[app] Pivníček

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] Pivníček

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Ahoj, chtěl bych taky zkusit rozproudit diskuzi kolem své aplikace a představit jí dalším lidem. Dnes na Marketplace vychází update 1.1, tak je to snad i ideální doba.

Aplikace pivníček je určena k evidenci vypitých piv. Určitě znáte situaci, kdy máte platit a nepamatujete si, kolik piv jste vypili. To je nyní minulostí, pokud si u každého piva kliknete na tlačítko (velikost je záměrně skoro přes celý displej, aby to fungovalo i po vyšším počtu vypitých piv). Ve verzi 1.1 došlo k umožnění odečtení jednoho piva, pokud došla například k nechtěnému stisku tlačítka...

V budoucnu je plánováno dělat statistiky (maximálně vypito, nejmenší doba mezi dvěmi pivy, atd...), počítadlo ceny k zaplacení a možnost zadání dalších nákladů (panáky, jídlo, ...) a další zatím nepředstavené funkce. Potenciál je tam veliký... :-D Pokud ale chcete nějakou vlastnost navrhnout, nebojte se připsat zde komentář!

Obrázek

Obrázek

Z komentářů na Marketplace bych vypíchl hodnocení uživatele AuDiGo6: "I po 8 pivech sla aplikace bez problemu pouzivat :D". Za podobné komentáře jsem opravdu šťastný a vidím, že se výsledek opravdu setkal se záměrem!
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Pivníček

Příspěvek od Vlasta W. »

Zajímavé :-) Akorát kolik jsem měl piv, si většinou pamatuju, když se pije jenom pivo. Zato když se dá véča (polívka, hlavní, dezert), nějaký ty panáčky, pivečka, nealko, oříšky a podobný hovadiny, tak to už bývá problém.

Představuji si, jak vyndám tlf a všechno, co mi přinesou na stůl, si appka vyfotí (a sama pozná, co to je, ale na to si asi ještě pár let počkáme :-) ). Při placení si appku otevřu a ona mi zobrazí třeba náhledy věcí, které jsme si vyfotili, já to odříkám servírce a pohoda :-)
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] Pivníček

Příspěvek od Tomáš Kápl »

No fotit si každé pivo by asi nebylo tak zajímavé. :-D
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Pivníček

Příspěvek od mimonaut »

Statistika by se hodila.. i s nějakým grafickým znázorněním a nejlépe i s jednoduchým kalendářem (barevně ozačené dny, kdy byl člověk na pivu) :)
Já žil dlouho v omylu, že vypiju maximálně 4 piva týdně.. pak jsem to jednou začal počítat a hned to bylo 3x tolik :-)
MartinJ
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv zář 15, 2011 8:08
Zařízení: Lumia 920 white (GDR3)

[app] Pivníček

Příspěvek od MartinJ »

já si teď dělám podobnou pro své "účely" :-D jako dlaždice mám obrázky toho co si dávám nejčastěji a rovnou mi to počítá i cenu... (jelikož chodím do jedné hospody, tak nemusím pořád měnit ceny) :-D
lusk
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv srp 14, 2008 11:39
Zařízení: Photon Q

[app] Pivníček

Příspěvek od lusk »

jeste by to chtelo aplikaci, ktera by me po predem danem poctu piv dostala z hospody ;-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Pivníček

Příspěvek od Petulinek »

To už by se to nemuselo jmenovat Pivníček ale spíš Stíhačka :-)
jirin
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 24, 2011 20:07
Zařízení: HTC 7 PRO

[app] Pivníček

Příspěvek od jirin »

platím vždy poslední, co zbyde :-)
mceza

[app] Pivníček

Příspěvek od mceza »

Kromě všeho výše zmíněného bych zkusil zapřemýšlet nad nějakým zabezpečením. Po druhém pivu mí spolustolovníci objevili, že i z druhé strany stolu se dá na ten obdelník trefit dobře a přičíst mi tak pár piv navíc :D

Jenže kde je ta hranice mezi bezpečností, rychlostí a jednoduchostí (pro snadné ovládání i v podnapilém stavu :D)?
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] Pivníček

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Díky za reakci. Zabezpečení si musí ohlídat uživatel. Pokud nebude mít telefon u sebe, tak s tím jako vývojář nic neudělám. Blokovat stisk například pinem mi přijde opravdu zbytečné...
mceza

[app] Pivníček

Příspěvek od mceza »

Copak telefon nedávám z ruky, ale velký dotykový displej je snadný cíl nenechavých rukou :D
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

[app] Pivníček

Příspěvek od chmeldas »

Možná by se hodil automatický upload počtu vypitých piv i s útratou a polohou majitele na telefon manželky nebo přítelkyně :D Tuhle funkci by zajisté naše něžné polovičky ocenily i za cenu cenu placené app... :D
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

[app] Pivníček

Příspěvek od chmeldas »

Určitě bych se přimlouval za palánovanou možnost zadání i dalších položek jako jsou panáky, jídlo, atd. Nemám přesnou představu o tom jak to chce Tomáš řešit, ale pojmul bych to spíš formou editovatelných položek. Rozšířilo by to použitelnost aplikace do nových rozměrů :) Též bych uvítal možnost volby placené a free verze. Určitě nejsem sám kdo rád ocení dobrou práci.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] Pivníček

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Díky za komentář. Mám v plánu nechat na první obrazovce velké tlačítko pro velké piva, jako základ celé aplikace. Vpravo od toho chci přidat tlačítko pro malá piva a další položky s tím, že na další obrazovce by se k tomu dala přidat cena všech položek. A na poslední obrazovce chci mít výpis ceny k zaplacení automaticky počítaný. Takže pohyb ze základní obrazovky doprava umožní přidat další položky, doleva zase zjistit celkovou útratu.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] Pivníček

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Tak v noci byl konečně schválen update aplikace. Došlo zatím jen k přidání možností počítat více položek (např. malá piva a 4 další položky dle vlastního uvážení). Změnila se i ikona aplikace, která více zapadá do metra, tak se nedivte, že už tam neuvidíte to barevné pivo. Určitě mám v plánu vydat další aktualizaci, ale toto jsem dodělával ve spěchu, aby se to dostalo na Marketplace co nejdříve, neboť nyní budu nějakou dobu mimo PC. Rovnou mohu prozradit, že je připraven i celkový přehled k zaplacení, ale potřebuju ho trochu více otestovat a odladit, proto se v aplikaci nevyskytuje. Takže update 1.5 by se měl na vašich zařízeních objevit (předpokládám) zítra.
jirin
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 24, 2011 20:07
Zařízení: HTC 7 PRO

[app] Pivníček

Příspěvek od jirin »

chmeldas píše:Možná by se hodil automatický upload počtu vypitých piv i s útratou a polohou majitele na telefon manželky nebo přítelkyně :D Tuhle funkci by zajisté naše něžné polovičky ocenily i za cenu cenu placené app... :D
to je geniální nápad, že by jsem třeba podle toho jakou mám žízeň nastavil třeba jedno pivo za půl hodiny a ty by potom automaticky přibývali. A nebo tam třeba nějak zamontovat čas připsání piva. Z vtastní zkušenosti :) můžu říct, že jsem si je tudle pokoušel značit a nějak jsem nevěděl, jstli jsem si pivo už připsal nebo nee. Prostě nalitej, jak to bejvá.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů