OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Uživatelský avatar
Pavlus
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 31, 2008 11:32

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Pavlus »

Zadnou zmenu nepozoruji. Jen se mi subjektivne zda lepsi vydrz.
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Re: OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od martasx »

Tak jsem také aktualizoval budu to sledovat jestli se to potvrdí.
Lordpcman
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 09, 2011 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Lordpcman »

Zdar lidi. Zajímala by mě jedna věc. Telefon mám od Vodafonu a posledních několik dní se mi pořád dokola přepíná nahoře v liště vedle signálu 3G/H. Nevíte čím to může být? Mám takovej pocit, že to nedělalo prvních několik dní co mám Android ICS ale že až po pár dnech, ale tak nesouvisí to nějak s Androidem ICS? Nevíte čím to může být, jsetli to nemí chyba? Nebo prostě co to je? Dělá to někomu taky? Mám to vůbec nějak řešit? Příjde mi to divný a rád bych věděl oč jde. Třeba za to může Vodafone, ale nevím oč jde?
Peto390
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 21, 2011 13:42
Zařízení: Sony Xperia T

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Peto390 »

Lordpcman: To sa ti mobil pripaja na internet cez operatora. Ak nemas zaplateny balik dat, tak si rychlo vypni.
Uživatelský avatar
Pavlus
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 31, 2008 11:32

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Pavlus »

Lordpcman: mě to dělá taky, i na předchozí perníčkové verzi. Mám T-mobile.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od mKabel »

Tak na vyžádání od včera i T-Mobile a krom rozdílu vzhledu a smajlíků, je telefon o poznání rychlejší na reakce...
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od -pekr- »

Mám další neduhy, které bych nové verzi chtěl vytknout. Osobně bych zlámal ruce tomu, kdo pustil takto zprasený systém ven:

- občas mi chytne naprosto děsnou časovou zónu, jako třeba Kuala lumpur, přenastaví čas, takže pokud chcete spolehlivě probudit, zapomeňte na to, nebo je třeba nastavit čas jinak. Toto předtím nikdy nedělalo, s novým update se mi to stalo již několikrát

- rychlost - mizérie! Otevření mailů skoro vteřinu. Když chci zapnout displej tlačítkem napájení, občas dojde k divnému problikávání - je tam lag jak prase, proto to člověk zmáčkne ještě jednou, za dvě vteřiny se to chytne, ale zase vypne, protože to člověk nedočkavě zmáčknul podruhé

- synchronizace s facebookem. Nechci být na FB z mobilu jinak, než když to sám chci. Předtím šlo myslím přidat účet FB, a dotáhl alespoň fotky lidí, což bylo fajn, když vám někdo volá, tak se zobrazí jeho profilová fotka z FB. Teď to po vás chce přihlášení regulérní aplikací. To by mi nevadilo, pro synchronizaci, a pak pryč. Jenže když dám "Odhlásit", tak mi sprostě napíše, že maže z uživatelských profilů všechny synchronizované informace. Proboha, proč?! Když tedy v té FB aplikaci nastavím - "Aktualizovat ručně", každou chvíli mě stejně otravuje se stupidnímu updaty. Musím tak vypnout všechna upozornění ... v aplikaci, kterou ovšem občas chci použít ... jenže kdy já chci.

- nikdy mi předtím systém nepadnul - nyní se to občas stane

Tolik další nové "zkušenosti".
petrulin1
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv čer 09, 2011 10:38
Zařízení: HTC HD2+DHD

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od petrulin1 »

Promin,ale Tobe vadi,ze se ti na mobilu maily otviraji SKORO VTERINU? Tos trochu prehnal,ne?BTW,asi bude problem u tebe.Ja mam mobil rychlejsi,mnohem lepe hospodari s baterkou,spokojenost maximalni.No faktem je,ze Dolphin se mi otvira asi dve vteriny,ale ja jsem s tim presto spokojen.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od -pekr- »

petrulin1 - chapu tvuj fanboyism, ale ja reportuju chladne a po uvazeni. Nekde na druhe strance tohoto threadu jsou mnou prezentovana fakta, a neni jich malo. Utopie jako "mam pocit, ze baterka vydrzi dele", neresim, protoze zase jini rikali, ze vydrzi mene. A ano, vadi mi naprosto jednoznacne, ze po zmacknuti na ikonu mailu, nez se app nacte, je tam lag, ktery si nepamatuju, ze by predtim existoval. HTC uz u jednoho z poslednich updatu TP2 dokazali u aplikace s SMS, jak dokazou naprosto zprasit release - vim o cem mluvim.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od -pekr- »

Hmm, tak mam dalsi 2 bugy:

- vzdy pri spusteni prehravace hudby (mimochodem, strasne pitome zobrazeni playlistu misto aby najela hlavni obrazovka prehravace), mi vzdy vyskoci hlaska, ze pro muj telefon nejsou zadne aktualizace

- pri uploadu fotky na FB se objevi 2 progressbary a fotka je nahrana na FB ucet 2x

Uz jsem cetli i neco na webu, ze na nejake nekonzistence pomuze smazani cache, je to ale pomerne slozity postup a do factory resetu se mi moc nechce :-)

Chtel jsem se zeptat, jestli se nekomu projevuji podobne chyby?
pleswi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv srp 03, 2006 13:40
Zařízení: HTC Sensation XE with Beats audio
Kontaktovat uživatele:

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od pleswi »

Ahoj, po OTA aktualizaci na 4.0.3 a nasledne jedne drobne aktualizaci, pri kazdem uplne vypnuti (spustit znovu, vyjmuti baterie) nabehne "kontrola" instalaci aplikaci (pocet odpovida naistalovanym app z play store). Po tom se telefon normalne zpusti. Trochu se obavam o to, jestli se system naistaloval v poradku.

Provedl jsem OTA aktualizaci a nasledne Factory Reset a wipe karty, potom jsem doinstaloval tu malou (uz bez Factory resetu, nebot ten ji odstrani a musela by se instalvoat znovu) pote jsem si teprve system zaplnil app a prizpusobil.

Otazkou tedy je, dela to i dalsim uzivatelum s A 4.0.3 po oficialni OTA aktualizaci ? Nebo je to vyjimka ? Pripadne jak se toho zbavit. Factory reset to neodladil. Jedine co jsem nezkousel nedoinstalovat po FR tu malou aktualizaci, ale myslim, ze to delalo i bez ni.
Uživatelský avatar
Ghouless
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned črc 24, 2011 17:34
Zařízení: HTC Sensation z710e
Bydliště: Liberec

Re: OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Ghouless »

Je to standardni start systemu. Gingerbread to delal taky ale zkryte...
pleswi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv srp 03, 2006 13:40
Zařízení: HTC Sensation XE with Beats audio
Kontaktovat uživatele:

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od pleswi »

Trochu jsem hledal a vypadato, ze je to tak jak rikas, proste si to zkontroluje co musi jen se to ted zobrazuje. Diky.
Uživatelský avatar
Ghouless
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned črc 24, 2011 17:34
Zařízení: HTC Sensation z710e
Bydliště: Liberec

Re: OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Ghouless »

Neni zac :-) Samotneho me to poprve zaskocilo ale par min. na XDA me osvitilo
JaalSam
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 20, 2012 22:18
Zařízení: HTC Sensation

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od JaalSam »

Já mám po oficialni aktualizaci Android 4.0.3 na HTC Sensation 710e podobný problém, ale asi to nebude normální načítání aplikací ani nějakou aplikací na MicroSD kartě. Spouštění trvá příliš dlouho - po zapnutí pět minut hláška: "Android se aktualizuje, optimalizace aplikace xy ze 190". Následně začne nabíhat HTC Sense (verze 3.6), ale po cca 1 minutě se telefon zase restartuje.
Z počátku se nečekaně restartoval jen občas, ale najednou se začal restartovat pořád dokola v cca 6ti minutových intervalech až do úplného vybití baterie. Po napojení na napájecí adaptér to samé. Když jsem vyjmul MicroSD kartu, po zapnutí se taky 5minut aktualizuje, ale jen jednou - systém naběhne a telefon funguje. Zkusil jsem tam tedy vložit jinou kartu a je to pořád stejné. Něco se tam pere s Androidem 4.0.3. Asi mne čeká FR, ale nechci přijít o všechna nastavení. Bohužel nemám šanci si to zazálohovat, když telefon s MicroSD kartou nechodí. Navíc mi spousta aplikací z SD karty nechodí, nemůžu fotit, ... Nevíte někdo, jak to vyřešit aniž bych přišel o data a nastavení? HELP ME :D
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Jumbo78 »

Ne, kdybys četl vlákna o přechodu na ICS věděl bys, že se FR důrazně doporučuje. Mohl sis zálohu udělat předtím. Na ICS se stejně doporučuje instalovat aplikace načisto a neobnovovat ze zálohy...
Lost-Soul
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 03, 2012 16:44
Zařízení: HTC One X

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Lost-Soul »

Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak přijde na sensation nabídka na aktualizace takže :
1 - stáhnu ji
2 - nainstaluju ji
3 - teprve až je nainstalovaná a telefon zapnutý tak udělám factory reset ( nechat v mobilu kartu, která již byla zálohovaná )
4 - ze zálohy si teď můžu do telefonu zpět přesunout fotky

Je to tak ok ? Já totiž před pár měsíci instaloval na sensation ics, a nevěděl jsem tehdy že je potřeba udělat ten reset, takže jsou tyto kroky již košer ?
Uživatelský avatar
Ghouless
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned črc 24, 2011 17:34
Zařízení: HTC Sensation z710e
Bydliště: Liberec

Re: OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Ghouless »

Pred chvilkou jsem Sensation aktualizoval skrze OTA na verzi software 3.33.401.6 (60.54 MB, Android zustal na verzi 4.0.3). Nema nekdo changelog?

Edit: jednoho jsem si vsiml, zmizelo to otravne aktualizovani aplikaci pri startu systemu a tim se celkem znatelne zrychlil start. Prostredi launcheru je o drobet sviznejsi ale jelikoz pouzivam alternativni launcher, je mi to jedno. Nic vic jsem zatim nepostrehl a na netu muzu googlit jak chci a nikde nic.
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od pan-x »

také už tahám....zkusis se poptat na HTC Supportu primo...uz to zkousim zjistit
Acheron
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 04, 2012 11:38
Zařízení: HTC Sensation XE

OTA aktualizace na ICS a sense 3.6

Příspěvek od Acheron »

Mimo jiné spravuje i bug s resetováním/nepamatováním si nastavení parametrů synchronizace pro MS exchange server ... konečně ! :]
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů