Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
SnejiCZE
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 08, 2012 17:45
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od SnejiCZE »

Z toho co zatím ukázali...ano jsem majitel Nokia Lumia 800...co se týče té úvodní obrazovky, tak na tu se těším.
Ano, podle toho co si na netu čtu, jsem zklamaný, že nebudu mít WP8, ale nadruhou stranu, kdy v naší malé zemičce uprostřed evropy bude podpora všech těch nových aplikací (NFC ... z toho videa z té restaurace...kidding me? Kdy si restarurace pořídí tablety a mohlo by tohle fungovat? Možná tak až se přestane v ČR krást)...

Zatím beru WP 7.8 jako 50% spokojenost, to vizualní prostředí nové se mi líbí, teď čekám na integraci Skype do WP 7.8 ... nechtěl bych být ale jedním z těch, kteří si objednali Lumii 900...cítíl bych se asi solidně podvedený ze strany Nokie. Třeba Nokia nabídne těm, kteří si v minulých 3 měsících koupili Lumii nějákou slevu na "nové mobily s WP8", ale to se asi nestane :D

Každopádně čekám na to, až to oznámí LIVE...to bude hukot :D
Dominik556
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 04, 2011 14:34
Zařízení: omnia 7

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Dominik556 »

To by mě taky zajímalo jestli pujde vybrat v mejlu víc obrázků najednou atd...a co třeba posílání přes bluetooth :?:
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Krayzie »

Ako vlastnik WP zariadenia 1. generacie, ktore bude mat v momente "vypustenia" WP8 2 roky, som s aktualizaciou na WP7.8 max. spokojny (dufam, ze pride). Ale je pravda, ze ako vlastnik Lumie 800/900 by som bol asi sklamany, kedze to vyzera tak, ze native code support nebude vo WP7.8 a teda vsetky nove hry a apps vyuzivajuce native code na WP7/WP7.5 zariadeniach nepobezia. Na druhej strane, na nejake DirectX herne pecky by pravdepodobne nemali vykon ani v pripade podpory native kodu. Najdolezitejsim otaznikom tak zostava asi integracia Skypu vo WP7.8, nechame sa prekvapit.

EDIT 1: Osobne ma este zaujima integracia mapovych podkladov od Nokie vo WP7.8, tym by ma naozaj potesili (NFC, HD, micro SD, multi core a native code DirectX hry su mi vazne ukradnute). Aj ked asi to nevydrzim a na vianoce si spravim radost s novym telefonom, ktoru si pokazim hned ako zistim, ze ho budem zase musiet dobijat kazdy druhy den = ziadne zlepsenie.

EDIT 2: "The Verge" spomina, ze nie vsetky existujuce zariadenia dostanu update na WP7.8, Lumie to budu na 99.9%, ale 1. generacia zariadeni je otazna.
mceza

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Velkou ironií je, že vypuštění Lumia 900 provázela velká reklamní kampaň "Beta test is over".

A pár dní na to řeknou, že tenhle předraženej telefon je vlastně posledním beta testovacím telefonem před uvedením pořádného WP...

Nokii tohle hodně ublíží.
SnejiCZE
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 08, 2012 17:45
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od SnejiCZE »

Ublíží, ne-li položí, co se týče smartphonů...lidé v ní teď ztratí důvěru...
mceza

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Takže další novinky - updaty na WP8 půjdou už i vzduchem (Symbian to umí kolik let?)
Každé zařízení bude po uvolnění MS podporováno minimálně 18 měsíců (zde nikdo netleskal, taky se mi to zdá málo)
mceza

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

A teď je tam viceprezident Nokie, který řekne, co dostanou současné WP zařízení!

Aktualizujte tento příspěvek pro podrobnosti!

Nebude to jen o novém homescreenu

updaty na současné nokie začnou příští týden!

Nové funkce pro SW na focení (konečně, opět to co mají jiné OS už léta)

Během příštího týdne začnou uvolňovat nové verze navigací pro Nokie


// Konec :-)
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od streethawk »

A je to tu, takže všetky dôležité zmeny dostanú aj WP7.5 telefóny prostredníctvom WP 7.8 updatu...Takže pohoda, nemusím mať WP8...

HTC Titan... ;-)
imaxik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: stř srp 03, 2011 21:43
Zařízení: Omnia 7

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od imaxik »

Jen doufam, ze mi cesky MS nelhal a omnia 7 dostane integrovany skype :???:
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

Jako majitel Lumie 900 to tak beru. Koupil jsem ji pred tydnem s tim, ze update nebude a ze bude nejaka light verze. To se asi splni. S cim mam problem jsou aplikace. WP8 na WP7 predpokladam nepojedou a to znamena konec vyvoje a konec teto vetve. Telefony menim casto, ale tohle je podraz. Lumia 900 je drahy HW, ktery se prodava par mesicu, tady jste vubec ne a MS uz ho nazval Legacy. To je silene. Jsem zvedav na slavnostni uvedeni Lumie v CR. To je fiasko. Navic MS ted nema co zakaznikum nabidnout. WP8 jeste neni a z WP7 udelali dneskem legacy. To je sileny a od MS uz si nekoupim ani slanou vodu.
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Olik »

Všechny změny ? Řekl že bych že bez nativního kodu a lepšího SDK opravdu nic moc :) Velké zklamání.

A vývoj na WP 7.5 - 7.8 zustane u strašného silverlightu, XHTML a podobného balastu. Nokia udělala uplně to samé co s N9.
Nokia a MS ze mě opět udělali kašpara že jsem si WP koupil přes měsícem a dneškem taky nic od nich nekupuju.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Svestka »

Ja si naopak myslím, že tohle Nokii ale především WP pomůže.

Když bych uživatele co slyšeli o WP nějak rodělil vyšly by mi 3 skupiny uživatelů:
1. Lidé, kteří ortodoxně odmítají WP z principu
2. Lidé, kteří čekali s nákupem WP právě do odhalení WP8 a se zařízeními s tím spjatými
3. Lidé, kteří WP využívají a jsou spokojeni, nebo dokonce nadšeni z tohoto systému.

Z toho vyplývá, že 1. skupina si telefon nekoupí tak či tak, 2. skupina se dočkala a telefon si koupí s představou, že minimálně další 2 roky bude mít u těchto nových zařízeních podporu, což je u telefonu dostačující z mého pohledu, 3. skupina počká až první vlna nadšení WP8 přejde, telefony s novým systémem začnou slevňovat a telefon pravděpodobně koupí taky. Lidí, kteří budou natolik hnusení a z principu si nové zařízení nekoupí, příliš mnoho nebude a tak se zvedne podíl WP na trhu (přibudou nové zařízení, staré půjdou do bazaru) a zároveň Nokia prodá další "předražené" vlajkové lodi.

P.s. Podotýkám a zdůraňuji, že vše v tomto příspěvku jsou pouze spekulace a subjektivní pocity, žádné analýzy, žádné závěry, nic podobného.
mceza

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Tak tohle nám MS vzkazuje:
wp2.jpg
(49.18 KiB) Staženo 1 x
lukyscz
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 22, 2011 6:29
Zařízení: Nokia Lumia 800 Black

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od lukyscz »

Celkem pochybuju že updaty pro takovýho prcka jako je ČR začnou jíž behem nasledujících 1-2 týdnu. Ale stát se může všechno tak můžu jen doufat jinak s tim ze WP8 nebued na lumii 800 sem počítal a stejně např. NFC to než se do ČR dostane to si eště nějaký ten pátek počkáme.

EDIT: A jinak s tou podporou 18 měsícu, stejně ten kdo si kupuje high-end stroje tak pochybuju že mu vydrží 3 roky aniž by měl doma něco novějšího.
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Olik »

Slibovat sice může, ale tahle podpora nebude trvat déle než nějaký ten půlrok což je pro mě jako studenta který nokii dal už podruhé 15tisíc za telefon kterému skončí OS podpora do pulroku celkem nic neříkající.
Cedik
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon led 30, 2012 20:21
Zařízení: LG G2

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Cedik »

a co ty sjednocené zvuky v WP7.5 ? v WP8 to bude jak ? nevíte ?
mceza

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

lukyscz píše:EDIT: A jinak s tou podporou 18 měsícu, stejně ten kdo si kupuje high-end stroje tak pochybuju že mu vydrží 3 roky aniž by měl doma něco novějšího.
Já bych ale přesně tohle chtěl. Nejsem člověk, co musí mít každý měsíc nový telefon, protože ten starý ho omrzel...
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od fredysz »

Zarazi me jedna věc. OK dnes teda ukazali WP8 highend, ale co levnejsi zarizeni? Ty teda budou vydavat s WP7,8? Opravdu si Nokia ted mysli ze muze L900 jakožto vybehove zarizeni s podporou tak na pul roku prodávat za 12 000,-? Jako za me, ja telefon nekupuju kvůli funkcim, které snad jednou pribudou, ale kvůli funkcim, které umi, takze mi je ukradeny i ten update na WP7,8. Tady jde jen o realnost cen...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od Jiří Hrma »

fredysz: jj, to by dávalo smysl. WP teď s Tangem jsou optimalizované pro levnější hardware a WP8 bude pouze pro high-endy. Nahlas to samozřejmě MS říct nemůže, tím by si naštval spoustu uživatelů, ale mám pocit, že tak nějak to bude.

Zprávičky o novinkách ve Windows Phone 8 najdete na webu
lukyscz
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 22, 2011 6:29
Zařízení: Nokia Lumia 800 Black

Windows Phone Summit - novinky a Windows Phone 8

Příspěvek od lukyscz »

Realnost cen? Nemyslím si že tyhle telefony se začnou prodávat jako androidi že to seženeš za 3000,- s přehledem myslím si že pod cenovku Lumia 610 se to nedostane a pokud to bude mít dual/quad core tak jen těžko to bude zařízení dostupné pro každýho na koho ukážeš, to můžou vypustit z huby v americe nebo v německu ale nespíš asi neviděl jak se ceny a platy pohybujou v ČR práce za kterou je v ČR 25 000,- v německu za 50 000 uplně v pohodě pak muzou říkat jak to bude levný.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů