Nastavení pošty exchange

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Odpovědět
Lestr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: pon úno 22, 2010 10:21
Zařízení: HTC DESIRE HD - od 24.7.2011

Nastavení pošty exchange

Příspěvek od Lestr »

Zdravím a mám dotaz.

Firemní email máme nově Exchange a chtěl jsem si email přesměřovat do DHD.
Abych pravdu řekl tak jsem vyzkoušel snad všechno možný nastavení,ale ztrácím se co přesně zadat do požadovaných polí...
Mohl by mi někdo napsat v jakém tvaru by měla být okénka vyplněná ?

Po vyplnění / věřím že správném / mi totiž vyskočí po chvíli hláška že nedošlo ke spojení ...
To samé když chci nastavit vzdálený přístup na seznam email. Také vypíši všechno dle přesných pokynů a stejná hláška. Nemusí se v DHD zapnout nějaký přístup nebo něco takového? ..
Za každou radu díky

Obrázek
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

NASTAVENÍ POŠTY EXCHANGE

Příspěvek od Vacclaf »

Laicky bych řekl, že toto nastavení bys měl najít přímo v nastavení ve svém emajlu na tomto serveru. Připoj se k emajlu přes PC a najeď do nastavení a hledej tam. U seznam.cz to tak je, tak snad to bude i u tvého. Pokud jiní neporadí, skus podporu. :wink:
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: NASTAVENÍ POŠTY EXCHANGE

Příspěvek od Jumbo78 »

Kontaktuj vašeho admina, ať ti poskytne údaje pro nastavení ;) Nejjednodušší cesta...
Uživatelský avatar
majkl22
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 09, 2011 15:21
Zařízení: Samsung Omnia 7

Re: NASTAVENÍ POŠTY EXCHANGE

Příspěvek od majkl22 »

Vyplň vše dle obrázku, který si dal do prvního postu, kromě domény ... tu nech prázdnou. Uživatelské jméno je obvykle stejné jako e-mail. Server ti bude muset říct admin (pokud ho nevíš). Tak to mám nastavené já a funguje mi to perfektně :-)
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Nastavení pošty exchange

Příspěvek od herm »

Nejdřív ze všeho bych se přesvědčil u správce, jestli je skutečně tenhle přístup aktivní (Exchange vypublikovaný přes firewall se službou ActiveSync). Pak bych si ještě ověřil, jestli je takto vypublikovaná služba dosažitelná přes tu WiFi, kam jsi připojenej. Pak se to skutečně vyplní podle toho co je tam požadováno. E-mail adresa, username (a password) je jméno uživatele do Windows domény, jméno domény je jméno té Windows domény (tyhle údaje určitě používáš při přihlašování do firemní sítě na PCčku). Adresa serveru musí být DNS jméno toho vypublikovaného Exchange na Internetu (tedy třeba mail.tvojefirma.cz). Rovněž pak u správce nutno ověřit, jestli je tenhle typ přístupu povolen pro tvůj mailbox.

EDIT: vzhledem k tomu, že zmiňuješ nefunkční konfiguraci i se seznamem, tak bych se zaměřil na tu WiFi, jestli je přes ní plnej přístup na net. Třeba je to povolený jenom do interní sítě a nejsou povolený přístupy na různý porty venkovních služeb.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Nastavení pošty exchange

Příspěvek od Vacclaf »

oups, nevšiml jsem si, že máš stejný problém i se seznam.cz. U seznam.cz se připojíš tak, že ho nastavíš jako imap a né pop3.
Nezabezpečená verze

Adresa IMAP serveru je: imap.seznam.cz
Port IMAP serveru je: 143

Zabezpečená verze SSL

Adresa IMAP serveru je: imap.seznam.cz
Port IMAP serveru je: 993
ale ještě v [email protected], v Nastavení/pokročilé nastavení, si zapni IMAP přístup - Zapnuto

Pak ti seznam pojede. ;-)
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Nastavení pošty exchange

Příspěvek od hamoun »

omyl, omlouvam se ...
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů