Alternativní ROM

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Uživatelský avatar
Buffalo007
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 05, 2009 19:03
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Buffalo007 »

Zdravím. Nikde jsem nenašel diskuzi na toto téma, takže jaké můžete doporučit alternativní ROM, pro Desire Z? Už mám dost přístupu HTC k aktualizacím a chci si přehrát tu původní. Ovšem nevím kterou mám zvolit.

Naposled jsem přehrával ROMky na WM, takže nevím jak je to s jazyky - popřípadě tedy zkuste napsat, jestli v dané ROM čeština je, další výhody a nevýhody dané ROM, obsažení Sense a nějaké zkušenosti z používání.

Změnu chci především kvůli odemykání gestem, před kterým nejde zrušit odemykání tažením dolů. Na toto téma jsem měl sáhodlouhý rozhovor s podporou HTC, jenže komunikace s ženskou se kterou jsem si psal byla absolutně nemožná a nevidím žádnou možnost toto opravit ze strany HTC.
Dalším důvodem bude určitě aktualizace ICS. To mě ovšem tolik netrápí a pokud to bude velmi dobrá verze 2,3, tak nevidím u mě nutnost trvat na ICS.
Sense z mého pohledu je zbytečné. Možná bych z mého pohledu rád ponechal možnost přes internet zablokovat a najít telefon, ovšem mám takový dojem že to bude spojený s odemykáním telefonu, což je věc, kvůli které chci hlavně ROM změnit. Aktuálně používám ADWLauncher EX.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alternativní ROM

Příspěvek od uni »

Používám Cyanogen Mod a přesně jak píše, je v něm možné odemykání gestem bez nutnosti odemykání displeje, což mě vytáčelo a skončil bych na podpoře stejně jako ty.
ICS neřeším, interní aplikace mám nahrazeny svými, více jádrovou podporu nevyužiji ("překvapivě") a s Widgety šaškuji jen na nejnutnější úrovni.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Alternativní ROM

Příspěvek od mist »

Rozhodně mohu doporučit ILWT, což je doupravenej cyanogenmod. Ta Rom je naprosto bez chyby. Najdeš ji na xda. Minimálně vyzkoušej.
Uživatelský avatar
Buffalo007
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 05, 2009 19:03
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Buffalo007 »

Tak jsem se do toho pustil. Povedl se mi downgrade (musel jsem přes gold card) a root. Potom jsem přes market nainstaloval ROM manager a přes něj clock recovery. Dal jsem install z karty, kde jsem měl CyanogenMod 9.0.0-RC0 BETA 2 (Zkusil jsem i BETU 3). Instalace proběhla, ovšem po restaru se mi zobrazí úvodní obrazovka ROMky (animace) a ta tam běží stále dokola, přičemž se nic dál neděje. Nakonec musím vždy vyndat baterku a přes bootloader nainstalovat romku, kterou jsem použil při downgradu. Nevíte někdo co s tím?
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Alternativní ROM

Příspěvek od mist »

Nech to minimálně tak 10 minut. Prvni booth trvá dlouho. A urcite pres clockworkmod recovery proved factory reset. Smaze ti to data, tak s tim počítej :-)
Uživatelský avatar
Buffalo007
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 05, 2009 19:03
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Buffalo007 »

Čekal jsem přes 30 minut. Co dělá tenhle factory reset? Respektive co to restartuje?
Našel jeden popis zde, ale je trochu nějaký divný:
http://androidaplikace.cz/index.php/201 ... ecovery-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Downgradem jsem v podstatě všechno smazal, když jsem nahrál starší verzi Androidu. Taky jsem se dočetl něco o promazání karty, takže jsem všechno na ní smazal a nechal tam akorát ROMky.

V clockworkMOD recovery jsou položky:
wipe data/factory reset
wipe cache partition

Tohle by mělo obsahovat i přehrání ROM přes ROM Manager. Když dám instalaci ROM, tak se to zeptá na:
Backup existing ROM
Wipe Data and cache
Wipe dalvik Cache
Všechny tyto položky jsem zaškrtnul jako že ANO.
Uživatelský avatar
Buffalo007
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 05, 2009 19:03
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Buffalo007 »

Tak opravdu nevím co je za problém, protože CyanogenMod 7 (stáhnutý přes ROM Manager) jsem nainstaloval a funguje bezvadně. Úvodní obrazovka se zobrazila jenom na chvíli a už mám novou ROM.

Jestli nikoho nic nenapadne, proč to nejde, tak si prozatím vystačím s CM7 a počkám až jestli se objeví CM9 v ROM Manageru. Ona taky je to prozatím jen testovací verze, tak třeba to potom půjde.
S4crifice
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned pro 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od S4crifice »

Doporučuji MIUI rom (http://dl.miui.cz/?device=desirez" onclick="window.open(this.href);return false; verze 2.3.30) - tato je verze Androidu 2.3.7 stabilní, rychlá, oproti CM rozhodně příjemnější na ovládání (výsuvná lišta zezhora s až 16 přepínačí wifi, data, apod., prostě vyzkoušej a uvidíš) - jediné co, tak prostředí mi nevyhovovalo, takže používám s Launcher Pro.

Pokud bys rád ICS, doporučuji meXdroidmod (http://mexdroidmod.com/forum/index.php?topic=444.0" onclick="window.open(this.href);return false;)
Stabilní ICS, u kterého se mi občas pokazilo písmo v popiscích, ale to bylo jediné. Problém je ještě v doladění kamery, video mělo problém se zvukem, že zvuk byl na videu první 3 vteřiny a pak ticho, výhoda rom je, že je v češtině.
S4crifice
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned pro 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od S4crifice »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1349864" onclick="window.open(this.href);return false;

A tato verze ICS už má i vyřešený fotoaparát, takže doporučuji hlavně tuto! :) s ICS ...
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Alternativní ROM

Příspěvek od Jakub Karásek »

Bude nekdy na Desire Z Android 4.0, kdyz uz jej Google v oficialnich updatech zarizl?
S4crifice
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned pro 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od S4crifice »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1349864" onclick="window.open(this.href);return false;

Tohle je Android 4.0.3 ... A jak jsem psal, plně funkční, resp. fotoaparát funguje, zatím jsem nenašel nějaké chyby či nedostatky ...
Kubaiss
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:14
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: CZ / Morava
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Kubaiss »

Je tedy nějaká ROM s ICS plně funkční na Desire Z?
rampage
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 22, 2009 20:35
Zařízení: HTC Desire Z

Alternativní ROM

Příspěvek od rampage »

Buffalo007 píše:Tak opravdu nevím co je za problém, protože CyanogenMod 7 (stáhnutý přes ROM Manager) jsem nainstaloval a funguje bezvadně. Úvodní obrazovka se zobrazila jenom na chvíli a už mám novou ROM.

Jestli nikoho nic nenapadne, proč to nejde, tak si prozatím vystačím s CM7 a počkám až jestli se objeví CM9 v ROM Manageru. Ona taky je to prozatím jen testovací verze, tak třeba to potom půjde.
První problém by mohl být pokud nemáš DZ HBoot, protože je nutný pro některé 2.3.X ROM a pro ICS ROM. Další věc je podpora Ext4, na xda bys měl najít informace.

ad rom: momentálně používám EliteMod ICS a funguje vše jak má, je to bez sense ale podstatně rychlejší http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1700436" onclick="window.open(this.href);return false;
Pajjoun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 28, 2009 18:59
Zařízení: HTC Desire Z

Alternativní ROM

Příspěvek od Pajjoun »

Ahoj, měl bych pár dotazů. Poslední dobou sem začal používat na mobilu data, s tim i FB a mobil to tak nějak nezvládá. Rád bych si nahrál jinou ROM, ale je problém, že něco podobnýho sem nikdy nedělal. Naposled sem dával pravou českou rómku do Diamonda a to byla díky skvělýmu a podrobnýmu návodu brnkačka.

Takže první dotaz: Jak na root? Nějakej návod, co všechno bych měl a musim udělat, by mi moc pomoh. :-)

Druhej: Jakou romku vybrat? Rozhodně se nechci vzdát Sense, tahle nadstavba mi plně vyhovuje. A Android asi čtyřkovej. Na One V to funguje, tady by mělo taky hádam. :-) (nečekam nějaký zrychlení, jenom odstranění pádů a chyb)

Třetí: Jak tam romku nacpat? :D

Čtvrtej: jde nějak zálohovat postup v aplikacích? některý hry bych jel nerad od znova... Myslim, že root + nějakej program to zvládaly?

Něco z toho už se určitě řešilo, ale vzhledem ke stáří už je spousta odkazů mrtvejch, tak si rád poslechnu rady od někoho, kdo už to dělal.
Díky.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Thompson »

Desire Z se flashuje asi nejhůř ze všech smartphonů co jsem kdy měl, tohle by mělo pomoct: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?&f=150&t=25796" onclick="window.open(this.href);return false;
Pajjoun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 28, 2009 18:59
Zařízení: HTC Desire Z

Alternativní ROM

Příspěvek od Pajjoun »

Díky za odkaz. :-)
Je to docela složitý, už se mi do toho ani moc nechce, když to vidim...
Ale pokud najdu vyhovující ROM, tak se asi odhodlam.
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Caddy »

Zrovna na to taky koukám a přemýšlím, že to vzdám...mně se právě povedlo můj Desire Z opravit a chci se k němu vrátit a říkal jsem si, že 2.3.3 už dnes bude potíž...ale než ho zabít úplně, když už po HW stránce šlape, to to ještě asi zkusím :)

Nebo je teĎ už třeba nějaké jednoznačně dobré doporučení, co tam fouknout a s čím mi nehrozí žádné potíže? :)
Pajjoun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 28, 2009 18:59
Zařízení: HTC Desire Z

Alternativní ROM

Příspěvek od Pajjoun »

Já sem to vzdal. Pořád mam chuť to udělat, ale neni tak velká, abych se do toho pustil. :D Žádný jednodušší řešení sem nenašel.

To se ti ještě chce z DX vracet na DZ? Přecejenom je o kus slabší. :-)
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ROM

Příspěvek od Caddy »

ale furt ma klavesnici...a nektere veci na Desire X chybi a ma jeden blby neduh s rizenim pameti, ktery jsem ani po pul roce nedokazal vyresit...a za stejnou dobu jsme dosel k tomu, ze bez HW klavesnice to proste nidky nebude ono...takze Desire X nejspise bude na prodej...jeste je tu moznost, ze si koupim treba Photon Q ci Milestone 4 a prodam pak i Desire Z :) Ale to s ebude odvijet prave i o pouzitelnosti starsiho androidu nebo uspechu s flashnutim na novejsi :)
Pajjoun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 28, 2009 18:59
Zařízení: HTC Desire Z

Alternativní ROM

Příspěvek od Pajjoun »

Aha. Já se právě odnaučuju klávesnici používat. Jednou sem měl dlouhej hovor v lijáku, kdy mi ještě zvládlo ohodit auto - blbne mi horní řada kláves od tý doby a skoro se na ní nedá psát... Ale celkem to zvládam. K tomu mi ještě padá Sense - proto sem chtěl ten root, kdyby nebyl tak složitej.
Tak až budeš prodávat DX, hoď to třeba i na Garáž, tam koukam pravidelně a třeba bych měl zájem, když budu mít za co koupit. :-D
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů