Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
SnejiCZE
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 08, 2012 17:45
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od SnejiCZE »

Během konference jsem přemýšlel nad svými pocity. Před asi třemi týdny jsem si koupil Lumii 800. Jelikož jsem měl před touto koupí dělší dobu LG KM900, byl jsem naprosto nadšen rychlostí a aplikacemi. I za tu krátkou chvíli mě WP nadchnul. V tu chvíli jsem o těch zařízeních moc nevěděl, ale dostala se ke mně informace o příchodu WP8.
Mezitím jsem si telefon "vymazlil" dle obrazu svého a jsem s ním maximálně spokojen.

Na dnešní konferenci jsem byl hodně zvědavý, ale co se týče novinek ve Windows Phone 8, tak už nejsem ani tak moc zklamaný. NFC u nás nemá zatím žádnou šanci se uchytit. ... Nejvíc se mi líbílo například to čtení z vizitek, ale tak budu si muset vystačit s QR kody :D O Skype integraci mám to tušení nepadlo ani slovo? To mě trochu mrzí...
Ta "Mobilní peněženka" ... v ČR podle mě zatím není možnost (a ani se neblíží v dohledné budoucnosti), že by to mohlo fungovat tak jak to prezentovali. Co se týče obecně WP 8, nevím, připadá mi, že pro "běžněho" uživatele nejsou zase tak ničím ohromující a nutné...Hry si pořád můžu zahrát na PC/notebooku. Je pravda, že občas by si člověk rád zahrál hru v trochu lepší grafice/engine, ale to je doopravdy ta poslední věc co mě trápí.
Těším se na nové prostředí, to aktuální na WP7.5 mi přišlo jaksi "omezenější".

Co se týče firmy Nokia...aplikace a jejich aktualizace se mi líbí, jen tak dál... Co se týče Lumia 900 majitelů/uživatelů - cítíl bych se dost podveden a přeju Nokii hodně štěstí s vyřizováním stížností na jejich novou vlajkovou loď :roll: :)

S WP 7.8 jsem jako uživatel Nokia Lumia 800 z větší části spokojen, než zklamán. Na prohlížení internetu - stačí, na konverzace typu Skype/ICQ/FB - stačí , na to hlavní což je SMS-kování a volání - stačí, fotografování/video - stačí.
Snad se najdou ještě lidé, kteří nepotřebují mít každý týden v ruce nový mobil a tím na sebe upozorňovat, jak je dotýčný "cool". Vybíjet se budou všechny pořád stejně, dokud někdo nepříjde s novým typem baterii.
V krátkosti můj osobní názor, kterým nechci vyprovokovat nikoho :)
davous267
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 17, 2012 16:49
Zařízení: Nokia Lumia 710

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od davous267 »

Jojo, člověk se rozhodne jít do Lumie a pak tohle ... takže teď zas 2 roky s phonem bez app. Fajn.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od morro »

Všichni to přeháníte... Myslím, že tento tah byl velice dobrým tahem... V Česku se očekává stále to, že si například koupím phone, který by mohl mít doživotní záruku a taky doživotní podporu ze strany výrobce... abych hlavně ušetřil "a také by mohl třeba přijít netem upgrade na CPU a GPU, že? xD hihi" ... Stávající modeli dostanou Windows Phone 7.8 a tím to zvadlo, moc nerozumím tomu proč se to furt řeší... Ten kdo si koupil třeba současnou novou Lumii a teď se diví tomu, že nedostane ugrade na systém který běží na jiném jádře je u mě hloupím člověkem... Na to se nedá co jiného říct, tím spíš když jsme všechni věděli jak ošemetná otázka to je... Lidé kteří si koupili Lumii, protože ji viděli zrovna v letáku nebudou řešit nějaké jádro a budou ještě rádi za Windows Phone 7.8...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Krayzie »

Nokia mi je dost ukradnuta (od nej som telefon nikdy nechcel). Po Lumiach som poskuloval len kvoli mapam a tie teraz budu v kazdom WP8 zariadeni, takze spokojnost.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od htcjirka »

Ano,ale jen nokia mapy,nikoliv nokia autem.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od fredysz »

Pokud ses dival na prezentaci, tak všichni dostanou moznost stahovani map pro offline pouziti a trun by turn navigaci, coz mnoha lidem bude postacovat...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od htcjirka »

Ano dival.Nebude to klasicka hlasova navigace jakou je dnes Nokia Autem.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od vasekboch »

Na konci bylo přeci řečeno, že se budou snažit nutit vývojáře do zpětný kompatibility. Součastní majitelé 7.5 dostanou 7.8 update, kterej doplní softwarový funkce. A update na WP8 není potřeba, protože žádný z výhod nevyužijí, díky nekompatiblitě HW. Podle mě to byl jediný logický krok, který mohl udělat. Není možné podporovat všechny zařízení do nekonečna. Sice to je trochu rána pro Lumii 900, ale na druhou stranu, softwarový update dostanou všichni, zpětná kompatibilia aplikací bude vyžadována (pokud to bude možné). Tak co víc si přát. Ani v android světě všechny telefony nedostanou update. To prostě není možné. Jediné věci o které budou ochuzeni jsou spojeny s HW a ty žádný update nevyřeší.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od morro »

vasekboch: Thumbs Up!
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

vasekboch: Ano, to máš sice pravdu, ale představ si, kdyby Samsung vypustil Galaxy SIII (ač jsou výkonově někde jinde, SIII a L900 jsou aktuálně vlajkové lodě svých výrobců) s tím, že nedostane update na poslední verzi OS, která má vyjít do půl roku.

A to tlačení vývojářů ke zpětné kompatibilitě? Tak jim teda nabídli podporu nejen C#, ale i C, C++ a HTML5 a teď to nebudou moct využít, aby to bylo zpětně kompatibilní? hmm...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

morro píše:Všichni to přeháníte... Myslím, že tento tah byl velice dobrým tahem... V Česku se očekává stále to, že si například koupím phone, který by mohl mít doživotní záruku a taky doživotní podporu ze strany výrobce... abych hlavně ušetřil "a také by mohl třeba přijít netem upgrade na CPU a GPU, že? xD hihi" ... Stávající modeli dostanou Windows Phone 7.8 a tím to zvadlo, moc nerozumím tomu proč se to furt řeší... Ten kdo si koupil třeba současnou novou Lumii a teď se diví tomu, že nedostane ugrade na systém který běží na jiném jádře je u mě hloupím člověkem... Na to se nedá co jiného říct, tím spíš když jsme všechni věděli jak ošemetná otázka to je... Lidé kteří si koupili Lumii, protože ji viděli zrovna v letáku nebudou řešit nějaké jádro a budou ještě rádi za Windows Phone 7.8...
Ono to je ale pochopitelné. V Česku totiž naprostá většina lidí kupuje telefony za jejich plné ceny. Takže se nediv, že typický Čech je po vysolení 15 litrů (skoro jednu průměrnou mzdu) za telefon naštvaný, že jeho podpora je záležitostí pár měsíců. Průměrný Američan či obyvatel západní Evropy dá za stejný telefon dolar či třeba 99 a úvazek svému operátorovi. Kdyby čeští operátoři skutečně dotovali telefony, nahlíželi by na to Češi jinak. A to nemluvím o kupní síle samozřejmě. Byl jsem před pár dny v prodejně Vodafonu a z dotovaných cen L800 se mi protáčely panenky.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

morro: problem neni mit nove jadro. Problem je, ze pokud na WP7 nepujdou aplikace z WP8 tak z toho MS udelal mrtvou platformu. Nikdo na to nebude vyvijet. Takze jeste ani neprodavana Lumia 900 v CR nebude mit prisun aplikaci. Navic MS momentalne nema nic z WP8 na trhu a prave zabil svuj soucasny system.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od morro »

Ono to je ale pochopitelné. V Česku totiž naprostá většina lidí kupuje telefony za jejich plné ceny. Takže se nediv, že typický Čech je po vysolení 15 litrů (skoro jednu průměrnou mzdu) za telefon naštvaný, že jeho podpora je záležitostí pár měsíců. Průměrný Američan či obyvatel západní Evropy dá za stejný telefon dolar či třeba 99 a úvazek svému operátorovi. Kdyby čeští operátoři skutečně dotovali telefony, nahlíželi by na to Češi jinak. A to nemluvím o kupní síle samozřejmě. Byl jsem před pár dny v prodejně Vodafonu a z dotovaných cen L800 se mi protáčely panenky.
Přesně tak, ale s tím se nedá nic dělat... situace je tu hodně bídná a teď budou lidé (uživatelé nových Windows Phone) smutný. S tím nikdo nic moc jen tak neudělá a rozhodně bych to nepřisuzoval Microsoftu, ale "jak bych to jen řekl" - současné životní úrovni občanů České republiky a -> jejich metality...
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od vasekboch »

Součastné metro aplikace budou kompatiblní. Nikdo bude vyvýjet v C++ pokud k tomu nemá patřičný důvod (herní engine). Takže budoucí metro aplikate postavené na C# by měli být zpětně kompatiblní. I kdyby Microsoft nabídl možnost upgradu na WP8 pro součastné telefony, museli by výrobci přepsat veškeré svoje drivery pro nové jádro. Už vidím jak horlivě to budou přepisovat. Nemají důvod, potřebují prodávat nové telefony ne podporovat staré. Pravda 900 lumii by to asi hodně pomohlo. Ale to je tak asi všechno.
Podle mě to dopadlo velice dobře. Nové telefony budou mít nový hardware a budou těžit z nového hardwaru. A staré budou dál žít na na WP7.8, které přinese většinu softwarových novinek.
Dominik556
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 04, 2011 14:34
Zařízení: omnia 7

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Dominik556 »

To kdy přijde aktualizace na 7.8 třeba na omnii 7 asi nikdo neví co? :?:
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Jakub Karásek »

Zatim mam obrovskou obavu, ze dostaneme pouze a jen homescreen. Snad se mylim a prijdou alespon ty mapy a skype.
A byl bych rad i za dilci zmeny v systemu, jelikoz na nova zarizeni prijde podpora pametovych karet, tak pocitam s nejakym souborovym manazerem. A ten bych mel rad i na soucasnych telefonech. Ale mam strach, ze prestoze jsou to v zasade jednoduche veci, tak je Microsoft nebude "vyrabet" dvakrat a odbyde nas pouze tim homescreenem
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

jakub.karasek píše:Zatim mam obrovskou obavu, ze dostaneme pouze a jen homescreen. Snad se mylim a prijdou alespon ty mapy a skype.
Já to podle Mary Jo pochopil taky tak, že 7.8 = jenom nový homescreen.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Stejnak bude Windows Phone 8 na 95% dostupny jako custom ROM i pro stavajici zarizeni vcetne HTC HD2 :-D
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Zawe »

presne tak. Stejne uz jsem chtel jit do nejaky custom ROM. Stejne si myslim, ze WP 7.8 bude mit skoro vsechno co WP8 pojede na jinym jadre, ale funkce jako skype, navigacni programy aby bezely na pozadi a neuspavaly se, bude i na WP 7.8 a to mi bude stacit a kdyz ne, tak budou custom ROMky a ja mam Omnii 7 skoro rok, tak pak uz stejne bude cas telefon mozna zmenit, ptz budu chtit asi neco lepsiho.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 72 hostů