Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Asus ZenFone, PadFone a dalším…
Odpovědět
handy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 22, 2009 13:00
Zařízení: Asus Padfone 16GB

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od handy »

Zatím samá pozitiva. Doufám, že tu klávesnici ASUS dodá co nejrychleji. :) Začátkem září jedu na dovolenou a Padfone bych měl už rád u sebe.

Další otázka je na stylus. Jak odolně vypadá? Na nějakém videu z MWC, myslím, jsem ho viděl rozpadlý (chápu, že používání na výstavě je trochu extrém). Osobně se bojím toho, že při případném pádu praskne plastová část, a že při běžném používání praskne plastová nožička pro uchycení třeba do náprsní kapsy, bez které si neumím představit jak bych stylus nosil tak, abych věděl, že vibruje a zároveň ho nekdě neztratil .
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Toho stylusu bych se zatim neobaval, pusobi hodne bytelne. Plastova cast je pouze navrchu, jako spona co drzi na kapse ci kalhotach a vypada dost pevne. Telo stylusu je jednolity kov s diodovou dirkou, sluchatkem a mikrofonem + male tlacitko vypinani a zapinani z velmi tvrdeho plastu a gumova krytka mikro usb napajeni hned vedle regulace hlasitosti, opet z tvrdeho plastu.
Ukazovatko a dotekova zaoblena kulicka je z gumy a vypada bezpecne zarazena do tela trupu stylusu. Vibrace je docela citit, coz je samozrejme zadouci.
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Dlouho jsem tu nebyl, teď něco začal hledat o PadFonu a vyhrabal jsem heslo k webu, tak tu jsem zase. Taky jsem si PadFone pořídil, čekla jsem na něj půl roku a nedokázal odolat hend jak přišel na trh, i když za nějaký ten měsíc myslím že minimálně o litřík dolů půjde. No, zatím jsem nadšený a překvapený, plný dobrých dojmů. Ale jsou i negativa. Pozitiva už tu popsány byly a s těmi souhlasím. Ale je něco co mně mrzí a taky něco, co mi vadí. K tomu co zamrzí patří jen dvě věci. Za skoro 18000 peněz, chybí v balení jakékoli malinké, byť obyčejné koženkové pouzdro na padfone, tedy na telefon. To velmi postrádám a zatím používám staré za dva dolary z Ebaye, které bylo původně pro HTC Desire Z, (jde použít i z HD2, ale trošku lítá), byť je v tom Desirovském pouzdru telefon vyšší, a kus telefonu vyčuhuje. A druhá věc co mně mrzí, je nabíječka do auta. Taky, za ty peníze tam mohl být alespoň špunt do 12V zdířky, kam strčím ten krátký USB kablík. :-D Tyhle dvě věci postrádám. Zkusil jsem v autě nabíječku z HTC HD2 a nefunguje. Telefon sice říká že nabíjí, ale ve skutečnosti mi za hodinu klesla baterka o jedno procento, takže nenabíjelo, nereagovalo. (Stejně se tváří na nabíječku v autě MP3 přehrávač ZEN Creative). A k tomu co mi vadí. To je právě zmiňovaní, (v recenzi), nepřizpůsobení aplikací při přechodu na Station. SMS zprávy, prohlížeč Opera, prohlížeč fotek, a další nefungují. Ano, originál prohlížeč funguje, to jsem ale zjistil až po přečtení recenze, protože jej nepoužívám. Zatím. To říkám proto, že jsem ho dnes zkusil, (za pět dní vlastnictví nebyl zatím čas :-) ) a tváří se mile a funguje hezky a rychle, žádné sekání. uvidíme. Zatím nechávám Operu, kvůli synchronizaci a taky, zvyk je železná košile. Některé aplikace od SPB Software nefungují korektně, ale to snad časem SPB opraví. Je to novinka. Co se týče toho přechodu z telefonu do tabletu a zpátky, tak se mi často stává, že když je telefon ve stavu zobrazení today obrazovky a vložím jej do tabletu, tak se zapne tablet a zobrazí hned buď nastavení, nebo podle zjišťování, nějakou aplikaci, která byla v naposledy v tabletu otevřená. Tak to ale funguje i zpět. V tabletu vše zavřu a jdu na today obrazovku, vyndám telefon, zapnu jej, a najede nějaká aplikace, třeba kalkulačka. Tohle mně začínám pomalu zlobit, i když stisknutí dotykové klávesy HOME jde lehce a je to hned zpátky tak jak to má být. No jinak je to pecka, hlavně telefonování s bluetooth perem. U něj bych ocenil klidně i z druhé strany pero klasické, tedy kuličkové. Ale to bych chtěl moc. :grin:
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Ahoj a gratuluji ke koupi. Chci se zeptat, jestli mas nejnovejsi u nas dostupny firmware (9.18), protoze vetsina veci co popisujes by jiz mela byt oprvena. Pouzivam uz Dolphin Browser a pri jakekoliv praci s prohlizecem, ci treba i pri psani teto zpravy zustane vse na displeji pri vyndani, ci zasunuti. Podobje je na tom sms i galerie. Kazdopadne v Nastaveni, Asus prizpusobeni a Dinamic Display Switch muzes zaskrtat aplikace, ktere maji po zmene zarizen zustat.
A jinak souhlasim, ze v tech krasnych krabickach mohlo byt jeste neco navic. Kazdopadne pouzivam na Padfona stejne jako ty to z HDcka..:-), ktere jsem kdesi na pude vyhrabal a drzi celkem obstojne i pri behani.
V aute mam nabijecku na BB a Padfona mi spolehlive v pripade nouze dobije (zvlastni, ze treba Noteho mi pred tim dobijet odmitala).
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Pokud jde o "číslo sestavení", to je jediné co by mohlo odpovídat, tak mám: IML74K. WW_PadFone-9.18.8.41_WW_9.1.15-
Uživatelský avatar
jazzman26
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 18, 2012 17:07
Zařízení: Asus Padfone

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od jazzman26 »

Ahoj, tak jsem se dneska připojil a tento kousek objednal. Pro me je to zařízení na které jsem dlouho cekal. Moje otázka možná bude trochu predbihat, ale zkoumal už někdo případný root padfonu? Na svém samsungu galaxy s jsem si zvykl používat titanium a podobne aplikace. Takže bych je rad do budoucna používal i na tomto founu :-)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

To Rados92: Ano, mam ten samy a jak jsem psal, nestava se ni to. A nestava se mi ani, ze by se po vyndani co vlozeni Padfonu zapla sama od sebe nejaka nezadouci aplikace. Mozna by pomohl kompletni restart.
To Jazzman26: Tak drzim palce, at dostanes bezvadny kousek. Casto vidim psat lidi na jinych forech, ze prvni kousek ma nejakou vadu, ci nejde zapnout. Osobne root nemam, protoze ho zatim nejak moc nepotrebuji, ale na XDA je kompletni navod a pry v pohode funguje.
Pridavam tip na asi nejlepsi forum (krome toho naseho samozrejme...:-)) http://www.padfoneclub.com/news.php" onclick="window.open(this.href);return false; . Zalozilo to par lidi, kterym vadilo, ze XDA nechce zalozit vlastni sekci. Najdes tam i navod na root.
Uživatelský avatar
jazzman26
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 18, 2012 17:07
Zařízení: Asus Padfone

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od jazzman26 »

Díky, juknu na to. No doufám, že bych tady ten root padfonu snad použít ani nemusel. V recenzi cena totiž pise, že tam asus nedává hromadu aplikací, ktere jsou k ničemu. Ale to uvidím až dostanu ten kousek do ruky :-)
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Dneska mně v práci na něm něco štvalo a za nic si teď nemůžu vzpomenout co to bylo... :-D
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Takze to asi nebylo nic zasadniho, ze jo...:-)
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Slike- »

A myslíš, že má cenu si kupovat padfone, nebo něco jiného...? protože když si koupíš něco jinýho, tak máš fungující tablet a mobil, ale když si koupíš padfone, tak máš jenom mobil, bez kterýho nerozjedeš tablet. tak už nevím, jestli si mám koupit Transformera nebo padfone... :)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Ja myslim, ze Padfone je tak specificke zarizeni, ze kazdy kdo planuje jeho nakup by mel vedet k cemu mu bude slouzit. Rozhodovani mezi Padfonem a Transformerem bohuzel nemohu komentovat, to musis rozhodnout ty. Jak v uzivatelske recenzi, tak ve foru jsem sve duvdy ke koupi popsal. Jinak pokud bych jsi chtel poridit pouze tablet, Padfone bych nikdy nekupoval.
handy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 22, 2009 13:00
Zařízení: Asus Padfone 16GB

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od handy »

Ahoj, další dotaz. V podstatě ve všech specifikacích u prodejců se píše, že tabletová část má následující konektory: 40-PIN, 3,5mm jack, Micro-USB a Micro-HDMI . Ty poslední dva nikde na obrázku nemůžu najít a ani se o nich nikdo nezmiňuje. Jsou tam nebo je to nějaká obecně rozšířená chyba? Díky!

EDIT: Koukám, že i na ofiko stránkách Padfonu je to ve specifikacích napsáno. http://www.asus.com/Mobile/PadFone/#specifications" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale nikde na obrázku to vidět není. Jestli to není tak, že ty konektory jsou dostupné přes nějakou redukci z toho 40pin konektoru.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Je to chybna specifikace. Pad Station (tablet) mikro USB a mikro HDMI nema. Pouze samotny Padfone.
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Už vím, zvonění. Když mám nastavený tón zvonění, zazní jen jednou, a pak telefon vrní... Normálně by měl hrát dokola.

EDIT:

No a zase. Byl jsem na netu na tabletu, zavřel, přes task managera uvolnil paměť a vytáhl padfone z tabletu. A ten najede na obrazovku správce zařízení a otevře umístění SD karty...
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od sotrava »

Kluci potřebuji poradit, zvažuji výměnu železa za padfone, mmt mám Galaxy Note. Co by jste mi poradili? Pak by mně zajímala kvalita displeja proti notu, je lepší, stejni nebo horší?
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Mně se neptej. :-D Já bych samsung zrušil i s továrnama. Nemám je rád :tlem:
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od sotrava »

A co si vlastnil před padfonem? Pokud jsi už psal tak sorry za OT
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Taky jsem prechazel z Notase. Padfone ma +-srovnatelny displej (pokud to beru jako pohodu pro oko) i kdyz samozrejme trochu horsi rozliseni. PadStation ma IPSko a je velice dobre citelny a dostatecne osty, barvy v pohode. Samozrejme necekej kvalitu typu Galaxy Tab 7.7, na ten se nechyta zadny. Ale co se mne tyka, samozrejme doporucuji...:-)
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od sotrava »

Tak tohle jsem chtěl slyšet, děkuji. Co navigace používáš i na tablete? Jak to funguje co se tyče rozlišení není s tím problém?
Odpovědět

Zpět na „Asus telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů