Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od lucanus »

O hudbe vim a pouzivam. Ale poustet si filmy pres wifi ze skydrive by se mi moc libilo. Nebo je ze sky aspon moct do telefonu stahnout ;-)
rostigue
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 17, 2012 9:29
Zařízení: Lumia 610
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od rostigue »

Ahojky. Už pár dní (od registrace) pročítám forum. Bez vás bych byl ztracený.

Ale i tak mám nějaké dotazy, přes které nejsem nějak shcopný se dostat. Koupil jsem Nokii Lumia 610.

1.)
Jak je to s nastavením ? Třeba MMS mi stále nejedou. Jsem u T-Mobile, tak jsem jim napsal. operátorka mi odepsala návod cituji : Mobilní telefon Nokii Lumia 610 je již pro MMS přednastaven. Pro příjem MMS je však potřeba povolit datový přenos, v menu naleznete zde:

Úvodní obrazovka > šipka vpravo > Nastavení > systém > mobilní síť > Datové připojení > Zapnuto / Vypnuto

Faktem je že mi MMS nejdou a nejdou. V nastavení na wibu mám sice vypnutý GPRS a data, protože se mně telefon neptal a zvesela se připojoval na net přes T-Mobile, hned 100,- v háji. Navigace Nokia taky zdarma, ale soskala si z netu taky za další 100,- :-D , nikde není možnost zarazit to, tak jsem na stránkách T-Mobile prostě net vypnul.

2.)
Kopírování z bodu "A" do bodu "B" taky nejde. Díky smartmania.cz už vím, že se musí nainstalovat do PC Zune, tam je to nějaký složitější, musím nakopírovat mp3 do pšíslušné složky v PC, pak zapnout v Zune synchronizaci. Chápu to správně ?? Obejít to lze aplikací USB Storage, to jsem zkoušel, ale v PC se mi objeví jen 2x ikonka Lumia 610, neotevře se to jako klasický USB Flash třeba v totalcommanderu. Dělám něco špatně, nebo je to tak krkolomný ????

Jsem zvyklý na symbian (N95), myslel jsem že WP bude o třídu výš, ale chápu to jako krok zpět. Ani mp3 nejde nastavit jako zvonění, jo jde, ale každou upravit na potřebnou velikost a délku a pak uložit jako Ringtone. Proč to dělat jednoduše, že ?? :twisted:

Zkuste mi prosím poradit nebo odkázat někam kde se něco dovím. Na N95 když chci zapnout prohlížeč, mám přednastavené přístupové body, nebo si navolím pokaždé dotaz a mobil mi dá vybrat přes kterou síť nebo wifi se chci připojit na net a nemůže se mi stát, že mi to tajně soská z kreditu.

Nebo je tu ten přístroj krátkou dobu a všechny dotazy se teprve budou řešit ??

Předem všem moc děkuji. A modům se omlouvám pokud můj dotaz nepatří.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Martin Suchan »

Pro funkcni MMS je treba mit povolena data v nastaveni mobilni site v telefonu - tarif na mobilni data predpokladam mas, bez nich mit smartphone je ponekud o nicem.
Hudbu dostanes do telefonu tak, ze si nainstalujes Zune. Dale musis mit samotne soubory s hudbou a videem v Music nebo Video Library, typicky slozka Music pod Users/jmeno. V Zune potom tuto hudbu a videa uvidis, v Zune je pak pomoci drag&drop na ikonku telefonu pretahnes do mobilu.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Daniel Fibikar »

rostigue píše:Ahojky. Už pár dní (od registrace) pročítám forum. Bez vás bych byl ztracený.

Ale i tak mám nějaké dotazy, přes které nejsem nějak shcopný se dostat. Koupil jsem Nokii Lumia 610.

1.)
Jak je to s nastavením ? Třeba MMS mi stále nejedou. Jsem u T-Mobile, tak jsem jim napsal. operátorka mi odepsala návod cituji : Mobilní telefon Nokii Lumia 610 je již pro MMS přednastaven. Pro příjem MMS je však potřeba povolit datový přenos, v menu naleznete zde:

Úvodní obrazovka > šipka vpravo > Nastavení > systém > mobilní síť > Datové připojení > Zapnuto / Vypnuto

Faktem je že mi MMS nejdou a nejdou. V nastavení na wibu mám sice vypnutý GPRS a data, protože se mně telefon neptal a zvesela se připojoval na net přes T-Mobile, hned 100,- v háji. Navigace Nokia taky zdarma, ale soskala si z netu taky za další 100,- :-D , nikde není možnost zarazit to, tak jsem na stránkách T-Mobile prostě net vypnul.

2.)
Kopírování z bodu "A" do bodu "B" taky nejde. Díky smartmania.cz už vím, že se musí nainstalovat do PC Zune, tam je to nějaký složitější, musím nakopírovat mp3 do pšíslušné složky v PC, pak zapnout v Zune synchronizaci. Chápu to správně ?? Obejít to lze aplikací USB Storage, to jsem zkoušel, ale v PC se mi objeví jen 2x ikonka Lumia 610, neotevře se to jako klasický USB Flash třeba v totalcommanderu. Dělám něco špatně, nebo je to tak krkolomný ????

Jsem zvyklý na symbian (N95), myslel jsem že WP bude o třídu výš, ale chápu to jako krok zpět. Ani mp3 nejde nastavit jako zvonění, jo jde, ale každou upravit na potřebnou velikost a délku a pak uložit jako Ringtone. Proč to dělat jednoduše, že ?? :twisted:

Zkuste mi prosím poradit nebo odkázat někam kde se něco dovím. Na N95 když chci zapnout prohlížeč, mám přednastavené přístupové body, nebo si navolím pokaždé dotaz a mobil mi dá vybrat přes kterou síť nebo wifi se chci připojit na net a nemůže se mi stát, že mi to tajně soská z kreditu.

Nebo je tu ten přístroj krátkou dobu a všechny dotazy se teprve budou řešit ??

Předem všem moc děkuji. A modům se omlouvám pokud můj dotaz nepatří.
1. Kromě aktivního datového připojení je nutné stáhnout z Nokia Collection aplikaci "nastavení sítě" a spustit, nastaví se a po vypnutí a zapnutí telefonu budou chodit jak data tak MMS.
2. Musíš využívat Zune, nic jiného bez full unlocku nechodí.
3.Ohledně MP3 to je bohužel skutečně takto krkolomné... nicméně částečně to lze zjednodušit různými app, které ořežou mp3 jak potřebujete a rovnou nastaví v telefonu jako vyzvánění.
4. Prioritně pokud je telefon připojen na WiFi využívá pouze tuto konektivitu, datové připojení pouze pokud není na WiFi nebo je uspaný. Nejlepší je mít nějaký balíček na internet, dneska už to bez něj nejde skoro pod žádnou platformou.
jajo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 27, 2012 9:31
Zařízení: Nokia XM 9800

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od jajo »

super tohle vlákno je vážně fajn....moc mi to taky pomohlo... :tlem:
rostigue
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 17, 2012 9:29
Zařízení: Lumia 610
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od rostigue »

maxxz píše:
1. Kromě aktivního datového připojení je nutné stáhnout z Nokia Collection aplikaci "nastavení sítě" a spustit, nastaví se a po vypnutí a zapnutí telefonu budou chodit jak data tak MMS.
2. Musíš využívat Zune, nic jiného bez full unlocku nechodí.
3.Ohledně MP3 to je bohužel skutečně takto krkolomné... nicméně částečně to lze zjednodušit různými app, které ořežou mp3 jak potřebujete a rovnou nastaví v telefonu jako vyzvánění.
4. Prioritně pokud je telefon připojen na WiFi využívá pouze tuto konektivitu, datové připojení pouze pokud není na WiFi nebo je uspaný. Nejlepší je mít nějaký balíček na internet, dneska už to bez něj nejde skoro pod žádnou platformou.
ad 4.) Tak datový balíček už mám vykoumaný.
ad 1.) To asi vyzkouším tu aplikaci, něco si o tom přečtu a uvidím
ad 2.+3.) O unlocku uvažuju, protože jsem zkoušel mp3 a nějak mi to nechodí, povede se mi dostat ji do founa, klasika jak je tu psáno v návodech, dokonce je uptavená na velikost a délku a album je Ringtone, ale nějak ji mobil nevidí ve vyzváněcích tónech. Asi něco dělám blbě.

Holt oběcně to chce čas a pořádně si to osahat a vyzkoušet. Ale vážně jsem myslel, že to bude jednodušší. Považuji se za počítačově velmi, ale velmi zdatného uživatele, jak systémově tak v kanc. apl. Ale povím vám, že mnozí lidé co znám a mají potíže s posláním přílohy k emailu, neřku o stahování a úpravě hudby, filmů a podobně. Tak pro ně kopírovat něco do složky, music ve svém profilu v users, a pak následně si osahat nějaký zune. No dejte pokoj. Fakt jsem čekal, že win v PC a win v mobilu si budou více rozumět. Zlatá N95 nebo C7 !!!! Zlatá. Nemůžu si pomoct. Kdybych to věděl koupil bych dceři raději C7. Lumia 610 nebyla teda o moc levnější. Ano vím o osekaném win phone, nemusí mně nikdo poučovat, ale čekal jsem od toho víc. Jsem zklamaný
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nejde o to aby v albu bylo Ringtone ale v žánru musí být ringtone, žánr MP3 lze upravit u přímo v Zune, pokud MP3 začnete editovat.

Skutečně jsou některé věci, které se musí u WP řešit kompromisem a nebo jinak, ale když si člověk zvykne což se určitě dá, jako u mě při přechodu z Androidu, pak za mě musím říct, zlaté WP :-)
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od icepoint »

Poradí někdo email nebo tel., kam se dotázat, proč mi nechce po opravě telefonu - po výměně zákl.desky opětovná instalace již zakoupené aplikace, konkrétně gMaps Pro? Všechny ostatní zakoupené šly bez problémů, po stisknutí koupit se objevila zpráva, že aplikaci jsem již zakoupil, zda chci nainstalovat, tato jediná to nezjistí a chce znova zaplatit, což samozřejmě nehodlám. Problém možná bude, že autoři ji dali na market znovu upravenou, ale to by mne nemělo zajímat nebo ne? Díky za odpovědi.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od matoman »

Ano Gmaps bola stiahnuta a nahrana znova ako ina (nova) aplikacia... (povodna snad uz na MP ani nieje) Pre ludi co si to kupili skorej, bol urceny vikend, ked bola tato aplikacia zdarma. Teraz je uz znova platena.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Vlasta W. »

Cože?!? Dopr... už toho mám opravdu plný zuby. Prodeje klesají, tak se vývojář rozhodne podojit znovu ty, kdo mu už jednou zaplatili. Není to zdaleka první případ re-releasu stejné aplikace. Jak jsem měl asi vědět, že to bylo jeden víkend zadarmo? Za to ještě Strakha zprudím, že si to za rámeček nedá, (nadávka).
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od fredysz »

Tady podekuj Googlu, ze nechal odstranit všechny aplikace používající jmena jeho aplikaci a nakonec jim povolil tuhle apku uvolnit znovu...
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od matoman »

Vlasta: O tom ze to bolo zadarmo, pisali snad vsetky WP stranky :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Vlasta W. »

To je mně ale jedno. Co já s tím mám jako společného? Já jsem autorovi už jednou zaplatil a rozhodně mu nehodlám platit znovu.

Matoman: A já mám nějakou povinnost číst neustále snad všechny WP stránky? Já jsem tu aplikaci zaplatil, tak jí chci používat, ne že se její vykuk autor rozhodne podojit platící uživatele znovu.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od matoman »

samozrejeme ze namas povinnost citat, ale ked sa to uz developerovi stane ze to musi publikovat znovu. Z nejakeho dovodu. (Necudoval by som sa keby bol na vine Apphub a microsoft) tak nieje nijaka moznost ako to kupujucim zakaznikom poskytnut znova zadarmo. Preto spravne dali aplikaciu urcity cas zdarma. Inak to nejde. Dokonca ja ako vyvojar si musim svoje aplikacie kupit, ak ich nechcem pouzivat v trial mode.
lukyscz
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 22, 2011 6:29
Zařízení: Nokia Lumia 800 Black

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od lukyscz »

To že si delveloper/vývojář musí koupit sovjí vlastni aplikaci to je uplná stupidita, fakt k nepochopení, pravda je to blbejch 30-100kč ale snad když to tam s toho live ID nahrajes tak proc to pres to stejny live ID nemuzes stahnout zadarmo nechapu proste, na to je potřeba zřejmě vyšší dívčí :D
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Vlasta W. »

Vývojář jí může publikovat zdarma, koupit si a změnit cenu. Běžný uživatel musí zacvakat znovu, kdykoli se nějaká vyžírka rozmyslí, že chce další prachy.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od icepoint »

Nasrat,nechci cist vsechny clanky o wp a nemuzu za chyby vyvojar vuci google a naopak.Apka tam je,ja mel telefon v oprave a chci ji znovu a zadarmo,neb jednou uz jsem ji platil.Uz si mailuji s nejakou americankou z microsoftu,dam vedet,jak to dopadlo.Zatim ji znova nezaplatim,byt jde o par korun.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Vlasta W. »

Taky to řeším se supportem MS.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od icepoint »

Tak problém s gMaps Pro má řešení. Zkusmo jsem si dopisoval online s agentem Microsoftu, problém je ovšem na straně autora aplikace a potažmo pitomého Google. Byli ochotni mi zavolat, potvrdit vrácení peněz a poslat je zpět po mém zaplacení. Nakonec jsem to odmítl, ať se strýček google potažmo autor poměje, kdyby šlo o drahou aplikaci, budu vědět, že se to dá vyřešit. 40 Kč ještě stále mám, tak si ji koupím znova. Pokud to udělá většina, autor vydělá, já na to prdím. Kdyby byla jiná aplikace tak si koupím tu druhou, jenže není. Takže pokud to někoho potkalo a těch 42Kč jej trápí, je nutno kontaktovat support Microsoftu, nejlépe online chat a vyřešíte to. Zdar.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Vlasta W. »

Jestli tomu dobře rozumím, tak je nutné se spojit s Microsoftem, aplikaci znovu zakoupit a Microsoft peníze vrátí? kde se dá kontaktovat support WP Marketplace online? Někde, kde ze mě nebudou dělat debila a snažit se přehrávat tento problém na jiné divize (už mě dokonce odkázali na MSDN, že vývojáře řeší tam).

BTW mně nejde o to, jestli mám či nemám 40 korun. Mně jde o to, že se nás autoři takto opakovaně pokoušejí systematicky okrádat a já už toho mám plné zuby. Z principu mu prostě další peníze nedám.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 37 hostů