je to viditelné. Prostě na malém písmu.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

U toho maleho pisma zalezi hodne barve , treba oranzove na cernem pozadi je hodne okousane. Byle na cernem je celkem dobre.
Taky si obcas vzpomenu na Streaka ,kdyz ve dne nic nevidim na vychvalovanem Amoledu, dokonce i tu cernou mel pomerne dobrou, zitra se s nim zase setkam, ma ho ted bratr a je s nim porad spokojenej.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pipa »

zkoušel jsem max i min zoom v opeře a žádné okousané písmo nevidím, ale už asi dost, přece jen je to dispkuze o NOTE II ;)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Našel sem srovnání

http://www.phonearena.com/news/Smartpho ... 824/page/2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.phonearena.com/news/Display- ... II_id28910" onclick="window.open(this.href);return false;

První je spotřeba, při zobrazení bílé (což je 90% plochy při zobrazení webu) je u AMOLED při stejném jasu trojnásobná.
Na druhém odkaze jsou detaily displeje několika zařízení, nejzajímavější je pro nás HTC One X a Galaxy Nexus, mají stejné rozlišení (1280x720) na skoro stejné úhlopříčce 4.7", tj. cca 315 ppi, oba Android, první LCD, druhý Pentile AMOLED. U LCD i když už jsou patrné jednotlivé pixely působí bíle/šedě/černě, tj. nejsou vidět jednotlivé subpixely. u AMOLED jsou subpixely zřetelně patrné, v bíle tvoří nehezký vzorec, barevné subpixely zasahují do linie písmen a způsobují onu okousanost. A to na LCDčku android zjevně nepoužívá subpixel rendering (Cleartype), který by celkový vjem dále zlepšil. Srovnání s Galaxy S II je také zajímavé, Je to AMOLED Plus (tj. s RGB maticí) a cca 220 ppi.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobanovicz »

Mě taky pentile nijak nevadí, ale vypalování Amoledu ano.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jettero »

Nevi nekdo dostupnost?
Uživatelský avatar
Čambus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: sob úno 26, 2011 15:45
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Čambus »

Předvánoční trh určitě stihne...
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Tak nakonec pozor Note 2 NEMÁ PENTILE MATICI. Ale má nějáké nové zobrazení, které je rgb akorát né klasické

Věc s displejem Notu2 se má tak, že rozlišení bylo snizeno a telefon udělaný do poměru 16:9,aby se na něm daly přehrávat 720p filmy bez pruhu po stranách. Nova matice vyrovnává rozdíl se snizenym rozlišením a display rozhodne oproti Notu nepohorsil.
Ale i tak nízké ppi me docela mrzí.

Tady jsou změny oproti Notu
1. Čtyřjádro
2. Víc RAM
3. Větší baterie
4. Vylepšený Spen
5. Gorilla Glass 2
6. NFC
7. RGB pixel arrangement
8. Notification light
9. Bluetooth 4
10 Backlit sensor
11 Wolfson DAC
12 Slow Motion Video

Co se týče prodeje, nestrašte, ja doufám, že bude k mani už v říjnu
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kunki »

Jettero píše:Nevi nekdo dostupnost?
Psal jsem do oficiální eshopu Samsungu. Napsali mi, že není žádný potrvrzený termín, ale předpokládají přelom září/říjen.
V sunnysoftu mají uveden říjen, tak snad už brzy bude. Nemůžu se dočkat :grin:
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

No ja taky ocekavam, ze bude v prodeji mnohem driv nez na predvanocni trh... Takze sup sup do prodeje...
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martan1981 »

Pentile maticu je poznat aj pri HD rozliseni. To bez debaty.
Problem je len ten, ze Note 2 konecne ma normalnu RGB maticu. Jediny rozdiel je v isporiadani subpixelov. Vacsinou su vaetky 3 vedla seba. Na Note su RG vedla seba a B je sirsi nad nimi. Kedze casom B menej svieti, vacsia velkost to "dobehne".
Keby dali na note vacsie rozlisenie, tak by bol displej zase pentile.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Displej u Note II je ve specifikaci uveden jako 140.9 mm (5.55") HD Super AMOLED (1,280 x 720), RGB AMOLEDy Samsung označuje jako AMOLED Plus, takže prosím zdroj té informace, že se jedná o RGB.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Tohle označování bývalo dříve. Pokud se o něco zajímáš, dokážeš si to zjistit aneb GWH. Já osobně bych měl taky pozadavek: dej nám nějaký zdroj, že Note2 používá pentile matici
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

http://www.phonearena.com/news/No-more- ... ew_id33845" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady je vidět ,jak je to s tou matici. Je to RGB.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů