Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Aktuálně pro vás testujeme nejnovější příslušenství z dílny SONY. Jedná se o „chytré hodinky“ SmartWatch, které používání Vašeho přístroje s Androidem posunou na další úroveň. Nežli bude vydána samotná podrobná recenze, podělím se s vámi o první zkušenosti. Pokud tyto „hodinky“ vlastníte, můžete do této diskuze přidat vlastní postřehy, anebo se na cokoliv zeptat.

Obrázek

SmartWatch jsou velice zajímavým a originálním příslušenstvím, které potěší nejen technologické nadšence, ale také běžné uživatele, kteří očekávají od svého zařízení „něco navíc“. V podstatě se jedná o „dálkové ovládání“ kombinované s „externím displej“ kompatibilním pouze se zařízením s operačním systémem Android (všechny verze). V praxi tedy můžete na těchto hodinkách zobrazovat především aktuální informace z Vašeho přístroje s možností základního ovládání. Např.:

- zobrazení příchozího hovoru s možností ztlumit vyzvánění či odmítnout hovor
- možnost číst poslední přijaté SMS a e-maily
- zobrazení příspěvků ze sociálních sítí (Twitter, Facebook, apod.)
- zobrazení událostí v kalendáři

Obrázek

SmartWatch nejsou prvním zařízením svého druhu, které v SONY vyrobili. Předchůdcem jsou obdobné hodinky SmartView, které bohužel trpěli celou řadou nedostatků. V SONY však zapracovali a nový model vybavili téměř vším potřebným. K dispozici je dotykový OLED displej, který zajišťuje snadné ovládání, moderní stylový design a výrazně se zlepšila také spolehlivost a výdrž na baterie.

Obrázek

A jaké jsou první praktické postřehy? Hodinky vypadají velice dobře a ještě lépe fungují. U tohoto modelu se již nesetkáme s výpadky při komunikaci. Vše je rychlé a spolehlivé. Dotykové ovládání je také na velice vysoké úrovni. V Marketu je k dispozici celá řada plug-inů, které umožní využívat hodinky s celou řadou běžných aplikací.

Obrázek

Abychom však nepsali pouze chválu, dají se nalézt i nedostatky. Tím největším je displej, jehož čitelnost na přímém slunci je velice špatná. Také systém nabíjení pomocí speciálního USB kabelu není nejdůmyslnější.

Obrázek

Jaké jsou vaše zkušenosti, případě na co se máme při testování zaměřit?

Obrázek
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od uni »

Pokud chápu, blbě se na to kouká, blbě se to nabíjí. Mno, na to, že zrovna tohle člověk musí dělat každý den... Navíc nechápu logiku, BT3.0 je určen pro vyšší přenosovou rychlost, BT4.0 pro energetickou nenáročnost. U tohoto zařízení očekávám, že mi má sloužit dlouho, ne rychle, proč má BT3.0 a ne 4.0? Tak nějak mi přijde, že na to, že je to druhá verze, moc nad tím stále nepřemýšlejí...:-/
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Oproti první verzi je to velký krok kupředu. Displej je typu OLED a jeho čitelnost by se na přímém slunci dala srovnat s klasickým LCD TFT. Tzn. základní věci vidět jsou, ale pro přečtení drobného písma (třeba e-mail) je nutné si displej trochu zastínit. Ve stínu s čitelností není žádný problém.

Nabíjení po 2-4 dnech, což považuji za slušnou hodnotu. Jediné s čím je problém je uchycení USB kabelu, který chce více přimáčknout. Pomůže např. kus složeného papíru. Jistě by pomohlo, kdyby použitá "pružina" byla více tuhá.

Obecně jsem se SmartWatch spokojený a budu je používat i "soukromě". Přidaná hodnota tohoto zařízení je obrovská. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Bez zkušenosti nedokáže člověk ocenit nový pohled na notifikace svého zařízení. Zejména pocit, kdy nemusíte zařízení při každé vibraci či zvuku vytahovat z kapsy či tašky, případně hledat po pokoji. Základem je mít zařízení v blízkosti (jedno kde) a víc již neřešit.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od uni »

Já nic nemám proti principu samotné a naopak, vítám (koketoval jsem s původní nestabilní verzí), ale když tu máme BT4.0 za nějakým účelem, tak nevidím jediný důvod, proč toto tlačit přes BT3.0 který je určen na něco jiného. Z principu.
Popsaná potíž s nabíjením? Klidně bych reklamoval, bavíme se o elementární funkci nabíječky.
Určitě je to super záležitost např. k 7" tabletům, který je používaný jako primární zřízení, abych kvůli všemu jej nemusel odněkud vytahovat.
Ale když to "neukazuje", "nenabíjí" a využívá "špatné" propojovací technologie....co s tím zařízením?:-)
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Stará verze byla o ničem, se SmartWatch se to nedá srovnávat. Hodnotíš něco s čím nemáš zkušenost. To se to pak kritizuje. Na velké části dnešních displejů nic na slunci nevidíš, to je prostě fakt. A moderní displeje typu SAMOLED apod. jsou energeticky náročnější (nehledě na cenu). Problém s čitelností by řešil i vyšší jas. Opět ale narážíme na spotřebu. Je třeba si uvědomit, že problém s čitelností je pouze na přímém slunci. V místnosti a ve stínu není sebe menší problém. Kolik času stráví uživatel chytrého zařízení na přímém slunci? Tento nedostatek bych nepřeceňoval.

Nabíjení je otázka mechanismu. Prostě s hodinkami při nabíjení není možno pohybovat, jinak kabel vypadne. Na druhou stranu nabíjení bude realizováno v klidu a ne s hodinkami na ruce.

Problém BT nedokáži zhodnotit. Neznám žádná konkrétní čísla v rozdílu energetické náročnosti BT 3 a 4. Pochybuji, že půjde o závratné hodnoty.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od uni »

Já používám telefon s TN displejem, vím, co je to nečitelnost, ale mnozí na diskusích zde jsou ochotni do krve bránit SAMOLED telefon jako super na ven, ale faktem je, že je to o dost novější technologie než OLED, jehož nasazení zde opravdu není šťastné a je to spíše fail, aktivně se ten displej používá prakticky jen krátkodobě "juknutí" a je škoda, že má tyto komplikace.
Připojení nabíječky asi nepotřebuje komentář, očividně je něco špatně, ale třeba se jedná jen o tento konkrétní kus.
Ad BT4.0, pokud chápu z kontextu, tato specifikace je ŘÁDY jinde ve spotřebě (asi obdobně jako ANT+), tedy by hodinky posunul v standby (zhasnutý displej) asi o notný kus dopředu. Tedy další fail.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Pokud by byl použit jiný typ displeje výrazně by se zvedla spotřeba, nehledě na cenu samotného displeje. Koncová cena hodinek by byla asi trochu jinde s vyšší spotřebou. Tzn je otázka, co je prioritou.

Nabíjení by se dalo určitě vyřešit lépe. Stačilo by, kdyby bylo nutné konektor zasunout a ne jen "přiložit".

Až uvidím praktické testy BT 4 vs. BT 3 budu věřit. Do té doby jsou to jen "laboratorní" a v podstatě nepodložené hodnoty. Otázka také je na kolik by bylo možné BT4 použít, pokud by jej nepodporoval samotný telefon. Nakonec by se stejně využívala starší technologie, protože BT4 zdaleka není standardem.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Daidalos »

To já se těším na Pebble :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od uni »

add Pebble, ano, BT4.0, správně:-)
BTW. zařízeních s BT4.0 je mezi lidmi min. desítky milionů (min. od Apple poslední modely iPadu, iPhone, Maců) a má podporu napříč trhem od společností, nebál bych se jej nazvat standardem.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Standa »

Je nesmysl řešit spotřebu Bluetooth. Sony Ericsson MBW-150 s "prehistorickou" verzí BT hodinky vydržely na příjmu okolo 14 dní, hlavní žrout je tak trochu někde jinde. Jak psal Jindřich, chce to ty praktické zkušenosti...
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od pejvl »

jakou jste naměřili výdrž? já mám na krabici "up to 330H/120H", ale reálně vydrží 2 dny
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od HanysR »

Uni to prostě jen přehání jako vždy. Že vás to překvapuje. Já taky používal MBW-150 téměř dva roky takže vím, že tvrzení ohledně spotřeby BT 3.0/4.0 je zcestné. Ta spotřeba je tam dána displejem apod. Ono takové věci většinou tvrdí lidé, co to neviděli ani z rychlíku. Papír snese totiž všechno.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od uni »

Aha, opět, já nemám pravdu, daný výrobce věci nemá pravdu, pravdu mají Standa&spol. Nijak překvapivé:-)
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od pejvl »

mbw150 jsem nabíjel jednou za týden, tak jsem čekal od oled aspon ty 3-4 dny
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Pavel Štrobl »

uni píše:Aha, opět, já nemám pravdu, daný výrobce .....
Řekl bych, že ten příspěvek je trochu scestný.
Ty hodinky asi nebudou kompatibilní s Windows Phone, že?
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

pejvl píše:mbw150 jsem nabíjel jednou za týden, tak jsem čekal od oled aspon ty 3-4 dny
U mě je to hodně proměnlivé. Skutečně záleží na intenzitě používání a četnosti aktualizací. Když si zapnu příspěvky z timeline z Twitteru, 2 dny jsou maximum. V posledních dnech ale využívám standardně kromě mailů a SMS jen mentions z Twitteru a zprávy z FB a dá se dostat až na 4 dny.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

uni píše:add Pebble, ano, BT4.0, správně:-)
BTW. zařízeních s BT4.0 je mezi lidmi min. desítky milionů (min. od Apple poslední modely iPadu, iPhone, Maců) a má podporu napříč trhem od společností, nebál bych se jej nazvat standardem.
A to je právě ono, podpora od Applu je nám u Androidích hodinek tak trochu na nic :) Např. u Samsungu podporu BT 4.0 přináší až SIII. Obdobné je to i u ostatních výrobců. BT 4.0 není ani zdaleka rozšířená záležitost. Použití u SmartWatch by bylo naprosto zbytečné (třeba se dočkáme u nástupce).
Pavel Štrobl píše: Ty hodinky asi nebudou kompatibilní s Windows Phone, že?
Bohužel takovéhoto příslušenství se u WP nedočkáme, což je velká škoda.
mceza

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od mceza »

Bohužel takovéhoto příslušenství se u WP nedočkáme, což je velká škoda.

Já si myslím, že dočkáme. Jen se obávám že to ještě dlouho potrvá a pravděpodobně to přijde až na verzi WP8...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Standa »

uni píše:Aha, opět, já nemám pravdu, daný výrobce věci nemá pravdu, pravdu mají Standa&spol. Nijak překvapivé:-)
Dívej se na věci z širšího pohledu, použij selský rozum a hlavně mluv jen o tom, co máš odzkoušeno. Nevím, jaké jsou konkrétní hodnoty napájecích proudů pro různé verze BT, ale realita mluví jasně: pokud se starou(!) verzí BT nabíjíš hodinky 1x za týden až dva, nebude zrovna BT tím hlavním ovlivňovatelem spotřeby, čili celou dobu teoretizuješ nad bezvýznamným parametrem vzhledem ke spotřebám dalších komponentů.

A věřit výrobcům? Kdybych to udělal, věřil bych např. v tuto sérii bludů:
1) multitasking způsobuje nestabilitu a zpomalování zařízení
2) technologie flash způsobuje nestabilitu a zpomalování zařízení
3) tablet pod 10" není pohodlný a málokdo ho bude chtít
4) málokdo chce 3.5mm jack konektor (2.5m/USB pro audio stačí)
5) málokdo chce silný CPU v mobilním zařízení
6) málokdo chce velký displej
7) přisvětlovací dioda pro foťák je zbytečná - nefunguje jak by měla

Všechny tyto bludy už byly vyvráceny. Myslel jsem, že po těch letech, co okupuješ internetová fóra už nebudeš tak naivní...
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Sony SmartWatch: Chytré hodinky (praktické zkušenosti)

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

mceza píše:Bohužel takovéhoto příslušenství se u WP nedočkáme, což je velká škoda.

Já si myslím, že dočkáme. Jen se obávám že to ještě dlouho potrvá a pravděpodobně to přijde až na verzi WP8...
První věc je podpora od výrobce. (Osobně se domnívám, že Microsoft systém neotevře až do té míry, aby bylo možné používat takovéto zařízení) a druhou samotné nasazení daného zařízení, což bude pro výrobce zajímavé až ve chvíli značných prodejů. Tzn. u WP je něco takového reálné nejdříve za 2-3 roky.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů