Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Včera jsem byl při představení WP8 velmi zklamaný. Aktualizace na WP8 je jedna věc, ale hlavně mě mrzí přístup Microsoftu k nádhernému metro designu.

Vzhled Windows Phone bylo něco moderního, jednoduchého a zároveň pěkného na pohled, něco, co jsem od té doby od Microsoftu neviděl. Podle různých článků a zpráv přímo z Microsoftu si dali s každým detailem záležet a každá drobnost měla svůj důvod.
Včera MS představil novou úvodní obrazovku, která jde proti vlastnímu promyšlenému designu Metro. Skoro, jakoby se už MS neporadil s těmi, kteří Windows Phone Metro vymysleli. Už tím, že Microsoft umožní změnu velikosti ikon na mini čtverečky přichází Microsoft o ten nádherný designový kousek, který se objevuje na drtivě většině reklam s telefony pro Windows Phone. V tomto případě má stále uživatel možnost volby. Bohužel odstraněním černého rámečku došlo k rozbití na pohled líbivé nesouměrnosti a lehkosti úvodní obrazovky. Nový vzhled je příliš "těžký" a vystředěné ikony nevypadají dobře.

Rozhodl jsem se proto sepsat petici za navrácení černého pruhu na hlavní obrazovku, aby bylo možné vytvořit stejný vzhled úvodní obrazovky, jako má Windows Phone 7. Pokud bychom dokázali získat alespoň takovou pozornost, aby Microsoft toto rozhodnutí okomentoval a vysvětlit, považoval bych to také za úspěch.

Jsem rád, že server WMPowerUser věnoval pozornost mému oznámení . V jejich zprávě je také možné porovnat WP7 a WP8 home screen.

Pokud máte podobný názor, věnujte prosím minutku podepsání petice zde.

Pokud i Smartmania podpoří iniciativu zprávičkou na stránce, zlobit se nebudu :D
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Petulinek »

Je to věc názoru, já bych naopak řekl, že je to malý krůček kupředu v tomto polotovaru operačního systému a o něco zvýší jeho použitelnost, protože nyní je informační hodnota úvodní obrazovky bídná a mně osobně se maxidlaždice zabírající moc místa příliš nelíbí, odhlédnuto od jejich použitelnosti a informační hodnoty...
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od nAscA »

spellshaper píše:VV tomto případě má stále uživatel možnost volby. Bohužel odstraněním černého rámečku došlo k rozbití na pohled líbivé nesouměrnosti a lehkosti úvodní obrazovky. Nový vzhled je příliš "těžký" a vystředěné ikony nevypadají dobře.
No ja ti nevim, vidim to uplne naopak. Nesoumernost je u WP8 na uvodni obrazovce mnohem vetsi nez uz WP 7.5. Mne se to teda libi o hodne vice v nove verzi.
BTW jeste jsem nevidel, aby nejaka takova petice mela uspech, ale good luck ;)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

No úplně nečekám, že by MS kvůli mě začal předělávat home screen zpátky. :lol: Bohužel tam kvůli rozlišení dlaždic nepůjde dát ani nějaký přepínač na starou verzi.

Já měl rád WP hlavně kvůli metru, čistému ale informačně bohatému designu. Byla to jedna z hlavních věcí, proč jsem nekoupil jiný systém. A jak už jsem psal, od MS mě to hodně překvapilo. Nová homepage toho sice zobrazí víc, ale je to bordel, navíc tam chybí kousek další obrazovky, typický pro metro, ten reprezentoval právě černý okraj. Také by odlehčil té hutné záplavě dlaždic různých tvarů, barev a velikostí na nové WP8 obrazovce.

Pokud se podaří získat alespoň reakci a vysvětlení MS, asi i to by byl úspěch :???:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od matoman »

uz je to tu ako v skupinach "Vratte nam stary facebook" neviem kolko ikon ste mali na WP7, ked vam to vyhovovalo, u mna s 30+ to je absolutne na ..... WP8 plocha u mna zrychli pouzivanie mobilu o niekolko desiatok percent...
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Taky se mi vic libi zlaty rez, ale na nove menu si take bez problemu zvyknu, petici podepisovat nebudu prave z toho duvodu, jak nesnasim ty fb skupiny za zachovani neceho. Je to proste evoluce a cesta k lepsimu
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Lupus »

No, pevně doufám, že ani v tomto případě MS na petici nedá. Nová pohotovostní obrazovka je IMHO jednoznačný krok správným směrem a osobně se na ni velmi těším. Ta petice mi přijde upřímně řečeno hodně ujetá - můj názor...
Uživatelský avatar
Maledict
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 30, 2011 19:56
Zařízení: Xiaomi Mi4C, Surface Pro 4

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Maledict »

Nejlepší by byla možnost vybrat si mezi starým a novým typem obrazovky. Mně osobně by se více líbilo, kdyby WP8 vypadaly takto: http://www.neowin.net/images/uploaded/w ... en%20a.png

Dodávám, že hlavní problém nové obrazovky je v tom, že se na ní vejdou už jen 2x3 velké dlaždice, zatímco na tu starou se vešly 2x4. Ano, samozřejmě se na ní ve WP8 vejde víc menších, ale i tak jsou ty velké dlaždice zbytečně velké (zejména na telefonech s velkým displejem).

Popř. kdyby byl zachovaný starý design:
Obrázek
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Oba návrhy, co tu jsou vypadají mnohem lépe. Ale bohužel budeme mít tohle:
Obrázek
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Martin Suchan »

Ja s novym UI nemam problem, ale je pravda, ze jsme zatim nevideli skoro nic ze zbytku Apollo, jestli prekopali jenom Start, nebo i ostatni dialogy a aplikace?
kaon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 27, 2011 11:58
Zařízení: Dell Venue Pro

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od kaon »

mne sa nezda ze je to krok spravnym smerom mat dve prehnane velke live tile vedla seba ktore niesu takmer vobec vyuzite u vacsiny aplikacii alebo zase prehnane male pripadne kombinacia ktora posobi chaoticky ja by som bral 3 rovnako velke live tile vedla seba so zlatym rezom alebo hoci aj bez .. bol by to krok v pred vo vyuzitelnosti uvodnej obrazovky a zachovalo by sa metro a prehladnost
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od herm »

Já tedy osobně nemám problém ani s jednou z variant. Já jsem dokonce spokojenej i třeba se Zune nebo s tím, že WP dosud nemají vyměnitelné karty. Většinou jsem se snažil ventilovat nějaké požadavky na WP přes http://windowsphone.uservoice.com/forum ... uggestions" onclick="window.open(this.href);return false;. Ovšem když se tam člověk podívá, co některým lidem v systému chybí, tak se mu jeho starosti rázem zdají maiicherné :-).
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od hujer »

Proč by to nemělo být Metro? Právě naopak, když se podívám na obrázky z Windows 8, tak je to jenom zmenšenina nastojato. Ve Win8 taky není žádný "zlatý řez" či jiné rádoby umělecké fičurky - prostě Metro infografika, dlaždice různých velikostí a hlavně důraz na font. A to vše je i ve WP8.

To hlavní na co si ledé na začátku stěžovali bylo nevyužití prostoru, nemožnost menších dlaždic a zbytečný (nevyužitý) černý pruh napravo. Teď to všechno můžem mít, a zase se nám to nelíbí. Chce se mi zvracet... :cry:
A nebo jsme jen banda konzervativců co neumí přijímat nové věci a brání se pokroku???
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od VNavrátil »

Na mě úvodní obrazovka WP7 působila zvláštním dojmem, ten zlatý řez měl skvělý účinek, všechno vypadalo skvěle esteticky a přehledně. Naopak tohle mi příjde jen jako bordel nanesenej na úvodní obrazovku. Změna velikosti dlaždic je skvělá, ale ten černý pruh na kraji měl určite svojí roli. Kromě šipky by tam mohlo být nějaké kontextové menu, nastavení Wifi, atak.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od mimonaut »

přesně... tak nějak tajně jsem doufal, že ve WP8 přibude pár (nejlépe volitelných) ikonek pod tu šipku.. logicky by se to nabízelo a stačily by třeba 3 pozice..
mceza

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od mceza »

Koukám, že většina lidí, která je proti zachování černého pruhu má jiné telefony než Lumie. Kdybyste měli ClearBlack displeje, tak pochopíte, co je na tom černém pruhu tak úžasného :-)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od morro »

Vzpomínám si jak proti zlatému řezu zrovna na smartmanii měl kecy nejeden uživatel... po 2 a něco letech je zlatý řez pryč a je to špatně. Možná že to takhle na videích může vypadat všelijak, ale bez vyzkoušení hned nebudu sepisovat petice :D.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od mimonaut »

mceza: teď nevím, komu to píšeš :) Našel jsem v diskusi jediného uživatele, kterému se nový design líbí víc než starý a nemá lumii :)

BTW omnia7 má taky SAMOLED, takže černá je stejně černá jako na lumii800
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Martin Suchan »

Geniální řešení pro všchny, kterým chybí ta asymetrie vpravo u WIndows Phone 8 - prostě čtvrtý sloupec nechejte prázdný :)
Obrázek
SnejiCZE
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 08, 2012 17:45
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od SnejiCZE »

Necroman: Asi tak, kompromis pro všechny :)

Na všechno se dá časem zvyknout, já osobně se na nové uspořádání/možnosti úvodní obrazovky těším.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů