Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Bílá není a není.. Skoro přemýlím, že vezmu CYAN.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

CYAN má kolega co sedí vedle a je to nádhera (ač 800). Bohužel CYAN gumy se špiní v rozích, ale samozřejmě je to totální detail.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Na co na tak pekny telefon davat nejakou gumu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A cele unibody je navic za pakatel ;-) tak proc to hyzdit gumovym hnusem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: A opět problémy..

Příspěvek od htcjirka »

Tak ani Lumii 900 se nevyhýbají problémy a u této novinky je to problému hned několik..tyto problémy nejsou problémy jedince,ale opět větší skupiny lidi..

1.Fialová obrazovka - Objevuje se,když je jas displeje nastaven na nízkou úroveň (nebo se automaticky sníží jas na nízkou úroveň).

Obrázek

2.Tlačítko fotoaparátu (pokud je tato funkce v nastavení zapnuta) přesto neprobudí telefon - Když je přístroj vypnut - v pohotovostním režimu a podržíte tlačítko pro spuštění fotoaparátu telefon nereaguje a nepřepne se do aplikace fotoaparátu.

3.Vibrace zní jak holící strojek viz video..bez komentáře

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wzl6E8AP8aE[/youtube]

Opět vibrace trochu jinak..šicí stroj?Zřejmě skrytá funkce..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a476GPv0BDs[/youtube]

4.Problém s hlasitostí..i při nastavené hlasitosti na 1 řve telefon nahlas..zřejme bug ve firmware,u Lumie 800 byl donedávna také..

5.Problémy s headsetem..Se sluchátky Nokia Monster Purity občas telefon nereaguje na forward/pause a nereaguje hlasitost ,pokud je telefon vypnuty-v pohotovostním režimu

Je vidět,že se Nokia z chyb Lumie 800 opět nepoučila a opět "vyhodí" nedoladěný produkt.Toto by se opravdu u výrobce, který se snaží o restart společnosti stávat nemělo a je to neomluvitelné.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

No jo, ja se uz WP vzdal. Minimalne do te doby, nez MS konecne prizna a opravi onen problem s wifi. Lumii 900 jsem prirozene nevidel, ale z obrazku mi prijde, ze co je hezke na male 800 (tedy ten design) uz velke neslusi. Ale treba to bude v realu jinak.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

Tak ta videa s vibrací mě opravdu dostala...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: A opět problémy..

Příspěvek od htcjirka »

Podle me jde o skryté funce,holící strojek a malý šicí stroj :tlem:
A k displeji,Lumia 800 strašný a viditelný rastr díky Pentile a Lumia 900 konecne nema Pentile,ale zase jiný přídavek - růžovou.Nepoučitelnost,s řůžověním displeje se to táhne již od první N8,E7 apod..Jak může pořád někdo chválit a vydávat za nejlepší právě tyto displeje :roll: Jsou spíše výsměch.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Naštěstí to není na všech, jen nějaká procenta, takže kupovat raději přes kamenou pobočku a před nákupem vyzkoušet se asi vyplatí.. Ale dost to nechápu, to nemaj výstupní kontrolu? Nebo jich nejsou schopný vyrobit tolik, aby uspokojili momentální poptávku (splnili smlouvy s operátorem), tak pouštěj do oběhu polozmetky?
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek33 »

Nazdárek, jen se tu trošku vypláču ze zkušenosti s autorizovaným servisem Nokie a napíšu vám svou zkušenost.

11.4. jsem dal do servisu Radiocom svou Lumii 800, má prasklé sklo a chtěl jsem vyměnit modrý kryt za bílý. Oka.
24.4. mi poslali na odsouhlasení cenu za opravu, držte se 5.630,-Kč. Řekl jsem oka. To, že jim to trvalo dva týdny už mě zarazilo víc.
26.4. mi poslali další mail, že se spletli a nacenili modrý kryt, cena za bílý je o 500Kč vyšší. Už jsem zapřemýšlel, ale jsem na to pojištěný, tak jsem řekl oka.
2.5. jsem se dotázal kdy bych tak asi mohl očekávat opravený mobil. Odpověď zněla "Až vám přijde mailem upozornění". To už byl vrchol drzosti, takže jsem se na ně vztekl. NEpomohlo to.
3.5. jsem tam zavolal a řekli, že mobil už je na cestě a dostanu ho 4.5. Zajásal jsem.
4.5. čekám na mail, nepřichází, volám do servisu s dotazem a odpověď zní. My jsme se spletli, mobil ještě není opraven.
Dnes je 7.5. a přišel mi mail zda mohou prodloužit 30 denní lhůtu na opravu protože nedostali bílou krytku na SIM. To už je opravdu k ...... A TO JEŠTĚ NENÍ VŠE. Dnes mi volal pojišťovačka, že se mi pojistka nevztahuje na opravu firemního mobilu když jsem ho rozbil po pracovní době. Tak to už je opravdu k nas...... Omlouvám se.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Oni nemaji skladem bilou krytku sim,tu mam i ja..v dostatecnem mnozstvi. :tlem:
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Radek33 píše:...Dnes mi volal pojišťovačka, že se mi pojistka nevztahuje na opravu firemního mobilu když jsem ho rozbil po pracovní době...
Jednou to je služební mobil, tak by se na něj nějaká pracovní doba neměla vztahovat, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

nokia už prý odhalila příčinu "fialového" displeje u l900 a oprava prý přijde v následujícím update. zdroj

jinak pracovní mobil má člověk sebou, aby byl neustále k zastižení ohledně pracovních věcí, čili má vlastně "pracovní dobu" neustále, pokud ho člověk používá k vyřizování pracovních věcí. KDYKOLIV. Takže bych se hádal..
Pjotrson
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 07, 2012 9:20
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pjotrson »

ono popravdě záleží na druhu povolání. Mám osobně taktéž pracovní telefon včetně pojištění, ale "pouze" po dobu klasické pracovní doby, neboť nemám pohotovost, abych byl kdykoliv k zastižení. Je potřeba to posoudit dle konkrétní práce, je to bohužel jen opět firemní politika a starosti navíc.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejlépe čitelný displej

Příspěvek od htcjirka »

Ať Radeček neříká ,že jen na Lumii házím špínu ;-)

DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejlépe čitelný displej ve venkovním prostředí na trhu(co na tom,že je občas růžový,nebo se vypálí jako na Lumii 800)

http://wmpoweruser.com/displaymate-noki ... e-display/" onclick="window.open(this.href);return false;
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Roberts »

predevcirem jsem L900 u at&t skoro koupil. Ale byla zamcena a nechtelo se mi resit odemceni, tak sem se na to vykaslal. Ale libila se mi dost, displej na L800 je vedle ni fakt malinky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

S tim odemykanim u Lumie 900 je to problem,alespon se to pise..
himix
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte pro 20, 2011 23:10
Zařízení: HTC Mozart, Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od himix »

Radek33 píše:Dnes mi volal pojišťovačka, že se mi pojistka nevztahuje na opravu firemního mobilu když jsem ho rozbil po pracovní době. Tak to už je opravdu k nas...... Omlouvám se.
Zalezi na pojistnych podminkach. Doporucuji precist... to je tak, kdyz podepisujete smlouvy a nectete podminky a pak nikdo netusi na co je vlastne pojisten...
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek33 »

Jj, já jsem je přečetl a tam je k tomuto pouze zjednodušený text, že se to vztahuje na pracovní věci, mimo výkon povolání. To znamená neručí za mou práci, ale za zařízení ano. Takže se budu hádat s pojišťovnou. Jen mě mrzí, že ani oni nevědí co prodávají za produkt a nebo hůř, snaží se mě obrat. pojišťovna. :???:
Jinka co se týče mé pracovní doby, jsem sice zaměstnanec, ale nemám omezenou pracovní dobu. Ze zákona sice mám odpracovat 40hod týdně, ale můžu své povolání vykonávat kdekoliv a kdykoliv.

Dneska mi napsali znovu ze servisu, že urgovali dodávku u Nokia a ti jim odpověděli, že krytku dodají do konce měsíce. Takže jsem se na to.... a nechal si dát kryt černý, ten mají skladem.

Dají se někde ty náhradní díly koupit? Výměna je tak jednoduchá, že by to zvládlo i tele za pár minut.
himix
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte pro 20, 2011 23:10
Zařízení: HTC Mozart, Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od himix »

Mrkni sem... http://www.dilynamobily.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů