Jak uvarit vlastni ROM?

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

vyzkousel jsem jiz peknou radku ROM at uz original nebo neoriginal pro Omnii II, ale zadna nebyla to prave. Nejvic se mi osvedcila original H1 za pouziti cestiny z E1 (csc). Akorat tady mi vadi to vsemozne smeti jako, facebook, opera browser, msn, hry atd ... ktere stejne nepouzivam a jen to zbytecne zabira misto. pouzivam zobrazeni Samsung Today. poradi nekdo jak si na tomhle zaklade uvarit vlastni rom? existuje nejaky navod? diky
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

Tak, jak vidím, nikdo se nechytá, asi je to tu se znalostma bída a nikdo tu ROMky na Omnii II nevaří. Tak se podělím o svoji zkušenot. Podařilo se mi nakonec uvařit vlasní českou Lite ROM, trošku to bolelo, ale nakonec se zadařilo. Pokud by si to chtěl někdo vyzkoušet doporučuji nastudovat návod od Tvu2 na modacu. Tímto mu také děkuji.

http://windows.modaco.com/topic/306455- ... m-like-me/" onclick="window.open(this.href);return false;
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

Tak tady dávám výsledek mého snažení. Je to ROM JH1 s češtinou JE1. Jedná se v podstatě o originální ROM osekanou o Asphalt4, Digital Frame, Facebook, File Manager, Messenger, MS IME, MVE, MyPhone, Opera Browser, PlayerAutoUpdate, Podcast, PowerDic, Qik, Samsung Apps, Samsung WidgetPlus, Sharepix, Smart Sync, Sunfon, Theme, TodaySelector, WindowsLive, Youtube ...
Po flashnutí je potřeba spustit přiložený CAB, který opraví zástupce v nabídce start. Page Pool je nastaven na 10MB. Volné místo v hlavním úložišti v zařízení) cca 245MB, volná RAM po spuštění cca 90MB.

http://www.uloz.to/12968090/gt-i8000-jh1-cz-by-apes-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od koumes »

Jak ti romka funguje?Rychlost odezva systemu,padani apl atd.A screeny by nebyly na skodu sem nahrat.A baterka drzi jak dlouho?A ty mrkvosofti app si odstranil proto,ze je nepouzivas?Tak je nezapomen pribalit k romce pro ostatni.Shani se nektere blbe.
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

Rom dle mého názoru funguje korektně nesetkal jsem se s tím že by něco nešlo nebo spadlo, internet funguje, MMS nevím - nepoužívám, s baterkou jsem nikdy neměl problém, ono záleží co s omnií děláš, dokážu baterku vybouchat za půl dne brouzdáním po netu, ale když se uskromním a telefon používám minimálně tak vydrží i cca 6 dní. App které jsem vyházel tak proto, že je nepoužívám. Pokusím se nahodit nějaké screeny, ale vizuálně se jedná o origoš ROM jen nabídka start je 4 sloupcová a spouštění a vypínání Omnie je alá Windows 7.

Všechny aplikace jsou zde:
http://www.uloz.to/xNctwdD/i8000nxxje2-all-cabs-7z" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od koumes »

Ja jen ze jini uzivatele pouzivaji to,co ty si nedal do rom.Ale pokud ty app das extra,tak ok.
A linky nedavej do kodu,nejsi na warezu.
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ACEMajky »

Diky za poskytnuti, jdu sosnout a vyzkouset
šámot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 01, 2009 8:08
Zařízení: Samsung Omnia II GT 8GB

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od šámot »

to ampit:
"Po flashnutí je potřeba spustit přiložený CAB, který opraví zástupce v nabídce start"

ahoj, flešnul jsem tvoji ROM, ale zmiňovaný soubor neljde nainstalovat ani na jedno úložiště.
díky za odpo, tom.
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ACEMajky »

Vcera sem flashnul, zmineny CAB soubor nahral na SD kartu a spustil, jelikoz Omnie hlasila, ze instalace zabere jen 8kB, tak sem soubor instaloval do zarizeni, instaloval se asi 3x-4x (hlaska s umistenim se asi 3x-4x opakovala) a hotovo - priznam se, ze sem nesledoval, zdali s eneco zmenilo, ale myslim ze pribylo v nabidce Samsungacky nastaveni....

Pak sem prehral ze zalohy data a programy a vse slape - mam o 100MB vice uloziste a o 20MB vice RAM (pri stejnych programech a nastaveni jako na origo rom)


Za me zatim 1+
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

Pozdě, ale přece. Pokud ti ten cab soubor pro opravu nabídky start nejde, je možnost to dodělat ručně, rozbalit soubory (zástupce) a nakopírovat je do telefonu "Toto zařízení - Windows - Nabídka start - Programy". Soubor v podstatě jen doplní chybějící zástupce do nabídky start. Cab se instaluje do zařízení.
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ACEMajky »

ROM pouzivam uz pres 2 mesice bez reinstalace, mam vse co potrebuju rozchozeny (a ze toho nepouzivam malo vcetne aktivnich aplikaci na pozadi - nahravani hovoru a podobne) a mam stale hafo volne pameti:
Uloziste 166MB
RAM: 33MB (po restartu 66MB)

Stale slintam po Galaxy III, ale od doby, co mam tuto ROM, takneni duvod (vzhledem k silene cene), mobil beha, posloucha, dela co ma, nekouse se, je sviznej (v ramci moznosti-HW) - rekl bych, ze sviznejsi, nez origo ROM a to o dost
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

Příkládám rozbalené zástupce. Nejdřív nakopíruj jen jednoho, vyzkoušej, že to funguje a pak zbytek.
http://www.uloz.to/xEUWFbs/gt-i8000-jh1 ... stupci-zip" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud by byl problém, tak dej vědět.

to ACEMajky: Jsem rád, že funguje i jiným. Na origo ROM mě rozčilovalo to množství smetí co tam bylo. A na upravovaných zase, že tam nebylo to co jsem chtěl já a když byla ceklekm OK tak byla v jiném jazyku.
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ACEMajky »

Souhlas, buto to orezali az zbytecne moc, nebo nebyla CZ
profikx
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 14, 2012 23:50
Zařízení: omnia 2

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od profikx »

A funguje aj GPS s tou ROM ?
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

GPS funguje.
profikx
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 14, 2012 23:50
Zařízení: omnia 2

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od profikx »

To AMPIT : Mohol by si hodit nejake info cim to flashnut ? Postahoval som flash tutorial, octagon 1.91, ale v tutoriale su potrebne dalsie suboty eb0, csc, mst atd .... takze coim to mam flashnut ? Staihol som tvoju uvarenu rom s priponou GT-I8000_JH1_CZ_by_Apes.nb0 , tak je to podobne ako na androide . Takze aky softik ? Diki dopredu
profikx
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 14, 2012 23:50
Zařízení: omnia 2

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od profikx »

Jo tak uz som nieco vygooglil , len este neviem ci musim s flashovanim nb0, flashovat aj csc subor ?
Claudius
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:04
Zařízení: Samsung I8000 Omnia II 8GB

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od Claudius »

Proč vařit vlastní ROM? Mnoho podle mne opravdových borců to dávno uvařilo za nás. Stáhni si verzi lite, která je ořezaná od všeho Microsoftího nebo Samsunčího balastu. Spolu s lite je ke stažení celá sada cabů a vše, co potřeuješ a je z romky vyndáno, si můžeš doinstalovat jako běžnou aplikaci. Je až neuvěřitelné, o kolik to Omnii posílí na rychlosti a volné paměti. Nevař, vše je dávno uvařeno a dost dobře. A drobnost na závěr. Největší zabiják všech romek je právě čaština. Pokud si zvykneš bez ní, nebudeš litovat. Omnii jsem naposledy restartoval snad před půl rokem, protože mi chcípla baterka.
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Jak uvarit vlastni ROM?

Příspěvek od ampit »

Flashuje se pomocí OCTANS Mini a jen soubor *.nb0 bez *.csc
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů