Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
hipisko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 07, 2010 16:38
Zařízení: samsung note, iphone4

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hipisko »

Jardach, mne toto robilo s perfect keyboard free. po prepnuti na zakladnu klavesnicu (ani som ho nemusel odisntalovat) mi uz nepada. A teraz som to prepol akurat nas5 na perfect keyboard free(si mi to pripomenul :-)) a vyzera to stabilne.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hoktar »

no ja uz od patku slapu na ics. ale baterka po reinstalaci byla vucucana asi za 3/4 dne, tak jsem udelal reset do defaultu. a vse znovu nahral a nastavil. vydrz se zlepsila na den. ale i tak to neni jako pred tim predtim skoro dva dny. a ted jen den.
nemate nekdo radu?
jaromircz
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 01, 2012 14:30
Zařízení: Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaromircz »

S baterkou stejný případ,po resetu vydrží tak den a půl,na 2.3.6 nebyl problém o den víc.. No nic už jsem se s tím nějak smířil,ale třeba vyjde aktualizace :-)
klacek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 13, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klacek »

S baterkou je to jednoduchy
na note jspu 2 prpblemy
1. proces AudiOut_1 ten nedvoli note prejit do stavu deep sleep. Takze nespadne pri klidu do stavu minimalni spotreby a vytlouka baterku rychleji. Ten proces se stara o zvuky tlacitek apod. Vyresit to jde pouze tak, ze se v nastaveni telefonu vypnou tony tlacitek,zvuky tlacitek, zvuk zamknuti displeje. Ten bug je zrejme obecne v androidu. Ted tu mam nejaky tablet taky s andoidem 4.0.3. Je to tam stejne. Do deep sleep nesel dokud se nevyply zvuky tlacitek. Popravde nechapu jak jim muze neco tak zasadniho utect pri testovani.
2. Pak je to neco co souvisi s baterkou jmeno procesu (nejaka soucast kernelu) sem uz zapomel, ale vyresi se to tak, ze se po prechodu na ICS vynda z note baterka zase zanda. Dokud se to neudela (wipe ani restarty nic neresi), tak ta soucast kernelu nedovoli note prejit do deep sleep.

Factory wipe apod nic neresi.
Proste vypnout zvuky tlacitek a displeje a vyndat na chvili a zandat baterku.

To, ze note pada do deep sleep jde krasne poznat utilitou CPU SPY
https://play.google.com/store/search?q=cpu+spy&c=apps
Musi ukazovat, ze pada do Deep sleep a melo by to byt tak, ze pri normalnim pouziti v tom deep sleep travi nejvic casu.


BetterBatteryStats
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1179809
jde v tom krasne poznat co probouzi respektive nedovoli usnout telefonu
Kernel Wakelocks / Since unplugged
Partial Wakelocks /Since unpluged

Po nainstalovani je vhodne rebootnout telefon.

Jediny s cim mam na ICS problem je prevod textu na hlas.
Koupil jsem si pred casem cesky hlas do SVOX Classic TTS a po prechodu na note to odmita stahnou po instalaci zvukova data k tomu jazyku takze to nechodi. Tvurce = mrtva ryba. Tam jsem na nic neprisel.
https://play.google.com/store/apps/deta ... plX2ZlbSJd
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Starbuck »

Teď se mi objevila nová chyba - po vypnutí/zapnutí (či resetu) mi to rozhodí zvonění, která mám nastavená u jednotlivých kontaktů a všechny jsou opět na default.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hoktar »

diky za rady zkusim.
jen mala otz. co k tem zvukum klavesnice. vibrace tlacitek nevadi?

jen jeste nemate problemy se samsung klavesnici? me obcas kdyz vybiram znak pres tecku. tak mi tam zustane viset to menu s vetsim vyberem. a musim ten znak znova oznacit.
pred upgradem v to slapalo v poho.
klacek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 13, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klacek »

Vibrace nevadi
Mirek55
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 14, 2012 13:59
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mirek55 »

Vážení vysílám SOS. Včera jsem aktualizoval Galaxy Note na verzi android 4. Všechno po akztualizaci funguje dobře až na to, že když spustím navigaci nemohu zapnout modul GPS. Navigace stále jen vyhledává satelity ale bezúzpěšně. Když zapnu GPS v horní části obrazovky se mi nezobrazí ikonka sppuštěné aplikace GPS. Má již někdo s tímto problémem zkušenosti? Poradte jak zprovoznit GPS.
klacek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 13, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klacek »

No musím říct, že mé nadšení z ICS na NOTE dnes dostalo težkou ránu.
Tak velkou, že se chci vrátit k 2.3.6.
V podstatě jde o to, že jsem zjistil, že je to nepoužitelný v autě v držáku.
Mám originálni držák od Samsungu do auta. Když do něj dám Note aktivuje se nějaký auto režim a vyskočí to jejich hlasové ovládání, který vždy ukončím, protože nejde customizovat na češtinu a navíc vyžaduje mobilní data.
Na starém 2.3.6 nto chodilo tak, že mobil jsem měl vodorovně v držáku a když jsem volal, tak to ukazovalo takovou tu kartu s kým si volám a fotku. Ukazovalo ji to rovněž vodorovně. Na ICS pokud je mobil vodorovně, tak misto karty naskočí černé okno a po nějaké době krachne nějaký proces v mobilu. Spadne spojení s handsfree.
A až do restartu je to celý na nic. Představa, že za pár týdnu pojedu podle navigace 700km na doovolenou a když mě někdo zavola, tak to cely krachne mě irituje.
To, že nějakej blbec u samsungu co to programuje si vy , kdo už ICS máte můžete zkusit tak, ze si otevřete kontakty a otočíte mobil. Kontakty se rovněž otočí. Ovšem, když něco vytočíte tak to další okno už otočený není.
No a pokud je na pozadí aktivní ten jejich auto režim, tak to rovnou krachne.
Celkem mě slušně řečenou s...u , to jako vydají update a nikdo si tam nevšimne, že nějaký blbý zvuky tlačítek nedovolí mobilu se uspat. Nebo, že v autě v držáku to padá, protože trouba co naprogramoval tu kartu s infem o uživateli nepočíta s tím, že může být mobil otočený.

Hodila by se mě nějaká rada jak se jednoduše vrátit k 2.3.6.
Vegan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:44
Zařízení: HTC HD2 ( Qtek 8310, Dell Axim 51v)
Bydliště: Moravska placka (Hana)

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vegan »

Ten jejich Auto rezim jsem nejak vypl nekde to tam je zahrabany v nastaveni pak se nespousti, ale s tim padanim procesu na komunikaci s HF jsem nic nenasel pada to obcas pravda, me to zatim spadlo dvakrat a to snim volam kazdy den.

Co me stve vic je to kecani google navigace na pozadi telefonatu do HF a zhasinani displaye kdyz z nekym telefonuji, tohle by mohli mit osetrene lepe, kdyz to zvladalo uz WM 6 s Tomtomem .... :-/
klacek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 13, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klacek »

By mě zajímalo jak jsi to vypl.
Ja nikde nic nenašel.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Mělo by to být v nastavení hlasový vstup a výstup - převod textu na řeč - režim vozidlo
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od quick »

No nevím, ale žádné problémy s přechodem do Deep Sleep neregistruji. CPU Spy používám už od Androidu 2.3.X, i po upgrade na 4.0.3 (wipe). Když se na CPU Spy podívám tak vidím, že Deep Sleep režim úplně normálně funguje. Jelikož jsem si před nedávnem pořídil tablet, tak Note zatím spíše v klidu leží a Deep Sleep mám 53%. Zvuky tlačítek mám normálně zapnuté a baterii jsem nevytahoval od doby, co jsem do Note nacpal SIM a poprvé ho nabil. Android 4.0.3 mám stažený z XDA Dev. z této stránky se STOCK ROM: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1424997" onclick="window.open(this.href);return false;. Jedná se o tento: N7000XXLPY-------4.0.3-----------2012 May------------N7000OXXLP5-----Czech Republic(Vodafone). Flashnuto přes CWM, s full WIPE.
Výdrž baterie při používání je i přesto o poznání menší, než u dvojkové řady Androidu. Naopak v klidu (při nepoužívání) je o poznání vyšší (kolem 2% za 8hodin, když leží v klidu na jednom místě, v pohotovostním stavu se silným signálem, wifi nastavená na vypínání v klidu, mobilní data vypnuta). Jakmile ho však zapnu, bere baterie mnohem rychlejší konec, než u dvojkového Androidu. Jinak systém samotný mi přijde naprosto bez chyb, VELICE svižný a bezproblémový. Používám placený Launcher Pro a Density 214 Dpi. Aplikace Od Samsungu, včetně TW, jsem zamrazil a s touto jemností nefunkční kontakty a dialer, jsem nahradil jinou aplikací z Play.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Přes CWM? A jak jsi k tomu CWM donutil flashnout soubor pro ODIN? :twisted:
Uživatelský avatar
Steve74
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 31, 2012 18:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Steve74 »

ICS aktualizace pro Vodafone, zkouška spotřeby ve sleep modu.
Přílohy
Screenshot_2012-06-10-11-26-06.png
(53.11 KiB) Staženo 755 x
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Albedo »

quick: Absolutně souhlasím. Cpu spy používám jak dlouho, a do DS je naprosto v pořádku. Spíš bych řekl že telefon má problém s regulací jasu displeje, když nastavím podsvětlení na nejnižší, tak se při volbě automatického jasu display zasvětlí, ale jen tak na 50%, a na nejnižší se v největší tmě u nevrátí. Takže problém bych viděl asi někde tady mež v procesech zvuků tlačítek....
Jo jinak N7000XXLPY_N7000OXALPY_DBT.zip aktualizováno přes CWM.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Re: Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od quick »

Jumbo78 píše:Přes CWM? A jak jsi k tomu CWM donutil flashnout soubor pro ODIN? :twisted:
Omlouvám se za mystifikaci. Samozřejmě to bylo přes Mobile Odin... :)

Jinak ještě přidávám nějaké screeny...
Screenshot_2012-06-14-22-29-50.png
(23.51 KiB) Staženo 731 x
Screenshot_2012-06-14-22-30-12.png
(33.08 KiB) Staženo 731 x
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Re: Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martan1981 »

Chcel by som sa opýtať tých čo menili dpi na 240. Zmenila sa aplikácia GMail v režime landscape tak, že vidím zoznam mailov vľavo a mail samotný vpravo, tak ako je to na tabletoch?
Ďakujem.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od quick »

Gmail je na mém Note stejný jako před změnou density. Já neměnil na 240, ale šel jsem ještě dál, až na 214...
Připadá mi to ještě lepší. Při dalším snižování se už asi Note přepne do režimu tabletu...
klacek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 13, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Note a Android 4.0: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klacek »

Ta auto aplikace nic neřeší
ten problem, kdyzž je telefon vovorovně v držáku do auta ma asi každý note s aktualní verzí ICS
našel jsem na to i video
http://www.youtube.com/watch?v=vF1MXXSADCc
Jediný řešení je buď ho mít svisle nebo návrat k GB.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů